Prace nad siecią 5G w Gliwicach wchodzą w kolejny etap. Uruchomiono stację bazową

W Gliwicach testowana jest stacja bazowa Orange Polska działająca w technologii 5G. Jej uruchomienie w tym tygodniu to druga faza prac, które rozpoczęły się trzy miesiące temu.

Celem testów jest sprawdzenie możliwości technologii oferowanej przez producenta oraz jej integracji z resztą sieci Orange Polska. Operator wykorzystał modem i urządzenia sieciowe, działające w paśmie 100 MHz na częstotliwości 3,4-3,6 GHz udostępnionej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

– Wdrożenie 5G będzie rewolucyjną zmianą dla klientów indywidualnych i wielu dziedzin biznesu: przemysłu, logistyki, rolnictwa czy sektora usług. Dostęp do jeszcze szybszego internetu z niższymi opóźnieniami, mogącego obsłużyć olbrzymią liczbę urządzeń IoT będzie nową jakością. Orange Polska pracuje nad rozwojem elementów, które w przyszłości stworzą sieć kolejnej generacji. Szybkość budowy 5G w Polsce zależy od stworzenia jasnych reguł inwestycyjnych, uporządkowania częstotliwości i harmonizacji norm PEM – powiedział Piotr Jaworski, członek Zarządu ds. sieci i technologii Orange Polska.

REKLAMA

Stacja bazowa testowana w Gliwicach może w przyszłości pracować w sieci 5G Orange Polska.

Jest zgodna z najnowszą, opublikowaną w drugiej połowie roku fazą standardu 5G – Release 15, stworzoną przez międzynarodową organizację 3GPP. Działa w tzw. trybie „Non Stand Alone”, co oznacza, że do przyłączenia się do sieci wykorzystuje sieć 4G LTE, ale transfer danych przebiega po sieci 5G. To rozwiązanie pozwala na współpracę dwóch generacji sieci mobilnej.

Mieszkańcy protestują

Informacja o tym, że w Gliwicach prowadzone są testy sieci 5G wywołała sporo kontrowersji wśród mieszkańców. Pod koniec września zorganizowano w tej sprawie nawet protest, na którym zjawiło się kilkadziesiąt osób.[/perfectpullquote] W czerwcu Orange oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia podpisały porozumienie współpracy przy wdrażaniu rozwiązań wspierających budowę Inteligentnego Miasta (Smart City). Technologia 5G jest jednym z nich.

(żms)/Orange Polska
fot. materiały prasowe Orange Polska

REKLAMA
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
RealistA

Jest pomysł. Czy radni i prezydent miasta Gliwice zgodzą się nadajnik 5G zamontować na balkonach swoich mieszkań i za 5/10 lat poddać się badaniom na szkodliwość tego nadajnika??? Proste pytanie. Jestem przekonany, że poświęcą się dla nas. Co o tym myślicie???

Benek

Rozumiem że uważasz nadajnik 5G jako bardziej szkodliwy niż 4G, 3G czy choćby setka routerów WiFi i TV Smart z WiFI wokół Ciebie? Skoro tak uważasz to masz jedno wyjście – przeprowadzka – polecam “stepy akermańskie”… Możesz równie dobrze przebadać się już teraz ponieważ te urządzenia są wokół od dawna… Mówienie o ich szkodliwości kiedy już społeczeństwo bez choćby facebuczka życia nie widzi jest lekko śmieszne… Można było próbować 5-6 lat temu.

AndrzejD

@Benek
Jakie masz kwalifikacje i wiedzę do tego żeby wypowiadać się na temat oddziaływania pól elektromagnetycznych na organizmy żywe ?
To samo pytanie dotyczy całej reszty tych “jaśnie oświeconych” głąbów bez wykształcenia którzy pitolą takie bzdury że aż w dooopie szczypie.
Ja chciałbym dostać odpowiedź na kilka podstawowych pytań:
1.Jaka była metodologia prowadzonych testów
2.Jaki obszar był objęty testami
3.Jakie były charakterystyki używanych anten, ich zyski energetyczne oraz jakie były ich azymuty i elewacje
4.Jaka była moc doprowadzona do anten
5.Jakie były wyniki pomiarów PEM w obszarze objętym testami
6. Jakie są wnioski z przeprowadzonych testów.
6.Dlaczego testy były wykonywane w Gliwicach i kto wydał na nie zgodę.

Benek

Nie ma znaczenia jakie mam “kwalifikacje i wiedzę” – nie twierdzę, że to szkodzi czy nie szkodzi – gdybyś potrafił przeczytać mój post ze zrozumieniem to wychwyciłbyś jego sens. Chodzi w nim o fakt że obecnie jesteś otoczony całą masą sprzętu generującego pola elektromagnetyczne i fakt postawienia takiego nadajnika w żaden sposób nie zmieni tego, że żyjąc w mieście jesteś narażony w mniejszym czy większym stopniu na działanie tych pól. Gdybyś troszkę ogarnął temat to uświadomiłbyś sobie może, że Twoja komóreczka leżąca na szafce nocnej przy łóżeczku lub noszona cały dzień na sercu gdzie jej poczesne miejsce i synchronizująca fejsbuczka… Czytaj więcej »

AndrzejD

Chłopie – nie kompromituj się dalej publicznie wypisywaniem bzdur ! “…fakt postawienia takiego nadajnika w żaden sposób nie zmieni tego, że żyjąc w mieście jesteś narażony w mniejszym czy większym stopniu na działanie tych pól ” Oczywiście że zmieni, ponieważ gęstość strumienia mocy jest funkcją ilości źródeł pól w danej przestrzeni – ale skąd ty to biedaku możesz wiedzieć. Ponieważ ja – w odróżnieniu od ciebie, znam i rozumiem temat na który piszę, z uwagi na to że zajmuję się tym zawodowo, to nie noszę “komóreczki na sercu” – właśnie po to żeby minimalizować narażenia na PEM a te jak… Czytaj więcej »

Benek

Dziękuję za komentarz – życzę miłego dnia i proszę uważać na wycieczki osobiste – wyrażam własne opinie nie staram się tu nikogo obrażać… Rozumiem, że uważa Pan, że sieć 5G stanie się istotnym zagrożeniem na świecie i rozumiem, że będzie miał Pan wpływ na powstrzymanie jego ekspansji w Gliwicach jeśli na świecie stanie się standardem. Miło poznać kogoś tak wpływowego i obeznanego w temacie – przepraszam również, że swoim prostackim komentarzem zakłóciłem Panu kontemplację swojego Ja…

Andrzej a jakie ty masz kimpetencje zwby negować 5G?

AndrzejD

@bezimienny
Wskaż zdanie w moich wypowiedziach, w których neguję 5G
Polecam czytanie ze zrozumieniem.

Nicknibib

To ty jesteś śmieszny!!

RealistA

@Benek. Bardzo dobrze rozumiesz;) Nie. Ja uważam, że 4G, 3G, setki routerów wi fi, TV Smart są bardzo zdrowe;) Oczywiście, żartuję. Sam wiesz, że to co sam wymieniłeś jest szkodliwe, ale nie masz …. (wiesz czego) by to przyznać bo Ci notowania wśród znajomych spadną… Błysnąłeś masz zieloną łapkę ode mnie a teraz możesz iść przed facebooka i napisać znajomym, że zrobiłeś wszystko co mogłeś w kwestii 5G, na pewno dostaniesz masę laików bo idziesz z prądem. Tak nawiasem warto coś poczytać o 5G. Pozdrawiam i mam nadzieję, że masz chociaż świadomość, iż tą granicę stosowania szkodliwym falom elektromagnetycznym należy… Czytaj więcej »

Benek

Teraz chcesz postawić granicę? Kiedy nawet kilkuletnie dzieci, babcie i dziadkowie i wszyscy wkoło chcą mieć niczym nie zmącony i bezprzerwowy dostęp do portali społecznościowych gdzie dzieje się ich życie… Powodzenia!

