Policjanci… wsiadają na rowery. Taki patrol dotrze w miejsca trudno dostępne dla radiowozu

Mundurowi z Komisariatu Policji przy ul. Warszawskiej wsiedli właśnie na jednoślady, którymi patrolować będą ciężko dostępne dla radiowozów obszary. Mobilne patrole skierowane zostały w rejon wypoczynku mieszkańców.

Dzięki poruszaniu się na rowerze kontrole tych miejsc staną się skuteczniejsze. Patrole rowerowe spotkać będzie można w okolicach Kąpieliska Leśnego na osiedlu Kopernika, Parku Żorek (Park Kultury i Wypoczynku, red.), okolicach przyległych do stadionu na ulicy Okrzei oraz Żernik.

Funkcjonariusze będą podejmować interwencje w miejscach publicznych, w których przez ukształtowanie terenu lub zabudowę trudno było wjechać radiowozem.

Mundurowi z dwójki dysponują sześcioma w pełni przystosowanymi do działania rowerami. Aby uzmysłowić, innym użytkownikom jednośladów jak ważne jest bezpieczeństwo, będą mieli założone kaski rowerowe. Tego rodzaju służbę będą pełnić policjanci ze służby patrolowej oraz dzielnicowi.

Co z ośrodkiem w Czechowicach?

W Ośrodku Wypoczynkowym w Czechowicach, szczególnie w weekendy, zwykle przebywa jednocześnie kilkaset osób. Jak można się spodziewać, zbiorowość ta stanowi swoisty tygiel społeczny, w którym mieszają się osoby w różnym wieku i o odmiennym usposobieniu. Kłopotliwi bywają szczególnie wczasowicze pod wpływem alkoholu, lub środków odurzających, a także goście ośrodka wykazujący się nadmiernym przekonaniem o własnej nieomylności.

W takich sytuacjach policyjny rowerowy patrol również mógłby się przydać, ale czy zostanie tam zadysponowany? Ta kwestia pozostaje na razie nierozstrzygnięta.

– W chwili obecnej patrole na jednośladach są przewidziane jedynie w rejonie podległym Komisariatowi II (wymienione wyżej, red.) oraz w rejonie zbiornika wodnego w Pławniowicach. Dodatkowe patrole rowerowe, które w zależności od możliwości możemy jako jednostka uzyskać z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach, będą kierowane stosownie do potrzeb. Nie wykluczamy skierowania patroli na rowerach również w okolice Kąpieliska w Czechowicach – mówi nam sierż. szt. Krzysztof Pochwatka, zastępca oficera prasowego KMP Gliwice.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
DziwnyStachu

Jeżdżą na rowerach źle
Nie jeżdżą też źle
Dają mandaty źle
Nie dają źle
PiS rządi źle
Po rządzi też źle
500+ ludzie dostają źle
Nie dostawali wcześniej też źle
Postawiono halę w Gliwicach źle
Nie było jej wcześniej też źle
Jest słońce i upał źle
Pada deszcz teź źle
…….itd,itd,itd
Typowy polski JANUSZ jak panowie powyżej w swoich komentarzach do wszystkiego się Przyje……..

łowca absurdów

Zamień w swoim komentarzu wszystkie “źle” na “dobrze” to dopiero będziesz miał obraz typowego gliwickiego janusza, który gdy mu na*rać na głowę powie, że tak musi być

''

Wystarczy nie podstawiać głowy tam gdzie *rają.

Adam

Cała prawda zawsze źle i niedobrze

Zawiedziony

Co tu w ogóle jest do komentowania ,letni eko patrol ,kto nie ma złych zamiarów powinien się cieszyć i czuć się bezpieczniej.

Słoneczny Patrol 2

Ależ się cieszymy :) Więcej. Ubaw mamy po pachy

DziwnyStachu

He He Ha Ha ale mamy ubaw ,więcej takich Miszczów klawiatury jak Ty

z dużym stażem

Jestem rowerzystą od niemal 50 lat. Od bajtla do “późnej dorosłości” działanie kasku poznałem tylko raz. Gdy wleciała mi pod niego osa.

