Plakat protestu kobiet na sesji Rady Miasta nie spodobał się radnemu PiS. “Powinien być ściągnięty”

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, którą prowadzono zdalnie, między radnymi doszło do ciekawej wymiany zdań. Powodem tego był plakat, jaki w swoim mieszkaniu zawiesiła Katarzyna Kuczyńska-Budka z napisem “Miła już byłam”.

– Panie przewodniczący, wydaje mi się, że podczas obrad sesji nie powinno być pokazywanych plakatów strajku kobiet – zaczął radny Zdzisław Goliszewski (PiS). – To jest chyba nie na miejscu. To jest sesja Rady Miasta, jest obserwowana przez mieszkańców, nie powinno to być. Pani Budka ma za sobą plakat strajku kobiet i uważam, że powinien być ściągnięty. To jest sesja Rady Miasta – kontynuował Goliszewski.

Chwilę później ogłoszono przerwę, a po jej zakończeniu do wypowiedzi zgłosił się radny Zbigniew Wygoda (PO).

– Ja bym chciał tylko prosić pana Przewodniczącego gorąco jeśli można, o zajmowanie stanowiska i odcinanie tego typu wypowiedzi. Wypowiedź pana Goliszewskiego przed początkiem przerwy była niedopuszczalna, stanowi ingerencję w poglądy polityczne osób, które nie są po tej samej stronie co pan radny. Rozumiem, że gdyby w tle były treści nawołujące do przemocy, nieobyczajne, nazistowskie bądź komunistyczne – rozumiem. Lub wyborcza agitacja w czasie kampanii, ale to co radny ma za sobą w pokoju, jeżeli nie godzi w te treści, absolutnie nie widzę podstaw dla tego typu wypowiedzi. Przykre, że radny z ugrupowania, które ma na sztandarach Prawo i Sprawiedliwość próbuje…– mówił Wygoda.


– Ja myślę, że jako wniosek formalny… już możemy to zakończyć – wtrącił przewodniczący RM, Marek Pszonak.

Ja jednak muszę się odnieść do tego co powiedział radny Zbyszek Wygoda, że każdy sobie może coś tam na zapleczu mieć. Udało mi się przeczytać to co ma pani Kasia za plecami

– stwierdził radny Tadeusz Olejnik (KdGZF).

– Tyle, że to nie jest związane z projektem uchwały – przerwał mu Marek Pszonak.

– To jest związane – powtórzył dwukrotnie Olejnik. – Bo w ten sposób możemy wpływać na mieszkańców, którzy nas oglądają. Więc chciałem powiedzieć, że pan Goliszewski nie ma racji bo tam pisze “Miła już byłam”. To na pewno nie dotyczy pana Goliszewskiego tylko raczej męża pani Kasi, bo czytałem taki wywiad, że bardzo rzadko się spotykają. Więc to może o to chodzi, jakiś zarzut do męża. Proponuję, żeby pan Goliszewski wycofał się z tego – zakończył Olejnik.

 
Cała sytuacja wywołała też ożywioną dyskusję na profilu społecznościowym 24GLIWICE.

Przy okazji, warto wspomnieć, że w Gliwicach zapowiedziano kolejne dwa protesty kobiet na niedzielę, 29 listopada. O godzinie 15:00 na Rynku rozpocznie się spacer herstoryczny, którego uczestniczki mają przywdziać stroje retro i udać się na wyprawę śladami kobiet. Wydarzenie na ten temat znajduje się pod linkiem.
Drugi gliwicki protest rozpocznie się również w niedzielę, 29.11. – o godzinie 16:00. Uczestniczki i uczestnicy spotkają się na skwerze Doncaster. Będzie to Strajk na kółkach – protestujący wyposażeni będą w rolki, rowery, hulajnogi, wrotki, deskorolki, kije do nordic walkingu. Zaproszeni są również biegacze. Wydarzenie w portalu facebook.com znajdziemy tutaj.
Możliwe, że trasy poruszania się uczestników obu protestów spotkają się lub przetną.
Gliwickie protesty będą upamiętnieniem 102. rocznicy wywalczenia przez Polki praw wyborczych, która przypada w sobotę, 28 listopada (tego dnia protestujący świętować będą w Warszawie).

(żms)
fot. scr. youtube/Sesja Rady Miasta

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Poseł Konfederacji Artur Dziambor często występuje z pluszową wiewiórką z “Epoki lodowcowej” w tle i nikogo to nie razi.

Ziut

Goliszewski wiadomo – taki Najman samorządu i nie ma czego komentować. Olejnik – poziom szlamu i można tylko “pogratulować” klubowym i koalicyjnym koleżankom i kolegom takiego erudyty na poziomie Leppera. Obaj mogą sobie podać ręce i jak wiadomo robią to w koalicji PiS – NSZZ Solidarność.

Marcin

Są rzeczy ważne i ważniejsze… Radni zajmują się takimi tematami, a prezydent dzięki temu robi co chce. Bo wie, że żadnej kontroli czy rozliczenia ze strony rady miasta nie musi się obawiać.

Jakieś problemy w mieście? Konflikt społeczny, śledztwo prokuratury, nieprawidłowości w wydawaniu pieniędzy publicznych, wątpliwości przy niektórych decyzjach? To wszystko jest nieważne. Bo tematem dominującym jest PLAKAT!

Tadeusz

Wiceprzewodniczący stwierdził że na sesji rady “nie powinny być prezentowane prywatne poglądy czlonków Rady” , Więc jakim prawem ten pan przedstawia swoje poglądy. Wojewoda? Co jemu wolno to innym nie?

treya50

Co to jest “spacer herstoryczny” jak napisano w artykule, bardzo mnie to interesuje/
co do sesji rady miasta z plakatem Strajku Kobiet w tle to wypowiedź jednego z radnych obnaża jego poziom inteligencji, raczej poniżej dna !

Niestety

Olejnik już tak ma. Przypadkowy człowiek w przypadkowym miejscu. Każde jego złotouste pierdnięcie to wypadek przy “pracy”.

ewa

his toria – her storia

Marcin

W tym przypadku raczej histeria niektórych radnych.

JULKI

“Herstory” – gra słów her – jej, story – opowieść. Czyli Jej historia z okazji 102 rocznicy wywalczenia przez Polki praw wyborczych. W niedzielę 29 listopada zapraszamy bezpieczny spacer śladami kobiet. Start o godzinie 15.00 na Rynku.

Niemoherowe ale tęczowe

Polskie Babcie ogłaszają co następuje: W 102. rocznicę naszej niepodległości idziemy w imię nas wszystkich – my, wnuczki tych, które wystukały sobie tę niepodległość parasolkami. W imię solidarności, której bardzo potrzebujemy. W imię solidarności, którą możemy i chcemy się podzielić. W Warszawie ruszamy z Ronda Praw Kobiet (chwilowo jeszcze nazywane Rondem Dmowskiego). W niektórych miastach idziemy pod wybrany komisariat policji partyjnej, bo już nie państwowej. W innych miejscowościach spotykamy się w innych ważnych dla nas miejscach. Wszędzie pamiętamy o tym, że nie byłoby tej rocznicy praw wyborczych kobiet bez solidarności. Nazwa „Polskie Babcie” jest symboliczna, może do nas należeć każdy,… Czytaj więcej »

Urko

Przeczytałem., przytoczoną przez Redakcję, hipotezę wysnutą przez radnego Olejnika. Po dogłębnej analizie wysuniętych przez niego tez, doszedłem do wniosku, że koło zapasowe w moim samochodzie ma więcej inteligencji niż on .
Nie jestem fanem radnej KKB , ale jeżeli przy najbliższym spotkaniu “zapnie” mu z otwartej w fizjonomię , to nie będę tego pochwalał . Ale zrozumiem.
A Goliszewski? Cóż . On jest z PiS-u . Niczego innego nie można jakoś specjalnie od niego oczekiwać.

Bożena

Obrady to nie miejsce agitacji.

Alien

Przecież obrady same w sobie, to jedna wielka agitacja.

Urko

@Bożena. Miejscem agitacji Bożeny są regularne spotkania aktywu jedynej słusznej partii. Za potwierdzeniem obecności. Tam Bożena jest agitowana poprzez wręczanie Bożenie przekazów dnia . Na kartkach A4 . Drukowanymi literami . Przy użyciu prostych słów ułożonych w zdania . Nie dłuższe niż 6 wyrazów. Łatwe do zapamiętania dla Bożeny.

Widkun

Jeszcze trochę i po pisiorstwie zostanie jedynie ponure wspomnienie, czego życzę im z okazji zbliżających się świąt.

Marcin

Czasem sam nie wiem co gorsze w Gliwicach – czy PiS i to co robi (albo czego nie robi), czy PO popierająca Neumanna.
Tak źle i tak nie dobrze.

OLO

w domu niech se wiesza nawet plakat “WYPI….ALAJ” To chyba Borys bedzie z tego niezadowolony skoro juz mila nie bedzie

wiktor

Pójdą śladami kobiet. Nie dziwię się. Kobiety już wymarły. Jak dinozaury. Zostały tylko tirówy, babony i pajacówy.

Obserwujący

Coś takiego,budkowa popiera strajk kobiet.
Aż pisowski radny zawył i dobrze.
Budkowa ma mały plus ode mnie.
A jak tam radni,klepnęliście pewnie budowę klocków mieszkalnych w miejscu dawnego zameczku leśnego?za to powinniście wylecieć z radnowania.

Ad

Myślicie, że “Budkowa” ma ten plakat tam na co dzień? Wystrój wnętrza? Umieściła go na wizji z pełną premedytacją. I powiem Wam szczerze, już mnie mierzi to manifestowanie “strajku kobiet”. Piorunek na gębie na facebooku, piorunek na maseczce, piorunek na ciuchach…

Przejadło się! Tydzień, dwa, miesiąc i będzie to działało na społeczeństwo, jak płachta na byka. A jeśli jeszcze władza zacznie obarczać kobiety zwiększoną ilością zarażeń COVID…

Marcin

“A jeśli jeszcze władza zacznie obarczać kobiety zwiększoną ilością zarażeń COVID…”

Przecież robią to już odkąd zaczęły się manifestacje.
Dzięki temu mają wytłumaczenie czemu nie przygotowali służby zdrowia na jesienny wzrost zachorowań i wszystko kuleje.

Gruntowy przymrozek

Ten strajk ma wywierać nacisk na władzę i uwierać jak ziarnko piasku w prezerwatywie. Jak widać jest na tyle skuteczny, że wciąż nie ma publikacji.

kop

Otóż to – kolejna głupia prowokacja polityka na szczeblu samorządowym. Odnoszę, że takie jątrzenie to jedyna rzecz która im wychodzi.

Adam

Popieram, czy ona coś kiedyś mądrego wymyśliła, zawsze same bzdety i ten głupi uśmieszek, fuj!!

Obserwujący

To jest taki uśmieszek wyższości.w końcu została wybrana nie będąc w ogóle znaną wcześniej.Ot,kolejna “sprytna zagrywka” budków…oby w kolejnych wyborach suweren jej nie wybrał.

DD

Teraz na 100 kłaków już wiem dlaczego obłąkani chcą nas “wyszczepić”, jesteśmy już tak stuknięci, że tylko do eksperymentów medycznych jak ci w wariatkowie się nadajemy.

Janek

Olejnik sprytnie zaorał Budkę.

Sam siebie zaorał

Na poziomie gimbazjum