Poniedziałkowa akcja straży miejskiej w autobusach ZTM. Kto nie będzie miał zasłoniętych ust i nosa…

fot. poglądowe/ Straż Miejska

Obowiązek noszenia maseczek nie zniknął wraz z nadejściem lata i wyższych temperatur. Zakrywanie twarzy i nosa jest bezwzględnie konieczne m.in. w środkach komunikacji. 10 sierpnia przypomną o tym gliwiczanom miejscy strażnicy, których spotkamy w autobusach jeżdżących po mieście.

Bez obaw – mandatów nie będzie, jedynie przypomnienie i… maseczka.

Celem naszych działań jest budowanie właściwego zachowania i przestrzegania reżimu epidemicznego. Akcja „Maseczka” to nasza własna inicjatywa, którą realizujemy we współpracy z Urzędem Miejskim w Gliwicach w trosce o zdrowie każdego mieszkańca i zarazem przestrzegania ogólnokrajowych zaleceń Państwowego Inspektora Sanitarnego – mówi Bożena Frej z Wydziału Profilaktyki i Komunikacji Społecznej Straży Miejskiej w Gliwicach.


Pasażerowie udający się w jakąkolwiek podróż powinni pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa, a tym, którzy nie będą o tym pamiętać, przypomną nasi funkcjonariusze – dodaje Frej.

(żms)/UM Gliwice
fot. arch. 24gliwice.pl, SM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Beata

Jadąc autobusem miejskim bez klimatyzacji, zrobiłam kontrolę temperatury. Pomiar wynosił 34- 36 stopni C obok uchylonego okna i co chwile otwieranych drzwi. Można zgadywać ile wynosiła temperatura w głębokim końcu autobusu. Na zewnątrz było okolo 26 stopni. Mam 34 lata, a nie potrafiłam oddychać z maseczka na twarzy w takich warunkach i tłoku.

Dori

I tak połowa ludzi w altomusach nie ubierają masek

Rudy

Pochodźcie też po sklepach.

PO

Ty myślisz ze taki straznik z wyplata 2100 ma ochote lazic po sklepach??? hahhaha

Gliwiczanka

Skoro jest w robocie, to bez względu na wielkość wypłaty (wcale nie jest jakaś bardzo niska, jak sugerujesz!) powinien wywiązywać się z obowiązku pracy. I tyle.

PO

Straznicy skasowali bilet czy jada na ŚKUP-ie????

Herlok

Strażnicy zgodnie z ustawą jeżdżą w ramach pracy.

Kristof

Mogą mi naskoczyć szczerze mówiąc, dosłownie c**j wielki mnie obchodzą wasze inicjatywy ;) W dalszym ciągu nie ma żadnego prawnego zapisu o obowiązku noszenia maseczki, zwłaszcza jak temperatury dochodzą do 30 stopni i co druga osoba może mieć zwyczajne problemy z oddychaniem lub szereg innych powodów dla których nie mogą założyć maseczki i co każdego będą prześwietlać? Śmieszni jesteście

Van

hehe kozak w necie a na żywo będziesz kwiczał jak zbita suczka gdy najpierw dostaniesz 500 mandatu a potem karę 10tys z Sanepidu.

Kristof

Van no zbitą suczką w dodatku bazującą na zasłyszanych rzeczach o śmiesznych karach z sanepidu, bo nie noszę maseczki od dawna, kilka razy interwencja zakończyła się fiaskiem bo nie mieli podstawy prawnej, a w sądzie sprawa po nałożonym mandacie 500 zł została umorzona :) Także bądź sobie grzecznym pieskiem bo media straszą że będa kary xD

Gliwiczanin

No to masz prawdziwego pecha żeby już kilka razy Cię trafili bez maski,mandaty,wnioski,co Ty latasz za nimi i gębą kłapiesz,czy tylko tu taki kozak z Ciebie, stawiam że tu bo takich dzbanów na forach jest masa.

Niestety

Na ulicach też takich pełno

Gliwiczanka

Gliwiczanin, dlaczego zwracasz się do “Kristofa” per “Cię, Ciebie” ? Czy budzi w tobie szacunek ktoś, kto nie szanuje innych? Kto dba wyłącznie o swoją wygodę, a zdrowie innych, słabszych kondycyjnie ma gdzieś? Pisownia na to wskazuje :(

Obserwujący

@Kristoff,śmieszny to ty jesteś “popisując” się swoim ignoranctwem, swoją niewiedzą i brakiem rozumu.
Temperatury?A krajach azjatyckich noszą permanentnie maseczki a temperatury są u nich dużo wyższe niż u nas.Noszą i nikt, nie robi histerii.
Problemy oddechowe?wymagane jest zaświadczenie od lekarza,że nie możesz nosić maseczki.Ale wtedy musisz nosić…przyłbicę.

A jak jesteś taki gieroj to zgłoś się jako wolontariusz do szpitala miejskiego, popracuj bez maseczki,bez zabezpieczeń.Ciekawe jak będziesz się czuł, kiedy złapiesz wirusa…nie będziesz mógł zrobić kroku bez zadyszki…zarazisz siebie swoją rodzinę i….traficie do kwarantanny na nie mniej niż 14 dni.

Dalej jest ci wesoło, suwerenie?

