Protest “Ani jednej więcej. Marsz dla Izy”. Kilkaset osób przeszło ulicami Gliwic (TV)

Kilkaset osób pojawiło się w sobotni wieczór na skwerze Doncaster w proteście “Ani jednej więcej! Marsz dla Izy”. Uczestnicy przemaszerowali na Rynek i plac Krakowski

 
Podobne marsze upamiętniające zmarłą matkę odbyły się w całej Polsce. To wyraz sprzeciwu wobec restrykcyjnego prawa antyaborcyjnego obowiązującego w Polsce i ubiegłorocznego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej.

“Izabela była w 22 tygodniu ciąży, gdy trafiła do szpitala. Lekarze czekali aż płód obumrze i nie pomogli Izie. Iza mogła żyć. Wystarczyło uwolnić ją od ciąży, która i tak już nie rokowała. Zmarła 22 września z powodu sepsy. Iza była mamą, córką, żoną, siostrą, przyjaciółką. Była jedną z nas. Prawie dobę przed śmiercią pisała do swojej mamy, że boi się o swoje życie. Wtedy nas przy niej nie było, bo ta tragedia działa się w ukryciu. Dziś już wiemy, że , dziś musimy być z rodziną Izy i pokazać solidarność, upamiętnić, wykrzyczeć złość, pobyć razem w złości” – czytamy na stronie organizatorów.


 

fot/wideo: ŻMS

81 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
07/11/2021 12:07

A w jakim zakresie PiS zaostrzył przepisy w zakresie ochrony życia “matki”? Powiedzmy sobie wprost, konkretni lekarze dali d***, nie zareagowali na czas. Nie widzicie jak “niedziała” nasza służba zdrowia? W 2015 r. moja żona męczyła się w naszym szpitalu 7h przy porodzie, bo młodziutki (ok. 30 letni) lekarz bał się podjąć decyzję o cesarce. Jak w końcu dziecku zaczęło spadać tętno, maszyny zaczęły przeraźliwie hałasować (alarm). Po 2 minutach na sali pojawiła się (chyba) p. ordynator (ok. 50 letnia), która w ciągu 2 minut stwierdziła badając żonę czymś w rodzaju cyrkla, że żona ma tak wąski kanał rodny, że… Czytaj więcej »

fanatyk napoi alkoholowych
07/11/2021 19:25
Reply to  Obserwator

To jest wszystko c..j, wódka będzie po 50 zł. bo drożeje akcyza i Polacy obalą rząd.

GOHA
08/11/2021 08:28
Reply to  Obserwator

Pieprzysz od rzeczy. Gdyby nie zaostrzenie ustawy lekarze w tym przypadku abortowaliby płód, który i tak nie miał szans na przeżycie poza lonem matki za względu na wady genetyczne. Lekarze czekali bo usunięcie dającej oznaki życia ciazy jest obecnie karalne. To prawo jest zle i należy je niezwłocznie zmienić…zanim takich tragedii jak w Pszczynie będzie wiecej

Obserwator
08/11/2021 20:33
Reply to  GOHA

Cytat że strony SuperEkspresu: Przypomnijmy – Izabela (30 l.) zmarła 22 września. Była w 22. tygodniu ciąży. Kobieta zgłosiła się dwa dni wcześniej na konsultację ginekologiczną, gdyż odeszły jej wody płodowe. Lekarz stwierdził bezwodzie. Kobieta trafiła do Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Jej dziecka nie udało się uratować. Jak podała pełnomocniczka rodziny mec. Budzowska, lekarze czekali “aż płód obumrze”. Dokładnie dobę później zmarła 30-letnia kobieta. Sprawę wyjaśnia prokuratura oraz Ministerstwo Zdrowia. Jakie wady genetyczne Goha? Żona kumpla też miała mało wód płodowych w 2013 r., przeleżała 2-a miesiące w szpitalu, w 7-m miesiącu ciąży lekarze zdecydowali się na cesarkę. Nikt nawet… Czytaj więcej »

~G~
08/11/2021 22:01
Reply to  Obserwator

Zwróć uwagę, że jest różnica między bezwodziem a małą ilością wód płodowych. Bez wód płodowych nie ma szans na donoszenie ciąży

Obserwując
10/11/2021 13:44
Reply to  Obserwator

No tak to jest.Rezydenci to przyszłe konowały.Ten młody lekarz to był rezydent,taki praktykant, co to nie jest jeszcze lekarzem i niewiele może.Efekt,mało brakowało a nie miałbyś żony i bombelka.
Nawiasem mówiąc trzeba było żonie zafundować poród w prywatnym szpitalu. Sugerowałbym też wyjazd z tego kraju/miasta,sam to poważnie rozważam.

Tak długo jak ciemny suweren będzie głosował na sobie podobnych( pisiory) tak długo będzie dno,warcholstwo i beznadzieja w tym kraju.A będzie jeszcze gorzej.

Szczerb
07/11/2021 14:59

jaki związek ma akcja porodowa tj. odejście wód płodowych z aborcją , lekarze nie udzielili pomocy

GOHA
08/11/2021 08:19
Reply to  Szczerb

Jedyna formą pomocy dla tej kobiety by uratować jej życie było usunięcie płodu z macicy – lekarze tego nie zrobili obawiając się konsekwencji prawnych, których by się nie obawiali gdyby nie zaostrzenie ustawy anryaborcyjnej … Lekarze nie zrobili tego zabiegu ponieważ płód pomimo odejścia wód nadal żył więc byłaby to aborcja, która jest obecnie zakazana. Czego nie rozumiesz trolu pisowski?

Nowy
07/11/2021 14:41

Lekarze zawalili a wy szoł robicie co za kraj

GOHA
08/11/2021 08:14
Reply to  Nowy

Przekaz dnia z Nowogrodzkiej?

Obserwator
08/11/2021 20:35
Reply to  GOHA

Przypomnijmy – Izabela (30 l.) zmarła 22 września. Była w 22. tygodniu ciąży. Kobieta zgłosiła się dwa dni wcześniej na konsultację ginekologiczną, gdyż odeszły jej wody płodowe. Lekarz stwierdził bezwodzie. Kobieta trafiła do Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Jej dziecka nie udało się uratować. Jak podała pełnomocniczka rodziny mec. Budzowska, lekarze czekali “aż płód obumrze”. Dokładnie dobę później zmarła 30-letnia kobieta. Sprawę wyjaśnia prokuratura oraz Ministerstwo Zdrowia.

Milypan
06/11/2021 23:28

Lewactwo to choroba ktora zostanie wyleczona przez islam za około 50 lat

twój proboszcz
07/11/2021 09:04
Reply to  Milypan

Za 50 lat to i islam się zlewaczy, młodsze pokolenia przechodzą na zachodni styl życia, mają coraz mniej dzieci, a że któryś się od czasu do czasu wysadzi w środku komunikacji publicznej to tylko margines marginesu.

twój proboszcz
07/11/2021 09:05
Reply to  Milypan

Za 50 lat to i islam się zlewaczy, młodsze pokolenia przechodzą na zachodni styl życia, mają coraz mniej dzieci, a że któryś się od czasu do czasu wyleci w powietrze w środku komunikacji miejskiej to tylko margines marginesu.

POPiS
07/11/2021 16:34
Reply to  Milypan

Chyba lewactwo częściowo wyleczy skrajnie prawicowe/religijne praktyki, które na celu nie mają nic prócz pokazania kto rządzi. Kamieniowanie, publiczne chłosty i tego typu radykalne nie wiadomo co, już poznikały z niektórych krajów arabskich. To chyba jedyny pozytyw z istnienia lewactwa, że świat wychodzi ze średniowiecza i nikomu nie przyjdzie już na myśl np. palenie lesbijek zwanych czarownicami na stosie. Islam jest mocno spóźniony, ale teraz istnienie internetu i innych tego typu źródeł wiedzy zmienia myślenie młodych pokoleń szybciej niż cokolwiek przez te kilkaset lat. Sam jesteś też do tyłu jeśli twierdzisz, że jest inaczej.

Kasia
08/11/2021 08:23
Reply to  Milypan

idź do psychiatry, ale już chyba za późno

סן אסקובר
07/11/2021 00:51

Pani “ŻMS” narzuca z góry ustaloną tezę. A gdzie rzetelny warsztat dziennikarstwa? Został przyćmiony sentencją “pecunia non olet”?

wiktor
07/11/2021 09:41

Po trupie do celu.

twój proboszcz
07/11/2021 12:26
Reply to  wiktor

To jaki dokładnie był ten cel nieudolnych lekarzy ?

wiktor
10/11/2021 11:07

O politykach PO napisałem. A cel jeden. 8 gwiazdek.

Ja
07/11/2021 00:59

A gdzie marsz za usunięte dzieci, bo ktoś zapomniał złożyć po imprie gumkę :/ nie ma idealnych rozwiązań…

twój proboszcz
07/11/2021 09:00
Reply to  Ja

Gumka to prehistoria, w szale uniesień został przypadkowo zerwany plasterek z ramienia.

Tytus
08/11/2021 08:06

Wykorzystują śmierć biednej dziewczyny i jej dziecka

Adam
08/11/2021 19:40

Lekarze mieli w tym przypadku w nosie tą dziewczynę . Brak kompetencji, znieczulica,niedouczenie, tak to jest jak lekarzami zostają nieudacznicy .Lekarz z powołania i prawdziwą wiedzą wiedziałby co w takiej sytuacji zrobić. Niestety kobieta znalazła się w niewłaściwym miejscu i czasie. Unikanie odpowiedzialności zasłaniając ustawami oznacza totalny brak rozumu. JESZCZE żaden lekarz nie poszedł siedzieć za ratowanie życia życia ludzkiego więc o co chodzi. Temu który się tą dziewczyną zajmował w szpitalu chyba poprostu jaj zabrakło i tyle w temacie

kinga t.
07/11/2021 18:20

w gorlicach upadła rafineria , to nie wolno było manifestować w obronie , bo policja by przegoniła pokojowych demonstrantów

Alicja
07/11/2021 00:32

Czy Rodzina śp. Pani Izy pozwala żeby na trumnie Ich Bliskiej , opozycja toczyła wojnę polityczną z Rządem?

Marta
07/11/2021 03:25
Reply to  Alicja

tak, jak Ty jesteś Alicja. to ja jestem olek

wiktor
07/11/2021 09:41
Reply to  Marta

Raczej bolek

GOHA
08/11/2021 08:11
Reply to  Alicja

A wożenie się PiSowcow od lat na trumnach smoleńskich Ci nie przeszkadza?

Asik
09/11/2021 09:41
Reply to  GOHA

@GOHA
Zaraz jeszcze w to wmanewrujesz kryzys klimatyczny. Jak nie masz argumentów to milcz a nie wyjeżdżasz ze Smoleńskiem

wowoj
07/11/2021 15:41

I jak zwykle ” punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia”….ciekaw jestem zdania obroncow prawa aborcyjnego lansowanego przez PIS w momencie gdy na porodowce bedzie lezala z uszkodzonym plodem ich corka, siostra albo dziewczyna a lekarz bedzie sie bal podjac decyzje. Nie kazdego stac na wyjazd do innego kraju a czasem zabraknie po prostu czasu. Ta decyzja powinna bezwzglednie nalezec do ciezarnej kobiety.

Ampuła
07/11/2021 10:30

Lekarze, zastraszeni przez mroczne siły dewocyjnych ekstremistów i kleru, zakładają bezczynnie ręce i zamykają się w szpitalnej łazience dla personelu. Żeby przeczekać, aż problem chorej ciąży sam się rozwiąże, czyli matka umrze razem z płodem. Antyludzki aparat władzy uruchomił mechanizm bezwzględnego obchodzenia się z pacjentką zagrożoną śmiercią. Wykluczył tym samym przyszłą wolę pambuka, żeby ta matka miała jeszcze piątkę zdrowych dzieci. Rodzenie się dzieci to byłby problem dla reżimu PiSocjalistów katolickich. Tylko nierodzenie się dzieci uzasadnia powołanie Istytutu Rodzenia Dzieci. Pełnego państwowych stanowisk, foteli, synekur, komisji, komitetów, rad, doradców, ekspertów, biegłych i analityków. Rozmnażających się co roku, w odpowiedzi na… Czytaj więcej »

Ad
07/11/2021 10:40

Stała się tragedia, ewidentnie spowodowana zaostrzeniem prawa aborcyjnego przez PiS. Prawa, które przez lata funkcjonowało w naszym kraju, a i tak było surowe w porównaniu do innych krajów UE. Nie po raz pierwszy wsadzili kij w mrowisko.

twój proboszcz
07/11/2021 12:24
Reply to  Ad

Takie jest prawo bo tak jest wpisane w Konstytucję RP, która jest wypadkową dogadania się komunistów ze swoimi agentami przy okrągłym stole a projekt nowej konstytucji zniknął ze strony internetowej PiS zaraz potem jak tylko socjalistyczny PiS doszedł do władzy, PiS z przytupem i w podskokach wykonuje wszystkie polecenia Unii Europejskiej i dlatego odwołano premier Szydło a na jej miejsce powołano na premiera byłego doradcę Tuska, Morawieckiego aby wszystkie te polecenia Unijne wykonywał.

Ad
07/11/2021 12:45

“PiS z przytupem i w podskokach wykonuje wszystkie polecenia Unii Europejskiej i dlatego […] powołano […] Morawieckiego aby wszystkie te polecenia Unijne wykonywał.”

chyba Ci się ugrupowania polityczne pomyliły…

twój proboszcz
07/11/2021 17:55
Reply to  Ad

Nic mi się chyba nie pomyliło bo taka jest w rzeczywistość jak opisałem, ty zaś na pewno faktów w tej rzeczywistości nie dostrzegasz.

Obserwując
08/11/2021 12:30

Pomyliło ci się.Pisiory olewają Unię,prawo i praworządność.Pisiory nie wykonują nawet wyroków krajowych sądów.

Martin
07/11/2021 17:38
Reply to  Ad

Przeczytaj komentarz Obserwatora gamoniu.

Obserwując
08/11/2021 12:28

Sprawa jest taka;pseudo trybunał uchwalił pseudo prawo,które jest jak najbardziej obowiązującym tzw.prawem.
Panienki mogą sobie pokrzyczeć, ale prawda jest taka,że chodząc do kościoła,głosując na pisiorów dajecie poparcie na to, by ****** wraz z klerem decydowali o waszym ciele (macicy).Kler oraz komunistyczne ****** pogardzają kobietami,więcej,pogardzają społeczeństwem jako całością.
Obecnie,mamy pseudo państwo w którym obowiązuje pseudo prawo.

Tak więc, dalej głosujecie na komunistów z pisu.Na pińćet świat się nie kończy.
Mało tego,dzięki “polityce” pisiorów polska może w góle nie otrzymać funduszy unijnych ani ŻADNYCH INNYCH.Co to oznacza?ubożenie,większe bezrobocie,brak pracy.

Grzegorz
06/11/2021 19:19

statystyka kilkaset czyli 500 w mieście prawie 200 tysięcznym to 0,25% nawet jesli było 1000 osób to ilu było z przekonania ? a ilu gapiów ? Ja też połowicznie byłem ale jednak poczekałbym na wyrok sądu

kop
06/11/2021 19:31
Reply to  Grzegorz

Naprawdę potrzebujesz wyroku sądu żeby ogarnąć co się dzieje?

Grzegorz
06/11/2021 20:42
Reply to  kop

Tak , bo wiem jak politycy potrafią zmanipulować fakty

kop
06/11/2021 20:53
Reply to  Grzegorz

Nie tylko politycy – media również, a może nawet przede wszystkim. Problem w tym, że w obecnej sytuacji mam poważne wątpliwości co do wyroku sądu…

Grzegorz
06/11/2021 21:12
Reply to  kop

nie chcę dopuszczać do siebie mysli ,że sądy są stronnicze,( polityczne ) . Tak wiem jestem niepoprawnym optymistą a to chyba wymierający gatunek

kop
06/11/2021 21:17
Reply to  Grzegorz

Gratuluję optymizmu. Sądy chyba już dawno przestały być niezależne, chciałbym tylko żeby przynajmniej były przyzwoite.

Grzegorz
06/11/2021 21:46
Reply to  kop

A jak zapatrujesz się na post Marcina ? zapewne uważa się za przyzwoitego Polaka jak to określił myślącego patriotę

kop
06/11/2021 22:24
Reply to  Grzegorz

Całkiem prawdopodobne, że Pan Marcin jest patriotą myślącym… ale inaczej. Przykład idzie z góry.

AndrzejD
06/11/2021 23:15
Reply to  Grzegorz

@Grzegorz
Ty jesteś ****** a nie niepoprawnym optymistą, jeżeli w świetle tego co wyprawia Ziobro i trybunał Przyłębskiej, nie widzisz że sądy PISowskie nie są stronnicze !
P.S – sam się ocenzurowałem.

twój proboszcz
07/11/2021 09:13
Reply to  AndrzejD

Ziobro rzeczywiście wyprawia bo jest jawnym oponentem i największym krytykiem miękiszona, trybunał Przyłębskiej orzeka w tej sprawie identycznie jak poprzednie trybunały, PiSowskie sądy są stronnicze ale rozgrzani “europejscy” sędziowie z orłem na piersiach są stronniczy w drugą stronę.

ślepa temida
07/11/2021 21:10

To są zwyczajne justytutki.

