Policyjne uderzenie w środowisko pseudokibiców. W mieszkaniu 29-latka odkryto nie tylko narkotyki…

Policjanci zapukali wcześnie rano do drzwi jednego z mieszkań na terenie Gliwic. Zastali tam 29-latka, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Nie mylili się, gdyż w lokalu ujawniono marihuanę. Oprócz tego mężczyzna miał kilka innych przedmiotów wskazujących na przynależność do środowiska pseudokibiców.

Detektywi z Wydziału Kryminalnego I Komisariatu Policji w Gliwicach śledzą rynek narkobiznesu. Każdy sygnał o pojawieniu się większej ilości narkotyków traktowany jest priorytetowo. Policjanci stawiają przede wszystkim na wyłapywanie dilerów. Nasi funkcjonariusze, prowadząc pracę operacyjną, rozpracowują powiązania wśród osób handlujących, efektem czego są liczne zatrzymania – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Wczoraj na przykład do drzwi jednego z gliwickich mieszkań zapukali niespodziewani i, dodajmy, nieoczekiwani goście. W czasie przeszukania mieszkania 29-latka stróże prawa znaleźli marihuanę, wagę, młotek do wybijania szyb, dwa pojemniki z gazem, kominiarkę i przedmioty charakterystyczne dla środowisk pseudokibicowskich

– dodaje Słomski.


W czasie przeszukania mieszkania mężczyzny znaleziono prawie 30 gramów netto marihuany. Zabezpieczono też pieniądze w kwocie 1740 zł (na poczet ewentualnych kar).

Wpadają kolejne osoby

Jak zauważa Słomski, nie ma tygodnia, by policjanci nie zatrzymali podejrzanego o posiadanie czy handel środkami psychoaktywnymi. Z uwagi na dobro postępowań nie o wszystkich sprawach informowana jest opinia publiczna.

Policjanci przestrzegają wszystkich, którzy mają skłonności do ryzyka i są w posiadaniu lub też zamierzają kupować środki psychoaktywne: odstąpcie od tego pomysłu. Prędzej czy później łamanie prawa skończy się wizytą policji i sprawą sądową – podkreśla podinspektor.

(nmm)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Defendyd

Czyli jak zwykle.
Kibol = przestępca. Stowarzyszenie kiboli = zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym.
Klub piłkarski = pralnia kasy.

slon

*sponsorowane przez Miasto Gliwice z podatków mieszkańców i komitywy z kałużą.

Anna

Z tego co widzę na zdjęciu to kibol Górnika a nie Piasta.

Też mi ...

A to jakaś różnica?

Tomasz

Przynajmniej Ciebie to nie dziwi

Wujoza

Jednego w Gliwicach mniej, dobra wiadomosc

сука блять!

a ja tam widzę kibica federacji rosyjskiej , Anna nie znasz się

manek

I czym oni się chwalą? Jeśli zatrzymanie jakiejś tępej płotki dilerskiej ma być sukcesem to znaczy, że policja działa od okazji do okazji. Takie zatrzymania powinny się obywać kilka razy dziennie, co może udowodnić jakąś skuteczność. I nie ma przypadku w trójkolorowej symbolice troglodyty, bo to akurat dobrze zorganizowana grupa przestępcza o szerokim spektrum działania i mająca swoje struktury w kilku miastach śląskich.

Gliwiczanin

Brawo Policja! Współczuję równieśnikowi, tak sobie życie spaprać, a to dopiero początek dorosłego życia.

Ampuła

Dwie ścieżki przed młodymi miłośnikami bankruta z ul. Roosevelta.
Pierwszą idziesz tyrać do biedaszybów rudzko-zabrskich, w pyle i wilgoci na kolanach obwiązanych szmatami, z krzemiennym łupadłem osadzonym w konarze, wśród smrodu odchodów Skarbka i bez barbórkowych wizyt prezydenta.
Drugą na luziku śmigasz po klubach, pubach, siłkach i gymach, rozprowadzając koks, dragi i zioło w eleganckiej odzieży sportowej i takimże golfie dwójce.

Marianna

Zawsze jeszcze może pójść do pracy w twojej dzielnicy – tam też mają kopalnię. To gliwicka Sośnica, gorolu niemyty.

w pogoni za octem

brawo Policja!,tępić i karać tych bandytów bez litości

Laszlo_egesz

To jakiś Rosjanin sądząc po kolorystyce.

T_o_m_1983

Ten mloteczek gnój… ek może oddać kierowcy autobusu komunikacji miejskiej bo go ukradł.

Beton

No to prawdziwy cios w pseudokibiców…

Laszlo_egesz

Diler z 30g trawki to mała płotka. Będąc młodszym, wracając z saksów w Holandii wiedziałem, że koledzy przywozili nie mniej na “własne potrzeby”, w 10 różych gatunkach.

Gliwice

“zabrzańska patola” on tour

Urko

Te banknoty po 20 PLN – rozczulające … Wypowiedź Słomskiego Marka Podinspektora tym razem skłoniła mnie do głębokich rozważań filozoficzno-logicznych o różnicy w znaczeniu słów “niespodziewani” i “nieoczekiwani”

gliwicjus

Podłe rejony, brygada centrum czy debile od pisania 288 na murach? Te dziesięciozlotówki to haracz od babć sprzedających zakwas na żurek na małym ryneczku?

Laszlo_egesz

Ci z grupy “ZBB” są pośmiewiskiem wśród grafficiarzy, Skupiają same beztalencia.

Imiu

Taki majątek na biurku ze to chyba ze Szlachty Polskiej XD

Obserwujący

I dobrze, kibolstwo do więzienia.Dożywocie powinien dostać plus kamieniołomy.

Przedsiębiorca Kombinator

Aż strach mieszkać w tych gliwicach, jak można tak zaszczuć człowieka. Oni jeżeli mają “sygnał o pojawieniu się większej ilości narkotyków” to pewnie jakiś kibic piasta chce się pozbyć niewygodnego przeciwnika na coraz to bardziej obleganym rynku pracy. Kolejna porażka polskiego systemu sprawiedliwości….

Leopold

Pytanie tylko po co temu kibicowi rękojeść do migomatu? I dodatkowe pytanie ile było brutto tej marihuany?

tępy kibol

Może używa go jako kastetu na ustawkach.

Drań

No jak ile? 30 gramów piko, który powoduje uszkodzenie mózgu, więc jest chętnie przyswajany przez stada takich kibolczych matołków.

Maciej Hryniszak

Od kiedy palenie marihuany powoduje uszkodzenie mózgu? Przypomnieć należy, że bardziej niż marihuana szkodliwe są papierosy, alkohol i w większości kobiety, bo powodują uderzenia hormonów, które potrafią z mężczyzny zrobić zwierze.

Wungiel

“Oprócz tego mężczyzna miał kilka innych przedmiotów wskazujących na przynależność do środowiska pseudokibiców.”

Były to: szalik z włóczki niebieskiej i czerwonej, czapka z daszkiem, oraz książka do klasy 7. szkoły podstawowej, w której omawiana jest dynastia Piastów. Dodatkowo okna mieszkania skierowane były w stronę stadionu.

jamal

Oj tępy wungiel, ja tam widzę białe niebieskie i czerwone, czyli patola z torcidy.

KSG

Yno Górnik !