Po uderzeniu w separator na DK88 samochód zatrzymał się dopiero po… 193 m. Kierowca był pijany


Na DK 88 w sobotę doszło do zdarzenia, które kompletnie zablokowało drogę w rejonie zjazdu na autostradę A1. Około godziny 21:00 pijany gliwiczanin, który odwoził swą znajomą do Zabrza, jechał z dwukrotnie wyższą , niż dozwolona, prędkością…

Policjanci ustalili, że opel astra, którym od Gliwic do Zabrza podróżował sprawca, uderzył w separator pomiędzy pasami ruchu, powodując jego wysunięcie. Prędkość auta była tak duża, że trąc po metalowej szynie, zatrzymało się ono dopiero po 193 metrach. W pojeździe został rozerwany pełny paliwa zbiornik, który zanieczyścił jezdnię – przekazuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Kierowca został zbadany alkomatem i okazało się, czemu doszło do zdarzenia – mężczyzna był pijany, w jego organizmie krążył ponad promil alkoholu.

23-letni mieszkaniec Gliwic odwoził właśnie do Zabrza koleżankę i jak sam przyznał, tuż przed wypadkiem poruszał się, jego zdaniem, z bezpieczną prędkością 120 km/h. Przypomnijmy: w tym miejscu jest ograniczenie do 60km/h – dodaje Słomski. Okazało się też, że kierowca ma już administracyjnie cofnięte prawo jazdy.


Na miejsce musiały przybyć wszystkie możliwe służby, które prawie do północy przywracały pierwotny stan drogi.

W celu zabezpieczenia wraku pojazdu pojawił się także ojciec kierującego, który dopiero wtedy dowiedział się, że jego syn miał już podobne kłopoty, związane z prowadzeniem pod wpływem alkoholu i że nie posiada on uprawnień

– mówi podinspektor.

Młody gliwiczanin odpowie przed sądem. Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności oraz konieczność pokrycia strat, jakie spowodował.

Przypomnijmy zasady ubezpieczenia OC. Dobrodziejstwo ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w przypadku złamania zapisów umowy nie obejmuje osób, które np. prowadzą pod wpływem alkoholu czy bez uprawnień – podkreśla Słomski.

(nmm)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice/sierż. szt. Marcin Rydel

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
kanalia52

No to ładnie podsumują gościa.

xxx

i słusznie

Beton

I kolejny dynamiczny Sebix po kielichu wyeliminował się sam. Mam nadzieję, że zdziwiony tatuś stanie na wysokości zadania i wykona w domu szkoleniowy wpie…l.

Malecha .

Sianołeb .

ble ble ble

Został rozerwany pełen zbiornik paliwa, paliwo się rozlało i zanieczyściło jezdnię, samochód tarł po metalowej szynie, musiały się więc sypać iskry jak ze sztucznych ogni, dlaczego więc samochód nie zapalił się jak to jest zazwyczaj przedstawiane w amerykańskim filmie ani nie błysnął ogniem jak ekologiczna bateria ekologicznego samochodu ekologicznej amerykańskiej Tesli ?

pele

a może to był diesel? Olej napędowy wcal tak łatwo się nie pali…

Obserwujący

Paliwo się rozlało, nie zostało podpalone.Nie było żadnego dużego źródła ciepła w pobliżu.
Nie,iskry się nie sypały, był zgrzyt metalu o metal i tyle.
Oglądasz za dużo filmów, polecam zapoznać się z podręcznikami fizyki,chemii i mechaniki.

ble ble ble

A od kiedy ty jesteś techniczny i zapoznany z podręcznikami fizyki, chemii i mechaniki ?
Kiedy wywaliłeś na rowerze to rzeczywiście iskry się nie sypały a tylko łzy z powodu obdartych kolan.
W samochodzie znajduje się katalizator, który rozgrzewa się do kilkuset stopni i do czerwoności potrafi się również rozgrzać turbosprężarka. Filmów nie oglądam w ogóle a ty lepiej po oglądaj sobie powyższe fotografie na której wyraźnie widać jak pozbawiona opony metalowa obręcz koła szorowała po kamiennym żwirze, który jest wypełniaczem asfaltu a od tego to iskry sypały się na pewno.

Operator ładowarki

To zobacz gdzie jest sorbent na jezdni. Jeśli sypały się iskry, to trochę daleko od tego rozlanego paliwa. Poza tym, paliwo się nie zapaliło i tyle, po co drążyć? Chciałeś pewnie błysnąć, błyskotliwym komentarzem z ekologicznym autem. A wychodzi, że kretyn jesteś.

ble ble ble

A jak wymierzyłeś odległość iskier od rozlanego paliwa, lemieszem koparki ?

Tola

@ble ble ble
Nie wierz we wszystko co widzisz na filmach.
Albo nie żyj sobie rzeczywistością z filmów

ble ble ble

Nie oglądam seriali dla k******k.