PS – Nigdzie nie napisałem że to zdrowe (jednak chyba jestem nomen omen realistą i wiem w jakich warunkach środowiskowych żyję) – na szczęście moje życie nie toczy się w sieci tak więc notowania te czy inne mnie mało obchodzą ;)

Xsenofob

Polecam wywiad na YT z inwalidą, który przez lata pracował przy instalacji anten GSM a teraz jest wrakiem człowieka. Na jego osobie widać skutki działania promieniowania: https://www.youtube.com/watch?v=e2grtSuRkjQ

Ssak

Zadaj to pytanie odważniaku na najbliższej sesji Rady Miasta, każdy może zabrać głos po wcześniejszym uzgodnieniu. Daj znać przyjdę posłuchać dyskusji lub odpowiedzi zapytanych.

RealistA

Po kolei Ssaku. Narazie możesz stanąć w kolejce do montażu anteny 5G w swoim oknie skoro Ci tak zależy???

Ssak

Zależy? no próbuj może mi coś wmówisz, bo coś wygląda, że te obecne fale Tobie zaszkodziły.

gmG

Ynteligencja układow elektronicznych …
kiedykolwiek w Gliwicach: skrzyżowanie ul. Świętojańska Warszawska, ynteligentne sterowanie ruchem, zielone dla Świętojańskiej zero ruchu samochodów. Na czerwonym :piesi, samochody do lewoskrętu i do jazdy na Warszawskiej, i co i nic wszyscy stoją ynteligencja myśli… Wiem każdy system jest tak sprawny jak ludzie którzy go obsługują ale aż się boje co znowu wymyślą w Gliwicach

black_horse

To samo Jagiellońska w Mitrengi. Ulica rozkopana od 3 miesięcy, zakaz ruchu ale zielone musi być. A samochody do lewoskrętu stoją w korku aż po dworzec i kopcą.

Urko

@gmG
Osobiście jestem największym fanem “gliwickiej zielonej fali” w ciągu ulic i skrzyżowań Świętojańska -Opolska – Dąbrowskiego. Bez względu na porę, natężenie ruchu i prędkość pojazdu “inteligentne” światła działają tam w trybie: zielone-czerwone -zielone -czerwone. Rewelacja.

Piotr

Czyli to jest ta tajemnicza pozycja w budżecie na 2019 – 290 mln zł na transport i łączność. Tylko ile na samą “łączność” dla ŚSM, tego nie wiadomo?

RealistA

Gliwiczanie co wiemy o 5G???A to wiedzieliście???: “W 2015 r. ponad 230 naukowców w specjalnym liście do przedstawicieli ONZ ostrzegało przed szkodliwym promieniowaniem pola elektromagnetycznego. List do przedstawicieli KE wysłali także w 2017 r. europejscy naukowcy i lekarze z 36 państw w sprawie technologii 5G.” “(…)Uczeni wskazali, że „jeszcze zanim zrobiło się głośno o 5G, w 2015, w liście skierowanym do ONZ i WHO ponad 230 naukowców z ponad 40 krajów wyraziło zaniepokojenie w związku z coraz bardziej powszechną ekspozycją na pole elektromagnetyczne emitowane przez urządzenia elektryczne i bezprzewodowe.” “(…)Udowodniono m.in. związek między tym polem a wzrostem zachorowań na nowotwory,… Czytaj więcej »

ers

Sory, ale zanim podasz dalej bzdury z jakiegoś ultrakatolickiego portaliku, fajnie byłoby się doinformować w poważnych (NAUKOWYCH) źródłach. Codziennie zadziwia mnie ludzka ochota w wiarę w każde śmierdzące gó*** które wys*** internet. Wystarczy popatrzeć co podają dalej niektórzy znajomi na fejsbuku – można po prostu rwać włosy garściami w obliczu ludzkiej bezmyślności i bezkrytycznego podchodzenia do niesprawdzonych nigdzie informacji.

RealistA

Ultrakatolicki??? Jakiś nowy termin??? Możesz rzucić choć trochę tego Twojego naukowego światła na ten termin??? Gdybyś miał odrobinę zainteresowania to przeczytałbyś artykuł i wiedziałbyś, że nie są to wymysły autora TYLKO PRZYTACZANIE FAKTÓW, i to naukowych a źródła informacji są podane pod artykułem. No, ale Ty musiałeś błysnąć swoim “geniuszem” i z góry przekreślasz ludzi. Po trzecie miło byłoby gdybyś choć spróbował nam/mi tutaj udowodnić, że 5G jest absolutnie nieszkodliwe i całkowicie zdrowe. No właśnie byłoby… Pozdrawiam. Słowo pozdrawiam znaczy pozdrawiam choć nie możesz sobie to sprawdzić na NAUKOWYCH stronach i bezkrytycznie przyjąć;)

RealistA

Kolejna ciekawa dawka informacji: „Przesył informacji w sieci 5G odbywa się prawidłowo tylko na niewielkich odległościach. Ponadto, jej sygnał ciężko przechodzi przez ciała stałe. Stąd, w celu jej uruchomienia, trzeba będzie wybudować wiele nowych anten, jedna powinna przypadać przynajmniej na 10 – 12 domów. W takich warunkach niemożliwym będzie uniknięcie ekspozycji na jej promieniowanie. Przy zwiększonej ilości przekaźników 5G, lwia część połączeń, tj. 10 do 20 mld, przypadnie na Internet Rzeczy (m.in. lodówki, pralki, kamery do monitoringu, samosterujące samochody). W związku z tym przeciętny obywatel UE będzie znacznie bardziej narażony na zwiększoną i długoterminową ekspozycję na RF-EMF” – czytamy w… Czytaj więcej »

O rly?

To ja bardzo poproszę nazwiska owych 230 naukowców i treść owych listów, bardzo by miło też było, jeżeli wśród tych “230 naukowców” były osoby o prawdziwych stopniach naukowych w dziedzinach naukowych powiązanych z tematem (fizyka, medycyna), a nie profesor filozofii. Bo liczbę osób powołujących się na tę informację mógłbym liczyć w dziesiątkach, tylko jakoś nigdy nikt nie potrafi wskazać jej źródła, które z bardzo wysokim prawdopodobieństwem jest zwykłą bujdą. Tak samo prosiłbym o podanie źródła informacji o udowodnieniu powodowanych problemów zdrowotnych- wiele jest wyszukiwarek artykułów naukowych, jednak żadna nie zwraca żadnych faktycznych badań, które taką tezę stawiają.

Potas

Po co ci lista, jak wiadomo, że to są naukowcy typu tych z komisji Antka Smoleńskiego.

RealistA

Really;) Ale z Was lenie;) Internet to potęga wiedzy. Wystarczyłoby Ci kilka minut i po nitce do kłębka docierasz do celu. Zastanawiam się czy ma sens Ci wysyłać tą liste bo… Jak już się zapoznasz to znowu znajdziesz dziesiątki powodów by coś podważyć. Nie chcę się bawić w nieskończone dyskusje. Zachęcam do wysiłku, do samodzielnego szukania prawdy. Zastanawiam się CZEMU NIKT ZE SCEPTYKÓW NIE SPYTA: A GDZIE SĄ BADANIA, ŻE 5G JEST CAŁKOWICIE BEZPIECZNE DLA ZDROWIA LUDZI, ZWIERZĄT, ROŚLIN??? A GDZIE SĄ CI CO TO BADALI??? KTO TO BADAŁ??? CZY RADA MIASTA I PREZYDENT FRANKIEWICZ DYSPONUJĄ DOWODAMI, ŻE TO JEST… Czytaj więcej »

RealistA

Co ciekawe, wśród naukowców i lekarzy z 36 państw, którzy w 2017 roku wysłali list do przedstawicieli KE nie ma ani jednego Polaka.

RealistA

Z kolei pod listem, o który pytasz (jeżeli czegoś nie pomyliłem), kierowanym do ONZ podpisało eis 3 Polaków: Dr n. farm. Paweł Bodera , Prof. Włodzimierz Klonowski (fizyk), śp. Prof. dr Stanisław Szmigielski (wybitny krajowy i międzynarodowy specjalista w dziedzinie biologicznego oddziaływania i ryzyka zdrowotnego pól elektromagnetycznych, promotor wielu doktoratów w tej dziedzinie, wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych, w tym jego Zarządu Głównego, inicjator powołania Komisji Polskiego Towarzystwa Badań Radiacyjnych ds. Problemów Bioelektromagnetycznych, w 2004 roku odznaczony przez Towarzystwo Medalem imienia Marii Skłodowskiej-Curie).

RealistA

Nie mieszkam w Żernikach, ale wspieram osoby protestujące w Żernikach. A drogich ZABIEGANYCH gliwiczan zachęcam do poczytania o zagrożeniach jakie niesie ze sobą 5G bo mamy wpływ na to co dzieje się wokół nas i wspólnie można tą szkodliwą inicjatywę zablokować.

Urko

Ja również zachęcam do poczytania ( szczególnie w internecie) o zagrożeniach jakie niesie ze sobą :
1. energia elektryczna zwłaszcza , ta uzyskiwana z wiatru i fotowoltaiki
2. para wodna pod ciśnieniem,
3. nadużywanie witamy C,
4. centralne ogrzewanie,
5 bieżąca woda w domu,
6. jazda na rowerze,
7. używanie papieru toaletowego zamiast pociętych gazet,
8. codzienne mycie zębów.

Jak się zjednoczycie , to wszystkie te szkodliwe inicjatywy można zablokować i pogrzebać w mrokach niepamięci.

Elektronik

Omiń blokady i zabezpieczenia w mikrofalówce, wsadź do niej głowę i włącz. To może zrozumiesz o czym mowa.

Urko

Mam dla ciebie kontrpropozycję . Weź drewnianą łyżkę. Taką ręcznie rzeźbioną. Wydłub sobie nią jedno oko.Potem możesz opublikować w necie parę artykułów o szkodliwości łyżek drewnianych , ręcznie rzeźbionych dla zdrowia ludzkiego . Naukowo udowodnisz , że łyżki drewniane mają negatywny wpływ na ludzki wzrok.

Imię

Podobną do opisywanej przez Ciebie kwestię opisali już radzieccy naukowcy, ale zastosowali nieco inną metodykę. Odkryli wówczas bezpośrednie połączenie nerwowe między okiem, a odbytem.

Cc

Brzmi jak program wyborczy PiS na następną kadencje.

RealistA

Z tego co wiem to conajmniej jeden ze znancyh polityków PiS jest za 5G. Jak chcesz błysnąć musisz się bardziej postarać.

Cc

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, BTW tam z wariatami od smoleńska by dobrze pasowali ci przeciwnicy wszystkiego.

Ampuła

Na “jeszcze szybszy internet” Gliwice mają jedną odpowiedź: wizjonera Kałdonka Damiana, który na pewno już mozoli koncepcje zwolnienia ruchu w sieci stosownymi opóźniaczami, hamownicami, blokingiem i zawraceniem. Aż do osiągnięcia tempa brnięcia biedronki bez nóżek przez cebrzyk lepiku.

Gość

Szybszy internet pozwoli szybcie grać piasto-terrorystom, ktorzy drenują nasz budżet na emocje zbliżone do tych na szachach lub do tych bobslejowych…..

Ssak

Trzeba zapytać prezydenta ile miasto zainkasowało za ten “bezpieczny” eksperyment na mieszkańcach gminy. W rekompensacie za utratę zdrowia i krótszego życia przejdziemy do historii jako dobrowolni głupcy XXI wieku. A może to przyjaciele zza miedzy płacą za czystkę która nie boli nie krwawi i żadnych roszczeń nie wygeneruje tylko przyśpieszy spotkanie z św. Piotrem. Pewnie już mają obliczone ilu i w jakim czasie opuści ten ziemski padół z powodu czegoś czego nie widać, nie słychać i nie czuć. Ignoranci i handlarze cudzym życiem też są narażeni i żadna kasa nie uratuje ich ani ich rodzin, które będą ich przeklinać po… Czytaj więcej »

Slązok

trochę z innej beczki…czytam właśnie ,że w Warszawie nie będzie ulicy imieniem byłego Prezydenta tego miasta Lecha Kaczyńskiego…to moje pytanie do radnych dlaczego w Gliwiach jest rondo imieniem Lecha Kaczyńskiego byłego prezdydenta Polski i Warszawy czym się zasłużył dla Gliwic ? Ba niektórzy twierdzą ze to z jego powodu na jego rozkaz samolot musiał lądować w we mgle na lotnisku w Smoleńsku, ,przyczyniając się do katastrofy tego samolotu…

RealistA

Śp. Lech Kaczyński był prezydentem Polski. Gliwice i Śląsk leżą w Polsce nie za granicą… Zapamiętaj to sobie. Co do oskarżeń dot. Lecha Kaczyńskiego: możesz przedstawić jakieś twarde dowody??? Bo jeżeli ich nie masz to powinieneś przeprosić.

Urko

Dodaj komentarz…Ja sobie głównie tego gościa zapamiętałem ze słów “Spieprzaj dziadu ” skierowanych do bezdomnego. Twarde dowody masz w internecie. Bezdomny doczekał się przeprosin ? Nie ? To może córka “poległego bohaterską , męczeńską śmiercią ” Lecha K. , znana wszystkim jako ostoja katolickich wartości moralnych przeprosi …

RealistA

Zapamiętałeś Go tylko takiego bo tak Cię interesował a prawda jest taka, że masz kompletnie inne poglądy, więc nie czaruj… Po drugie ja sobie Lecha Kaczyńskiego ceniłem, ale kwestie czy rondo nazywa się słusznie Jego imieniem nawet nie poruszyłem;) Pozostawiam to ocenie ludzi. Drogi Urko nie będę się spierał z Tobą bo dałeś już pokaz kultury a jak zauważyłem na siłę szukasz tematów zastępczych. 3maj się

Bronia

Wdrażanie 5G nie ma żadnego sensu w sytuacji, gdy nawet 4G nie jest w pełni wdrożone. A jest wiele miejsc, gdzie nawet z 3G jest problem. To jest naprawdę żenujące, że jadąc do dużej miejscowości turystycznej w górach może się okazać, że nie mamy zasięgu, bo operator przewidział tylko jeden nadajnik w samym centrum.

Benek

Czyli z jednej strony zasięg i usługi mają być wszędzie ale z drugiej strony lepiej żeby nadajniki stały na pustyni daleko od ludzi :)

Gall

Proste pytanie gdzie czyli przy jakiej ulicy znajduje się ta stacja przekażnikowa bo o dokładnej lokalizacji zero informacji ???

Marek

Co o wifi sądzą lekarze? Prezydent powinien się wstydzić! Ludzie go wybrali a on im szkodzi!
https://stopzet.files.wordpress.com/2016/07/list-brytyjskich-lekarzy-dot-mikrofal-pdf-www-stopzet-org.pdf

On

5G kwintesencja smaku i zapachu :D

Skowron

Teraz wiem skąd zakłócenia w odbiorze telewizji nadziemnej.

Nina

Protesty, protesty. #Misiętopodoba. Ostatecznie po to też jest demokracja, żeby każdy mógł protestować. Hasło ostatniego zgromadzenia – “Będziemy smażeni przez mikrofale jak parówki” mnie nie przekonało, bo parówek, kochani smakosze, się nie smaży, tylko gotuje, a poza tym są niezdrowe niezależnie od sposobu podania. O tym protestujący nie wspominają, a od tego powinni zacząć zdrowotną krucjatę. Tu przypomnę swój poprzedni komentarz, w którym pisałam, że ci sami przerażeni techologią 5G nie mają wyrzutów sumienia i nie wpadają w panikę używając starych diesli bez filtrów i paląc byle czym w piecach. A robią to przez większość swojego życia. To pokazuje jakimi… Czytaj więcej »

RealistA

Szanowna pani może i tak robią, może tak nie robią, ja tego nie wiem. Ale wiem, że z “paleniem byle czym” miasto Gliwice walczy. Więc jestem nieco spokojniejszy w tej kwestii. Co diesli to również problem jest zauważony i np. władze dużych miast Europy oraz Ameryki Północnej zapowiedziały, że do 2025 roku wprowadzą zakaz wjazdu do centrów miast dla pojazdów z silnikami diesla… Podejrzewam, że to dopadnie również Polskę bo skoro bierzemy udział porozumieniach wynikających z COP24 to w mojej ocenie jest to kwestia czasu. W ogóle właściciele diesli mają pod górę choćby z ceną tejże ropy, wiec tu proces… Czytaj więcej »

Nina

Panie “realista”, nie wiadomo skąd, ale pan wie, że Miasto walczy z paleniem byle czego w piecach, o antycznych dieslach pan milczy i w tym kontekście jest spokojny o zdrowie. A jak to Miasto walczy może pan opisać posługując się wiarygodnymi danymi? Wrażenia na panu nie robią codzienne odczyty trucizn +300-700% w gliwickim powietrzu? Pan jesteś bardziej chory z powodu smogu, który akceptujesz, czy manii prześladowczych, z którymi walczysz w matrixie? Mogę uwierzyć w kontuzje umysłowe spowodowane spożywaniem parówek, nadużywaniem alkoholu i wdychaniem trucizn, ale są granice obłędu. Dopóki nie przedstawicie dowodów na szkodliwość 5G wolę zakładać, że jest tak… Czytaj więcej »

RealistA

Szuka pani dowodów? Jeżeli jest pani odważna i ma pani pieniądze na mandaty to może (nie zachęcam) pani to sprawdzić w prosty sposób. Rozpala pani w piecu byle czym, wzywa straż miejską i… Już ma pani dowód, nawet z pokwitowaniem;) A 5G??? To nie jest kwestia wiary tylko prowadzonych badań;) Ma pani dostęp w internecie zarówno do apeli nt szkodliwosći 5G adresowanych przez lekarzy i naukowców do ONZ czy KE. Np. pod apelem do ONZ podpisali trzej Polacy, (niestety jeden z profesorów w tym samym roku, tj 2015 zmarł). Proszę sobie poczytać ich publikacje, ww apele zamiast moje komentarze. Są… Czytaj więcej »

BEKA

Przypadek, albo geniusz! Na jedno wychodzi. Technologii 5G boją się parówki. Te surowe, które widziały smażenie w mikrofali. Należy przeprowadzić niezależne badania, czy 5G szkodzi także parówkom gotowanym w wodzie/na parze, opiekanym, grillowanym, marynowanym, kiszonym, etc.

Rozważania o modelu i kosztach tzw. smart city, inspirujące. Dużo tu kierowców, którzy podejmą temat, ale tylko tu.

ja234

Internet rzeczy…koniecznie, żeby hakerzy mieli używanie na całego.Nie wspominając o możliwości hakowania auteczek oczywiście podłączonych non-stop do internetu.Permanentna inwigilacja. Tworzenie IoT to tworzenie czegoś zupełnie niepotrzebnego, tworzenie popytu na niepotrzebny gadżet. “– Wdrożenie 5G będzie rewolucyjną zmianą dla klientów indywidualnych i wielu dziedzin biznesu: przemysłu, logistyki, rolnictwa czy sektora usług. Dostęp do jeszcze szybszego internetu z niższymi opóźnieniami, mogącego obsłużyć olbrzymią liczbę urządzeń IoT będzie nową jakością.” Dostęp do jeszcze szybszego internetu niewiele da.Olbrzymia ilość rzeczy podłączonych do internetu będzie generowało jeszcze większą ilość danych.Przy niewłaściwym zabezpieczeniu ich będą bardzo podatne na włamania o co za tym idzie chaos. Najlepiej… Czytaj więcej »