Projekty domów jednorodzinnych

Domy jednorodzinne to ogromny wybór możliwości zarówno jeśli chodzi o powierzchnię, ilość kondygnacji, jak i plan bryły oraz wiele innych cech. To również duża dywersyfikacja pod względem kosztów, co jednak sprawia, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

 

Projekty domów jednorodzinnych parterowych i piętrowych

Wybór liczby kondygnacji to jeden z najważniejszych aspektów przy podejmowaniu decyzji odnośnie domu. Parter, piętro, a może poddasze użytkowe? Każda opcja ma swoje zalety. Projekty domów jednorodzinnych, dostępnych na https://archeton.pl/  parterowych są z reguły przeznaczone na szersze działki, ponieważ cała powierzchnia użytkowa znajduje się na jednym poziomie. Rozsądnie rozplanowane pomieszczeń sprawia, że łatwo się po nim poruszać, a otwarte przestrzenie i łączenie np. kuchni z salonem czy jadalnią sprawiają, że wnętrze wydaje się optycznie większe. Ten sam efekt można uzyskać dzięki dużym przeszkleniom. Domy parterowe są również lepszym wyborem dla osób starszych i mających problemy z motoryką, ponieważ nie muszą one wspinać się po schodach.

Domy piętrowe i z poddaszem użytkowym pozwalają z kolei na łatwy podział strefy dziennej i nocnej. Tę pierwszą można zlokalizować na parterze, natomiast sypialnie lub gabinet, jako miejsca do odpoczynku na piętrze. Ich niewątpliwą zaletą jest też możliwość posadowienia budynku o sporej powierzchni użytkowej nawet na mniejszej parceli.

Niezależnie od ilości kondygnacji projekty domów jednorodzinnych mogą też zawierać dodatkowe, funkcjonalne pomieszczenia gospodarcze, jak pralnia, kotłownia, składzik czy spiżarnia oraz piwnicę. Osobom posiadającym samochód z pewnością do gustu przypadną projekty z wbudowanym jedno- lub dwustanowiskowym garażem.

Jak duży dom wybrać?

Wszystko oczywiście zależy od Twoich potrzeb. Małe domki mają wiele zalet. Są bardziej energooszczędne i świetnie sprawdzają się jako lokum dla jednej lub dwóch osób. Budynki o średniej powierzchni do 120 m2 to już wystarczająco komfortowe rozwiązanie dla czteroosobowej rodziny. Nawet niewielki metraż, ale ciekawie zaaranżowany sprawi, że dom będzie przytulny i bardzo praktyczny. 

Jedyne, o czym należy pamiętać to kwestia przepisów budowlanych oraz zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych

Gotowe projekty domów jednorodzinnych to tańsza, a równocześnie tak samo atrakcyjna opcja. Nie musisz czekać na wykonanie tygodniami, projekt dostajesz od ręki. W Archeton posiadamy bardzo bogatą kolekcję gotowych projektów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Przygotowane przez zespół doświadczonych architektów zostały dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Znajdziesz u nas domy parterowe, piętrowe i z poddaszem użytkowym, energooszczędne, bliźniaki czy w zabudowie szeregowej oraz wiele innych. Niezależnie od rozmiaru działki, jaką posiadasz dobierzemy właściwy projekt. Otrzymasz dokumentację zawierającą dane budynku i jego usytuowania, adres inwestycji, numer działki oraz wszystkie inne informacje wymagane przez prawo i niezbędne do rozpoczęcia budowy. Sprawdź naszą ofertę!

materiał partnera