Potrącenie 12-latki w Sośnicy. “Sprawca wypadku nie zatrzymał się, kierował brawurowo”

W Sośnicy doszło do potrącenia 12-latki. Wypadek miał miejsce 5 grudnia o godzinie 15:07, na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego, Dzionkarzy i Tylnej. Dziewczynka doznała poważnych ortopedycznych obrażeń ciała.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą zdarzenia była osoba brawurowo kierująca volkswagenem polo koloru zielonego. Samochód posiadał hak holowniczy. Kierowca nie zatrzymał się i odjechał, nie udzielając dziecku pomocy – informuje oficer prasowy gliwickiej policji, podinspektor Marek Słomski.

Apelujemy do kierowcy o kontakt z prowadzącym sprawę asp. sztab. Sławomirem Brodzińskim, e-mail: slawomir.brodzinski@gliwice.ka.policja.gov.pl

– dodaje Słomski.


Policja prosi też świadków wypadku oraz osoby mające informacje czy tylko podejrzenia na temat volkswagena polo ze zdjęć (niestety, zdjęcia słabej jakości) o kontakt telefoniczny (32 33 69 283 lub 280) albo osobisty z wymienionym policjantem w KMP Gliwice, ul. Powstańców Warszawy 12, pokój 220.

Informacje można przekazywać anonimowo za pośrednictwem skrzynki Powiadom Nas.

(żms)/KMP Gliwice
fot. KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Pielęgniarka Ela

Ta dziewczynka miała otwarte złamanie podudzia, oraz złamanie kości piszczelowej i złamanie kości piszczelowej drugiej nogi, pęknięta miednice, żebra, oraz poważne urazy twarzoczaszki, cała była dosłownie sina tydzień po wypadku, ale żyje i to jest najważniejsze.

Dziadek z Zimnej wody

Mam nadzieję że nigdy nie zobaczę cierpiącego dziecka po wypadku na ulicy. W pewnym sensie podziwiam strażaków którzy często są pierwsi za to że nie rzadko ranne dzieci wyciągają z rozbitego samochodu leżącego np w rowie czy na dachu za ich opanowanie i nerwy.

Egon

Zawsze byłem przekonany, że istnieje jakiś rejestr pojazdów i ich podstawowych cech, w tym informacji o jego właścicielu. Zakładam, że w dobie dzisiejszej cyfryzacji, pomijając biurokrację na załatwienie takiego wykazu nie trzeba więcej aniżeli 30 minut. Niech polówek w aglomeracji będzie tysiąc, nawet kilka, zielonych, z hakiem już znacznie mniej – to w czym stoi przeszkoda by z tak ‘suchego’ wykazu wytypować kolejnych kilkadziesiąt do pierwszej weryfikacji ? Apelujemy do kierowcy o kontakt… Policja prowadzi jakieś realnie efektywne działania śledcze czy jedynie odnosi się do sumienia sprawcy ? A może już wiedzą kim on jest i ma ostatnią szanse na… Czytaj więcej »

WRD

Baza CEPiK to jedno. Jest jeszcze problem w tym, że wielu nie rejestruje auta. To Polo mogło być kiedyś twoje. Sprzedałeś je bez wyrejestrowania a potem było ono jeszcze kilka razy kupowane. Zgadnij do kogo najpierw przyjedzie policja?

Egon

Masz racje. Komentując brałem pod uwagę scenariusz, że właściciel auta nie jest kierowcą. Może być też mniej klarowna sytuacja,- taka jak opisujesz. Nie zmienia to faktu, że może być to jakiś punkt zaczepienia do ustalenia sprawcy.

gliwicki mgr

Mam nadzieję że gnój zostanie szybko aresztowany i poniesie najsurowsza karę. Do tego jeszcze wysoką grzywnę na rzecz ofiar wypadków.

SKW

PEWNIE JECHAŁ NIM EKIPA Z KOPO NA MANIFESTACJE

Obserwujący

No i tak właśnie jeździcie.Szybko,agresywnie,”śpieszycie się”.Efekty są.
Sprawcy mandat w wysokości 200 tys plus 15 lat więzienia plus dożywotnie zabranie prawa jazdy.

Gliwiczanin

Zapomniałeś dodać że jeszcze coś trzeba mu zabrać

ADAMEK

Jesteś cholernie agresywnym suwerenem , i nie śpiesz ferować wyroku bo cię zamkną .

Urko

“Apelujemy do kierowcy o kontakt z prowadzącym sprawę asp. sztab. Sławomirem Brodzińskim,…” Nie rozumiem tego . Milicjanci nie mają numerów rejestracyjnych tego samochodu? Nie umieją gościowi na chatę wjechać? Noo… Chyba ,że mają i znają . I wiedzą , że kierowca to jakiś tzw. kizior. I strach , bo zwyzywać może. A jak się zdenerwuje , to i z liścia, z prawej dać potrafi . W końcu nie zawsze w tej robocie trafia się 19-latka , nie ? “Apelujemy …” Jak wam się trafi bandzior , który kosę komuś sprzeda w gardło, to też milicja będzie apelować ?????

życie panie

Najwidoczniej kierowca nie jest znanym lewakiem np. Piotrem Najsztubem , szybko skalkulował ,że jego sąd na pewno go nie uniewinni. Bo jak powiedział swemu koledze działaczowi niższego szczebla Sławomir Neumann sądy są nasze. A gawiedź, no cóż….

Urko

Skoro o polityce mowa. NIewykluczone, że milicja ma wiedzę o fakcie , iż rzeczony kierowca nie jest ani agresywny ani zaczepny. Ma za to legitymację jedynej słusznej partii . A więc lepiej nie ryzykować rozmów uświadamiających z milicjantem nadrzędnym i własnej kariery. Może jak milicja “zaapeluje”, to może na ten apel człowieka “ruszy” i sam się zgłosi ?

mabena

Możliwe, że nazywa się Janeczek i jest prokuratorem państwa PiS

Akira

“Nie rozumiem tego” – właściwie to kwintesencja urkowej wypowiedzi.
No bo jak tu coś zrozumieć skoro żyje się jeszcze w czasach milicyjnych.
Z logiką-dno- bo gdyby mieli numery rejestracyjne to by “wjechali”
Reszta wypowiedzi to bełkot gimbusa….

treya50

Bo kierowca To nie 14-to latek, który zamieścił wpis na FB o marszu w swoim miasteczku. takiego to łatwo złapać i do ciupy !!!

Adaś

Pewnie znowu dzieciak wtargnał niespodziewanie na jezdnię. Oczywiście pewnie nie był ubrany w kamizelkę odblaskowa, czy choćby nie posiadał jakiegoś odblasku. A że 12-latek, to mały jeszcze i kierowca mógł nawet się nie zorientować, że kogoś potrącił. Ale najłatwiej oskarzyc kierujacego

Beton

Drogi Adasiu. Z treści wypowiedzi wynika, że nie wiesz o tym, że w Polsce istnieje ustawowy obowiązek pomocy w takim przypadku, niezależnie od tego czy pokrzywdzony jest sprawcą czy ofiarą. Kierowca mógł się rzeczywiście nie zorientować, że potrącił człowieka, bo mógł mieć na przykład 2 promilki we krwi. Odjazd z miejsca zdarzenia w takiej sytuacji ewidentnie przemawia na korzyść kierującego. Oby tylko Policja znalazła go zanim zrobi to ojciec dziecka.

Tadek

Dziecko szło chodnikiem i tam zostało potrącone , mądralo