Poważny wypadek z udziałem kierującego jednośladem. Lądował LPR, mężczyzna trafił do szpitala

Na ulicach pojawili się już motocykliści i niestety, doszło do pierwszego wypadku. W poniedziałek w Chudowie w bok samochodu włączającego się do ruchu uderzył Simson. Kierujący jednośladem jechał bez kasku, doznał poważnych obrażeń.

 
Około godziny 15.45 służby zostały powiadomione o wypadku drogowym w Chudowie na jednej z wąskich uliczek, gdzie dozwoloną prędkość określono na… 20 km/h.

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Załoga udzieliła pomocy rannemu, a następnie przetransportowała go do jednego ze śląskich szpitali. 36-latek doznał poważnych obrażeń. Te mogłyby by być mniejsze, gdyby podróżował w kasku. Na szczęście okazało się, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice.


Na miejscu pracowały wszystkie służby. Policja przeprowadziła oględziny, w których uczestniczył biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Zabezpieczono materiał dowodowy, który zostanie wykorzystany w trwającym postępowaniu, pozwoli na dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności zdarzenia. 35-latek kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

(żms)/KMP Gliwice
fot. zdjęcie poglądowe

8 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze