Szykuje się protest przeciw testom 5G w Gliwicach. “Będziemy smażeni przez mikrofale jak parówki”

Kilka dni temu informowaliśmy o testach technologii 5G w Gliwicach. Część mieszkańców obawia się negatywnego wpływu, jaki instalacja gęstej sieci nadajników może mieć na ich zdrowie i życie.

Nowa technologia wywołuje sporo kontrowersji, nie inaczej jest w Gliwicach, gdzie już zapowiedziano uliczny protest przeciw testom.

Akcja protestacyjna rozpocznie się w sobotę 29 września, o godzinie 15:00 na nowym skwerze nad DTŚ. W planie jest przemarsz ulicą Zwycięstwa od ul. Dubois pod Urząd Miejski, następnie na plac Piłsudskiego, Rynek i plac Mickiewicza, gdzie protest ma się zakończyć.

Jak twierdzą osoby, które organizują to wydarzenie, mikrofale generowane w technologii 5G mogą prowadzić do powstawania nowotworów, w tym raka piersi oraz białaczki.

“Eksperci nie mają wątpliwości – 5G może negatywnie wpłynąć na zdrowie ludzi. Stąd apel o opóźnienie jej wprowadzenia i weryfikacji zagrożeń przez niezależnych badaczy. Ponieważ w Polsce w ogóle nie prowadzi się debaty na temat zagrożeń związanych z 5G, wygląda na to, że jak zwykle o wszystkim będą decydowały wyłącznie globalne koncerny (w tym wypadku telekomunikacyjne). Zarobią koncerny i zarobi rząd sprzedając licencje na system (czyli system zarobi na systemie). Natomiast my – bez pytania o zgodę – będziemy smażeni przez mikrofale jak parówki w mikrofalówce.”

– czytamy w opisie wydarzenia w serwisie facebook.com.

Nieco ostrożniejszy w ocenie technologii 5G jest prof. dr hab. inż. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej, którego poprosiliśmy o komentarz.

– Brakuje jednoznacznych badań wskazujących na bezpośrednie zagrożenie pola elektromagnetycznego związanego z 5G dla zdrowia człowieka i zwierząt. Podobnie alarmujące uwagi pojawiły się podczas wprowadzania technologii 4G, okazuje się że częste i wielogodzinne rozmowy przez telefon nie spowodowały istotnie zauważalnego wzrostu zachorować na nowotwory mózgu. W przypadku 5G zalecałbym ostrożność przesuwamy się na skali częstotliwości do wartości bardziej niebezpiecznych, ale nie wiemy jak bardzo. Moim zdaniem nie da się zatrzymać rozwoju szybkich sieci mobilnych, to tak jak z samochodami wiemy że są bardziej niebezpieczne od komunikacji publicznej, ale wygodniejsze i korzystamy z nich chętniej. Nie spodziewam się, że technologia 5G spowoduje dramatyczny wzrost zachorowań na nowotwory, będzie miała jednak wpływ na nasz organizm. Jaki, o tym trudno dziś jednoznacznie mówić

– podsumowuje prof. Marek Gzik.

Przypomnijmy, 5G to kolejna generacja technologii mobilnej. Oferuje prędkość przesyłania danych na poziomie od 10 do 100 Gb/s oraz opóźnienia sięgające maksymalnie kilku milisekund. Technologia charakteryzuje się odpornością na spadki wydajności związane z dużą liczbą użytkowników korzystających z sieci. 5G umożliwi powstanie także tzw. Internetu rzeczy, a od tego już tylko krok do tworzenia inteligentnych miast, gdzie wszystko jest ze sobą połączone.

Orange i Huawei chcą przeprowadzić w Gliwicach testy przygotowujące do wdrożenia 5G. Orange Polska planuje uruchomienie pierwszych komercyjnych punktów dostępu 5G już w 2020 roku.

(żms)
fot. Mat. Prasowe Orange Polska

Poniżej materiał wideo przygotowany przez organizatorów protestu

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Nina
Nina

Coś strasznego. Ale diesle używacie, w piecach palicie śmieci. To nam nie szkodzi? Protestów nie widzę.

abc
abc

Rozumiem, że wychodzi Pani z założenia że skoro i tak jest źle to niech będzie jeszcze gorzej?
Gratuluję podejścia

koks
koks

Chyba nie załapałeś. Szkodliwość diesli i kopciuchów jest bezdyskusyjna a nie walczycie o poprawę. Bardziej zajmuje was technologia, której nie rozumiecie i której szkodliwości nikt jednoznacznie nie udowodnił. Polska specjalność – być przeciw. I nie robić nic z tym co można.

Damian
Damian

Może właśnie o to chodzi, że nie wiesz jaki ma wpływ na zdrowie…? A co jeśli (za jakiś czas) się okaże, że protestujący mieli rację? Wtedy będziesz miał pretensje, że nic nie zrobiono. Najlepiej od razy zwymyślać ludzi którym jeszcze chce się zadbać o dobro ogółu,. W dzisiejszych czasach wszystko jest na sprzedaż, nikomu nie można ufać. Przyjdzie jakiś opłacony pajac, powie, że jest bezpieczne a Ty mu uwierzysz? On weźmie kasę, pójdzie w cholerę a Ty zostaniesz z problemem. Dziwi mnie ta wasza łatwość w wyśmiewaniu innych. Spójrzcie najpierw na siebie, swoje zachowanie i to, co wy robicie dla… Czytaj więcej »

fan tekno
fan tekno

Tylko w Gliwicach jest kilkadziesiąt tys. pieców, które trują nas przez dłuższą część roku i jeszcze większa liczba samochodów niespełniających norm spalin. Idź uświadamiać tych ludzi, że trują nas TU i TERAZ. Nie być może i za zakiś czas – TERAZ i od lat. Idź i przekonuj, żeby przestali nas zabijać. O GMO też przez parę lat wypisywaliście bzdury, jak to rzekomo szkodzi. No i rzeczywiście, szkodzi głodowi na świecie.

Anka
Anka

Za Niemców były same piece, po wojnie tez i smogu nie bylo

ewa
ewa

Nie pi.prz kotuś. Jak się wracało z urlopu do Gliwic to nos urywało już w pociągu 20 km wcześniej. Koszule miały brudne kołnierzyki po jednym dniu. Dzieci były męczone codziennym myciem szyi i twarzy a ręce zawsze były brudne. A dzisiejsi starzykowie astmę mają prawie wszyscy. Fakt nie palono wówczas plastików, ale przemysł walił z kominów wszystkim co się dało. Pamiętacie kominy w Łabędach? Ech, nie wspomnę zapachu K.Kłodnickiego.

Olaf
Olaf

Tak, Panie Damianie. I kury przestaną się nieść. I krowy dawać mleko.

Szota
Szota

A dzie przestana.sie d…..””…

Marcin
Marcin

Wpływ promieniowania z zakresu 0-100GHz na zdrowie jest znany i jawny, wystarczy poszukać. Nie ma żadnego zagrożenia. Po prostu nie chce Wam się sięgać do źródeł.

>>>
>>>

Podobnie kiedyś myślano o rtęci. Chińscy notable nawet ją połykali.

Steed
Steed

Myślę że Ty nie załapałeś. Może Ty nie walczysz o poprawę i spokojnie przyjmujesz to że Twoje dzieci i wnukowie są w tym momencie królikami doświadczalnymi. Wiemy jak smog wpływa na zdrowie i jak skraca długość życia. Poczytaj sobie trochę na temat 5G i się później wypowiadaj. https://www.odkrywamyzakryte.com/technologia-5g/

Ela
Ela

Kopalnie zamykają dalej,węgiel drogi,ludzie nie maja pieniędzy,więc palą.Niech obniżą podatki.Emeryt 800-1000emerytury i 2500zł węgiel.Skąd brać ?
Ludzie nie palą,bo chcą,bo też czują smród,wielu musi.

koks
koks

Gadanie. Polska sprowadza coraz więcej rosyjskiego węgla, który jest tańszy. Ludzie zamiast podłączać się do PEC-u wolą truć siebie i innych, bo tak jest taniej. To obrzydliwe.

Ymahara
Ymahara

Tańszy od naszego , ale to wiecznie nie potrwa . Żyjemy w unii . A poza tym Polacy boją się elektrowni atomowej , na węgiel będzie zakaz , na wietrowe niema warunków , słoneczne za drogie i mało wydajne . Będziemy płacić za prąd więcej niż za paliwo , bo ludzie żyją w jaskiniach i boją się przyszłego świata którego i tak nie zatrzymają

Dżolanta
Dżolanta

“Polacy boją się elektrowni atomowej”
Polacy generalnie wszystkiego się boją, więc klepią pacierze od rana do wieczora, oddają się w opiece biednej Matce Boskiej, robią z Jezusa króla itd.
A świat tymczasem idzie naprzód.

Fiku Miku
Fiku Miku

@Dżolanta. Policz ile kosztuje wybudowanie elektrowni atomowej i ile kosztuje do niej paliwo (pręty uranowe też się zużywają) plus dodatkowe koszty jak utylizacja zużytego paliwa i innych.
Na razie mamy atomowe zarobki w Polskiej Grupie Energetycznej (spółka PGE EJ1) dla członków zarządu.
cyt.:”Koszty związane z badaniem lokalizacji i technologii, od początku działalności PGE EJ 1 w 2010 r., szacowane są nawet na 500 mln zł. Kwota ta nie uwzględnia wynagrodzeń wypłacanych od 8 lat, także obecnym władzom spółki. (informacja z wiadomosci.onet.pl)
Przypomnę że nie wyznaczono nawet lokalizacji
Także, ten, tego, teges….

AMF
AMF

Jak rozumiem hałdy nic nie kosztują… wiesz chociaż dlaczego popioły przestano dodawać do materiałów budowlanych?

