Pracownicy Opla oddelegowani do Niemiec wyrzuceni z hotelu. Ich rzeczy trafiły do worków na śmieci

Jak donosi serwis Polsat News, 30 spośród 400 polskich pracowników fabryki Opla w Russelheim zostało nieoczekiwanie wyrzuconych z kwatery.

W poniedziałek, podczas przebywania w miejscu zatrudnienia, rzeczy pracowników oddelegowanych do pracy na terenie Niemiec zostały spakowane przez obsługę hotelową – jak donosi telewizja – do worków na śmieci, które wystawiono później przed obiektem.

Miejsce zakwaterowania zapewniał pracodawca, dlatego rozgoryczeni pracownicy zapowiadają podjęcie kroków na drodze prawnej wobec gliwickiej fabryki.

Sytuacja tłumaczona jest nieporozumieniem, które zaszło po stronie firmy zajmującej się załatwianiem hotelu. Z relacji Agnieszki Brani, rzeczniczki prasowej gliwickiego zakładu, wynika, że liczba zarezerwowanych noclegów była mniejsza, niż miał trwać pobyt pracowników.

Ubrania niedbale wrzucone do worków

Występujący anonimowo w programie Polsatu pracownicy Opla, znajdujący się w grupie osób, które zostały wyrzucone z hotelu, opisują, że ich rzeczy osobiste były ubrudzone od olejów oraz płynów chemicznych, a sprzęty elektroniczne zalane.

Jak mówi Mariusz Król z NSZZ Solidarność, jeden z pracowników nie mógł dostać się do tabletek, które są mu niezbędne do zachowania dobrostanu zdrowia, dlatego konieczne było wezwanie karetki pogotowia.

(żms)/Polsat News

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gliwiczanin
Gliwiczanin

Uchodźców lepiej traktują niż Polaków

Refugees Welcome Poland
Refugees Welcome Poland

To normalne. Uchodźcy są w dużo gorszej sytuacji. W Polsce nie ma ani wojny, ani biedy. Suweren jest zadowolony co pokazują sondaże i kupuje coraz więcej samochodów. Na zakupy wydaje co tydzień tyle ile wynosi budżet większości afrykańskich państw.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

W gorszej sytuacji ? Widziałeś jak oni są poubierani? Jakie mają telefony? W jakim ty świecie żyjesz? Oni tu przyjeżdżają żeby żyć na nasz koszt bo do pracy się nie garną

Refugees Welcome Poland
Refugees Welcome Poland

Kto tu przyjechał, żeby żyć na Twój koszt? Jak oni to robią, jeśli ty chodzisz ubrany w szmaty po babci a telefon na drucie dostaniesz po odczekaniu 20 lat w kolejce? To jest Twój świat czy raczej światek?

Gliwiczanin
Gliwiczanin

A skąd dostają pieniądze? Mieszkania? Z powietrza się to bierze?

Refugees Welcome Poland
Refugees Welcome Poland

Czy ty jesteś gliwiczaninem w Niemczech? Myjesz niemieckie tyłki za 1 tys EURO i masz pretensje do uchodźców, bo marzysz o Arbeitslosengeld II? Przecież to znacznie mniej na rękę niż daje ci niemiecka kupa!

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Nie ale pracowałem za granicą i jakoś nikt mi nic za darmo nie dawał

Refugees Welcome Poland
Refugees Welcome Poland

A pojechałeś tam z kraju wojny, nie miałeś przyszłości na pustyni, bandy chciały cię uprowadzić i wykorzystać? Kto ci cokolwiek zabiera w Polsce? Gdzie widzisz uchodźców, którzy dybią na Twoje socjalne “skarby”? Czy ty w ogóle masz pojęcie jak polskie państwo pomaga? Co Twoje paranoiczne lęki mają wspólnego z Niemcami?

Urko
Urko

@RWP . Jemu już dawno ktoś coś odebrał. Bóg . Rozum .

