Pięciu wandali złapanych na gorącym uczynku dzięki reakcji świadka. Zniszczyli elewację

Policyjni wywiadowcy zatrzymali przy ul. Zygmunta Starego w Gliwicach młodych wandali niszczących elewację poprzez nanoszenie farbą „klubowych” napisów.

Zatrzymanie było efektem współpracy anonimowego świadka, który nie wahał się i zadzwonił pod numer 997. W rejon natychmiast ruszyły dwa nieoznakowane radiowozy. Zatrzymano w sumie pięciu młodzieńców.

Dzięki reakcji świadka i bezzwłocznemu powiadomieniu policjanci z ogniwa wywiadowczego KMP Gliwice zatrzymali grupę młodych ludzi, którzy tworzyli na elewacji budynku napis o charakterze pseudokibicowskim.

Mimo zespołowego działania i wystawienia „czujek”, wszyscy sprawcy zostali zatrzymani – mają od 16 do 20 lat. Zabezpieczono też ich malarskie akcesoria. Starsi z zatrzymanych odpowiedzą za przestępstwo przed sądem karnym, a dwaj nieletni przed rodzinnym. (KMP Gliwice)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
siła i honor
siła i honor

brawo! trzeba bezwzględnie tępić tą gliwicką patologię.mam nadzieję że kary będą maksymalnie wysokie,szczególnie finansowe.

bart
bart

Czytaj ze zrozumieniem. To byli kibole ibazgrorili kibolskie hasła. Nie będzie żadnych kar bo żaden sąd nie odważy się ich ukarać. Swoją drogą podziwiam odwagę tego świadka i już mu współczuje że zadarł z kibolami. Wydaje mu się, że jest anonimowy alew policji też są kibole.

Eryk
Eryk

Policjanci kibole pozwalający bazgrać po elewacjach??zastanów się pajacu co piszesz…a gowniarze teraz sr… w galoty jak pomyślą co się bedzie w domu działo, jak rodzicom przyjdzie zapłacić za remont

Mian
Mian

A co to za strach zadrzeć kibolami ? Przecież to tchórze i mięczaki…..

mati
mati

Oczywiście, mięczaki. Pomijając drobny fakt, że większość przestępczości zorganizowanej w regionie (handel bronią, narkotykami, burdele, wymuszenia, haracze) kontrolowanej jest przez kiboli, że kibole mają w kieszeni policję, sądy, urzędników, radnych, dziennikarzy itd.
Widać, na forum same chojraki, którzy nie boją się nawet Gomorry.

Prosty_człowiek
Prosty_człowiek

Taaa…. jasne… Policja w rękach kiboli, lecz się na łeb, W Policji mogą być sympatycy różnych drużyn piłkarskich, ale nie bandyci. W Policji są lidzie uczciwi i honorowi.

Eliza Kon

I powinni na własny koszt wyremontowac ta elewacje … na długo by zapamiętali

Rysiek
Rysiek

Malowanie od fundamentów aż pod rynny .

Franek Gryszard

Ręcznie usuwać paznokciami lub językiem literkę po literce to by zapamiętali

Analityk
Analityk

Czytam,czytam i nigdzie i nigdy i nigdzie nie doczytałem jakie kary za dewastację elewacji,często zabytkowych spotkały “ściennych bandytów” Sadzę ,że kary za malarski terroryzm są karami śmiesznymi wręcz zachecajacymi stadionową swołocz do kontynuowanie (kiedyś) wspieranej przez policję akcji “pomaluj Gliwice na sportowo”

Rozum
Rozum

Człowiek prymitywny w tym przypadku sympatyk piasta działa szablonowo zwłaszcza obserwując sukcesy wielkiego Górnika.Co znaczy szablonowo.Ano spuści łomot kochance.Matce ukradnie portfel z emeryturą.Schleje się w trupa.Ukradnie w markecie farbę .Da upust frustracji bazgrząc ściany.W skrajnych przypadkach dokona samookaleczenia lub wymyje nogi.

tari
tari

Do „Rozum“: Wprawdzie odwołujesz się do rozumu ale chyba sam go za dużo nie masz! Bo tak nie robią wyłącznie kobice Piasta ale Górnika i wszystkich innych drużyn, bez wyjątku, też.

