Policja odnalazła kierowcę z nagrania niebezpiecznego manewru. Omal nie doprowadził do „czołówki”

Wyprzedzał śmieciarkę i w ostatnim momencie wrócił na swój pas ruchu unikając czołowego zderzenia z autem jadącym z naprzeciwka. Niefortunnie dla kierującego audi, w tym ostatnim zdarzenia na drodze rejestrowała kamera. Niebezpieczny manewr zakończył się grzywną w kwocie 1300 złotych oraz 15 punktami karnymi.

 
Filmik wcześniej pojawił się w mediach społecznościowych i wywołał falę krytycznych komentarzy pod adresem brawurowego kierowcy. Policjanci zajęli się sprawą. 33-latek został rozliczony zgodnie z taryfikatorem.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a wszystkich powinna cechować wyrozumiałość, kultura i wzajemny szacunek

– komentuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice. – Wspólna walka z agresją drogową przynosi jednak efekty. Z roku na rok odnotowujemy mniej tragicznych wypadków – dodaje.


Policja zaznacza, że w razie zarejestrowania niebezpiecznego zachowania innego uczestnika ruchu, warto przesłać takie zgłoszenie na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Najlepiej podać przy tym datę i godzinę zdarzenia, miejscowość, drogę lub ulicę i numer rejestracyjny nagranego pojazdu – jeśli został zapisany, a na nagraniu jest słabo widoczny.

Szczegółowe informacje – kliknij tu.

(żms)/KMP Gliwice
fot., wid. KMP Gliwice

11 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze