POD PRASĄ: “Wszyscy kontrkandydaci Z. Frankiewicza przespali ostatnie cztery lata”

Jak poparcie udzielone Zygmuntowi Frankiewiczowi przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną wpłynie na wynik wyborów? Czy w ogóle wpłynie? Jak wygląda kampania wyborcza w Gliwicach?

Dziennikarze gliwickich mediów dyskutują o nadchodzących wyborach samorządowych w Gliwicach, o tym co kto ma do zaoferowania mieszkańcom. Rozmawiają również o planowanej wielkiej inwestycji w centrum Gliwic – centrum przesiadkowym.

Program Pod Prasą prowadzi red. Małgorzata Lichecka (Nowiny Gliwickie) i red. Michał Szewczyk (24gliwice). Naszymi gośćmi są red. Jarosław Sołtysek (Magazyn Prestiż) i red. Jakub Kowalski (Gazeta.pl).

REKLAMA

Wybory samorządowe w Gliwicach —> początek dyskusji 0:14s
Centrum przesiadkowe —> początek dyskusji 13m:00s

POD PRASĄ to program, w którym gliwiccy dziennikarze i komentatorzy dyskutują o bieżących wydarzeniach w Gliwicach. POD PRASĄ jest wspólnym projektem Nowin Gliwickich i portalu 24gliwice, z założenia otwartym na inne, niezależne media w Gliwicach, zarówno te tradycyjne, jak też społecznościowe.

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Widz

Ta rzekoma “odpowiedzialność za miasto”, to tylko i wyłącznie zabezpieczanie własnych ambicji i interesów grupy kolesiów, którzy bez Frankiewicza wylądowaliby na ulicy bez perspektyw na dotychczasową pozycję i apanaże. Trucizną tego miasta są tzw. “zawodowi samorządowcy”, ci sami od ponad 2 dekad na urzędach.

Imiu

Racja! Niestety i tak oni wygrają wybory, bo to ich wybory:-/
Franca, poplecznicy i ich rzesza rodzinna, znajomych się tylko powiększa.
Zaraza się szerzy od 3 dekad prawie i nie widać końca:-(

baobab

To, kto wygra wybory zależy od mieszkańców, jeśli wszyscy będą tylko narzekać i siedzieć w domu zamiast głosować to na pewno nic się nie zmieni, a zmiana przydałaby się. Trzeba wpuścić trochę świeżości.

FAUST

PKW 2014 – uprawnionych do głosowania: 146.689 – głosów ważnych: 53.839 – frekwencja: 37,25% Zaokrąglamy do góry. Ilu z uprawnionych 147 tys. a głosujących 54 tys. wybrało prezydentem Frankiewicza w 181,5 tys. mieście? Wtedy, bo do dziś mieszkańców znowu ubyło o circa 10 tys. a doliczając niewymeldowanych uchodźców zarobkowych trzeba tę liczbę kolejny raz powiększyć. Ale zostawmy szczegóły. W 2014 Frankiewicz wygrał stosunkiem niespełna 56% oddanych ważnych głosów. Wygrał, bo opozycja nie była zjednoczona i zamiast jednego kandydata, było pięcioro. Oznacza to, że prezydenta Gliwic wybrało zaledwie 28 tys. mieszkańców ze 181 tys. Brzmi żałośnie w kontekście często powtarzanego kłamstwa… Czytaj więcej »

Marx

Pytanie skąd ta pewność, że inny prezydent będzie lepszy? Tu nie chodzi o to żeby zmienić prezydenta, tylko aby zrobić coś lepiej niż on. Niestety żaden kandydat nie potrafi zaproponować nic prócz krytyki konkurencji. Krytykować jest łatwo, zaproponować rozwiązania – znacznie trudniej. Gdyby było tak źle, jak maluje to ten portal, to prezydent dawno byłby zmieniony. Oczywiście wiele rzeczy mogłoby być zrobionych lepiej, wiele rzeczy bulwersuje, ale liczy się bilans.
Szansa na zmianę będzie tylko wtedy, gdy przyjdzie ktoś ogarnięty, i zaproponuje naprawdę lepszą jakość. Póki co takiego kandydata nie ma.

trotyl

Niee no był przecież kandydat PO – Budka – który w kampanii bardzo chwalił Frankiewicza. PO miała dużo kasy więc wymyślił sobie, że plakaty i bilbordy nawet w Zabrzu pomogą mu ponownie wejść do sejmu. Pomogły.

