Ponad 1000 kibiców Piasta pójdzie pieszo do Zabrza na mecz z Górnikiem. Marsz bez udziału kobiet

fot. arch. 24gliwice.pl

Kibice Niebiesko-Czerwonych na wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze wybiorą się pieszo. Pójdą tylko mężczyźni. Przemarsz ponad 1000 osób na pewno spowoduje w obu miastach pewne zamieszanie.

W sklepie Piastoholicy przy ul. Dworcowej ruszyły zapisy na wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze, które zostanie rozegrane 1 października o 15:30 (niedziela). Zapisy będą prowadzone do 22 września.

W związku z polityką klubu z Zabrza dotyczącą przesyłania biletów dla kibiców gości, w późniejszym terminie nie będzie możliwości dopisania się na listę ani w sklepiku, ani pod stadionem. Koszt biletu wraz z okazjonalnymi gadżetami wyniesie 45 zł.

– Otrzymaliśmy 1130 wejściówek bez możliwości powiększenia puli. Stowarzyszenie Piastoholicy nie rezerwowało żadnych środków lokomocji ponieważ na to spotkanie przewidziano przemarsz. Ruszamy sprzed byłego klubu „Bravo” przy ul. Chorzowskiej, punktualnie o godzinie 12.00 (apelujemy do wszystkich by byli na czas) – czytamy w komunikacie na stronie kibiców drużyny z Okrzei 20.

Stowarzyszenie podjęło decyzję, że na ten wyjazd nie pojadą kobiety oraz dzieci

– widnieje dalej w komunikacie (cytat).

KIBICUJĄCE PANIE PROTESTUJĄ

Taka decyzja władz stowarzyszenia wzbudziła sprzeciw wśród pań kibicujących Niebiesko-Czerwonym. Część poczuła się pokrzywdzona i wykluczona z uczestnictwa w meczu, czego wyraz dały w komentarzach do artykułu na ten temat, opublikowanym w portalu facebook.com.

Każdy ma rozum i chyba myśli i potrafi realnie ocenić skalę niebezpieczeństwa, a dyskryminowanie kobiet jest nie na miejscu, bo nie jedna z nich jeździ częściej niż Ci okazjonalni kibice, których wysyp będzie na tym meczu – napisała jedna z internautek.

Zapytaliśmy zarządu stowarzyszenia kibiców Piasta o przyczynę, dla której kobiety nie mogą wybrać się na mecz z Górnikiem Zabrze. Sprawę wyjaśnia prezes zarządu organizacji, Jakub Ostatkiewicz.

– Po skonsultowaniu z grupami kibicowskimi zrzeszonymi na trybunach Piasta doszliśmy do wniosku, że będzie to najrozsądniejsze rozwiązanie, ponieważ dotarły do nas pogłoski o rzekomej próbie zakłócenia naszego przemarszu przez funkcjonariuszy policji. Jako Stowarzyszenie kibiców dbające o dobre imię i mające na względzie bezpieczeństwo kibiców udających się na mecz do Zabrza, w tym przede wszystkim kobiet i dzieci, stanowczo sprzeciwiamy się ewentualnym próbom łamania prawa przez funkcjonariuszy policji, oraz bestialskiemu i bardzo często nieprofesjonalnego zachowania ze strony tych służb – tłumaczy Ostatkiewicz.

ZOBACZ TEŻ:
Pierwsze decyzje kadrowe po nieudanym sezonie. Z klubu przy Okrzei odchodzi dyrektor sportowy

POLICJA: TO INSYNUACJE

Jak pokazują przykłady ostatnich wydarzeń z meczu Dania – Polska, GKS Katowice – Odra Opole, a także przemarszu kibiców Górnika Zabrze na mecz z Piastem, kibic nie może czuć się bezpiecznie będąc w pobliżu służb, które to bezpieczeństwo powinny zapewniać – dodaje.

Inaczej sprawę widzi policja.

– To ewidentna insynuacja. Przypomnę tylko: policja działa na podstawie prawa. Funkcjonariusze muszą, mają obowiązek, dbać o ład i porządek – tego wymaga od nich społeczeństwo. Zaznaczam: policjanci nie podejmują interwencji wobec obywateli przestrzegających prawa – komentuje wypowiedź Ostatkiewicza nadkomisarz Marek Słomski, rzecznik prasowy gliwickiej policji.

Interweniują jedynie w przypadku łamania przepisów i czynią to zgodnie z przepisami. Nie ma mowy o działaniu, jak twierdzą przedstawiciele stowarzyszenia kibiców, „bestialskim”

– dodaje rzecznik policji.

5 KILOMETRÓW MARSZU

Pięciokilometrowy dystans dzielący dawne “Bravo” ze stadionem w Zabrzu piechurzy pokonają ulicami: Chorzowską, Wolności, Piłsudskiego, Roosevelta. Prawdopodobnie będą poruszać się jednym pasem ruchu, który na ten czas zostanie wyłączony. Samochody będą mogły poruszać się drugim. Przemarsz nie został zgłoszony jako zgromadzenie publiczne. Jedyną formalnością, jaką należy dopełnić w takiej sytuacji, jest poinformowanie Zarządu Dróg Miejskich o tym, że zajęty będzie pas drogowy.

Ostatnie spotkanie w Zabrzu, na którym byli obecni kibice Piasta Gliwice miało miejsce we wrześniu 2008 roku. Wtedy w sektorze gości stawiło się ponad 1300 gliwiczan.

(żms)/piastgliwice.eu
fot. scr. Google Maps

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Am
Am

Stowarzyszenie uznało ze moze decydowac kto moze kibicowac a kto nie? To jakas kpina. Idziecie na mecz czy na wojne? To wygląda na masową ustawke a nie pokojowy przemarsz. Gdyby tak Wam zależało na bezpieczeństwie to wzielibyscie kobiety i dzieci i poprosili policję o zapewnienie bezpieczeństwa. Ale jak to ma być marsz bandy chuliganów to mam nadzieję ze policja Wam w tym przeszkodzi. Niektórzy nigdy nie dorosna do bycia kibicem.

Gliiwiczanin
Gliiwiczanin

Czemu ludziska jesteście tacy nie ogarnięci? Pomysł by nie uczestniczyły w tym kobiety i dzieci jest bardzo dobry. Owszem nie możliwe będzie by doszło do bezpośredniego zwarcia między kibicami, lecz po drodze można być narażonym na inne atrakcje? Byłem na ostatnim meczu w Zabrzu z nami bodajże w 2008, patologia zabrska obrzucała nas wtedy kamieniami i jajkami, zadowolony byłem , że nie było wtedy przy mnie mej kobiety!

Jaś
Jaś

A jak oni są w Gliwicach to Ty rzucasz w nich znajdź życie

Gliiwiczanin
Gliiwiczanin

ja nie jestem patologią….A tam jej nie brak…..myślenie nie boli Jasiu

Dorota Niezgoda

No to jeśli bez kobiet i dzieci, to po co ? Chyba tylko by rozrobe zrobić . Kolejny “pokojowy”marsz

Żaneta Barczak

Dla bezpieczeństwa

Katarzyna Kubica-Sowa

To jak beda u nas derby to kobiety tez nie beda mogly byc ..??? Chodze na mecze ..siedze w mlynie..i normalnie kibicuje a nie ide po to by rozrube robic ..no ale niektorzy to chodza dla zadymy tylko..a potem zdziwko bo klub kare placi za kibicow debili

kibic z Gliwic
kibic z Gliwic

lanie dostaną od Torcidy i tym się skończy, a poza tym skąd te 1000 osób jak oni kibiców nie mają?
no chyba, że zapłacą:))

Hieronim
Hieronim

Jak jestes kibicem z Gliwic, to nie powinno Cię dziwić,że będzie ponad 1000…

Leon
Leon

Ponoć będą darmowe kiełbaski

Arkadiusz
Arkadiusz

Tym razem popitka będzie.

Beton
Beton

Panie Prezesie Jakubie Ostatkiewicz Jeszcze pałą nikt nie dostał, a Pan już oskarża Policję o bestialstwo. Przypuszczam, że zgodnie z polskim prawem taki przemarsz zgłosił Pan do odpowiednich służb, po to by mogły go zabezpieczyć w odpowiedni sposób. Chyba nie zamierza Pan prowadzić takiego tłumu, bez wątpienia niosących pokojowe przesłanie ludzi,chodnikiem i przeprowadzać ich przez jezdnię tylko na zielonym świetle ? W ruchu ulicznym może ich rozjechać tramwaj, autobus, ciężarówka lub coś innego. Po za tym mogą napotkać grupę niosącą pokojowe przesłanie dla konkurencyjnej drużyny, co może doprowadzić do niekontolowanego przyrostu liczebności tłumu wraz z jego lekkim rozproszeniem. Przed takimi… Czytaj więcej »

langus
langus

Bardzo trafny nick!
Brawo.

gmG
gmG

Zastanawia mnie kto daje minusy… bo Beton ma rację nastawienie organizatora jest zarzewiem kłopotów.

ja234
ja234

No więc właśnie, miałem wrażenie, że kibice będą szukać guza podczas tego “przemarszu”.Złe jest szczucie na policję.

Maślanka Mrągowska
Maślanka Mrągowska

Panu Ostatkiewiczowi chyba ostatki rozumu odebrało. Jak można pisać takie bzdury, pogłoski i plotki w oficjalnym oświadczeniu? Policja będzie zakłócać wasz przemarsz? Ha ha ha dobre. Takiej bzdury dawno nie słyszałam. Jak na razie to kibole zakłócają życie normalnym ludziom. Jeśli zaś zakłócanie policji polega na bronieniu mieszkańców przed bandą agresywnych pseudokibiców, to jestem za takim zakłócaniem całym sercem. Dodam, że to, co pan raczył napisać, to oskarżenie funkcjonariuszy. Idąc tym tropem, ja wydam oświadczenie, że słyszałam, że podczas przemarszu kibice będą wysadzać wszystkie budynki. A znając agresywne zachowania kibiców w innym miastach Polski, jest to możliwe. I jak się… Czytaj więcej »

Damian Białas

Zainwestowali w kielbaski to na autobusy braklo.Z drugiej strony jestem ciekaw jak bedzie wygladal powrot z meczu

Renata Spyra-Spodymek

To zależy od wyniku!!!!!!!

luft
luft

Jak jesteś ciekaw, to przyjdź tchórzu z wirtuala!

Jaś
Jaś

Nie każdy jest bandytom kibolem a oni mocni są tylko w grupie

Bartłomiej Maczuga

SZYBKO

Teresa Mehlich

No bez dzieci i kobiet to Ida na rozroba.To nie sa kibice tylko kibole.Ludzie opanujcie sie .

MIchal
MIchal

Co to za paranoja zeby zablokowac glowna ulice pomiedzy dwoma miastami na godzine? Kto wpadl na taki pomysl? Czy ludzie ktorzy to organizuja slysza swoje slowa mowiac ze Policja chce zaklocic przemarsz? Sorry, ale to nie jest normalne.

Marysia Sławańska

Nie wytrzymam. Panie Ostatkiewicz, naprawdę uważa Pan, że policja pobije kibicom kobiety i dzieci?

Urko
Urko

Pochodnie. Weźcie pochodnie debile .Albo świeczki. I koniecznie księdza z megafonem oraz zestawy modlitewne
Nawet jak na pielgrzymkę . to wyjątkowo głupi pomysł…

krzysztof
krzysztof

Kto poniesie baldachim?

AndrzejD
AndrzejD

jak to kto poniesie baldachim ? Wielebny Ampuła przecież !

Damian Zając

Już wolałem jak autobusami jeździli tak to co zablokuja przejazd bo przeciez środkiem ulicy bedzie to szlo … Bez sensu plus zadyma gwarantowana idioci kontra kretyni pozdro.

Gliwicki Krytyk

Dzięujemy z apana zdanie – a ja wolałem jak niektórzy nie mieli dostępu do internetu ;)

jarek
jarek

Mam wrażenie , że to jest ogłoszona na forum ustawka. 1000 ludzi idzie bez policyjnej ochrony 5 km żeby pokrzyczeć na stadionie ? A co z budynkami, samochodami, koszami na śmieci i młodymi drzewkami? Nic im nie będzie po przjściu takiego ” cyklonu ” ?

Pablo TG

To będzie ich ostatni przemarsz później ewentualnie pospaceruja po korytarzu w szpitalu miejskim

PRAWDZIWY
PRAWDZIWY

do tg to sie zobaczy frajerku mam nadzieje ze tez bedziesz tylo PIAST GLIWICE

TG
TG

nastoletnie kurczaki podskakują najlepszej bojówce na Śląsku…śmiech na sali:))

Kola
Kola

Do Ruchu wam daleko

PG
PG

do tg najlepszej co?chyba złodziejskiej bojówce bez chonoru w Polsce

Zabrzanin
Zabrzanin

W każdym mieście jest patologia i margines społeczny zarówno w Zabrzu, jak i Gliwicach. Wiadomo że takie przemarsze mają na celu sprowokować kiboli drugiej drużyny, co w rezultacie kończy się rozróbą. Mecz to świetne widowisko i każdy ma prawo obejrzeć go na żywo z kobietami i dziećmi włącznie. Po to policja jest, żeby zadbać o bezpieczenstwo na trybunach i poza nimi, a jak jakieś “KIBELE” szukają tylko pretekstu do bijatyki to spokojnie mogą samych siebie określić mianem PATOLA!!!

Jaś
Jaś

Kto pozwolił na taki przemarsz chyba jakieś nie myślący albo taki sam kibol jak ta zgraja powinno się im rozdać siekiery i wywieść na odludzie i niech się tłuką a jak leją się na ulicy zastrzelić kilku to nie będą skakać

Tomek Gajda

dostali trochę ponad 1000 biletów do meczu kupa czasu a Ci się mobilizują jakby mieli cały stadion w Zabrzu zająć… trochu wstyd szczególnie jeśli wyjdzie to samo co było parę lat temu przy “mobilizacji” na derby z Ruchem…

GLIWICE
GLIWICE

tylko tyle dali biletow zlamasy pierrrr chyba cos to znaczy co???

Zabrzeeee
Zabrzeeee

Najpierw znajdz u siebie tylu a później płacz o więcej :)

PG
PG

ty też znajdz u siebie tylu a nie po wioskach szukacie i się napinacie patolo z daremnego śmierdzącego zabrza

kamil
kamil

Dostali 1130 biletów, czyli dozwolone 5% :)

Lamus Tarala

Znowu bedzie glosno o zabrzu z powodu glupich pomyslow prowokantow

NAZIOL
NAZIOL

Bez kobiet nie idę!!!!!!

Bosy_w_Ostrogach
Bosy_w_Ostrogach

“Pogłoski o rzekomej próbie” Jakubie Ostatkiewiczu…proszę o konkrety-kto, gdzie, kiedy?!?! Twoja głupia wypowiedź i insynuacja zniechęca do normalnego kibicowania. Dodatkowo dyskryminuje kobiety i dzieci, bo kto dał ci prawo decydować o ich uczestnictwie. Jesteś jakimś szeryfem z władzą?!? I jeszcze te brednie o Policji. W miarę ogarnięty człowiek nie “łyknie” tej argumentacji, pod którą ukrywa się nic innego jak prośba o uczestnictwo w zorganizowanej ustawce!

ja234
ja234

Ale wymyłślili….przemarsz kibiców…bez kobiet.
“…(), ponieważ dotarły do nas pogłoski o rzekomej próbie zakłócenia naszego przemarszu przez funkcjonariuszy policji.” I jeszcze sami insynuują, no ale jaki piast takie stowarzyszenie…które też powinno zostać rozwiązane… doszli oczywiście do mylnego wniosku.

Ola Ostroszczyk

To, co tam się będzie działo, skoro ani kobiety ani dzieci nie mogą się wybrać?! Aż strach się bać. Czyżby powrót do lat 90tych, kiedy to na 3Maja wybijane były wszystkie witryny sklepowe, a kibiców, czy raczej kiboli otaczał z jednej strony kordon już ówcześnie policji, a z drugiej wojska – w Zabrzu w tych czasach bowiem była dość rozbudowana jednostka. Nie Wiary Godne :( – pisownia zamierzona!

Sandra Pustołka

Zapomnieli dopisać ze roz****a pol miasta- ***** …
Cała reszta miasta będzie się bała wyjść zeby za nic wp**** nie dostać …

fakir
fakir

Trafne nazwisko…. bardzo

Januszek
Januszek

Ale czy te kibole nie mogą podjechać tramwajem?

moze
moze

Podobno wynajęli trolejbus

Jacek
Jacek

Jakim trzeba być matołem , żeby wymyślić marsz w 1000 osób a jako gadżet meczowy rozdawać pelerynę i ………no właśnie jeśli prawdą jest że kominiarkę to nikt was nie wpuści na żaden stadion w Europie. I nie piszcie o agresji Policji..jesteście ludżmi bez wyobrażni.

Martin Kar

Bez kobjet. To jak islam.

Piotr Nowak

Islam na pewno! Albo co gorszego…

konan
konan

Pisać się naucz ANALFABETO!!!!

Piotr Nowak

Druga męska gliwicka piesza pielgrzymka czy marsz pokoju i przyjaźni?