Polska 2050 udzieliła poparcia kandydatce KO na prezydenta. „Jest gotowa przyjąć nasze postulaty”

Polska 2050 w wyborach samorządowych nie wystawiła swojego kandydata na urząd prezydenta Gliwic. Jej kierownictwo zdecydowało się na poparcie kandydatury Katarzyny Kuczyńskiej-Budki.

 
Decyzję ogłoszono podczas krótkiej konferencji zorganizowanej na gliwickim rynku we wtorek, 26 marca.

„Staramy się budować zaplecze polityczne dla naszych parlamentarzystów również w samorządzie terytorialnym”

Wcześniej także lokalne struktury Nowej Lewicy opowiedziały się po stronie kandydatki z komitetu Koalicji Obywatelskiej. Podobnie więc, jak w wyborach parlamentarnych, tak i na naszym gliwickim podwórku, te trzy nurty polityczne najwyraźniej połączyły siły.


Jako Polska 2050 chcielibyśmy poprzeć kandydatkę na prezydenta Gliwic, Katarzynę Kuczyńską-Budkę, która zadeklarowała, że jest gotowa przyjąć nasze postulaty, nasz program, jako przyszły prezydent Gliwic i dzięki temu uznaliśmy, że mamy współpracować, bo Polska 2050 Szymona Hołowni jest ugrupowaniem, które chce łączyć, chce tworzyć wspólnotę, rozwiązywać problemy Polaków – problemy samorządowe, jak i na poziomie centralnym. Dlatego postanowiliśmy także w Gliwicach współpracować i poprzeć Katarzynę Kuczyńską-Budkę na prezydent Gliwic – mówił poseł wybrany z listy Trzeciej Drogi z okręgu gliwickiego, Piotr Strach.

Głos zabrał również obecny wicewojewoda z Polski 2050, Michał Kopański.

Jako wicewojewoda wiem, jaka ważna jest współpraca pomiędzy samorządem a władzami centralnymi i my, jako środowisko Polski2050 staramy się budować takie zaplecze polityczne dla naszych parlamentarzystów również w samorządzie terytorialnym, aby ta współpraca była jak najlepsza, w związku z tym podjęliśmy tutaj, jako struktury Polski 2050 w mieście Gliwice i w okręgu gliwickim decyzję, że popieramy kandydaturę Katarzyny Kuczyńskiej-Budki

– mówił Kopański.

– Współpraca to jest coś, czego nam w Polsce dzisiaj najbardziej potrzeba, współpracujemy w rządzie w ramach Koalicji 15 października i bardzo cieszy, że także współpracujemy tutaj w Gliwicach. Współpracujemy wokół programu, wokół problemów miasta, problemów mieszkańców Gliwic, a to wszystko spaja i łączy nasza kandydatka – Katarzyna Kuczyńska-Budka – mówił poseł z Koalicji Obywatelskiej Wojciech Saługa.

– Powoduje, że to co się wydarzyło pół roku temu, 15 października, przenosimy dalej na wybory samorządowe, i walczymy dalej ze złem, i walczymy o to, żeby zmieniać Polskę na lepsze, bo ta walka wciąż o Polskę trwa. Dziś jestem przekonany, że to co się tutaj dzieje przełożymy niebawem na zarządzanie województwem, Sejmik Województwa Śląskiego – podsumował Saługa.

(żms)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
88 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze