Polish Happy Jazz Fest. Dwudniowy festiwal rozpocznie się przemarszem ulicami Sośnicy

W nadchodzący weekend odbędzie się IV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Polish Happy Jazz Fest. Posłuchamy zespołów swingowych i dixielandowych ‒ cofniemy się do korzeni tego gatunku.

IV Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Polish Happy Jazz Feet” rozpocznie się od prawdziwej, dixielandowej parady. 31 sierpnia o godzinie 13:30 uczestnicy imprezy wyruszą ulicami Sośnicy do amfiteatru przy ul. Przedwiośnie 1.

Trasa marszu: Amfiteatr ul. Przedwiośnie 1, następnie ulicami Przedwiośnie, Jedności, Przyszłości i Przedwiośnie – powrót do amfiteatru.

Wydarzenie rozpocznie się występem dla dzieci – o godzinie 14:00 na scenie pojawią się formacja taneczna Enigma i Swing Workshop. Na godzinę 15:30 zaplanowano początek koncertu galowego. W tym roku do Gliwic przyjedzie aż pięć zespołów z różnych stron świata: Five O’Clock Orchestra (Polska), Enerjazzer & Piotr Rutkowski (Polska), Sami Swoi (Polska) & Roman Syrek (Australia), Dixieland Society (Szwecja) i Stromboli Jazz Band (Katalonia).

REKLAMA

Dzień później, 1 września, muzycy wykonają koncert „Happy Jazz For Onco”. Wydarzenie jest kierowane do pacjentów Centrum Onkologii – Instytutu im. M. Skłodowskiej-Curie Oddziału w Gliwicach i odbędzie się na terenie szpitala.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Jazzu Tradycyjnego. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

(żms)/UM(mm)
fot. materiały organizatora/MSI

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Piotr Andryszczak