RAF

Wiesz jaki odsetek kierowców pozna “działanie” poduszek powietrznych? Albo ile osób pracujących na wysokości pozna “działanie” pasów bezpieczeństwa? A wiesz ilu ludziom takie pasy, poduszki i kaski mogłyby uratować życie? Nie bądź “Janusz”, niech każdy za siebie odpowiada.

Typowy robotnik

Nie wiesz o czym piszesz. Przez te pasy bezpieczeństwa, kamizelki, cholerne okulary ochronne i kaski na wysokości na której jedynie ptak może mi narobić na głowę moje życie nie raz zawisło na włosku. Gdy jestem na wysokości, na której już nie latają BHP-owcy uwalniam się od tego idiotycznego balastu ograniczającego swobodę ruchów i percepcję. Przede wszystkim w stosowaniu środków ochrony również należy zachować zdrowy rozsądek. Kask na rowerze gdy się na nim robi fikołki na Szwajcarii ma pewne uzasadnienie, gdy się jedzie leśną ścieżką nie ma. Jest takim samym onainzmem, co włączanie świateł w rowerze w dzień a jego skuteczność… Czytaj więcej »

Beny

I największym ich osiągnięciem będą mandaty za piwko, bo przecież normę trzeba wyrobić.

Imiu

+500zł jeśli się przy nich przeklnie, przy dwóch takich “mundurowych” będzie to 1000zł ale to tylko 230€.
Mandat na piwko to chyba skromne 50 czy 100zł + 250/300zł za izbę Oczywiście dla bezpieczeństwa Obywatela. Jeszcze jak trafią na dorosłą osobę z dzieckiem to już w gazetach będą pisać że Bohaterscy Jeźdźcy zwyrodnialca lub Bossa zgarnęli :-D

Jeśli połowa Policji Polskiej na lewych L4 będzie teraz jeździć na rowerach (z tej połowy kilka pewno osób) to już można powiedzieć że to rekonwalescencja więc jest progres.

SG4604

“+500zł jeśli się przy nich przeklnie, ”
Chyba -500zł ….

Ostatni Sprawiedliwy

Tak na marginesie, powinni mieć elektryki.

Imię

Czy rowery będą wyposażone w imponderabilia cechujące pojazdy uprzywilejowane, mam tu na myśli błyskające światła niebieskie oraz zmiennotonowe sygnały dźwiękowe?

ja234

No i dobrze.Powinny być całoroczne rowerowe patrole.Dobrze byłoby, gdyby pouczali pieszych, rowerzystów, biegaczy, rolkarzy,kijkarzy, że należy poruszać się tylko i wyłącznie prawą stroną chodnika/drogi/ścieżki rowerowej.(14:05)

(_x_)

Zapomniałeś dodać, że za niedostosowanie się zabiorą: sandałki, rowerki, buciki, roleczki i kijeczki.

Gliwiczanin

To może zgłoś się na ochotnika będziesz wszystko zabierał po 20 tysięcy kary i do puchy

(_x_)

Dziadek był ale on się nie załapał. Zlikwidowali ORMO.

w@ldo

kierowców też powinni pouczać,że ścieżka rowerowa jest dla rowerzystów a nie miejscem parkingowym dla samochodów.

''

Ale przedewszystkim tych jadących rowerem ulicą kiedy obok jest ścieżka rowerowa, zwłaszcza tych lepszych na “kolarzówach” z cienkimi oponami.

Imię

Jeden taki ostatnio tłumaczył, że ma “szytki” po 350zł sztuka, które nie lubią toczenia po brunatnej kostce.

z dużym stażem

SCHWALBE Racing Ralph będą odpowiedniejsze na gliwickie warunki

ja234

Kierowcom trzeba by wlepiać mandaty za parkowanie na chodniku czy ścieżce rowerowej.(12:42)