Qwe

Problem polega na tym, że większość osób powtarza te bzdurne hasła “kontrkandydaci nie mają żadnego pomysłu” albo “żaden kandydat nie potrafi zaproponować nic oprócz krytyki”. A zapoznałeś się chociaż z programami wyborczymi czy powtarzasz tę samą śpiewkę od lat? Gonciarz ma akurat bardzo dobry program i konkretne propozycje (pomimo problemów z interpunkcją). W przeciwieństwie do Frankiewicza, który sypie samymi ogólnikami. W dodatku Frankiewicz używa haseł typu: postaramy się, będziemy dążyć, będziemy zabiegać itp. Nie potrafi zadeklarować się wprost – wybudujemy, zrobimy, zorganizujemy. Dlatego program Gonciarza oceniam jako bardziej szczegółowy, konkretny i możliwy do realizacji. Nie obiecuje gruszek na wierzbie, tylko… Czytaj więcej »

Urko

Te . A program tego geniusza , to gdzie zobaczyć można, bo w “internetach ” nie znalazłem . Pod hasłem “Gonciarz Program ” wyświetla się link do instrukcji wklejania filmików na YouTube

Qwe

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę “Jarosław Gonciarz” (lub wpisać adres, jeżeli ktoś pamięta), wejść na jego stronę internetową i z menu wybrać program wyborczy. Bezpośredni adres: http://jaroslaw-gonciarz.pl/nasz-program-dla-gliwic/
Podobnie należy działać, aby znaleźć program wyborczy Frankiewicza. Wyszukać jego stronę internetową (lub wpisać adres, jeżeli ktoś pamięta), wejść na tę stronę i kliknąć w link z programem wyborczym. Kroki postępowania nie różnią się w przypadku żadnego z kandydatów. No chyba że ktoś jest uprzedzony do któregoś z nich. Wtedy znalezienie programu tego kandydata będzie mu sprawiało wieeelki problem.

Urko

A . Dzięki za linka . Treść dostarczyła mi prawdziwej rozrywki . I Jarosława Gonciarz chce to wszystko zrobić w 5 ( słownie pięć lat). Ona ci to istny demiurg. Ach, jakże zapragnąłem usłyszeć na żywo odczytanie przez kandydatkę Jarosławę tego “programu” pt. “Dla każdego cos miłego” . Tylko bez dukań – jak w jedynym publicznym wystąpieniu BTW. Jarosławo Gonciarz . Ja chciałbym mieć w Gliwicach kopię kosmodromu Bajkonur .
Dopisz do programu .

wert

Frankiewicz swoich obietnic nie potrafił zrealizować po 25 latach. Osobiście nie widzę więc żadnej różnicy między bajkopisarstwem Gonciarza a wyborczą ściemą Frankiewicza.

Żoliborska Kanalia

A to co pisze Gonciarz w swoim programie ma tyle wspólnego z prawdą, co wystąpienia towarzyszki Szydło podczas kampanii w 2015.
“Będziemy słuchać narodu” – 2 mln podpisów ws referendum o szkołach wrzucone do kosza.
“Wystarczy nie kraść” – 4 000 000 000,00 zł rąbnięte ze SKOKów i wyprowadzone do Luksemburga przez towarzysza Biereckiego.
“Nie będziemy podnosić podatków” – zmiana skali podatkowej obniżyła podatki tylko zarabiającym 2150,00 brutto: reszta płaci więcej
“500 zł na KAŻDE dziecko” – potem się okazało, że na drugie i tylko w małżeństwach sakramentalnych.
I tak dalej, i tak dalej…..

Dżolanta

…a sam program napisany rozpaczliwie nieporadną polszczyzną i z błędami ortograficznymi. No ale cóż: obecna WADZA preferuje motłoch i tumanów, więc nie ma się co dziwić.

black_horse

Marx, dlaczego patrzysz na wybory prezydentów miast przez pryzmat obietnic kontrkandydata, a nie przez pryzmat zaniechań i niespełnionych obietnic obecnego prezydenta ? Czy 20 kilka lat to mało na wybudowanie obwodnicy ? Czy centralny plac miasta musi wyglądać jak w najgorszej dzielnicy meneli ? Kiedy w końcu zrozumiesz ze obecny prezydent nie jest dla mieszkańców tylko dla układu towarzysko-biznesowego ? Frankiewicz skończył się kilka lat po wybudowaniu Opla. Teraz jest tylko marazm, niespełnione obietnice wyborcze, buta i arogancja i wielki wysyp drobnych remontów w roku wyborczym. I po każdych wyborach nowa spółka miejska.

ewa

Można powiedzieć “zbuduję trzecią, czwartą ….. linię metra”. I wszyscy uwierzą, że … to tylko gra wyborcza. Gdy odpowiedzialny człowiek mówi postaram się zrobić i potem to robi to oczekujący cudów są niezadowoleni. A Gonciarzowi napisano zgrabnie partyjną propagandę, bo cóż on może, co potrafi sam zrobić, opanować całe miasto, gdy nawet nie zarządzał małym zespołem ludzi.

wert

A co w przypadku gdy człowiek mówi, że zrobi, a po 25 latach nadal nie potrafi tego zrobić?

Autor wypowiedzi

Jeśli w 2014 oddało swój głos na ZF 28 tys. mieszkańców ze 181 tys. to ci niegłosujący (92830 osób) poparło go w sposób bierny. Do kogo zatem można mieć pretensje?

trotyl

Do kogo pretensje? Do polityków, którzy istnieją tylko dlatego, że głosuje tak mało wyborców. Tym politykom taka sytuacja bardzo odpowiada, dlatego nie robią nic w celu edukowania społeczeństwa obywatelskiego. Społeczeństwo obywatelskość ma gdzieś bo politycy ciągle ich okłamują. Koło się zamyka.

Anomin

wybory do samorządów są od wielu lata karykaturą w ogóle wyborów, i dobrze, że powstała uchwała 2x 5 lat i won.

mic

frankiewicz = koteria i ustawki brak planu dla Gliwic, ilu urzędasów zleci jak ich wybawca straci posadę prezydenta -najsłabszego prezydenta.A gdzie on biedaczek się uda po robotę – może na pocztę lizać znaczki,a reszta jego sługusów po zasiłek i dalej żyć na podatniku

ja234

Żeby skruszyć ten polityczny glajwicki beton, Frankiewicz musiałby zrezygnować z bycia prezydentem.Wtedy zrobiłoby się miejsce dla innych kandydatów.I wtedy też byłoby porządne wietrzenie urzędów.Ale takie rzeczy to dopiero za kolejne 5 lat.Niestety.
Kiedyś w jakimś wywiadzie chwalił się, że jeśli nie wygra to zabierze teczkę i pójdzie do pracki na…polibudę.Ponoć dalej go tam trzymają.

ewa

Ale nienawiść zaślepiła oczęta

hahaha

Polecam redakcji 24GLIWICE opisanie tematu co zrobili kibole Piasta Gliwice z kibicami Piasta Gliwice przed meczem. Doszło do starć i przepychanek pomiędzy normalnymi kibicami a kibicami którzy uwielbiają spięwać teraz jest wojna, woja z górnikiem zabrze – wypije jabola pier.. żabola zaaatancze rokenrola. Cwiercinteligenci szarpali normalnych kibiców którzy chcieli wejść na mecz – gdzie jest Policja ? Dlaczego klub GKS PIAST nie dopilnował porządku

Ampuła

Wydarzenie miały miejsce POZA terenem stadionu, Klub nie ma nic do publicznych terenów. Od pilnowania porządku w tej strefie jest policja Zielińskiego. A ona czule eskortowała kibolców, przyglądała się nabożnie, a najbardziej agresywnych całowała w tatuowane pośladki. Nie mogło być inaczej, bo przecież zorganizowana kibolia i szwadrony policyjne to sami znajomi z pielgrzymek, wart honorowych pod pomnikami i marszów narodowo-religianckich. Kibole czują się bezkarni, więc biją normalnych obywateli, mieszkańców, kibiców. Ot, realia w kraju PiSoidów.

Tomasz

Niech raz klub przypilnuje tego co dzieje się na terenie stadionu-nawet na to nie stać władz klubiku-porażki.

black_horse

@hahaha Skoro “teraz jest wojna” to może niech ktoś im wytłumaczy, ze linia frontu przebiega w innej lokalizacji. Niech jadą do jakiegoś lasu i tam się tłuką.

krzysztof

frankiewicz to ZŁO dla miasta, tylko jednostki słabe umysłowo mogą chwalić poczynania tego osobnika – niemoty.

pat

zawsze mozna powolac wygode albo innego pisa i bedzie program Kononowicza

Urko

Nie do końca . Jak powołamy “innego pisa” to coś jednak będzie . Nagrody dla Gonciarza Jarosława i radnych . Bo im się “będą należały”.

Zosia

Mysli tylko osobie a nie o mieszkanczach

Marcin

Poparcie PO i Nowoczesnej może tylko zaszkodzić Frankiewiczowi

Gacek

Wyjaśnij w jaki sposób? Nowoczesna to Caban i Kobyliński (i wcześniej Golbik i Wolański, a teraz jako PO) – od zawsze z Frankiewiczem. PO to najmniej w połowie wyborcy Frankiewicza. Nawet wyborcy PiS to jednocześnie wyborcy Frankiewicza. I wszyscy w radzie miejskiej od lat są z nim w koalicji, albo w udawanej opozycji, co na jedno wychodzi. Najlepszy jest Tovmasyan, który w poprzednich wyborach startował z listy Frankiewicza, a teraz z PiS-em, bo należy do PiS-owskiej przyssawki – partii Gowina. A najśmieszniejsze, że jako ewentualny radny PiS zapowiada bycie w opozycji do Frankiewicza i swojego klubu! I niech ktoś mi… Czytaj więcej »

