Ponad setką w terenie zabudowanym. 30-latka straciła tymczasowo uprawnienia i zapłaci spory mandat

Przez najbliższe trzy miesiące właścicielka citroena będzie musiała zrezygnować z kierowania samochodem, zapłaci też spory mandat. 30-latka jechała z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

 
Sytuacja miała miejsce w środę około 15:00 w terenie zbudowanym w Boguszycach w gminie Toszek policjanci kontrolowali prędkość samochodów. Policja zaznacza, że stało się to na prośbę mieszkańców, którzy skarżyli się, na zbyt szybko jeżdżące pojazdy.

Kontrola wykazała, że prośby mieszkańców były zasadne. Niechlubny rekord pobiła 30-latka jadąca citroenem. W terenie zabudowanym jechała ponad 100 km/h. Policjanci zatrzymali jej uprawnienia. Do budżetu państwa wpłaci 1500 złotych. Jej konto „zasiliło” 13 punktów karnych

– mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Nie była to zresztą pierwsza akcja gliwickiej policji skierowana przeciwko kierowcom przekraczającym prędkość. Dzień wcześniej na drogach Gliwic i powiatu wystawionych zostało 20 mandatów za tego rodzaju wykroczenia, a uprawnienia tymczasowo odebrano 38-letniemu rybniczaninowi.

w Knurowie na ulicy Książenickiej, gdzie dozwoloną prędkość określono na 40 km/h, pewien kierowca z Rybnika jechał 91 km/h – dodaje Słomski. Ukarano go również mandatem rzędu 1,5 tys. zł i 13 punktami karnymi.

Prędkość zabija

Policjanci proszą o przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym i przypominają, że jazda z nadmierną prędkością jest jedną z przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy takich wypadków, są bardzo poważne.

Praw fizyki nie oszukają żadne, najbezpieczniejsze nawet nowinki technologiczne w nowoczesnych samochodach. Ostrzegamy też, że nasze patrole pojawiają się w różnych miejscowościach naszego powiatu i kontrolują prędkość. Nie jest dobrze – zbyt wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość – podsumowuje rzecznik gliwickiej policji.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

16 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze