Potrącenie seniorki na przejściu dla pieszych. Dokładne okoliczności poważnego wypadku ustali policja

Wypadek na oznakowanym przejściu dla pieszych. W środę na ulicy Skowrońskiego potrącona została 78-letnia kobieta. Policja zaznacza, że prawidłowo przekraczała jezdnię. Seniorka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

 
Do zdarzenia doszło o godzinie 17:45, zatem na zewnątrz było już ciemno.

Poszkodowana gliwiczanka znajdowała się już w połowie oznakowanego przejścia, gdy potrącił ją samochód osobowy marki Citroen, kierowany przez 60-letnią mieszkankę powiatu tarnogórskiego. Kierująca była trzeźwa. Policja bada teraz dokładne okoliczności zdarzenia – informuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.

Policja kolejny raz apeluje do wszystkich, i kierowców, i pieszych, o ostrożność na drogach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada wcześniej, ale i w ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra. W tym czasie pogarsza się również koncentracja kierujących, dlatego tak ważna jest wzmożona czujność.

W najbliższych dniach policja będzie przeprowadzać kolejne działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde wykroczenie stwarzające zagrożenie dla pieszych będzie karane bez taryfy ulgowej – podkreśla oficer prasowy.

(żms)/KMP Gliwice
fot. Oliwia Brzezińska/Gdzie w Gliwicach suszą? (FB)

22 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
prawda
17/11/2022 14:04

Przede wszystkim oswietlic kazde przejscie pieszych,tak jak na ul Tarnogorskiej. I tyle w temacie.

ktos
18/11/2022 05:59
W odpowiedzi na  prawda

Tylko nie stawiać tam świateł, tak jak na Tarnogórskiej.

Nadzorcysta
18/11/2022 07:42
W odpowiedzi na  ktos

Ależ właśnie nie! Stawiać więcej świateł! Kanalizować, regulować, monitorować, sterować, nadzorować, … aż do porzygu. W efekcie jedno najdrobniejsze odstępstwo od normy, takie jak stłuczka albo awaria i zakorkowane jest pół miasta. A to co powoduje? Taaak, nakręca przepływ pieniądza z kasy miasta do firemek pasących się na tych rozbudowanych systemach. Bo miasto wyznaje zasadę, że błąd najlepiej naprawić kolejnym błędem.

Beton
17/11/2022 14:29

Gliwickie przejścia toną w ciemnościach, ale łatwiej jest uchwalić podwyżkę opłat za parkowanie, niż pochylić się nad prawdziwymi problemami…

Konstruktywna krytyka
17/11/2022 21:01
W odpowiedzi na  Beton

Nie widze związku.

Andrzej
17/11/2022 13:20

Jestem za karanie kierowców ale nie zawsze kierowca jest winny ciemne ubranie brak odblasków i przede wszystkim nie paczenie czy cos czasami nie jedzie kalpy na oczach plus telefon nie jednokrotnie ?

Jefrey
17/11/2022 13:53
W odpowiedzi na  Andrzej

paczec czeba

dzkjp
17/11/2022 14:00
W odpowiedzi na  Jefrey

paczecniewystarczyczebajeszczewidziec

Łowca lemingów
17/11/2022 14:12
W odpowiedzi na  Andrzej

A może jeździć wolniej i uważniej?

Borys
17/11/2022 17:05
W odpowiedzi na  Łowca lemingów

A może rozglądać się przed wejściem na jezdnie, a nie jak baran bezmyślnie pod koła się ładować?

Łowca lemingów
17/11/2022 18:53
W odpowiedzi na  Borys

Jeżeli nie zrozumiałeś tekstu to proponuję przeczytać jeszcze raz, aż do skutku.
Piesza była w połowie przejścia czyli na środku ulicy.

Ostatnio edytowany 16 dni temu przez Łowca lemingów
Borys
17/11/2022 19:01
W odpowiedzi na  Łowca lemingów

A samochód w innej galaktyce, że nie było go widać, tak?

WRD
17/11/2022 21:48
W odpowiedzi na  Borys

Ale was wszystkich skłócili, kto zły, kto dobry, ja nie bo ty. Wczoraj była tzw. „pogoda na kręgle”. W tej śmiertelnej grze przeważnie obie strony mają za uszami. I jedni i drudzy nie patrzą uważnie, jedni jadą czasami za szybko, a drudzy myślą, że pierwszeństwo=nieśmiertelność. A gdyby tak zacząć używać mózgu i dbać o własne i innych bezpieczeństwo?

Bogna
18/11/2022 08:27
W odpowiedzi na  Łowca lemingów

Jest ciemno, niewiele widzisz – jedź wolniej i po kłopocie.

Jan
23/11/2022 22:23
W odpowiedzi na  Bogna

A w nocy nie wyjeżdżaj wogóle bo ciemno jest.

kanalia52
17/11/2022 16:53

A na przejściach ciemno jak u diabła w piwnicy.

Darek
17/11/2022 22:37

Kiedyś prawie mnie nie rozjechali na przejściu Koło straży Pożarnej. Samochód pędził w stronę częstochowskiej. Myśle sobie szkoda że nie ma tutaj policji bo byłem na środku przejścia a ten ok 0,5m przed moimi nogami przejechał. Okazało się że policja stała w takim zagłebieniu koło Kłodnicy ok 10metrów od tego incydentu ale nie zareagowali bo siedzieli w aucie i coś przeglądali na telefonie. Serio! poszedłem sprawdzić co oni robią a oni telefony w rękach i se coś tam klikali.

Jan
23/11/2022 22:30

– W najbliższych dniach policja będzie przeprowadzać kolejne działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Ciekawe czy chociaż jeden abnegat, który wlezie na przejście bezpośrednio pod samochód dostanie mandat?
Przepisy w tym zakresie się nie zmieniły
Może w końcu policjant wytłumaczy co trzeba zrobić przed wejściem na jezdnie.

Ale za pieszym trzeba biegać tłumaczyć niejednoznaczne przepisy a przecież łatwiej machnądć lizakiem na kierowcę Jemu wszystko się da wcisnąć Jak nie masz kamerki to się nie obronisz.

Krziż
17/11/2022 20:30

Wieczór, noc – niedaleko przejścia.
Idzie ślepak, zasunięty kaptur, przed oczami ekran smartfona, czarne buty i kurtka. Żadnego odblasku. Święta krowa.
No i co mi zrobisz? Przecież mam pierwszeństwo. Nawet na czerwonym świetle.. pierwszeństwo.
Druga grupa to rowerowa hołota, która pojawia się na pełnej prędkości na przejściu dla pieszych. ( Nie piszę o normalnych rowerzystach)
To tacy sami uczestnicy ruchu.
Dlaczego nie są karani tak jak kierowcy?
Z taką samą surowością?

Ampuła
17/11/2022 17:02

Gdyby zrobić odpowiednio wysoko wyniesione przejścia dla pieszych, to wielu nie zdołałoby wdrapać się na nie i poruszaliby się równolegle do jezdni. Zmniejszenie wypadkowości na przejściach gwarantowane!

borysek
17/11/2022 23:07
W odpowiedzi na  Ampuła

w toszku macie internet ?

Klasyka
18/11/2022 07:31
W odpowiedzi na  borysek

Drwimy z tego czego nie rozumiemy?