Jan

W ostatnich wyborach poparcie PiS-u oraz PO+Nowoczesnej rozkładało się mniej więcej po połowie. Istnieje duża grupka fanatycznych wyborców PiS-u, którzy słysząc o koalicji PO i Nowoczesnej z Frankiewiczem, zagłosuje na Gonciarza. Przeglądam fora internetowe, komentarze na różnych portalach i każde poparcie tych partii jest uznawane jako “kodziarstwo”, “chęć powrotu do starych układów”, “kręcenie lodów”, “ośmiorniczki i AmberGold”, “przygotowywanie gruntu na powrót Tuska” itd. Mimo że od wyborów parlamentarnych minęły 3 lata, to ludzie nadal mówią o “8 latach rządów poprzedniego układu” – co zresztą jest wciąż podsycane przez media rządowe informujące o różnych aferach, o tym jaka była bieda albo… Czytaj więcej »

Urko

Ładnie Jasiu . Naprawdę ładnie. Wreszcie jakiś w miarę inteligentny pisi troll . Ale nie musisz nam przypominać . My pamiętamy , I umiemy uczyć się na błędach , Za jakieś piec lat , nie powtórzymy błędu . Nie będzie drugiej grubej czerwonej krechy. .

Jan

Powtórzyłem tylko to, co w komentarzach ludzie piszą na temat rządów PO i zostałem okrzyknięty pisim trollem. Pozostaje tylko pogratulować tak ograniczonego myślenia ;-) I braku umiejętności czytania ze zrozumieniem (nigdzie nie pisałem, że to są moje opinie). P.S. Widzę, że poparcie PO i Nowoczesnej dla Frankiewicza spowodowało całkowitą zmianę myślenia u niektórych osób. Od teraz każdy, kto nie popiera Frankiewicza, stał się automatycznie “pisiorem”, “pisowcem”, “pisim trollem”. Czyli widoczny w całej Polsce podział na tych popierających PiS i tych popierających PO i Nowoczesną. Oczywiście komentujący nie dopuszcza do siebie myśli, że istnieje spora grupka osób, którzy nie chcą ani… Czytaj więcej »

Urko

Jakbyś trollu był trochę bardziej “pochytany” to zadałbyś sobie trud prześledzenia wpisów interlokutorów . Wiedziałbyś wtedy, że moje poparcie dla Zygmunta F. jest równie wielkie jak wzrost pewnego Wielkiego Wodzusia z Żoliborza.
Nie widzę po prostu żadnego powodu, żeby zastępować jednego nieudacznika – weterana , drugim nieudacznikiem – nuworyszem . Na dodatek nie umiejącym nawet poprawnie czytać z kartki.
I jeszcze jedno . Oczywiście Jasieńku , że nie pisałeś , że to są twoje opinie. Dlatego nazwałem cię w “miarę inteligentnym pisim trollem” :-)

Kra kra

dziękujemy Frankowi za 3 dobre kadencje, potem była tragiczna autokratyczna zabawa w gabinecie bez oglądania się na nas mieszkańców. Teraz bęc zmiana. Czytałem program Gonciarza i jest ok. Są ramy dla wielu fajnych inicjatyw.

Jan

Ja przeglądałem program Frankiewicza. Większość to są obietnice powielane od kilku kadencji. Budowa nowego szpitala, budowa obwodnicy, budowa centrum przesiadkowego, likwidacja smogu (w chwili pisania tego komentarz wącham smrody sąsiada, który już zaczął rozpalać w piecu jakimś węglowym syfem), generalny remont Zwycięstwa i przejazd od dworca do rynku ekologicznym pojazdem (w poprzednich wyborach była mowa, że będzie to tramwaj) itd. Nihil novi. Jednocześnie dużo ogólników i mało konkretów. Za chamstwo uważam, że Frankiewicz obiecuje budowę tężni solankowej. Był to pomysł mieszkańców, zgłaszany w ramach budżetu obywatelskiego. Konsekwentnie był odrzucany przez urzędników, którzy stwierdzali, że jej utrzymanie byłoby zbyt drogie i… Czytaj więcej »

Urko

Ja przeglądałem program Gonciarza, pisi trollu. Większość to pobożne życzenia internautów od kilku kadencji. Odbudowa fragmentu linii tramwajowej , budowa tanich mieszkań ( bo te w Gliwicach są za drogie i ludzie budują domy pod Gliwicami ), poprawa czystości powietrza w Gliwicach ( na zasadzie: damy wam 200 baniek – ale skąd , po co i dla kogo – brak informacji ) Jednocześnie same ogólniki dające się dopasować do każdego większego miasta w Polsce . Za chamstwo uważam, hmmm… w zasadzie … chyba tylko to , że ta czwartorzędowa posłanka usiłuje nam wmówić , że coś potrafi i coś może… Czytaj więcej »

Marx

Kandydat PiS? Ty serio nie widzisz co się w kraju dzieje?

Marek

No co się dzieje? Proszę podać konkrety i co z nich wynika, a nie jakieś ogólniki.

media pro memoria

Marku, z TVP się tego nie dowiesz. Poszerz horyzonty.

Marek

Proponuję jeszcze TVN, a na końcu samodzielne myślenie.

ewa

Sady, KONSTYTUCJA ITP I TD

black_horse

W tym roku nie było przymrozków więc sady maja się dobrze.

Pitu, Pitu

Sadownicy mają się gorzej. Dobra zmiana.

Kosiarz umysłów

Do black horse;
Nie bądź taki dowcipny spryciarzu.

Urko

@Kra kra. No .”Program Gonciarza” to ramka powielana dla wszystkich dużych i średnich miast, uzupełniona o miejscowe szczegóły. Wszystko dla wszystkich. Co na końcu sprowadza się do : “Przez ostatnie ileś tam lat Polcy i Polacy… ” i nagród za płynne odczytanie tego tekstu z kartki bez błędów.

Jan

Urko: Mylisz się. Program Gonciarza jasno pokazuje, że śledzi on informacje w gliwickich mediach – i nie tylko w tych urzędowych albo wspieranych przez urząd (polecam sprawdzić rejestr umów), ale również tych obiektywnych. To coś, na co Frankiewicza nigdy nie było na to stać. Nigdy nie przejmował się opinią mieszkańców, ich problemami, nie interesowały go pomysły innych osób. Uważa się za wszechwiedzącego, nieomylnego i potrafi storpedować (ustami Jarzębowskiego) nawet najlepszy pomysł pochodzący z zewnątrz. Otacza się ludźmi myślącymi tak samo jak on, którzy karmią jego wybujałe ego ciągłymi pochlebstwami i którzy sprawiają, że zamyka się coraz bardziej w swojej arogancji… Czytaj więcej »

Urko

“Gonciarz wykonał wysiłek” . Coś , ci się Jasieńku pokróliczkowało . W swoim “wysiłku” jacyś ludzie za kasę powyławiali najbardziej oczywiste, “słuszne”i najczęściej ponawiane postulaty na trzech forach i zrobili z tego “program” . Brak w nim tylko dwóch rzeczy : 1. tego jak i gdzie chce to wszystko Gonciarz Jarosława uczynić . 2. ile za to zamierza sobie przyznać należnych mu nagród.

Jan

Nawet jeśli, to co za różnica? Frankiewicz nawet tego nie potrafił zrobić – wynająć ludzi, którzy przygotowaliby taki program dla niego. Którzy prześledziliby opinie w mediach. On się nawet nie stara. Wie, że cokolwiek by nie napisał, cokolwiek by nie obiecał, to ludzie i tak zagłosują na niego, bo kojarzą jego nazwisko. Nie zagłosują za dokonania, nie zagłosują dla programu wyborczego. Będzie się liczyć tylko znajome nazwisko.

Urko

Well… Jasieńku . To skoro o różnicach i dokonaniach mowa , to wymień jakieś Jarosławy Gonciarz . Te jako samorządowca i te jako posłanki. Jakiekolwiek .

Urko

No Jasieczku . Doczekam się ? Bo ja jedno “osiągniecie” znalazłem . Otóż Gonciarz Jarosława domagała się wprowadzenia oznaczenia na paragonach fiskalnych , że produkt zakupiony i uwidoczniony na nich jest “produktem polskim” . Internet do dzisiaj z tego pomysłu ma tzw. bekę

Jan

Nie zamierzam niczego szukać, bo ani nie jestem wyborcą PiS-u, ani nie popieram Gonciarza. Z dwojga złego jest minimalnie lepszy od Frankiewicza. Niech wyznawcy PiS-u szukają jego dokonań.
Do Ciebie to jednak widać nie dociera ta informacja. Przykleiłeś mi łatkę “pisiego trolla” i będziesz się uparcie czepiał tej idei. Bo gdyby było inaczej, to zawaliłby się Twój światopogląd dzielący Polską na dwie części – tych popierających PiS oraz tych popierających PO i Nowoczesną. Wmawiaj sobie dalej, że świat jest zerojedynkowy i że możliwe są tylko dwa przekonania – za albo przeciw PiS.

Urko

Jasieńku. Ujęło mnie te twoje “bla bla bla bla” :-) Odpowiedzi się nie doczekam , bo Jarosława Gonciarz dokonań żadnych nie ma . Chyba , że to łyknięcie 1 mln. PLN od kolegi z sitwy partyjnej + fotka z tzw . “Wojewodą Śląskim”. Czego zresztą Gonciarz Jarosława się teraz wypiera nogami i “ręcami” jednocześnie tłumacząc , że jest to 100% jego dokonań dla miasta ( sic). Nie jest więc ani “minimalnie lepszy” ani gorszy od Zygmunta F. Z punktu widzenia dobra Gliwic jest nikim. absolutnym zerem , kolejnym wyrobem Dudopodobnym.. I nawet subtelna ( jak na pisowskiego trolla) retoryka w… Czytaj więcej »

Żoliborska Kanalia

Gonciarz – kolejny aparatczyk dojnej zmiany, którego jedyne kompetencje to odbieranie telefonów od kulawego żoliborskiego dziada.