Rozum
Rozum

Oczywiście masz rację tylko ,że my tu dyskutujemy nie o ogólnopolskiej działalności stadionowych “banksików” Jesteśmy z komentarzami tu i teraz w Gliwicach w sprawie gliwickich bazgrołów.Pozdrawiam.

gliwiczanin
gliwiczanin

Mam rozumiec ze w cudownej wiosce o nazwie Zabrze, nie ma bazgrołów typu ksg itp?……, przy okazji nie obrazaj kibiców Piasta, bo ja nie trawię osobiscie Górnika,ale nie wypisuję chamskich tekstów pod adresem ich kibiców…

Gliwiczanin
Gliwiczanin

ja osobiście też nie trawie tego smutnego tworu co się zowie GKS Piast, podobnie jak niemal 2/3 naszych Gliwic!

PG
PG

Chyba labed i sosnicy mowa no bo w Gliwicach tylko PIAST czy ci się podoba czy nie

zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

Słusznie napisałeś dwa pierwsze słowa swojego komentarza .MASZ ZROZUMIEĆ ! Więc zrozum ,że o Gliwicach tu dyskutujemy

Aneta Andrzej Marek

Remont całego bydynku na ich koszt i sprawa rozwiązana. Następni się zastanowią

Michael Scott
Michael Scott

Nie zastanowią. Przedstawiciele tego gatunku mają spory problem z myśleniem.

Mariusz Carbon

Pokazać te pedalskie mordy,
Siedzą do nocy na ławkach chleją wódę a potem robią głupoty…
Żądam pokazania tych baranów !!!

olcha
olcha

Jakie piękne klubowe graffiti. To są ci słynni “dumni gliwiczanie”

Mirka Larwa

Karać i prace porządkowe skoro mają tyle zapału do dewastowania to może i sprzątanie pójdzie im równie sprawnie.

adam
adam

Na Błogosławionego Czesława.Franciszkańskiej ,tego bydła jest multum,nazywają sie młody trójkąt..

Andriu
Andriu

Kibice Piasta są znani że lubią się zabawiać w trójkątach ;)

imię jego
imię jego

a jak jeszcze trafi się im jkakaś dziewczyna to już wogóle……

PG
PG

Andriu to chyba też pedalskie imię, prawda?

adi
adi

Nie miejcie do nich pretensji,oni nie skończyli podstawówki,chodzą w brudnych dresach i dziurawych adidasach po starszym bracie no są pomiotami patoli..

Tuziemiec
Tuziemiec

Pisano o nich różnie: wrzody,tumory,gangrena,banda,bydło.Dla mnie osobiście to terroryści.Terroru bowiem dokonują na tzw.małej architekturze.Więc winni być karani jako terroryści.Czyli surowo.Nie jakimiś tam śmiesznymi karnymi z reguły nieskutecznymi czy odmalowaniami elewacji.Do surowych kar winni się również dołączyć kluby piłkarskie. Jak ? Ano w najprościej jak można. Dozgonnym zakazem stadionowym dla terrorystów.Skoro takiej woli nie ma, śmiem twierdzić że kluby popierają tego typu “promocję” Ps.Czy zidentyfikowano choć jednego bandytę odpalającego w Zabrzu race w stronę dzieci ? Dolary przeciwko orzechom ,że nie.

PGliwice
PGliwice

Tuziemiec paluj się jak nie wiesz gdzie na swoim stadionie czyli na krykiet jest sektor rodzinny to nie zabieraj głosu

Artur Szarek

No takie przykłady powinny być karane. Kibice Piasta a niszczą własne miasto. Nie ładnie, oj nie ładnie..

Arek Marek

To nie kibice to patologia

Zygfryd Zapała
Zygfryd Zapała

Piast nie ma kibiców ile razy to ma być wałkowane?

GLIWICZANIN
GLIWICZANIN

Zygfryd ty sam jesteś kibicem naszego Piasta bo jesteś na tym forum i bardzo Cię nasz klub interesuje chciałem zauważyć co.?

Artur Szarek

Arek Marek masz rację. Żeby w swoim mieście takie rzeczy robić…

Agata Granieczny-Mrzyglod

Na czole im wytatułować te bazgroły co na elewacji

Marek Pachoł

Własnymi pazurami powinni to wyczyścić.

Chór wujów
Chór wujów

A tymczasem na portalach fanów piłkarskich chwalą pewnie dokonania młodych

przechodzień
przechodzień
To przerażające, że nie ostoi się żadna pusta, zwłaszcza świeżo wytynkowana ściana. Bezinteresowne szkodnictwo jest powszechne. W przebudowywanym parku Chrobrego ustawiono kilkadziesiąt słupów pod przyszłe oświetlenie. Słupy wykonano z kompozytów i opatrzono fabryczną naklejką “Złomiarzu nie zarobisz”.Po montażu pozostawiono na słupach osłony z folii dla zabezpieczenia ich w zimie. Dziś już niemal na co drugim słupie osłona została spalona, co wiąże się z częściowym zniszczeniem słupa jeszcze przed założeniem oprawy oświetleniowej. Jaka ideologia kryje się za niszczeniem wszystkiego, co nowe i porządne? Potem dewastatorzy wypisują na różnych forach (również i tym) tyrady o tym, jaw wstrętnym miastem są Gliwice.
RS-AZ
RS-AZ

“Jaka ideologia kryje się za niszczeniem wszystkiego, co nowe i porządne?”
Żadna. Raczej brak ideologii. Brak systemu wartości. Brak poczucia wspólnoty makro, tworzą się tylko wspólnoty mikro jak te kibolskie. Brak ucywilizowania. Można być wykształconym a jednocześnie głupim i prymitywnym. Nasze społeczeństwo właśnie takie jest. Minie jeszcze kilka dekad zanim mentalnie osiągnie pułap zachodni. Póki co jesteśmy jak małpa wypuszczona na wolność i nie wiemy, co z tą wolnością zrobić.

ta+z+sikornika
ta+z+sikornika

ZASADZIC IM TAKA KARĘ PIENIĘŻNĄ , ZEBY POKRYC WSZELKIE STRATY w calym miescie zrobione przez takich głupkow !! bezmozgowcy ! niech sobie po czole malują !

Irena Franik

Jak zapłacą za zniszczenie to może rozumu nabiorą

Zygfryd Zapała
Zygfryd Zapała

To pewnie chłopaki z brygady PG Centrum Banda z ich mentorem Ampułą na czele. Ciekawe ile dziś pojedzie tych wiernych Kibiców na mecz tej kupy co była vice-mistrzem Polski.

Lepsza Strona Miasta
Lepsza Strona Miasta

Ilu pojedzie? Mniej niż zeerooo… “Najlepsza” wyjazdowa banda w ekstraklasie. Po co nam specjale, skoro (poza Zabrzem) zawsze zmieścimy się w jednym przedziale :)

kibic z Gliwic
kibic z Gliwic

no a kto niby inny?!…to tylko ta banda kretynów PG Brygada Centrum – z niemal 90% pewnością można przyjąć, że pozostałe bazgroły w rejonie centrum to również ich sprawka, więc niech pokrywają koszty!

Janusz Borowicz

Nie oni pierwsi,i nie ostatni.

gliwicjus
gliwicjus

No to teraz jeszcze złapać gnojków niszczących ekrany na średnicówce.

Xsenofob
Xsenofob

To chyba nie ten budynek malowali. Tutaj jest link do artykułu z maja 2017 – na zdjęciach ten sam budynek z tymi samymi bazgrołami – https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/do-konca-wojny-byla-tu-redakcja-w-ostatnich-latach-pogotowie-nowy-wlasciciel-budynku-rozpoczal-remont/

A co
A co

Dla policji ,który to budynek malowali a który redakcja na zdjęciu prezentuje ma znaczenie.Im większy napis tym większy sukces .Policji czy redakcji.Obojetne

Damian Lang

Oni.maja kibicow?

KSG
KSG

coraz mniej:)))

GLIWICZANIN
GLIWICZANIN

Chyba was kibice sukcesu zobaczymy ilu was będzie jak zaczniecie przegrywać napinacze

Noexcuses
Noexcuses

Jaki klub tacy kibole, niby tacy miejscowi patrioci , kibice miejscowego klubu a srają we własne gniazdo imbecyle, nawet nie sa tego świadomi, bo bezmozgami są i tyle.

Smieszne kurczaki z ubojni drobiu
Smieszne kurczaki z ubojni drobiu

Brawo kury heheh