#noś maseczkę

Kristof

Czym ja się popisuję przepraszam? Ty myślisz człowieku że ja będę chodził w tych maseczkach rok czy dwa, a jak się rządzącym pierdnie to i nawet w lato za 5 lat i będę grzecznie wykonywał polecenia pana policjanta? Masz ty w ogóle jakąkolwiek godność? Większych szkód doznam nosząc maseczkę w 40 stopniach która zbiera cały syf dookoła niż od covida którego albo prawdopodobnie nigdy nie zobaczę, albo go przejdę bezobjawowo.Taka wielka epidemia, a skutki znikome i niezauważalne huh… W krajach azjatyckich maseczki nosi kto chce i kto ma taki kaprys z różnych przyczyn i ja to pochwalam bo nie mam… Czytaj więcej »

Noja

Ciekawe jakbyś się czuł, gdybyś rzeczywiście przeszedł covid bezobjawowo, jednak zaraziłbyś rodziców, którzy by tego nie przeżyli (oby się nigdy nie sprawdził ten scenariusz). Pomyśl…

parKing

Szczerze? Nic bym nie czuł bo mnóstwo ludzi ma te nielegalnie wprowadzone przepisy gdzieś i mogli się zarazić od każdego. Babcia nawet sama jakoś szczególnie się nie boi i liczy na rękę boską, chodząc prawie codziennie do kościoła, w którym każą jej zdejmować maseczkę chociażby do komunii

Gliwiczanka

Jednym słowem streszczę: m a s a k r a :((( Nie mam żadnych pytań :(

Gliwiczanka

Jesteś “mądry inaczej”? A może raczej najzwyczajniej egoistyczny:(
Sama mam astmę lecz maseczka jest dla mnie świętsza od świętości, szczególnie w autobusie i sklepie.
Ciężko się oddycha-fakt ale uważam, że mogą być sytuacje, gdy może być jeszcze ciężej oddychać….. lub w sposób wymuszony przez patogen – śmierć przez niemożność oddychania właśnie…..tzw. uduszenie.
Śmieszny jesteś, “Kristof” :( Ale tak śmieszny inaczej….

Rob

W MASKACH TO ZAZWYCZAJ CHODZA BANDYCI….Wszystko sie zgadza

Obserwujący

No i dobrze.Suwerena trzeba zdyscyplinować.
Przydałoby się ,prewencyjnie, wlepiać mandaty.
#nośmaseczkę

Kristof

Przydało by się ale nie mogą ich wlepiać rozumiesz plebsie? :D Chcesz to sobie noś, ale nie mów drugiej osobie co ma robić ;)

Obserwujący

Mogą wlepiać mandaty,jeśli ktoś uporczywie odmawia jej założenia, rozumiesz plebsie?:D ;))
Noszę,by chronić się przed beztroską takich jak ty.Tylko potem nie płacz, jak ty lub ktoś ci bliski trafi do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową,plebsie suwerenowy :))

#nośmaseczkę

Kristof

Na jakiej podstawie prawnej mandat? Przedstaw mi ją ;) Wystarczy że ktoś stwierdzi że ma duszności w upale i nie jest w stanie oddychać i jak mu to udowodnią że to nie prawda ? Myślisz że co mu zrobi ta cała armia żołnierzyków z SM? Gówno, grzeczny piesku podlegający rządzącym ile jeszcze będziemy nosić te maseczki rok, dwa ? Jak mówiłem chcesz sobie noś niewolniku, ale odemnie się odpierdol, bo większych szkód doznam od noszenia tej maseczki w 40 stopniach niż od koronki która przejde bezobjawowo i jest napomopowana medialnie

Wolny człowiek

Jak czytam takie hojrakowanie jakiegoś cwaniaczka, to aż mi się sprzęt w kieszeni samoistnie otwiera. Niech zgadnę: pracownik produkcji/wózkowy na strefie?;>
Zero myślenia, zero wiedzy, zero troski i empatii dla innych, w zamian wodotrysk samozachwytu i własnej nieomylności… Żenada :(

Ponkol

Wyroki sądu są jasne. Nic nie muszę nosić. Jedyne co to wszyscy tracimy płacąc za kolejne sprawy, w których wyrok będzie zawsze taki sam.

Wolny człowiek

Obawiam się, że to nie “ten typ” człowieka, który się martwi o innych (w tym bliskich). Przecież on jest święcie przekonany, że jeśli już, to “koronkę” przejdzie bezobjawowo :P, i że jest napompowana medialnie.
Ze swej strony życzę mu, by “koronkę” złapał, by nie przeszedł bezobjawowo i się przekonał w jakim tkwił błędzie….. Może tylko to będzie w stanie wytrącić go z tej aury samozachwytu, jaki to on jest najmądrzejszy, najnieomylniejszy na całym świecie :(

AndrzejD

…a tym czasem Maliniak (przez niektórych nazywany prezydentem polski) mówi wprost że on nie lubi chodzić w maseczce bo jest nieprzyjemne i nie ułatwia życia. Po za tym, mówi że szczepienie na COVID (jak już będzie szczepionka) nie powinno być obowiązkowe. Mówi też że w sejmie że maseczkę założył (na chwile) bo mu Szumowiński kazał. Dla suwerena przykład idzie z góry.