@Urko
„Jemu już dawno ktoś coś odebrał. Bóg . Rozum .” -ojej Urko rodzina Ci sie odnalazła

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Kto tą wojnę wywołał? Oni sami bo to wojna domowa

Kosa
Kosa

Powiadasz, że kto sam wywołał wojnę? Ci którzy od lat uciekają z krajów biedy i wojny? Masz chociaż jedną sprawną klepkę czy obłożyłeś głowę podłogowymi?

gość
gość

pustynię robili latami w Polsce specjaliści typu “Buzek na wózek” Lewandowski i inne czosnki, żeby tak wyglądała przyszłość

Urko
Urko

Za granicą , czyli w twoim przypadku w Sosnowcu?

Urko
Urko

No na pewno nie z twoich podatków, bo jak mówiła Świętkowa : ” Z niczego nie ma nic “

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Dobrze że tobie nikt nie odebrał uryna

iNostradam
iNostradam

Naprawdę przyszli obcy i odebrali ci urynę Gliwiczaniu? Upuszczoną samodzielnie, czy torturowali dojąc narodowy specjał, żeby go wysłać do Galaktyki Zimnego L.

technik
technik

Jasne, uchodźcy przyjechali Lambo i Jaguarami poubierani w ciuchy od Versace ze złotymi komórkami wyłożonymi Swarovskim. Gliwiczanin weź rozpęd i biegnij aż zatrzyma cię ściana albo drzewo. Powinno pomóc. A jeżeli nie to nie zaszkodzi bo gorzej być nie może.

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Pokaż mi jak to się robi zrobię to samo po tobie

Refugees Welcome Poland
Refugees Welcome Poland

To nawet wycierać spod siebie uczyli cię Niemcy? Ty musisz być parodią/patriotą retrotypu – nic nie wie, nic nie umie, pracuje dla wroga i wszystkim ma za złe, że jest bezwolną ofiarą odmóżdżania. OK, to tyle bo mam się świetnie, pracuję z przyjemnością w Polsce, zarabiam, mam ciuchy i telefon nie gorszy od uchodźców i nawet stać mnie, żeby się z nimi pobawić w dobrym klubie. A kiedy mnie odwiedzają, to wcale nie mam poczucia niższości. Jaja co nie?!

Akcja Pomóżmy koledze
Akcja Pomóżmy koledze

POMÓŻ GLIWICZANOWI.

Kolo nie potrafi biegać. Innych sprawności też nie ma. Wszystkiego muszą uczyć go Niemcy, te **** bo mają kasę i jeszcze jaja z nas robią. O ile mają chwilkę odpoczynku od dogadzania uchodźcom z zajebistymi komórkami w limitowanych edycjach Adidasa. Nasz znajomy, ofiara losu i judejskiego przekrętu od ojczyzny miał tylko upokorzenie i biedę. I tak jest do dziś a miało być inaczej. Trzeba pomagać. Pomóżmy!

Filip
Filip

Jakich nas ? Moze na koszt Niemiec . I tu pojawia sie zal raju utraconego bo sie jezdzilo najpierw jumac a potem po socjal a tu walek

refugee
refugee

świry debatowały w Spale i maszerowały w Krakowie. Telefony mieli wystrugane z drewna

HAL
HAL

Gliwiczanin, o czym ty krochmalisz? O jakim kraju, o jakich ubraniach i telefonach? O jakim życiu na Twój **** koszt biedniejszego od nich przegranego durnia? W twojej dumnej z czystości rasowej Polsce, zasiłek dla bezrobotnych Polaków w optymistycznej, 100 proc. wersji wynosi 847,80 zł, a minimum socjalne, czyli kwota, która ma zapewnić przeżycie i nie wykluczyć ze społeczeństwa, w 2017 roku wynosiła dla osoby żyjącej samotnie 1134,46 zł na osobę. Dla osoby żyjącej w tradycyjnym polskim modelu, czyli “2+2” to 908,23 zł na osobę. Jakby nie liczyć… bredzisz o tym, że jacyś uchodźcy chcą wykorzystać takich buraków jak ty i wszystkich, którzy twoje… Czytaj więcej »

aldebaran
aldebaran

ludzie pod wpływem TVpis nie mają prawa mieć innych poglądów

Justyna
Justyna

Pytanie do wszystkich, którzy lajkowali wypowiedź “Gliwiczanina” – dlaczego?

