Po uderzeniu w bariery na zjeździe z DTŚ, samochód wylądował w wodzie. W środku były trzy osoby


To zdarzenie drogowe mogło skończyć się tragicznie, tym razem kierowcy i pasażerom udało się uniknąć śmierci. Samochód koziołkował, spadł z wysokiej skarpy i wylądował w wodzie, jednak osoby nim jadące nie doznały poważnych obrażeń.

Jak podkreśla policja, to zapięte pasy uratowały życie uczestników sobotniej przejażdżki…

4 lipca około godziny 14.00 służby otrzymały informację o makabrycznie wyglądającym zdarzeniu drogowym. Na zjeździe z Drogowej Trasy Średnicowej na wysokości ulicy Kujawskiej kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery, pojazd wybił się w powietrze, koziołkując przez kolejne bariery, spadł ze stromej skarpy i wylądował w wodzie – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Na miejsce natychmiast wyruszyli gliwiccy strażacy i policjanci. Tego typu zdarzenia zazwyczaj kończą się tragicznie, tym razem mimo ogromnych obaw okazało się, że osoby poruszające się pojazdem wydostały się z niego o własnych siłach

– dodaje Słomski.

Samochodem podróżowały trzy osoby: kierujący nim 32-latek oraz 29-latek z 7-letnią córką. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość.Jak się okazało, 32-latek nie posiadał uprawnień kierowcy. Uczestnicy doznali niegroźnych potłuczeń. Sprawę prowadzą policjanci z KMP Gliwice. Kierujący odpowie za popełnione wykroczenia – zapowiada oficer prasowy.

(nmm)/KMP Gliwice
fot., wid. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
stefan

…do tego ten koleś z córką wiedząc ze funfel nie ma prawka naraża życie swojego dziecka. Tatuś na medal…100/100

Zet

Kolega kretyna za kierownicą też nawet nie leżał obok mądrych. Narazić siebie i dziecko wsiadając do samochodu z kimś nieuprawnionym do kierowania pojazdem jest skrajną nieodpowiedzialnością. W normalnym kraju już byłby pod lupą instytucji ochrony małoletnich.

PAKer

Koleś chyba nie zauaważył, że ten pas się kończy i pojechał prosto. Przeleciał przez pas wjazdowy na DTŚ. Gdyby akurat ktoś tam jechał, to mielibyśmy trupy… Ale taki to ma zawsze szczęście. Nic się nie stało, dostanie 200zł mandatu i tyle… Mam nadzieję, że chociaż ubezpieczyciel mu się do portfela dobierze, za jazdę bez uprawnień!!

Obserwujący

No,pędził suweren, pędził…w dodatku bez prawa jazdy.
10 lat więzienia plus 200 tys grzywny powinien otrzymać.

Cliper

Film oddaje dramat zdarzenia

Krytyk filmowy .

i trzyma cały czas w napięciu .

Ad

Ze strachu nie obejrzałem do końca!

Ad

BMW, Passat czy Golf III ?

Urko

Cytując kogoś z tego forum :” Tak się bawi , tak się bawi 500 +!!!”

Butyl

A tam zaraz 500+ a może to ksiądz?

Żenia

Nie członek PO

parKing

Żenia to skrót od Żenady? Czy płacą ci za robienie w sieci wojenki ala paraolimpiady PiS vs PO?

xxxxx

Raczej kierowca SOP w czasie wolnym od służby.

Marta

Do kitu te bariery

Malecha .

Wcale ich tam nie powinno być . Na drogach pozostali by tylko ci , którzy jeżdżą zgodnie z przepisami .

brakująca informacja

Nie jest to w żaden sposób istotne, ale kierowca jest zapewne mieszkańcem Gliwic, bo gdy wypadek spowoduje mieszkaniec powiatu gliwickiego lub zabrzanin to informacja od razu pojawia się w nagłówku skąd pochodzi sprawca.

wiesław

Zawsze, jak droga albo zjazd jest spartaczony to winę zwala się na kierowcę. Na dobrze zaprojektowanym zjeździ samochód nie ma prawa wylecieć do jeziora. Co najwyżej odbije się od barierki i wróci na jezdnię. Poza tym DTŚ to nie osiedlowa droga tylko droga ekspresowa i wiadomo, że każdy przyciska gazu.

Marcell

Droga klasy GP – droga główna ruchu przyspieszonego – jedna z klas dróg publicznych według podziału wprowadzonego przez Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U. z 2016 r. poz. 124). Potocznie często zwana drogą szybkiego ruchu. Rozporządzenie określa jakie wymagania techniczne i użytkowe powinna spełniać droga tej klasy. Wymagania te uzależnione są od prędkości projektowej dla danej drogi. Dla klasy GP dopuszcza się dwie prędkości projektowe na terenie zabudowy: 60 i 70 km/h oraz cztery prędkości projektowe poza terenem zabudowy: 60, 70, 80 i 100 km/h. Drogi klasy… Czytaj więcej »

jan

To jest droga wojewódzka 902.

Qwerty

Do psychiatry