Ten teges… jedne z wielu przykładów jak to PO dało kasę kolesiom, tylko co to ma do dywersyfikacji źródeł energii? No chyba, że chodzi o to, że szkoda iż PiS nie chce nas wyprowadzić z UE bo tylko wtedy rodziny POlityków stanowiły by darmową siłę robocza a wpływy z konfiskat przewyższyły zwroty (potocznie acz niesłusznie zwane dotacjami) z budżetu unii.

Przynajmniej jedna duża nad Bałtykiem, co zabezpieczy przed problemami z chłodeniem.

Darek
Darek

Elektrownię atomową już budowaliśmy – model skandynawski.
Niestety przed jej ukończeniem pierdyknął Czarnobyl i ciemny polski naród już nie chciał “atomu”. Na zaniechanie tej inwestycji poszło więcej kasy, niż potrzeba było na jej ukończenie…
Polska to Ciemnogród !

Atomic City
Atomic City

@ Dżolanta
Rosjanie się nie bali elektrowni atomowych do 1986, Japończycy do 2011.
1986 – Oklahoma, jedna osoba zginęła, a 100 zostało rannych, ewakuowano ponad 130 tys. ludzi z terenów wokół elektrowni.
Rozumiem, że wiesz jak wygląda natychmiastowa ewakuacja 130 tys ludzi i chciałabyś przeżyć taką przygodę?
Historia awarii nuklearnych jest bardzo długa i ciągle otwarta. Prawdopodobnie dlatego Niemcy rozstają się z tym sposobem pozyskiwania energii. Ale co oni tam wiedzą.

borek
borek

@koks
Aleś Ty mądry, to powiedz starszym, biednym, że mają sobie leków i jedzenia nie kupować, olać inne opłaty, żeby wymienić piec węglowy. “Wolą truć siebie i innych” – pewnie, bo wszyscy to debile i lenie, bo kto by tam chciał ciepło bez konieczności noszenia wiader z węglem. A obrzydliwe to może być np. budowanie hali za ciężkie pieniądze, gdy są inne pilniejsze potrzeby.

AMF
AMF

To na tej zasadzie zatruci spalinami powinni mieć prawo zjeść tych palaczy, skoro wydali na leki i nie mają na jedzenie!

Z Gliwic
Z Gliwic

Błąd. wielu chciałoby się podłączyć do PECu, to PEC robi trudności. Najlepszy przykład: domki w najbliższym sąsiedztwie nie są podłączone i to nie z braku woli mieszkańców.

Wyeliminowana bieda
Wyeliminowana bieda

Przecież PiS likwiduje ubóstwo z duzym zaangażowaniem. Przecież 500+ i 300+ idzie do potrzebujących.

Dżolanta
Dżolanta

…a potem do monopolowych. Dzietność co prawda nam z tytułu nie wzrosła (4% to granica błędu statystycznego), ale sprzedaż alkoholu podskoczyła bardzo wyraźnie.

Fiku Miku
Fiku Miku

@Dżolanta. Czy ten sam “błąd statystyczny” wziął pod uwagę wzrost spożycia alkoholu przez przybyszów zza wschodniej granicy?

GłupotaNieBoli
GłupotaNieBoli

A wiesz to, bo zrobiłaś badania, czy po prostu w Twoim osiedlowym monopolowym dłużej musisz stać w kolejce?

Zoltan
Zoltan

@Dżolanta (jakże nowocześnie i west-europejsko!) to z autopsji, czy własnych obserwacji rodzinnych? Jest taki znany rysunek Andrzeja Mleczki…, https://onebid.pl/pl/auction/526/lot/305/andrzej-mleczko-ur-1949-wedlug-obywatelu-nie-pieprz-bez-sensu ;)

Zoltan
Zoltan

@Dżolanta (jakże nowocześnie i west-europejsko!) to z autopsji, czy własnych obserwacji rodzinnych? Jest taki znany rysunek Andrzeja Mleczki…, wgoogluj słowa kluczowe: “Mleczko, Obywatelu, nie…”.

Ssak
Ssak

Ta kasa za darmo do łapy tylko uczy zachowań roszczeniowych. Ci ludzie nie rzadko siedzą na zasiłkach i pracują na czarno(z autopsji). Nigdy nie doszły mnie słuchy aby, który pomógł komu samotnemu czy staremu chociaż tacy właśnie są poszkodowani rządowym rozdawnictwem. Nie ma w tych ludziach żadnej wdzięczności tylko chamstwo bo im się należy. Księża oczywiście nie poruszają tematu bo sami za darmochę żyją. Za dużo darmozjadów się namnożyło, trzeba to ukrócić mówiąc o tym głośno i wprost wszystkim pasożytom.

Zoltan
Zoltan

No, bo przedtem nie siedzieli na zasiłkach i zapier…niczali aż iskry wkoło leciały!

Nju
Nju

Otóż to! Mam takie podejrzenie, że protestujący w sprawie testów to ci sami, którzy protestowali przeciw spektaklowi “Klątwa”, a teraz przeciw filmowi “Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

Marcin
Marcin

Jestem podłączony do sieci CO, diesla nie posiadam. Rozumiem, że wolno mi w takim razie protestować czy wymyśli Pani inny powód czemu nie mogę tego robić?

Smółko
Smółko

Ależ protestuj przeciw czemu chcesz. Wyjaśnij tylko dlaczego nie boisz się trucizny w powietrzu a boisz czegoś o czym nawet nie wiadomo, czy jest szkodliwe?

Steed
Steed

Hmm, myślę nie każdy używa diesli i pali śmieci. Tak samo niektórzy są świadomi każdego nowego zagrożenia. Protestujmy i brońmy się przed każdym zagrożeniem bo tylko w ten sposób może się coś zmienić. Myślę że nie warto czekać i patrzeć przez okno, jak Pani, i mówić nie widzę żeby ktoś protestował tylko wyjść i coś zacząć z tym robić.
https://www.odkrywamyzakryte.com/technologia-5g/

Nick
Nick

Diesel ani palenie w piecu nie powoduje raka a te wszystkie mikrofale tak !!! Radze zapoznać się z tematem a nie bezmyślnie komentować !!

Mg
Mg

no to zaorałeś protestujących, Nick, będą ci bardzo wdzięczni za wkład w dyskusję

Urko
Urko

29.09.2018 r – protest przeciwko 5G
6.10.2018 r – protest przeciwko szczepionkom
14.10.2018 r. – protest przeciwko nadajnikom i falom telewizyjnym i radiowym
25.10.2018 r. – protest przeciwko energii elektrycznej
5.11.2018 r. – protest przeciwko edukacji i nauce w ogólności

Efekty czerpania wiedzy z YouTube

Noname
Noname

najpierw badanie czy 5G jest na pewno bezpieczne a potem testy a nie odwrotnie. Kiedyś pewnie jak ktoś podważył używanie azbestu to też był wariat i opętany :)

Polko
Polko

Tacy sami “mędrcy” uważali kiedyś, że ziemniaki są trujące.

Michał
Michał

Bo są, surowe.

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Błąd- nieobrane

Michał
Michał

Żaden błąd. Solanina występuje w całym ziemniaku, także bulwie, choć w największym stężeniu w owocach. Na nasze szczęście rozpada się w wysokiej temp. więc gotowane ziemniaki nie stanowią zagrożenia.

Zoltan
Zoltan

…a tytoń to zioło lecznicze!

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Ciekawe jak się łączysz dodając komentarze

AndrzejD
AndrzejD

Będąc podłączonym w domu do LAN-u po kablu UTP cat,6 i dalej po światłowodzie.

black_horse
black_horse

Zapomniałeś o media konwerterze pomiędzy skrętką a światłowodem.

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

I już? Koniec Internetów?

black_horse
black_horse

Dla niektórych tak. Więcej nie zrozumieją.

mieszkaniec 1966
mieszkaniec 1966

a ty masz wiedzę z dziedziny elektryki?

AndrzejD
AndrzejD

@Urko Wygoogluj sobie wykres zachorowalności na raka w ciągu ostatnich 20 lat. i wykres ilość urządzeń bezprzewodowych w takim samym okresie 20 lat, a potem nałóż na siebie te 2 wykresy – dostrzegasz korelację ? Zastanów się (poczytaj, jeżeli nie wiesz) również na tym jak przebiega komunikacja między neuronami w układzie nerwowym człowieka, i jaki wpływ na ten mechanizm mają zewnętrzne pola elektromagnetyczne. (tutaj wystarczy wiedza z fizyki klasy VIII szkoły podstawowe – tzn. prawo indukcji Faradaya) Jako człowiek inteligentny powinieneś wyciągnąć właściwe wnioski. YouTube nie jest dobrym miejscem do czerpania wiedzy w tym temacie. Polecam raczej książki “Teoria Obwodów… Czytaj więcej »

Michał
Michał

Korelacja nie oznacza przyczynowości, nie zawsze w każdym razie. Istnieje ścisła korelacja pomiędzy średnim wzrostem temperatury na świecie, a spadkiem liczby piratów morskich. To nie oznacza, że spadek liczby piratów miał wpływ na efekt cieplarniany. Wzrost zachorowalności na nowotwory bardziej wynika z coraz skuteczniejszych metod ich rozpoznawania w coraz wcześniejszym stadium niż faktycznej liczby chorych. Nie istnieją wiarygodne badania wykazujące kancerogenny wpływ promieniowanie elektromagnetycznego. Istnieje jednak mnóstwo badań, potwierdzających wpływ wielu toksyn, które od lat tak ochoczo zażywamy lub wprowadzamy do środowiska oraz promieniowania jonizującego, którym tak ochoczo w latach 1960-62 USA i ZSRR naświetliły Ziemię podczas 2500 testów bomb… Czytaj więcej »

AndrzejD
AndrzejD

@Michał
Widzę że z mojej wypowiedzi przeczytałeś jedynie pierwsze zdanie.
To tłumaczy dlaczego wymyśliłeś tak kretyński przykład z liczbą piratów morskich w odniesieniu do klimatu.

