Profesor Jan Szyszko odwiedzi Gliwice. Zapowiedź debaty z byłym ministrem budzi sporo kontrowersji

Były minister środowiska Jan Szyszko odwiedzi w sobotę Gliwice. Jego przyjazd zapowiada klub Gazety Polskiej. W planie jest prelekcja profesora oraz dyskusja na temat polityki klimatycznej Polski.

Polityk znany z kontrowersyjnych decyzji dotyczących środowiska naturalnego spotka się z mieszkańcami Gliwic. Jan Szyszko jest odpowiedzialny m.in. za pozwolenie na wycinkę puszczy Białowieskiej oraz zmianę ustawy o ochronie przyrody, co spowodowało zwiększenie uprawnień właścicieli nieruchomości do zarządzania drzewostanem na własnym terenie.

Wykład, który wygłosi Szyszko dotyczyć będzie polityki klimatycznej naszego kraju. Po jego zakończeniu można wziąć udział w dyskusji.

Organizatorami spotkania, które zaplanowano na 6 kwietnia o godzinie 17:00 w sali przy ulicy Zwycięstwa 14, są Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego, Strzelcy Rzeczpospolitej, a także Gazeta Polska Klub Gliwice im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wstęp wolny.

Reakcja w sieci była natychmiastowa

Jak można się było spodziewać, organizacja tego rodzaju wydarzenia spowodowała poruszenie wśród Internautów. Pod wpisem zapowiadającym wykład pojawiło się sporo komentarzy.

“To jakaś kpina!!! Będzie chyba wykład na temat: W jaki sposób szybko i bezkarnie wyciąć w pień wszystkie rezerwaty i lasy w Polsce, jak wystrzelać zwierzynę i nie wpuszczać do lasu “zwykłych” spacerowiczów… bo teraz lasy tylko dla WYBRANYCH 😖😖😖” – pisze jedna z Internautek.

 
“To jakiś żart? Człowiek który zniszczył tyle drzew chce nam odpowiadać o ochronie środowiska? paranoja” – pyta inna Internautka.

 
“Facet zniszczył Polskie lasy, a teraz chce o klimacie mówić?” – zastanawia się Internauta.

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Zbyszek
Zbyszek

nie wpuszczajcie go czasem do parku Chopina lub innych gdzie dużo drzew rosnie

treya50
treya50

Kpina w żywe oczy miłośnikom przyrody!!!

No pasaran!
No pasaran!

Ale to trzeba tam pojść, kochana, i dać prawakom znać, co światły suweren myśli o działalności pana Szyszko, który kocha zabijać, wozi się z biskupami w dyniowych karetach i samowolnie zbudował szopę mieszkalną w strefie chronionej.

manek
manek

Będzie to zapewne bardzo ciekawy i wnoszący w dzieło ochrony klimatu wykład.
1. Zwiększenie norm wyrębu drzewostanu metodą Iwana Iwanowicza Kociuby
2. Gdzie się ptaszek schowa jak już lasek ścięty?
3. Ograniczenie produkcji gazów cieplarnianych przez regularny odstrzał wszystkiego co się rusza a na drzewo już nie ucieknie.
4. Po wykładzie wspólne z trzymaniem się za ręce odśpiewanie pieśni “Płonie ognisko w lesie”.
5. Część artystyczna i sprawnościowa – strzelanie z gwinta, śrutówki, breneki i otwartej dłoni.
Aż mi żal, że mnie tam nie będzie, bo jako mniej obyty i uświadomiony będę oglądał mecz.

ja234
ja234

To jakaś farsa.Facet przyczynił się do przetrzebienia puszczy białowieskiej przyjedzie p99999lić i polityce klimatycznej.Przecież on nie la o tym zielonego pojęcia.
Ten kraj stanął już na głowie.Porażka i masakra.(10:50)

BEKA
BEKA

Ja pierdzielę… Ludzie dostają za darmo możliwość zobaczenia twarzą w twarz jednego z najlepszych na świecie stand-up’erów mimo woli i narzekają, krytykują, może zaprotestują? Gdyby zaprosiła go uczelnia, albo samorząd… Ale to kabaretowy klub najmniej kupowanej i czytanej gazety w Polsce. Czemu rzekomo normalni ludzie zachowują się dokładnie tak samo jak propisowskie ciule, które nie mając obowiązku uczestniczenia najchętniej wyrażają sprzeciwy i protesty?

Urko
Urko

Z tego , co mi wiadomo , to pierwsze z cyklu zaplanowanych spotkań. Niedługo ma być kolejne z byłym min. Jurgielem . Temat wykładu: “Skuteczne zarządzanie stadninami koni w aspekcie ekonomicznym i doboru kadry kierowniczej”

Śpioch
Śpioch

A kiedy wystąpi “kołysanka” Szydło z referatem o tym jak państwo dba i pomaga niepełnosprawnym i ich opiekunom? Poszedłbym się zdrzemnąć.

AndrzejD
AndrzejD

“Organizatorami spotkania,(…) są Stowarzyszenie Miłośników Gończego Polskiego, Strzelcy Rzeczpospolitej”
ku…..a, co to jest ?!?! skąd oni się urwali ?

POlska
POlska

Różnie, tak jak w każdej cichociemnej organizacji stowarzyszeniowej dojącej kasę z budżetu państwa albo miasta. Jak się z trudem dojdzie do listy członków, można się zdziwić. Są tam biznesmeni, urzędnicy od średniego szczebla w górę, lekarze, prawnicy, tzw. “samorządowcy” i politycy wszystkich opcji ze śladowym udziałem lewicy, której czarny PR robią starzy PRL-owscy działacze, w istocie kryptokatolicy i konserwatyści obyczajowi, ale beneficjenci uwłaszczenia na majątku państwa, tak jak reszta cwanych z PC -> PiS na czele. O plejadach młodych głodnych karierowiczach nie wspominając, którzy na polowaniach i takich mitingach dostają awanse za lizanie lufy karabinu. Jest kwestią czasu, kiedy się… Czytaj więcej »

hanek mały
hanek mały

Wiadomo kto zaprosił i kto pójdzie słuchać bzdur. Dlaczego ta dyskusja nie odbędzie się np. w kościele ???

(_x_)
(_x_)

hanek mały: Raczej w synagodze.

Imię
Imię

Skąd Ci synagoga przyszła do głowy? To raczej radiomaryjny elektorat.

Przepis na samobójstwo
Przepis na samobójstwo

Naziole i wszelkiej maści zamordyści chodzą na spotkania, wykłady naukowe i imprezy demokratów, żeby je rozbijać i terroryzować uczestników. Kulturalni demokraci tracą poczucie bezpieczeństwa, wolność i demokratyczne państwo dlatego, że nie reagują na działalność szkodliwej fanatycznej mniejszości, która z tego powodu rośnie.

Ampuła
Ampuła

Szyszko to zataczający się (nie tylko ze starości) pudel ze sfory wyjącej peany dla Rydzyka.
Gdyby dać temu duetowi kato-oszołomów swobodę we współdziałaniu, cała Polska pokryła by się lasem. Krzyży zbitych z zerżniętych drzew. Zerżniętych z tego powodu, że chodzą po nich owady.
Trzebież lasów, kładzenie pokotem zwierzyny wypuszczanej z klatek i stawianie na pokojach wypchanych okazów gatunków chronionych. To typowe dla katolickiej obłudy, arogancji i cynizmu praktyki Szyszki zderzone z jego bełkotem o zachowaniu bioróżnorodności.
Nie wątpię, że radiomaryjne jędze i gazetopolscy dewoci dadzą mu się w Gliwicach przekonać, że to Szatan wysłał kornika do narodowo-ojczystej Puszczy Białowieskiej, żeby dokonać jej eutanazji.

Maria
Maria

Czemu Pan zawsze zionie taką pogardą i nienawiścią – widać miał Pan trudne dzieciństwo oraz brak miłości w gronie RODZINY ( może nie miał Pan w ogóle RODZINY i to są skutki) trzeba Panu tylko współczuć

Urko
Urko

A zna Pani takie przysłowie: ” Kto sieje wiatr , ten zbiera burzę ” ? Jeśli Pani nie zna , to widać miała Pani “… trudne dzieciństwo oraz brak miłości w gronie RODZINY”

Ampuła
Ampuła

Łatwo Pani Marii oskarżać i piętnować… Ciekawe, jak na Pani odcisnęło by się dzieciństwo, gdyby to Pani musiała, nie z kaprysu czy nudów, ale z głodu zjeść swoich rodziców.

Beton
Beton

Podsumowując wszystkie komentarze – niezła podnieta, jak na prima aprilisowy fake news.

polelum
polelum

a ta menda to po co bedzie w gliwicach gonic patologie i jestem ciekawy kto go przyjmie chyba pisiory

ja234
ja234

Tylko i wyłącznie pisiory.(13:53)

Radek
Radek

Guru Frankiewicza przyjedzie przekazać mu instrukcje w jaki sposób wyciąć jeszcze więcej drzew?

Fene
Fene

A czy to przypadkiem nie prima aprilis?…

Tom
Tom

Prima aprilis

RealistA
RealistA

W którym punkcie jest kontrowersyjny???W tym, że działał wbrew interesom donosicieli i Niemców??? Co jest złego w tym, że zalegalizował wycinkę drzewa przez Polaków, którzy są ich włascicielami??? Przez naciski odszedł od tej ustawy co uważam za błąd. OBECNIE W POLSCE JAK ZASADZISZ SOBIE DRZEWO, BĘDZIESZ JE PIELĘGNOWAŁ, PRZEZ WIELE LAT, BEDZIEZ PONOSIŁ KOSZTY JEGO UTRZYMANIA TO I TAK BĘDZIESZ MUSIAŁ MIEĆ POZWOLENIE BY SWOJE DRZEWO W PRZYSZŁOŚCI WYCIĄĆ, BA MUSISZ JESZCZE ZA TO ZAPŁACIĆ, O ZMARNOWANYM CZASIE NA SPRAWY PAPIERKOWE NIE WSPOMINAM. To jest nonsens bo teraz każdy kto wycina drzewa na swojej posesji bez zgody łamie prawo. Sami… Czytaj więcej »

Gruntowy przymrozek
Gruntowy przymrozek

Pamiętasz odstrzał bażantów w jego wykonaniu?

RealistA
RealistA

Nie słyszałem, ale sprawdziłem. Prokuratura umożyła sprawę a sąd odrzucił zażalenie. Prawnie nie można się doczepić. Tym bardziej, że było to przed okresem ochronnym. Czy to moralnie złe? Można dyskutować. Pozostawiam to ocenie innym. Warto tu jednak wspomnieć, że WP kłamała co do ilości bażantów. Ludzie tego później nie sprawdzają a ploty idą w świat. Jak kogoś nie lubisz to zawsze dorzucisz jakieś kłamstwo.

Lenin
Lenin

Wobec prezesa polski też nie ma śledztwa, bo “prokuratura” nie widzi znamion przestępstwa. Pewnie prokuratura go lubi.

RealistA
RealistA

Musisz spytać o to prokuratora…

LOL
LOL

Hahahaha…. Prawnie nie można się doczepić do wielu spraw kiedy decydują wasale partii. Ale zamach na rządowy samolot to jednak był co nie? Hahahahaha…

RealistA
RealistA

Nie wiem. Nie było jak do tej pory rzetelnie przeprowadzonego śledztwa. Ale chciałbym się dowiedzieć bo Komisja Millera, która skopiowała przyczynę wypadku od Władka Putina to kabaret. Tyle w temacie. Może kiedyś, za 50 lat jak kolejne pokolenia przyjdą a Rosja odtajni część swoich archiwów…

Urko
Urko

Taaa…. I dopiero wtedy, z tych dokumentów wyjdzie , że samolot strąciła MechaGodzilla , skonstruowana przez Tuska i Putin, przy niewielkiej pomocy Merkel. Niewidzialna, napędzana helem, uzbrojona w bomby termobaryczne odpalane na hasło “Spieprzaj dziadu”.

Żoliborska kanalia
Żoliborska kanalia

Jesteś takim idiotą po mamusi, czy dla kasy?

RealistA
RealistA

Widzę, że “walczysz z hejtem” po tragedii w Gdańsku, gdzie zginął prezydent Adamowicza???

Dżolanta
Dżolanta

“Katedra” była nic nie warta i była w takim stanie technicznym, że za dziesięć lat sama by runęła. A i lata nikt do niej nie chodził.
No, ale pisowcom oczywiście takie fakty zawsze umykają: ich prawda to półprawda, albo nawet ćwierć, byle tylko zgadzała się z linią mikrowodza i KK.

JoZBieszczad
JoZBieszczad

…jak była neoromańska to znaczy, że miała mniej niż dwieście lat.
Mała strata krótki żal

Imię
Imię

200 lat, no to prawie tyle co USA

KLAMRA
KLAMRA

Jak wiadomo, dobre widowiska, to takie, które mają swoją dynamikę i rosnące napięcie, aż do wielkiego BUM! Mając to na uwadze proponuję, żeby kol. tow. RealistA wystąpiła na tej samej imprezie. Ale tu mam kłopot, bo nie potrafię zdecydować, czy jedynie jako support, czyli zagajacz rozgrzewający widownię przed zapowiedzianą gwiazdą wieczoru, czy po niej, jako prawdziwa, acz jeszcze nie odkryta przez łowców talentów, gwiazda wszystkich gwiazd? Opadły mnie wątpliwości po przeczytaniu z jaką brawurową konsekwencją i miażdżąco użyła wywracającego świat na łopatki cytatu: “(…) ratowanie Puszczy Białowieskiej przez kornika drukarza zostało wstrzymane na skutek nacisków i gróźb Komisji Europejskiej.” Gdybym… Czytaj więcej »

dfdf
dfdf

Jak ktoś je pisuarem to go trzeba obsikać a nie z karaluchem dyskutować.

RealistA
RealistA

Widzę, że wielu komentujących jest oburzonych tym, że prof. Szyszko ośmiela się tu przyjechać na wykład??? Co jest? Będziecie lecieć na skargę do Timmermansa? ;) Zastanawia mnie jedno: Portal 24gliwice jest oburzony tym, że przyjeżdza były minister a jakoś dziwnym trafem toleruje chamstwo na swoim portalu. Wystarczy poczytać komentarze pod tym artykułem. Co jest drodzy redaktorzy??? Pamięć ulotna po tragedii w Gdańsku??? Gdzie ta walka z hejtem???

doti
doti

..to jeden z bardzo dobrych ministrów…

AndrzejD
AndrzejD

…w dewastowaniu przyrody