Powstaje kolejny market znanej już w Gliwicach sieci handlowej. Będzie to jej piąta placówka handlowa

W miejscu dawnego pawilonu przy ul. Chorzowskiej 1 powstanie market sieci ALDI – potwierdzają pracujący na miejscu robotnicy, a także inwestor. Oczywiście na jego otwarcie będziemy musieli jeszcze poczekać. Na razie nadal prowadzona jest tam rozbiórka – z części nadziemnej pozostał gruz, podziemna jest w trakcie wyburzania.

 

W różnych doniesieniach medialnych, czy wpisach w mediach społecznościowych, już od dłuższego czasu pojawiały się informacje o budowie kolejnego nowego „Aldika” w Gliwicach. Miałby on zastąpić budynek handlowo-usługowy do niedawna działający na zbiegu ulic Chorzowskiej, Poniatowskiego, Zabrskiej i Dąbrowskiego. Niestety, inwestor, gliwicka firma Codega, jak dotąd nie mogła potwierdzić, bądź zaprzeczyć tej informacji, zaś sieć handlowa nie odpowiedziała na przesłane pytania.

Teraz jednak pierwszy z podmiotów poinformował, że właścicielem nieruchomości jest już spółka Aldi, która wybuduje w tym miejscu swój obiekt.

Kolejny zresztą w ostatnim czasie budowany na terenie Gliwic – również w tym roku ruszyły prace na działkach leżących na zbiegu ulic Bojkowskiej i Pszczyńskiej. Po zakończeniu obu najnowszych inwestycji będziemy mieli 5 (zamiast 3) marketów ALDI w mieście. Pozostałe mieszczą się przy ul. Strzody, Toszeckiej i Wielickiej.

Przypomnijmy, że główna część zakładanej w tym rejonie inwestycji to budowa budynku handlowo-usługowego wraz z zagospodarowaniem terenu. W rejonie nowego pawilonu znajdzie się 41 miejsc postojowych, kanalizacja gruntowa wraz ze zbiornikiem retencyjnym, wybudowany zostanie wewnętrzny układ komunikacyjny (dojścia i dojazdy), a także wiata na odpady.

Będzie to nowoczesny pawilon parterowy, z dobrym dostępem dla osób niepełnosprawnych, spełniający wymogi ppoż.

W ramach inwestycji konieczna będzie m.in. przebudowa odcinków sieci (wodociągowej, cieplnej, kanalizacji sanitarnej, elektroenergetycznej) oraz kanalizacji kablowej sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic Chorzowskiej i Józefa Poniatowskiego w Gliwicach, a także budowa przyłączy tych sieci. Powstanie także pylon reklamowy.

ALDI rozwija biznes w Polsce

ALDI w Polsce posiada 261 sklepów i zatrudnia już ponad 4 tys. pracowników. Spółka stawia na długotrwałe, sprawiedliwe i niezawodne relacje handlowe z dostawcami oraz spełnianie wymogów firmy odpowiedzialnej społecznie.

ALDI Polska jest częścią Grupy Przedsiębiorstw ALDI Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Spółka oferuje klientom w dziewięciu krajach europejskich produkty w najniższej możliwej cenie. Kluczem do sukcesu Grupy ALDI Nord jest zespół ponad 86 tys. pracowników zatrudnionych w Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach, Polsce, Portugalii i Hiszpanii

(żms)