Sławomir
Sławomir

Niestety, Pańska wypowiedź jest szczególnie szkodliwa, właśnie dlatego, że powołuje się Pan na podręczniki naukowe. Nie każdy ma taką wiedzę, żeby poprosić Pana o pokazanie jakichkolwiek wiliczeń, powołanie się na konkretne wzory, modele, wyniki badań. Nie ma Pan na ten temat dostatecznej wiedzy, żeby się wypowiadać. Proszę nie pisać bzdur! Głębokość wnikania fal radiowych w pasmie 26 GHz, które będzie wykorzystywane w systemach 5G, ma głębokość wnikania rzędu 1 mm i nie ma nawet szans zaindukować prądy gdziekolwiek poza zakończeniami czuciowymi – dlatego fale milimetrowe (ok. 90 GHz) mają zastosowania wojskowe, jako tzw. bronie niezabijające.

Steed
Steed

https://www.odkrywamyzakryte.com/technologia-5g/
Chciałbyś żeby najpierw Twoim dzieciom podawano leki a później je testowano??

Marek
Marek

Ta technologia to bardzo wysokie czestotliwosci, uszkadzajace nawet polimeryzacje DNA.Najnowsze badanie, ktore opublikowali Szwajcarzy na duzej grupie mlodziezy uzywajacej telefonow komorkowych dowiodlo znacznego wplywu na struktury, glownie prawej polkuli mozgu, doszlo do ppgorszenia pamieci, koncentracji itp. Przy obecnej tylko technologi. 5G to wieksze czestotl i zdecyd. wieksza dawka promieniowania. A malo kto wie, ze szkodzi nam nie ocieplenie ale efekt nietermiczny promieniowania, i to on powoxuje nowotworzenie, zaburzenia pracy serca, ukladu nerwowego itd. Juz takie problemy odczuwaja ludzie mieszkajacy w poblizu BTSow. Jesli dojdzie do podniesienia normy populacja nieodwracalnie ucierpi. A zwyczajnie wiekszosc z nas bedzie sie b zle czuc,… Czytaj więcej »

Urko
Urko

Mareczku a ty przeczytałeś ten artykuł , czy tylko tytuł ? Bo w artykule roi się od słów : “niewykluczone”, “prawdopodobnie “, “wątpliwości” oraz ” jeszcze nie da się do końca wyjaśnić”

Raj7
Raj7

Czemu taką technologię “testują” u nas A nie w krajach UE? Bo oni nie chcą tej technolpgi kosztem zdrowia swoich obywateli!!!!!
U nich taki protest przyniósł by skutek u Nas po trupach do celu:(

Marek
Marek

www. rfbenchmark. pl/ technologia-5g-na-swiecie-2017
Usuń sobie spacje z linku, poczytaj o tym, gdzie już 5G było testowane i zamilknij, aby się więcej nie kompromitować.

Ela
Ela

urko,no właśnie,żadnej pewności.
jak nie będziesz pewny,czy ci pracodawca będzie płacił,to nie pójdziesz do takiej roboty,a tu bez pewnosci chcesz ludzkiego cierpienia.

Urko
Urko

Ty, rozumiem, pracujesz u takiego pracodawcy, którzy płaci ci z góry . Nie mając pewności , że przyjdziesz do pracy . Gratulacje .

Gość
Gość

@Urko
W którym miejscu Ela napisała o placeniu z góry?

Urko
Urko

@Gość. Oooo ….. znowu na przepustce ?:-) A odpowiedź na twoje pytanie brzmi tak : .i.

Gość
Gość

@Urko
Czyli tworzysz mity…..
I wszystko jasne
P.S.
Powstrzymaj się od tego typu odpowiedzi bo dostaniesz po łapkach

Urko
Urko

Uuuuu….. Gościu . Aleś ty groźny . Znowu lekarstwa zostały w szufladzie , pysiu?:-):-)

Urko
Urko

Znasz pracodawcę, który płaci z góry? Bez żadnej pewności , że pracownik mu potem przyjdzie do pracy ?

Steed
Steed

Skoro nie są wyjaśnione to rozumiem że według Ciebie jest ok żebyśmy byli królikami doświadczalnymi. Może nic się nie stanie a jeśli jednak to wszystko “może” okaże się prawdą? Warto ryzykować??? Najpierw należy przeprowadzić gruntowne badania a później umieszczać to wśród ludzi. Wiesz kiedyś twierdzono że papierosy tez są nieszkodliwe.

uczony
uczony

synek ucz się …

Ymahara
Ymahara

Od podstawówki tylko słyszę jak to telefony komórkowe wpływają na płodność ,jak to kurze jaja wpływają na płodność itp . O podstawówki tez mam telefon w kieszeni i zawsze przy sobie . Mam zdrowszą córkę niz ci wszyscy fit czy wege …

black_horse
black_horse

@Ymahara Cały problem polega na tym, że tak ci się dzisiaj wydaje. Za kilka lat możesz się o tym bardzo boleśnie przekonać, czego Ci nie życzę.

