Po serii remisów i porażek jest zwycięstwo. Piast Gliwice pokonuje Wisłę Płock

W sobotnim spotkaniu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Wisłą Płock 2-1 (1-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Michal Papadopulos i Martin Bukata.

Początek spotkania był dość niemrawy. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a obie drużynie nie potrafiły stworzyć sobie zbyt wielu sytuacji strzeleckich. W 16. minucie Piast wyprowadził groźny atak, który golem zakończył Michal Papadopulos. Czech wykorzystał dokładne dośrodkowanie Martina Bukaty i głową pokonał Seweryna Kiełpina.

W 35. minucie Stojan Vranjes mógł podwyższyć prowadzenie Niebiesko-Czerwonych, ale bramkarz gości nie dał się pokonać.
Tuż po zmianie stron Patryk Dziczek zdecydował się na uderzenie z dystansu, jednak Kiełpin zdołał obronić i wybił piłkę na rzut rożny. Dobrą sytuację miał także Joel Valencia, ale skrzydłowy Piasta trafił jedynie w boczną siatkę.

Skuteczniejsi okazali się goście, którzy w 62. minucie doprowadzili do wyrównania. Kilka chwil później dobrą dwójkową akcję przeprowadzili Martin Konczkowski i Martin Bukata, którą zakończył ten pierwszy. Strzał obrońcy gospodarzy był jednak niecelny. W 72. minucie Bukata dał Piastowi ponowne prowadzenie, trafiając do siatki uderzeniem zza pola karnego.

Do końca spotkania podopieczni Waldemara Fornalika kontrolowali sytuację na boisku, próbując jednocześnie podwyższyć rezultat. Dobrą okazję zmarnował Maciej Jankowski, który uderzył nad poprzeczką, dobijając strzał Mateusza Maka.

Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Na trybunach pojawiło się 3784 widzów.

Piast Gliwice – Wisła Płock 2-1 (0-1)

1-0 – Papadopulos, 16 min.
1-1 – Kante, 62 min.
2-1 – Bukata, 71 min.