Poznaj pięć zalet internetu światłowodowego i ciesz się możliwościami szytymi na miarę XXI wieku!

Dobre rozwiązania to te, dzięki którym żyje nam się łatwiej. Dla wielu osób korzystne wybory wiążą się z szybkością. Nie zawsze udaje się połączyć prędkość z zachowaniem jakości, przez co jesteśmy zmuszeni do rezygnacji, przynajmniej w pewnym stopniu, z któregoś z tych dwóch czynników.

Jednak są takie rozwiązania, w których stosunek jakości do szybkości pozostaje bardzo wysoki, a jednocześnie cena za usługę oraz zadowolenie użytkownika również plasują się bardzo wysoko. Mowa o zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach, które ułatwiają codzienne życie! Jednym z nich jest internet światłowodowy, który może w znacznym stopniu zmienić jakość życia wszystkich domowników. Poznaj pięć zalet internetu światłowodowego!

Szybki

Szybkość w dzisiejszych czasach funkcjonuje niemal jak waluta. Każda minuta jest cenna, dlatego zaoszczędzony czas przekuwa się w kapitał, który możemy spożytkować na inne działania. Dużą część dnia spędzamy w internecie, dlatego łatwo obliczyć, że czas zaoszczędzony dzięki szybkości połączenia szybko nam się zwróci. Dostawcy internetu przygotowali kilka wersji połączenia, dzięki czemu użytkownik może dobrać tę opcję, która najlepiej pasuje do jego zapotrzebowania. Najszybsze połączenie domowego internetu światłowodowego od UPC to nawet 500 Mb/s! Wybór zależy od potrzeb domowników, dlatego przed zakupem, warto skonsultować się z przedstawicielem dostawcy usługi i nakreślić sytuację związaną z zapotrzebowaniem na szybki internet.

Niezależny od sieci komórkowej i pogody

Korzystanie jedynie z internetu w sieci komórkowej może okazać się złym wyborem w najmniej odpowiednim momencie. Udostępnianie internetu z komórki na inne urządzenia to rozwiązanie dobre w momentach niespodziewanych, kiedy nie mamy innego wyboru. W przypadku codziennego korzystania z internetu w ten sposób, możemy rozczarować się w momencie, kiedy sygnał operatora sieci komórkowej zostanie zakłócony bądź jakość oglądanego przez nas filmu będzie pozostawiać wiele do życzenia. Inną kwestią jest to, że deszcz, wiatr czy burza mogą zakłócić sygnał internetu, jednak nie w przypadku internetu światłowodowego! Wybierając ten rodzaj usługi, możemy być spokojni o to, że zła pogoda nie wpłynie na jakość połączenia.

Bez ograniczeń

Dni, kiedy na czas spędzany w internecie trzeba było zwracać szczególną uwagę, odeszły już w niepamięć. Dzisiaj dostęp do sieci 24/7 na nikim nie robi już wrażenia. Inną kwestią jest to, czy ten dostęp, obok ciągłej dostępności, jest też sygnowany znakiem jakości. Nie zawsze tak jest, ale są rozwiązania, w których te czynniki idą ze sobą w parze. Szybkość, jakość i brak limitów to główne cechy internetu światłowodowego.

Jeden kabel – kilka udogodnień

Decydując się na instalację światłowodu, otwieramy możliwość wyboru dodatkowych udogodnień. Światłowód daje nam multifunkcjonalność w postaci doboru pakietu telewizyjnego i/lub telefonii stacjonarnej. Dostawcy usług internetowych, tacy jak UPC, znają potrzeby użytkowników, dlatego na rynku można znaleźć różne kombinacje pakietów, w których szybki internet zawsze stanowi podstawę. Takie rozwiązanie to dobry i sprawdzony wybór do codziennego stosowania w gospodarstwie domowym!

Bezproblemowa instalacja

Instalacją internetu światłowodowego zajmuje się technik reprezentujący operatora sieci. Całość przebiega w bezinwazyjny sposób – nie ma potrzeby rozkuwania ścian, robienia przemeblowania czy bałaganu. Cała procedura trwa do trzech godzin. Usługa jest wliczona w cenę pakietu, na który zdecydowaliśmy się, wybierając internet światłowodowy.

Wybór internetu światłowodowego to decyzja, dzięki której zyskamy szybką, dobrą jakościowo, nielimitowaną i multifunkcjonalną usługę. Jeżeli prędkość i jakość to cechy, które wysoko cenisz, internet światłowodowy od UPC spełni Twoje oczekiwania!

(materiał partnera)