Zoltan
Zoltan

Więc staraj się jeszcze bardziej! Nim Twe gonady (nie wiem jakiej płci jesteś – sądząc po tym “w kieszeni” zakładam, że – jeszcze – facetem) zaczną zmieniać konsystencję i nadawać się na wielkanocne pisanki.

do kolegów którzy są za
do kolegów którzy są za

Co więcej, zasady dopuszczalności doświadczeń na ludziach związanych również
z wprowadzeniem sieci 5G i zwiększeniem emisji RF-EMF reguluje pochodzący z 1945 roku Kodeks Norymberski, w którym napisano:„Nie powinno przeprowadzać się żadnego eksperymentu, co do którego z góry można mieć wątpliwości czy nie doprowadzi do śmierci lub uszkodzeń organizmu ludzkiego”.

uwaga1
uwaga1

Do tych co są za 5G: Przekonajcie nas, że 5G jest bezpieczne dla naszego zdrowia.
A swoją drogą zastanawiające czemu Francuzi i Niemcy nie testują tego u siebie – czyżby nie chcieli być w czołówce światowej we wdrażaniu tak wspaniałej technologii – inteligentnych miast, hmm a może jest o jednak poszyte jakimś strachem o zdrowie i bezpieczeństwo ich rodzin

Karol
Karol

Z całym szacunkiem, ale ciężar dowodu spoczywa na osobie która deklaruje odstępstwo. Generalnie uznaje się, że telefony komórkowe, WiFi i tym podobne są bezpieczne. Jeśli ktoś twierdzi, że technologia 5G nie jest bezpieczna, to na nim spoczywa ciężar udowodnienia.

Na tej samej zasadzie można rzucić dowolną tezę w stylu “świtem rządzą krasnoludki, a jeśli masz inne zdanie, to udowodnij, że nie rządzą”.

Także ten.

abc
abc

Generalnie ciężko jest uznawać 5 G za bezpieczną bo po pierwsze nie jest stosowana powszechnie, a po drugie jest w fazie testów. I tu pojawia się problem jak, gdzie i na kim przetestować żeby było jak najtaniej i jak najszybciej. Jeśli jest chęć przetestowania tegoż cuda proponuję, żeby na ochotnika zgłosili się prezesi wielkich koncernów telekomunikacyjnych i ich rodziny, ewentualnie dla większej próby ochotnicy. Niech siedzą (przez powiedzmy 5 lat) choćby po 8 godzin dziennie w warunkach promieniowania jakie chcą zafundować nam, królikom doświadczalnym. Potem się ich przebada i jak będzie ok. to można próbować zrobić kolejny mały kroczek do… Czytaj więcej »

Ela
Ela

Karol,poczytaj o wygranej sprawie w Krakowie przez ludzi,których dzieci zaczeły chorować po zainstalowaniu w poblizu nadajników.Musieli wyjechac z dziecmi na rok,by przestały chorować,mnóstwo dzieci.Znowu zaczeły chorowac po powrocie.Sprawę rodzice wygrali,nadajniki wywalili stamtad.
Nie badz zaczadzony nowoczesnoscia,bo ona cię zabija i zabije.
Organizmy słabsze wygina.
Ano taaak,tia,ewolucja—TEORIA TEORIA!! DLA IDIOTÓW.Człowiek myslący,patrzący ,czujący,dotykający,wąchający,NIGDY NIGDY w nia nie uwierzy.
Rozetnij rybe i studiuj,a wywieje ci ewolucja.

Urko
Urko

Cóż , Elu, po twoim komentarzu aż się prosi . Wąchanie beż wątpienia jest czynnikiem przesądzającym o szkodliwości wpływu technologii 5G na umysł człowieka. Ewidentnie posty piszesz po długotrwałym użytkowaniu telefonu w technologii 10 i 2/4 G

Maciej
Maciej

Masz linka do tej sprawy, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Karol. Powinno być dokładnie na odwrót, niż napisałeś. Wprowadzając jakikolwiek produkt na rynek, to Ty musisz udowodnić że nie jest szkodliwy. Tak jest z żywnością i lekarstwami. Można spotkać się z substancjami które są spożywane, a nie są objęte tak rygorystycznymi badaniami lub w ogóle ich nie mają (np. substytuty diety czy na przykład fluidy do e-papierosów zawierające nikotynę).

>>>
>>>

Dokładnie. Nawet pralka musi mieć certyfikat

gość
gość

ciężar twoich zwojów mózgowych chyba odstępuje od średniej normy, władza ma zapewniać obywatelom bezpieczeństwo zdrowotne, od tego są systemy certyfikacji i normy urzędowe na każde urządzenie począwszy od spłuczki, czy plastikowej zabawki, żeby nie dopuszczać do stosowania rzeczy niebezpiecznych dla użytkownika

Goo
Goo

Francuzi i Niemcy nie testują,bo oni już to mają.

gość
gość

to skoro już są atesty po co testować po raz drugi, chyba jednak kłamiesz

Urko
Urko

@uwaga1 A jeszcze bardziej zastanawiające jest, czemu nie testują tego u siebie Wenezuelczycy lub Afgańczycy

Pan Google
Pan Google

Francuzi już dawno testowali 5G a w Niemczech (dawno po testach) już kładą infrastrukturę na odpalenie sieci 5G

Alex
Alex

Mówiąc krótko – ta technologia jest jeszcze niezbadana i nie wiadomo jakie będą konsekwencje zdrowotne jej wprowadzenia. Przypomnę tylko kilka “wpadek” cywilizacyjnych, takich jak aparaty rentgenowskie w sklepach obuwniczych, azbest (wykonywano z niego nawet “bezpieczne”, ognioodporne tapety do pokoików dziecięcych), a obecnie “żarówki” i wyświetlacze LED. Jeśli chodzi o te ostatnie, to problem leży w emisji UV i jest powoli dostrzegany w środowisku medycznym. Co do samego 5G – dyskusja na ten temat jest bardzo ożywiona również w środowisku naukowym, a o istotności tematu świadczą publikacje w renomowanych wydawnictwach (poniżej kilka przykładów różnych opracowań poruszających tę tematykę). Di Ciaula, Agostino.… Czytaj więcej »

janet
janet

Wyrzucic Frankiewicza!

mic
mic

na zbity pysk

Miłko
Miłko

Gliwiczanie jako eksperymentalne parówki :D

ksg
ksg

parówki z kurczaka :)

Rafałek
Rafałek

żabie udka :)

Adam
Adam

Największe promieniowanie, o czym się w ogóle nie mówi jest z sieci elektrycznej w mieszkaniu. 2 lata temu zdemontowałem gniazdka elektryczne w sypialniach i ograniczyłem ogólną liczbę gniazdek w mieszkaniu do 4. Moje dzieci, chorujące dotychczas często na astmę, alergie przestały chorować i są weselsze i nie mają problemów z zasypianiem. Niewielkim kosztem komfort naszego życia znacząco się poprawił.

Karol z Radzionkowa
Karol z Radzionkowa

Gdzieś nawet były publikacje na ten temat. ale z własnego podwórka znam przykład. Cioteczna siostra mojej szwagierki miała problem z zajściem w ciążę. Po tym jak prawie zlikwidowali sieć elektryczną w mieszkaniu nagle okazało się że bezproblemowo spodziewa się dziecka. Początkowo się śmiałem z ich teorii ale okazuje się że coś w tym musi być

Maria
Maria

O tym że kobiety nie zachodzą w ciążę nieopodal linii wysokiego napięcia wiadomo od dawna.

sissy95
sissy95

Gorzej jak ciężarna narażona jest na promieniowanie sieci elektrycznej. Można znaleźć badania z Uniwersytetu w Sydney o wpływie na dzieciątko w okresie płodowym. Ja na czas ciąży przesunęłam łóżko na środek pokoju, z dala od ścian, w których są przewody.

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem

Niejeden dorosły jest w stanie wyczuć jak prąd gęstnieje. Ci nieprzygotowani zapadają na różne schorzenia, a najgorzej dzieci.

Dżolanta
Dżolanta

Ja prdlę, co za ciemnota – jak tu się dziwić, że za PiSem jest 45% tego narodu tępaków.

Darek
Darek

To jest właśnie elektorat PIS-u…
Matoły i tyle.

AndrzejD
AndrzejD

…w czym Ci ten prąd gęstnieje ?!
You’ve made my day :))))

Nie jestem robotem
Nie jestem robotem

weź zobie świetlówki i stań pod linią napowietrzną to zrozumiesz. prądu nie widać ani nie słychać.

Urko
Urko

Ja w to k…nie wierzę :-):-):-) . Trzeba było kable ze ścian powyrywać …..

XXX
XXX

Pamiętaj, że pierwszą literę wulgaryzmu piszemy z wielkiej litery. Tak uczą w Koalicji Frankiewicza.

Urko
Urko

Fakt. Mea culpa. Następnym razem “Kowalskiego” napiszę z wielkiej litery

Dżolanta
Dżolanta

…może po ciemku nie zauważyła, że sprawcą owej ciąży jest ktoś inny, niż ten, który starał się nim zostać w czasie, kiedy jeszcze używali żarówek….

AMF
AMF

Już dawno stwierdzono, że najlepszy sposób na dziecko to wpuścić do pokoju parę i wyłączyć elektryczność!

AndrzejD
AndrzejD

@Adam
…a wiesz ty w ogóle jaka jest częstotliwość prądu w gniazdkach ???
…no, chyba że masz w chacie zainstalowane grube megawaty mocy – to wtedy faktycznie – mógłbyś mieć problemy zdrowotne śpiąc obok czegoś takiego.
Nie gadaj więcej glupot

Elektronik
Elektronik

Promieniowanie Elektromagnetyczne emitowane przez wysokiej mocy nadajniki do tego celu służące NIE jest bez wpływu na zdrowie.
Ale do tych gniazdek wystarczyło nic nie podłączać. Gdy prąd nie płynie to tak jakby go nie było. Nie płynący prąd nic nie emituje. Demontaż gniazdek to voodoo. Taka psychiczna homeopatia.

