Policja zapowiada kontrole m.in. stanu technicznego pojazdów. W środę działania „TRUCK & BUS”

Gliwiccy policjanci po raz kolejny przeprowadzą wzmożone kontrole transportu drogowego osób i rzeczy. W środę, 15 maja, od godziny 6:00 funkcjonariusze bacznie będą się przyglądać, czy kierowcy autokarów oraz samochodów ciężarowych respektują przepisy ruchu drogowego.

Akcja zakończy się o godzinie 22.00.

REKLAMA

Policjanci dokładnie sprawdzą stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz wymagane dokumenty. Działania prowadzone są po to, by poprawić bezpieczeństwo na drogach i wyeliminować ewentualne zagrożenia.

W czasie akcji funkcjonariusze wykorzystają radiowozy oznakowane i nieoznakowane.

Działania kontrolne będą prowadzone w miejscach o szczególnie dużym natężeniu ruchu samochodów ciężarowych i autobusów.

(żms)KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
mieszczuch

Ciekawi mnie po co te zapowiedzi o kontrolach ? żeby się przygotowali ? Pamiętam zapowiedź kontroli stanu technicznego ciężarówek z tych które widuję z ona na placu firmy prawie połowa w tym dniu się nie ruszała , Więc lepiej poinformować o efekcie takiej kontroli’

Dziadek Rainhold
Lime

No pewnie, dla Was to najlepiej, żeby stali po krzkach i czekali aż ktoś o Yanosiku zapomni… to ja już wolęjak w tym czasie pijaków łapią

To nam się należało!!!

Dobrze że policja zapowiada takie akcje kontroli. Dzięki temu paru przestępców uniknie kary i wyłączenia z przestępczej działalności. Zapowiedzi kontroli są tym bardziej celowe, że na dziś kilku policjantów gliwickiej drogówki zostało zatrzymanych pod zarzutem korupcji, a po nich mogą być następni. Warto zatem ostrzegać, żeby w skromnej obsadzie się nie napracować. Kto by pomyślał, że po “dobrej zmianie” i podwyżkom dla niewidocznych funkcjonariuszy, policja ciągle będzie miała na drugie “za ile?”.

ja234

No i dobrze, niech wlepiają jak najwięcej mandatów i zabierają prawo jazdy.Suwerena trzeba tresować.
Takie akcje powinny być niezapowiedziane, liczne cwaniaczki zostały już uprzedzone.(17:42)