Ponad 1000 osób grało w planszówki. „Najlepsza taka impreza w Polsce”

W miniony weekend, po raz dwudziesty czwarty zjechali do Gliwic fani gier planszowych. Przez dwa dni imprezy w hali przy ul. Kozielskiej, „Pionka” odwiedziło łącznie ponad 1000 osób.

Jak mówią organizatorzy, nie było to dla nich dużym zaskoczeniem, bo na poprzedniej, grudniowej edycji, zjawiło się nieco ponad 900 uczestników.

– Udowadnia to, że impreza się rozwija, że gry planszowe są coraz bardziej popularne w Polsce i stanowią świetną rozrywkę dla ludzi w każdym wieku. Gliwice zaś są jednym z najważniejszych ośrodków na planszówkowej mapie Polski – mówi Łukasz Piechaczek, jeden ze sprawców całego zamieszania.


To, z czego bardzo cieszą się organizatorzy, a co wielu uczestników podkreślało, to ciepła i przyjazna atmosfera, jaka panuje na Pionku. Niektórzy wydawcy twierdzili wręcz, że to najlepsza impreza planszówkowa w Polsce, a ci, którzy byli pierwszy raz, deklarowali chęć udziału w następnej edycji. Ta odbędzie się za pół roku, w grudniu 2015.

Tymczasem osoby, które chciałyby pograć w gry planszowe zapraszamy już od września do siedziby organizatorów, czyli Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach przy ul. Barlickiego 3, gdzie w poniedziałki w godz. 16-20 odbywają się spotkania koła gier planszowych. Warto również śledzić stronę www.pionek.org, na której w najbliższym czasie przeczytacie relacje i podsumowanie poszczególnych atrakcji imprezy.