Procesje spowodują krótkotrwałe utrudnienia w ruchu. ZDM uprzedza o trzech takich wydarzeniach

Procesja prymicyjna, a później Boże Ciało – w dwóch nieodległych od siebie terminach na terenie Żernik wystąpią utrudnienia drogowe. Na ogół będą krótkotrwałe. Podobnych zakłóceń w ruchu należy spodziewać się też w centrum Gliwic.

 
Informacje na ten temat przekazał Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach.

28 maja (niedziela), około godziny 11:00 wyruszy procesja z ul. Śniadeckich do ul. Łowickiej. Trasa przejścia prowadzić będzie przez ul. Kurpiowską do ul. Paska i dalej do skrzyżowania z ul. Elsnera, skąd procesja przejdzie do skrzyżowania z ul. Żernicką, a następnie w kierunku kościoła pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela – czytamy w komunikacie drogowców.

Kolejna z procesji wyruszy 3 czerwca (sobota) z gliwickiego Rynku. Jej uczestnicy przejdą ulicami: Zwycięstwa, Dolnych Wałów, Górnych Wałów, Jana Pawła II, Dolnych Wałów, Zwycięstwa i Aleksandra Fredry.

Natomiast 8 czerwca (Boże Ciało, czwartek), ok. godz. 8:00 z kościoła Św. Jana Chrzciciela wyruszy procesja w kierunku ul. Żernickiej. Jej uczestnicy przejdą ul. Elsnera w kierunku ul. Tarnogórskiej do Rogozińskiego, skąd udadzą się na ul. Chałubińskiego dalej w ul. Domeyki, Strzeleckiego do ul. Rogozińskiego, a stąd do ul. Elsnera – przekazuje ZDM Gliwice.

(żms)/ZDM Gliwice
fot. px/zdjęcie poglądowe