Praca Gliwice – prawo jazdy kategorii C mile widziane

Górny Śląsk jest miejscem, gdzie wciąż najwięcej zatrudnienia można znaleźć w typowo męskich ciężkich zawodach. Niekoniecznie w grę wchodzi tutaj górnictwo. Ogromne znaczenie będzie miał również transport, ponieważ to właśnie na tę dziedzinę stawia się dziś w tym regionie Polski.

Fakt ten ma związek z trasami na zachód, za niemiecką granicę i jeszcze dalej. Najwięcej ofert pracy w tym rejonie, ale również konkretnie w Gliwicach mogą znaleźć kierowcy posiadający kategorię prawa jazdy C oraz oczywiście C+E.

Jakich ofert pracy można się spodziewać?

Zawodowym kierowcom oferowane są na terenie Górnego Śląska najczęściej dobre lub bardzo dobre warunki w porównaniu z tymi, jakie można znaleźć na przykład w Małopolsce. Kursy zwykle są na chłodni, a więc praca polega na wykręcaniu kółek na terenie Śląska lub na terenie Czech zwykle z codziennymi powrotami do domu za stawki, jakie w sąsiednim województwie oferuje się za tygodniowe jazdy po terenie całego kraju.

A może spedycja?

Jeśli posiada się znajomość języka niemieckiego, praca w Gliwicach może być całkiem przyjemna również za biurkiem. Taka polega głównie na obsłudze klienta niemieckojęzycznego oraz na załatwianiu bieżących spraw związanych z zamówieniami klientów. Czasem potrzebny jest również niemieckojęzyczny spedytor, logistyk lub dyspozytor, dzięki czemu można zarobić w przyjemnej atmosferze nawet kilka tysięcy złotych.

Praca Gliwice – jakie zawody?

W Gliwicach coraz bardziej widać tendencję spadkową stopy bezrobocia. Lista poszukiwanych zawodów jest rzeczywiście długa, a znajdują się na niej: lekarze, kierowcy autobusów, szefowie kuchni, kucharze, mechanicy pojazdów samochodowych, nauczyciele przedmiotów zawodowych, kierownicy budowy, kosmetyczki, sekretarki, agenci ubezpieczeniowi, farmaceuci. To jednak nie wszystkie zawody, jakie poszukiwane są w tym regionie. Lista ta jest stale modyfikowana ze względu na zmieniające się zapotrzebowanie wraz ze zmianami na rynku pracy.