Gość
Gość

@Justyna
Lajkowali bo mają pojęcie jak to rzeczywiście wygląda. Oderwij się od komputera to poznasz prawdziwy świat

Justyna
Justyna

Dziękuję za radę Gościu. Przy lapie spędzam max 3hpd i to w pracy więc chyba nie dużo? Jak myślisz? Ale zaciekawiło mnie jak Ty, oderwany od komputera świat znasz i poznajesz. Jak to zrobić, może byś dał mi jakieś rady bo… no wiesz jak jest w Polsce

Urko
Urko

@Justyna . Musisz koniecznie zacząć słuchać Radia Maryja , oglądać TV Trwam , TVP Info i dwa razy dziennie być na mszy. Oglądać na streamingu wszystkie konwencje PIS ( z szeroko otwartymi oczami i opadniętą dolną szczęką ) Wskazane jest także słeptanie browarów w krzakach za sklepem w towarzystwie młodzieży patriotycznej . Wszystko to przez 3-4 lata . Aha. W tym czasie nie możesz czytać żadnych książek ani gazet. Jak nie pomoże – zostanie Ci tylko lobotomia .

Karol
Karol

Miasto inteligenckie a głupota aż bije po oczach.

Gość
Gość

@Justyna
Dużo podróżuję-to otwiera oczy. Staram się też dotrzeć do relacji, ktorych nie pokazują w oficjalnym przekazie.

Urko
Urko

@Gość. Z “Żabki” do pobliskich zasklepowych krzaczorów.? Rzeczywiście. Chyba trudno to zrobić z zamkniętymi oczami. I tych “relacji” faktycznie nie ma w oficjalnych przekazach .

PiSlam
PiSlam

To oczywiste – ciemnota, zabobon, strach.

PiSlam
PiSlam

Łomatko! Że oni się tam nie bali jechać żeby ich muzułmany pozabijali.

ja234
ja234

“Nieporozumienie”?Raczej nieudolność i niekompetencja.Na miejscu pracowników pożegnałbym się z takim “pracodawcą”.
ŻAŁOSNE!!!!WSTYD OPEL WSTYD!!!

Mustafa
Mustafa

I gdzie te boroczki później pracę znajdą? Z nimi jak z rurkami nic innego nie potrafią.

kim
kim

Potrafimy, potrafimy… Spokojna twoja rozczochrana, pochwal się swoim dotychczasowym dorobkiem.

Mustafa
Mustafa

Robolku bez szkoły, ja z zawodu jestem dyrektorem. Byłem nim zanim jeszcze zawodówkę skończyłeś i egzamin z przykręcania koła w opelku robiłeś.

Marta
Marta

Przepracowałam w Niemczech cztery lata. Nigdy więcej… – Jak Niemcy traktują Polaków? – Ci w wieku 70-90 lat wciąż żyją wojną i nie lubią Polaków. Usłyszałam od nich „Polacy są drugą kategorią ludzi”. Inna rodzina powiedziała do mnie „Polacy nie są ludźmi, cały świat wie, że są ludzie i Polacy”, a ostatnio na 80-tych urodzinach podopiecznego, kiedy zapytana o to jaki alkohol sobie życzę i poprosiłam o lampkę wina, siedzący obok brat solenizanta zapytał „a czy w Polsce ludzie znają wino? Czy wiedzą, że wina są na świecie w sprzedaży?