Żoliborska Kanalia

Tak tak. Gonciarz jest tak samo wiarygodny jak towarzyszka Szydło w kampanii 2015,

Qwe

Frankiewicz zaczynał swoją karierę wspoltworząc gliwickie struktury PO. Mam nadzieję, że powrót do kolegów z PO okaże się dla niego końcem kariery w tych wyborach.

kanalia52

Pozdziękujmy Francy za tramwaje i Halę Bankrut.

Loko

Gdybyś mieszkał przy Chorzowskiej to o tramwajach nic byś nie napisał.

Jan

W innych miastach dzięki kasie z UE przebudowano stare torowiska na nowe, ciche. Dodatkowo zakupiono nowe, cichobieżne tramwaje.
W Gliwicach oczywiście się nie dało, bo łatwiej było zlikwidować. To tak jak z zielenią – po co dbać, po co sprzątać, lepiej zabetonować wszystko. Takie podejście w Gliwicach dominuje.

Imiu

@Jan
Ale po co nam tramwaje skoro tą samą trasą jeżdżą autobusy?
Tylko nie fantazjuj proszę o ekologii……

Kolejarz

@Imiu
A jak myślisz dlaczego kolej jest elektryczna? Lokomotywy spalinowe (które nota bene są też elektryczne) stosuje się właściwie tylko do jazd manewrowych. Po co kładą te kilometry kabli miedzianych i skomplikowane systemy utrzymania trakcji? Kradną to a oni w kółko Macieju kładą na nowo. No bezsens normalnie. Tyle roboty i materiałów zamiast ciągnąć wagony dieslami.

Jan

Choćby po to, że Chorzowską jadą osobnym torowiskiem i omijają w ten sposób korki.
Były plany, żeby od skrzyżowania z Zabrską dobudować torowisko prowadzące poza jezdnią do dworca. Plany autorstwa Urzędu Miasta dodajmy. Frankiewicz się z tego wycofał i zlikwidował tramwaj. Mielibyśmy połączenie tramwajowe z innymi miastami prowadzące aż do dworca. A co mamy? Uciążliwą konieczność przesiadania się z tramwaju do autobusu w zajezdni autobusowej. Coś z czego śmieją się mieszkańcy miast ościennych, w komplecie z najkrótszą (75-metrową) linią tramwajową w Gliwicach.

Urko

Jak na Gonciarzowego trolla, jesteś wyjątkowo nudny . O tramwaju nawet przeciwnicy Zygmunta F.już nie wspominają .

KKKKK

Urko, chyba masz na myśli takich “przeciwników” Frankiewicza, jak ty. Poprawy sytuacji komunikacyjnej w mieście po likwidacji tramwaju nikt nie stwierdził. Przeciwnie, wielu specjalistów i użytkowników obserwuje kroczące pogorszenie. Dowodem jest odpływ pasażerów autobusów i rosnący ruch samochodów. Nie widzi tego tylko ekipa Frankiewicza i jego akredytowana opozycja, do której się zaliczasz.

Urko

@KKKKK . Ależ oczywiście , że likwidacja tramwaju pogorszyła sytuację komunikacyjną Gliwic i utrudniła wszystkim poruszanie się po mieście. I co z tego ? Było .Minęło. A Jarosława Gonciarz proponuje przywrócenie tramwaju na linii dworzec -rynek. Przy jednoczesnym całkowitym wyłączeniu na tym odcinku Zwycięstwa z ruchu

wert

W 2014 Frankiewicz również obiecywał tramwaj na linii dworzec-rynek. W 2018 zmienił tylko nazwę “tramwaj” na “ekologiczny pojazd” (cokolwiek by to miało znaczyć, bo ekologiczny to jest nawet rower). Dodatkowo obiecywał nie tylko wyłączenie Zwycięstwa z ruchu, ale wręcz całej starówki.
Krytykując Gonciarza krytykujesz równocześnie Frankiewicza, który równie mocno odjechał ze swoimi obietnicami przez ostatnie 25 lat ;)

Urko

No i widzisz . Pełna zgoda . Jak już pisałem gdzieś powyżej , nie widzę zatem żadnego powodu, żeby zastępować jednego nieudacznika – weterana , drugim nieudacznikiem – nuworyszem . Na dodatek nie umiejącym nawet poprawnie czytać z kartki.

