Procedura Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego zawieszona. Czy tegoroczna edycja się odbędzie?


W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju oraz podejmowanymi przez rząd i samorząd decyzjami i działaniami, procedura Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku zostaje wstrzymana do odwołania – przekazuje miasto.

Z tego powodu ogłoszony wcześniej harmonogram Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego jest nieaktualny.

Tym samym nabór wniosków, przewidziany na 6–20 kwietnia, nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. – Dołożymy wszelkich starań, aby GBO w bieżącym roku został przeprowadzony. O każdej zmianie dotyczącej tego przedsięwzięcia będziemy informować na bieżąco – czytamy w Miejskim Serwisie Informacyjnym.


(red/MSI)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
hanek mały

Czas najwyższy, żeby wszystkie sprawy urzędowe można było załatwić nie wychodząc z domu, bez płaszczenia się przed biuralistami.

krzysztof

do UM w Gliwicach nie dotarł jeszcze 21 wiek,do urzędasa na kolanach ze spuszczoną głową trza się udać ,aby łaskawie pieczęć ważną na kartce przywalił,za tak ciężką pracę, którą w pocie czoła wykonał premia się sowita należy . Może ze względu na wirusa nie będziecie pobierać podatków-daj głos prezydencie – miasta przyszłości

Urko

Natomiast mnie, “…..W związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju oraz podejmowanymi przez rząd i samorząd decyzjami i działaniami…” nasuwają się raczej pytania o: 1. udział miasta i jego szeroko rozumianych służb w przygotowaniach do pandemii , 2. stopień zaopatrzenia tychże służb w środki ochrony i sanitacji (np. szpitale ) 3, pomysły UM na minimalizację możliwości zakażeń (np. rezygnacja z opłat za parkowanie. i wyłączenie parkomatów ) 4. reorganizacja pracy UM – w celu np. ograniczenia liczby petentów zmuszonych stać w kolejkach do kolejnych stanowisk i kas Z tym , że mam świadomość , że to pytania retoryczne a człowiek… Czytaj więcej »

Obserwujący

To ja ci odpowiem:

ad.1.będą wykonywać polecenia rządu,udział minimalny, tyle ile trzeba, nic ponadto,
ad.2.pewnie mają wyliczoną (minimalną) ilość materiałów, tak jak szpitale w pislandzie.I jak przyjdzie armegedon, będzie gorzej jak we włoszech.
ad.3.nie mają pomysłów, albo “analizują” sytuację
ad.4. a gdzie tam, po co chronić obywateli, nic się nie zmieni, przecież hańbą byłoby wyjście naprzeciw mieszkańcom.Szokiem byłoby coś zmienić.Dla urzędasów to za duży stres

Laszlo_egesz

ad. 3 Proszę przypomnieć ile czasu potrzebowali na analizę kwestii materiałów antygraffii. W przypadku gliwickich urzędników pojęcie analiza jest równoznaczne z “zapętleniem umysłowym” na bliżej nieokreślony czas.

:)

Zasadniczo, to my, antyszczepionkowa rada parafialno-samorządowa, w temacie pandemia mamy własne przemyślenia oparte o wielowiekowe doświadczenia naszych prapraprapradziadów kształtowane przez miliony lat panowania Polaków na lądach, morzach i oceanach. Jako ochronę przed koronawirusem rekomendujemy stosować naprzemiennie modlitwy i zażywanie lewoskrętnej witaminy C lub pastylek ze sproszkowanego skrzydła kruka (najlepiej białego). Inicjujemy też rozsyłanie “łańcuszka”, w którym powołując się na autorytet brata kuzyna szwagra ciotki znajomego babci dziadka, zalecamy picie ciepłej wody z pisuaru, która skutecznie zabija wszystkie wirusy z wirusem wiedzy na czele. Niepotrzebne nam środki ochrony i szczepionki. Szczepionki to zło. My, natchnieni duchem świętym wiemy lepiej i każdą… Czytaj więcej »

Jacek

I tacy ciemnogrodzianie jak Ty są kwiatem Polski w Europie i na świecie

Jkw

Ad1 jako, ze mamy pandemie wiec jest to sprawa globalna a nie lokalna
Ad2 Był szpital zakaźny ale pełowskie władze miasta go zlikwidowały=zaopatrzenie zerowe
Ad3 co mam piernik do wiatraka? Lepiej pozamykać miejsca publiczne
Ad4 – e-obywatel załatwiłoby sprawę

Obserwujący

No i wszystkie pomysły będą leżeć…do końca roku albo dłużej.

Imiu

BO to KPINA tzn. to tylko POKAZ Polskiej myśli…Malowanie krzyża za 100k PLN czy Niemieckiego Lwa za 50k… Polska jest Cyrkiem Europy a….to Klauny :-I i niech ktoś napiszę że się mylę lub da minusa…Dowodów za mało?

rozsądny

To sam zgłoś jakiś pomysł to zobaczymy czy dostanie poparcie. Tylko taką okazję będziesz miał dopiero jak będzie zmiana prezydenta, bo ten coś nie jest zwolennikiem tego pomysłu. Szkoda, że Neumann nie wie, że BO to obowiązek ustawowy miast na prawach powiatu.