Jan
Jan

Witam Pani Marto. Mieszkam i pracuje w Niemczech od 30 lat. Naprawde nie spotkalem sie z negatywnym nastawieniem do Polakow (rodakow) Oczywiscie sa wyjatki, ale to zdecydowanie sporadycznie. Polski pracownik a znam ich wielu jest bardzo ceniony za jego wiedze i umiejetnosci. Znam wielu obywateli Niemiec ktorzy chetnie jezdza do Polski na urlop i to nie dlatego, ze jest tanio, tylko ze ludzie sa przyjazni. Co innego rodak z rodakiem na obczyznnie, ale to juz inny temat. Pokolenie nazistow wymiera jezeli w tym kierunku Pani zmierzala. Pozdrawiam Jan

Bogusław
Bogusław

Język był zawsze głównym kryterium rozpoznawania tych ze wspólnoty słowa (Słowian) i tych, którzy nim nie mówili (Nie-mówców, tj. Niemców). Warto przyglądać się słowom, bo odkrywają pokłady skojarzeń, jakich często nawet się nie domyślamy. Wróćmy jednak do sprawy Słowian. We wszystkich językach powstałych z późnej łaciny, oraz wszędzie tam, gdzie je od nich zapożyczono, Słowianin i niewolnik to jedno i to samo, a Słowiańszczyzna to mentalnie zakodowane w zachodnich umysłach i językach terytoria niewolnicze, zamieszkałe jakby przez ludzi niższej rasy. Może to oznaczać, że jeszcze w Średniowieczu, kiedy niewolnictwo zostało zastąpione przez feudalizm, w Europie patrzono na nas, Słowian, trochę… Czytaj więcej »

Ampuła
Ampuła

Niemiecka narracja o Słowianach i niewolnictwie (oraz Polakach, Wenedach, Arjach itd.) jest już archaiczną bzdurą. Dlatego bez wątpienia najdłużej utrzyma się właśnie w polskich kręgach naókofców-granciarzy (granty oczywiście zza Odry) na watykańskich klęczkach. Już tego nie obronicie, Bogusławie…

Urko
Urko

@Marta– “Jak Niemcy traktują Polaków?” Tak jak spora część Polaków -Ukraińców .

Ukrainiec
Ukrainiec

Czyli wyśmienicie?

Wisznu
Wisznu

Klasyka. Jak Polak zatrudnia Polaka za granicą, to zawsze jest jakaś klęska. A to już druga z zakwaterowaniem polskich pracowników.

Z Sikornika
Z Sikornika

Dobrze ze sie nie zakwalifikowalem do tego Opla w 1999, teraz zarabiam 4500$ miesiecznie na reke i co roku bycze sie na Karaibach. A w pracy mam czas by poczytac ksiazke i nie musze ciezko niewolniczo zasuwac jak ci biedni wyrobnicy w Oplu

RamPamPam
RamPamPam

Opel. Wir leben autos.

Ginter Lichoschik
Ginter Lichoschik

Haribo. Macht Kinder froh und die Erwachsene ebenso.

aldebaran
aldebaran

Zu Risiken und Nebenwirkungen lesen Sie die Packungsbeilage und fragen Sie Ihren Arzt oder Apotheker

Jan
Jan

Z pracownikami np.z Włoch by tak nie postąpiono.Dobrze! Ślunzaki myslą,że ich Niemcy uważają za swoich.Bardzo dobrze,jeszcze w d….powinni ich kopnąć.

Zenon
Zenon

Żaden Polak narodowości Śląskiej nie pracuje w Oplu. Tam pracują tylko niedojdy zza Buga, albo potomkowie ludności napływowej z pyrlandii.

Jadzia
Jadzia

Chyba ciebie w ten głupi łeb!!!