Vallenciennes

@Urko Było, minęło? Czyli podoba ci się kierunek rozwoju poprzez degradację środowiska w tym zdrowia, tylko po to, żeby mniej wydawać na komunikację zbiorową, a koszty przerzucać na domowe budżety każdego mieszkańca? I nie rozumiesz, dlaczego w lepiej rozwiniętych intelektualnie krajach robi się na odwrót? No to jesteś 100% Frankiewicz.

Urko

@Vallenciennes. A owszem misiaczku . A było i minęło . Jęczenie i rzucanie “preclami” o zrównoważonym rozwoju komunikacji nie przywróci w Gliwicach tramwaju, jako środka komunikacji publicznej. Takich cudów nawet Jarosława Gonciarz ci nie obieca ( co swoją drogą świadczy o miernocie autorów jego “programu ” – ja bym obiecał )

black_horse

@Imiu Po co nam autobusy, skoro tą samą trasą jeździły tramwaje ? Masz rację, o ekologi nie będę się wypowiadał bo i tak nie zrozumiesz.

ewa

Puść Jasiu nowoczesny tramwaj przez zakręt ze Zwycięstwa na D.Wały . Ja Ci nie wyskoczy to masz NOBLA

Urko

Nie za to mu płacą .

tramino

Stary nie wyskakiwał to nowy ma wyskoczyć? Już nie fantazjuj. Za kogo masz ludzi czytających to forum?

Ssak

…oraz stawki za odpady które skłócają i dzielą mieszkańców na uprzywilejowanych i poszkodowanych a wręcz okradanych.

Ampuła

Tylko niejaki Gonciarz Jarosław spał niewiele przez te cztery lata. Intensywnie ćwiczył przytrzymywanie. Prezesowi, przewodniczącemu, marszałkowi, biskupowi, wojewodzie. W pochyleniu tułowia. W pochyleniu ze skrętem. W przyklęku jednokolanowym i pełnym. W przykucu i półprzysiadzie. Oburęczne i jednochwytne. Z dołączeniem spektrum okolicznościowych wyrazów twarzy. Od ogólnego wpatrzenia jednopunktowego, przez pudlosłużalcze przymilenie aż po błogie uwielbienie dla współprzytrzymującego. Perfekcja wymaga skupienia na tym, co kluczowe. Dlatego te cztery lata ćwiczeń harmonii gestu przytrzymywania z właściwą mimiką nie pozwoliły na emisję choćby jednego samodzielnego zdania z sensem. A może nawet wyrazu.

Urko

A nieprawda . Gonciarz Jarosław uczył się ponadto czytać z kartki . Płynnie i ze zrozumieniem . Efekty ? Hmmm…..

Romek

Ampula jak zawsze za a nawet przeciw, powstaje na władzę ale tylko po to aby władzy nie wyrósł przeciwnik

Jan

Gonciarz przez 3 lata popierał Frankiewicza. Podobnie zresztą jak wszyscy radni PiS w Gliwicach. Zawiązała się nieformalna koalicja między nimi – radni PiS akceptowali wszystkie uchwały proponowane przez urząd i prezydenta. Przełom nastąpił rok temu, po utworzeniu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Toczył się wtedy spór o jej zarząd. Ostatecznie przegrał kandydat proponowany przez PiS – przy czym mówi się, że niemałą rolę odegrał w tym Frankiewicz. Od tego czasu PiS z Frankiewiczem nie bardzo się lubią. Zapewne wtedy pojawiły się plany wystawienia kontrkandydata z PiS, a sam Frankiewicz zaczął się dogadywać z PO i Nowoczesną, czego finał ostatnio widzieliśmy.

Operetka banału

Nie bądź naiwny. Jeśli nawet coś zaskrzypiało o figuranta w Zarządzie Metropolii, to jasno widać, że interes mieszkańców jest nieważny tak dla Frankiewicza jak PiS czy PO. Liczą się tylko rozgrywki partyjno-personalne i strefy wpływu na stanowiskach i płynące z nich finanse do konkretnych kieszeni. Plakatową niezależność polityczną Frankiewicza można włożyć w bajki dla niedorozwiniętych bo w tym światku od dawna ręka rękę myje albo przekazuje kasę. Kandydat PiS to pic na wodę, który miał rozbić elektorat ewentualnego kontrkandydata Frankiewicza. Teraz PiS wycofa Gonciarza, bo po co wydawać kasę na kampanię figuranta, kiedy wspólny kandydat POPiS ma wybory w kieszeni.… Czytaj więcej »

Jacek

Zmiana klimatu układów i układzików w Gliwicach jest potrzebna. Pan Frankiewicz mógłby już przejść na emeryturę…
Gliwice potrzebują kogoś kto zadba o cale miasto a nie ważne sprawy własne i firm z nim powiązanych.

Petros

Drodzy koledzy i koleżanki. Program PiS jest bardzo miejski, bo to właśnie z list PiS wystartują dwaj twórcy OSOM, ktorzy go współtworzyli, czyli ja i Bartek Rybczak. Wierzę, że będziemy w radzie następnej kadencji, i nawet jeżeli będziemy w opozycji – będziemy walczyć o to wszystko o co razem z Wami walczyliśmy przez lata, ale tym razem wewnątrz Rady. Nasz głos będzie z pewnością lepiej słyszalny i trudniejszy do zagłuszenia przez urzędników. Cieszy mnie, że nasza praca została zauważona.

nieplażowy

Nie zauważyłeś, że w gliwickiej RM nie ma opozycji i to jest kompromitacja. Jeżeli was dwóch już zapowiada opozycję wobec Frankiewicza, to co i z kim chcecie wywalczyć? Poza tym, akurat Ty od lat jesteś razem z Frankiewiczem, więc wybacz, ale tego rodzaju kpiny zachowaj na spotkania w wąskim gronie z ewentualnymi wyborcami z OSOM.

zwolennik klajstra

Oczywiście lepiej żeby został tam plac budowy, wiecznie niezadowoleni, sami mogliście coś zrobić

nieplażowy

Za “plażę”, która okazała się klapą pod każdym względem, chcesz rozdawać mandaty radnego? Kiepski interes dla podatników. Na Jana Pawła II jest jeszcze większy plac i też pod kościołem. Też jest prywatny więc dystrybucja finansów publicznych znowu trafi do prywatnej kieszeni i kto wie, może już za 10 lat również ten plac doczeka się jakiejś wizualizacji. Niech klaster go wynajmie, zrobi plażę i czyni dobro. Ale to za rok. W nadchodzącym sezonie Petros wziął na klaster brzemię ostatecznego wykończenia podupadłej legendy 4Art-u. Ciekawe, czy knajpa bez “manny z nieba” przetrwa do przyszłego lata.

Kosiarz umysłów

Rozśmieszają mnie te charakterystyczne dla gliwickich amatorskich “polityków” trzymanie się za wszelką cenę Gliwic.Nie wyjedzie taki za granicę żeby zarobić, tylko kombinuje, a to plażowy food trak, a to własna restauracja a to pcha się w lokalną politykę, wchodząc przy tym w układ z formacją polityczną, która przeżuje go i wypluje.Przy czym trzeba mieć na uwadze kompletny brak wiedzy, umiejętności politycznych.

Urko

Hmm…. wasza praca , to nie bardzo… Ale budy z junk-food’em faktycznie ostatnio zauważyłem. Przy czym w pierwszej kolejności w oczy rzucał się syf dookoła…

Ampuła

Klajstroosołomia wsławiona stawianiem skrzynek z boazerii w poprzek ruchliwej ulicy i wysypaniem piachu pod koła budy z psim żarciem dla ludzi. Co tam macie w wyborczym programie na kolejne lata? Przejęcie płyty rynku pod prywatną uprawę strączkowych? Przejęcie parteru w urzędzie miejskim i urządzeniw prywatnej noclegowni dla Upaińców? Zablokowanie ruchu na Kościuszki stogami słomy i kopcami kapusty, jako udział Gliwic w programie pisowskiej furmankomobilności? Może uziemienie miejskiej floty PKM i wysłanie na trasy prywatnych żarciobusów? A tej walce o zauważenie nie żałujcie paździerza, sklejki, żużla, pulpy. i melasy.

Urko

Z tym psim żarciem to przesadziłeś . Mój pies tego nie tknął . Mądre takie bydlątko :-)

Pawlos Panajotis

Panie Petros pan ciagle lawirujesz,obiecujesz n nie wykonujesz. Na piaskowej strefie relaksu “ścierwowozów “miało być siedem . Chciałem dziecku to cudo pokazać. Były tylko trzy.

plażowy

A ja wspieram chłopaków, przynajmniej starają się coś robić zamiast pierdzieć w stołek, tak jak większość radnych-bezradnych. Niech się władza czasem wysili i próbuje tłumaczyć na sesjach swoje wygibasy.

ja234

Program pisu nie jest bardzo miejski.Program pisu to dojenie kasy gdzie się da i jak się da.
Dobrze petros, że ujawniłeś swoją pro pisowską postawę wiem,że na ciebie i tobie podobnych nie zagłosuję.Nie mówiąc już o tym, że o polityce nie masz pojęcia, zobaczysz jak cię przerobią i ustawią w pisie.
Wasza walka? jaja sobie człowieku robisz.

ewa

Nie doceniacie Petrosa

Polak mały

Panie Petros ! My wyrośli z kręgów europejskiej kultury najpierw wymieniamy koleżanki następnie kolegów .Bez urazy Panie bojowniku.

MariannaA

Parcie masz, Gościu!