Pożar mieszkania przy ulicy Zwycięstwa. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia (TV)

Groźnie wyglądający pożar w mieszkaniu na 2 piętrze kamienicy przy ulicy Zwycięstwa 20 wybuchł późnym popołudniem w środę. Ogień wydobywał się na zewnątrz budynku przez drzwi balkonowe.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 18:46 pożarze mieszkania na 2 piętrze w budynku wielorodzinnym. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu pierwszych sił i środków informacja została potwierdzona – rozwinięty pożar na 2 piętrze w budynku czterokondygnacyjnym – przekazuje kapitan Damian Dudek, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach.

– 5 osób ewakuowało się przed przybyciem straży pożarnej, w tym osoba znajdująca się w mieszkaniu, w którym miał miejsce pożar. Żadna z osób nie potrzebowała pomocy medycznej. Na miejscu było pogotowie ratunkowe, ale nikt nie został zabrany do szpitala. Pożar został szybko zlokalizowany i opanowany. Spaleniu uległ jeden pokój, pozostałe pokoje w mieszkaniu uległy okopceniu. Przyczyny pożaru są na ten moment nieustalone, bada je policja – informuje rzecznik straży.


(nmm), Nagranie dzięki uprzejmości: D17 Multimedia Software

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Laszlo_egesz

Czy w tych kamienicach są drewniane stropy?

Kamil

We wszystkich kamienicach sa drewniane stropy. Jeszcze kilka minut a pożar wypaliły się do mieszkania piętro wyżej. Ciekawe czy notariusz ma zalanie dokumenty. Warto przemyśleć zakup czujników dymu w tego typu obiektach. Rok czy dwa lata temu zapaliły się przewody w ścianie kamienicy na Zwycięstwa i też było zagrożenie że spłonie cala klatka schodowa. Może miasto wymusi by w tych obiektach obowiązkowo mieć alarmy ppoz?

Eee tam

Alarmy nie gaszą pożarów. Nawet nie za bardzo im zapobiegają. Alarmy tylko informują o pożarze. Lepiej niech miasto kontroluje instalacje elektryczne, grzewcze i gazowe.

Pożar-ł

Ludzie… jakie miasto? Coś wam się wydaje, coś się wymarzyło i już są omnibusy na forum… poczytaj sobie o przeglądach okresowych budynków i kto je ma przeprowadzać, a potem snuj wizje o kontrolach co ma je robić miasto… Ech zapowiadało się fajne forum ale poziom ignorancji i niewiedzy jest tu przerażający…

Eee tam

Może to robić pośrednio omnibusie.

Jan

…sie publicysta odezwał. Pożary się zdażają, a miasto od pożarów ma Straż… ręce władzy precz od własności!!!

Pasażer

Są też kamienice (również te budowane na początku XX wieku) posiadające stropy ceramiczne. Przykładem może być kamienica na rogu ulic Kościuszki i Zawiszy Czarnego.

Mememe

5 miesiecy temu jadlem na przeciwko w ttm barze co tam jest i straz zastawila zwyciestwa i wchodzili tam, dziwnym trafem teraz splonelo….czyzby ubezpieczenie? Nie wisi tam banner sprzedam ?

Wąchacz mimo woli

A ja się nie zdziwię, jak przyczyną okaże się palenie papierosów na balkonie (w oknie). Zmora dzisiejszych czasów.

Jest faja

Nie palę. Ale jak słyszę takie marudzenie, to gdybyś był moim sąsiadem specjalnie dla ciebie zapraszałbym znajomych palaczy. Żeby u mnie na balkonie palili jak najwięcej.

Wąchacz mimo woli

Nie spodobałaby ci się moja reakcja. Też miałbyś kurację zapachową.

Jest faja

To częste niestety w naszym kraju, nie jesteś tu odosobniony. Wystarczy wejść do zatłoczonego autobusu i można się przekonać. Tak to jest, jak u dziecka pewne nawyki nie zostały wpojone i potem dorosły z wodą i mydłem ma do czynienia jedynie od święta.