Ludwik
Ludwik

Korpak nie zapłacił :)) wziął do siebie :)

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Po co komuś w hotelu płyny chemiczne?

tajniak
tajniak

A czym jest wg ciebie wódka Żytnia albo żel do prania, albo woda?

Obserwator
Obserwator

Bo chlopaki muszą sobie sami we własnym zakresie na przykład pranie zrobic…? Pozmywać naczynia…? Bo gotują sobie sami. Na przykład.

Polak w delegacji
Polak w delegacji

Ja ja wszystko żeby zaoszczędzić te kilka OJRO. Wrzątek z grzałki z żyletek, śniadanie ze szwedzkiego stołu wyniesione w reklamówce, pranie skarpet w umywalkach, majtek pod prysznicem itp. szlacheckie nawyki.

Latarnia Uliczna
Latarnia Uliczna

Byłeś kiedyś w hotelu? Bo to wygląda najwyżej na hostel a raczej na noclegownię.
Sądząc choćby po zachowaniu personelu

Mię
Mię

Widziałem zdjęcia na Wyborczej. Wszystko elegancko zapakowane w foliowe worki z podpisanymi metkami, równo wystawione przed lokal. Niemiecka precyzja. Pokażcie mi podobną dbałość w Polsce. Ale pretensje to do pracodawcy OPEL Polska a nie do hotelu bo hotel na pewno wcześniej informował o czasie wynajmu tylko polscy fachowcy nicht verstehen a do Gliwic zadzwonić nie było komu bo wszyscy robili pranie.

Najemnik
Najemnik

Dobrostan zdrowia. Piękne ! Zapytam więc . Jak gostek bez dobrostanu zdrowia czyli jego słabostanem załapał się na wyjazd delegacyjny za granicę

Asdf
Asdf

Czyli nadcisnienie przykładowo dyskwalifikuje z pracy/delegacji za granica? Od kiedy?

Ampuła
Ampuła

Bez paniki, nikt nie był umierający. Wręcz przeciwnie… To suwnicowa Dżejsika Gąsuch, zapoznana się oddawna z królem związkowców podczas kursu na… na… no gdzieś na promie koło ciepłych krajów, zadzwoniła do niego z tych Niemczech w sprawie tabletek EllaOne. Jak do związkowca, zez zaufaniem i wew każdej sprawie.

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49

typowy polski news, rodem z TVP, taki w stylu “Niemcy bija Polaków”. Na odległość śmierdzi bzdurą. Nikomu z pismaków nie chciało się ustalić przyczyn eksmisji, nikt nie zadzwonił do hotelu, oparto się na wyłącznie na “pitu, pitu” jakiejś rzeczniczki, która plecie bzdury i niczego nie wyjaśnia. “Solidarność” też ma swoje 5 sekund itp, itd. Zastanawiam się czy dorośniemy kiedyś do rzetelnej informacji a nie propagandy tylko.

Gerhard
Gerhard

Eee, news nie jest o tym co piszesz. To internauty pieprzą jak potłuczone, bo wylewają żale niskopłatnych roboli u biednych albo chciwych Niemców. News mówi o tym, że firma OPEL Polska nie dba należycie o własnych robotników.

Jurant sznurant
Jurant sznurant

Polaczki miejcie swoja godnosc!!! Pracujecie u niemca i tym samym bierzecie niemieckie pieniadze. Kazdy Polak wie chyba co sie dzialo w czasie II wojny….

Obserwator
Obserwator

Nie oceniaj tak łatwo. Zapominasz, ze chłopaki na co dzien pracują w fabryce w Polsce,a zostali tylko oddelegowani do pracy w Niemczech. Tam pracują za polskie złotówki a nie za euro. Wszystko w imię utrzymania miejsc pracy, bo tym ludziom zależy by żyć tu w Polsce, tu płacić podatki i tu wydawać pieniądze. Poza tym Opla kupili Francuzi więc o niemieckich pieniądzach nie może być mowy.