Olis
Olis

Łykacie jak pelikany… przecież od razu widać, że Adam, Karol z Radzionkowa, Maria, sissy95, Nie jestem robotem to ta sama osoba.

Mg
Mg

Ja myślałam, że to komentarze dla jaj i plusowałam, dopiero przy sissy zorientowałam się, że są na serio – i chyba nie ja jedna, jak patrzę na liczbę łapek w górę…

Ymahara
Ymahara

A co gdyby zacząć protestować przeciw protestom ?

Imiu
Imiu

protesty się przydają ale w słuszne sprawie, np. o podwyżki, o zmiany które powinny być już 30 lat temu…no i w sumie to ostatnie załatwiło by wszystko ale nikt nie sprawdza pochodzenia ani przeszłości a tym bardziej wiedzy kandydatów na dane stanowiska a o odpowiedzialności można tylko pomarzyć lub jak to w PL jest, odpowiedzialność zbiorowa czyli żadna:-(

Urko
Urko

Szukaj, sprawdzaj, testuj. Najlepiej 7 pokoleń do tyłu. Może wtedy stanie się jasne, czemu bredzisz od rzeczy i piszesz nie na temat.

Imiu
Imiu

więc napisałeś że nie przeczytałeś mojego komentarza…informacja zbędna

Blee
Blee

Myślę, że gdyby pewnemu multiradiatorowi z Torunia zapewnić monopol na technologię 5G na terenie kraju, to nie byłoby już żadnych protestów (co najwyżej to jakiejś garstki oszołomów i ojkofobów), a poparcie finansowe rządu zapewniłoby jej błyskawiczny rozwój

Marek
Marek

No sa dowody i to mnostwo wystarczy przysiasc i poszukac. Natomiast jesli chodzi o norme w Polsce, przy jej ustalaniu probowano wziac pod uwage efekt nietermiczny promieniowania, ktory badano w latach 70.
Probowalem przeslac linki, ale dziwnie nie dochodza.

 

Ela
Ela

Marek,to napisz tego linka

Sianti 13
Sianti 13

też proszę o link

Ela
Ela

Wy się 5G martwicie? Wiecie w jakiej częstotliwości pracują mikrofalówki? 2.45 GHz. A teraz zobaczcie co jest napisane na waszych routerach WiFi. Internet tylko po kablu, a samo gniazdko RC45 najlepiej zaizolować porządnie. Np. styropianem.

Ostatni Sprawiedliwy
Ostatni Sprawiedliwy

@Ela. Muszę Cię sprostować. Pomyliłaś dwa pojęcia izolacji termicznej i izolacji elektromagnetycznej.
W izolacji termicznej możesz zastosować styropian, w izolacji elektromagnetycznej nie będzie to miało znaczenia (do tego użyjesz folii np. aluminiowej)

Urko
Urko

@Ostatni Sprawiedliwy. Daj spokój . Ela od lat chodzi w kasku ze styropianu , owiniętego folią aluminiową. I niestety . Niektórym , po prostu nie można pomóc ..

PG
PG

Może też wyłączymy prąd – będzemy też będziemi zdrowsi

34all
34all

Ktoś tu nie odróżnia promieniowania jonizującego od niejonozującego.

janet
janet

Uwaga! Frankiewicz nie pozwolil umiescic tych anten na budynku UM!

Ssak
Ssak

Niech durnie nie przychodzą na protest bo i tak nie będą wiedziały o co chodzi.

Paweł
Paweł

Aaaaa ratunku! Usmażą nas! A że sami się trujemy, paląc papierosy, narkotyki, mamy za mało ruchu, źle się odżywiamy, pijemy słodzone napoje, otyłość, cukrzyca… I to wszystko na własne, świadome życzenie (bo czy ktoś nam każe wziąć poco-cole, zamiast zwykłej wody?).
Najlepsze jest to że staczy popatrzeć na ulicy jak wiele osób łazi z nosem w komórkach. Czyli wszyscy korzystają, chcą mieć dobre i szybkie połączenia..
I kto to chce protestować? Jakiś zielony porośnięty mchem, boso stąpający?

Marek
Marek

Proponuję nie korzystać z telefonów komórkowych.

E=F/q
E=F/q

Korzystać można ze wszystkiego, ale z głową. Np. z alkoholu jedni potrafią korzystać inni nie. Otworzyć butelkę i chlust każdy może, ale co jeśli w butelce jest trucizna?

Ela
Ela

Marek,chętnie.

Grzybiarz
Grzybiarz

5G jak wskazują badania jest powodem rozplenienia się borowika amerykańskiego w polskich lasach

gliwicjus
gliwicjus

Jerzy Zięba i wszystko jasne. Dziękuję,

literki
literki

XDDDDDDDDD film z Ziębą XDDDDDDDD

Jan Nowak
Jan Nowak

Protestujecie przeciwko 5G? A 4G? To dopiero jest smażalnia jaj.

krzysztof
krzysztof

winny jest frankiewicz że na te testy pozwala w mieście o największym w europie smogu i zanieczyszczeniu środowiska,że też taki nieudacznik rządzi