Dziadek
08/11/2021 08:21
Reply to  ślepa temida

Temida może jest ślepa….ale słuch ma bardzo wyczulony,szczególnie…..na szelest banknotów.

Józek
06/11/2021 20:44
Reply to  kop

Co się dzieje,bezmyślna masa daje sobą manipulować.To ta sama masa z marszów kobiet,która umie tylko niszczyć, można i tak ?

kop
06/11/2021 21:05
Reply to  Józek

Nawet jeśli tak jest to musisz na problem spojrzeć z szerszej perspektywy, może wówczas zrozumiesz o co chodzi.

Grace
06/11/2021 21:25
Reply to  Józek

To ty jesteś bezmyslny że dajesz się manipulować propagandzie

~G~
07/11/2021 08:48
Reply to  Józek

Zapewniam, że jestem osobą myślącą. I wypraszam sobie!
A co zostało zniszczone podczas wczorajszych protestów? Jakieś konkrety czy tylko bzdurne argumenty?

סן אסקובר
07/11/2021 11:08
Reply to  ~G~

@~G~ Zdrowy rozsądek i logika. Przy okazji – sama świadomość istnienia nie wiąże się z pojęciem myślenia.

~G~
08/11/2021 22:07

@אסקובר Zdaje się, że ten zdrowy rozsądek i logika objawią się w całej okazałości na marszu świadomych swego istnienia narodowców. Glany masz już wypolerowane?

AndrzejD
06/11/2021 23:18
Reply to  kop

@kop
Do Grzegorza nie dotarł jeszcze przekaz dnia z KC PIS, więc chłopina nie wie co ma myśleć.

wiktor
07/11/2021 09:45
Reply to  kop

A co się dzieje? Tylko to że małpy z cyrku polazły do zoo

jerzy
07/11/2021 12:07

Z tych poniższych wypowiedzi to można wywnioskować tylko jedno -pisowcy ze strachu to s**** w portki . Uważam że za to zabójstwo w Pszczynie powinni ponieść odpowiedzialność .

Zbychu
07/11/2021 20:17

Wiecie co powinni Wam jeszcze bardziej przykrecic śrubę. Jak ja słyszę że jestem tu bo się nie zgadzam też mam żonę córkę itp. To krew mnie zalewa!!! Zamiast robić marsze protesty i H…to da, Zebrac się wszyscy jednego dnia pod Sejmem i siła Wyp…. tych ***** z Sejmu na zbity pysk!!! i o sądzić! Nie raz już to mówiłem.. i co lepiej narzekać i gówno robić! FACECI MACIE JAJA CZY NIE, BO ZONY I CÓRKI MACIE I PROTESTEM ICH WSPIERACIE.. ok super, Ale czas się Obudzić i stanąć na wysokości zadania.

Laseer
07/11/2021 23:06
Reply to  Zbychu

Ty to sobie mizesz, tu popisać i tyle frustracie!

Marcin
06/11/2021 21:35

Kościół i ci co są za obecnym prawem antyaborcyjnym mają krew na rękach i życzę im ***** z całego serca!!!
Jestem patriotą MYŚLĄCYM! i żaden parszywy kler nie ma prawa wtykać nosa w życie ludzi!
Za niedługo te chamy zaczną nam do lodówek wchodzić i żebrać co łaska!

AndrzejD
06/11/2021 23:20
Reply to  Marcin

…no i wuj im w cytopyge.

twój proboszcz
07/11/2021 09:20
Reply to  Marcin

Spokojnie, w Bielsku lekarze się po prostu za bardzo wystraszyli nie wiedząc czego na całym świecie we wszystkich kulturach i religiach, również w chrześcijaństwie najpierw ratuje się matkę a potem dziecko a do lodówek to już zaglądają lewacy lansując sztuczną żywność, czy na przykład jak jedna z pań zakaz polowań i wędkarstwa, od tego się zacznie a skończy na zakazie hodowli zwierząt w rolnictwie, już próbowano wprowadzić piątkę dla zwierząt.

סן אסקובר
07/11/2021 11:50
Reply to  Marcin

Marcinku – z rynsztoku nie wyszedłeś i nigdy nie wyjdziesz. To kler był w szpitalu czy jak?

Jerzy
07/11/2021 12:15

Widzę że pisowscy cenzorzy mają pełne ręce roboty

helcia
07/11/2021 06:23

Mama nadzieję, że kobiety wywalą ten PiS na śmietnik. Bo co do mężczyzna to….. szkoda gadać

twój proboszcz
07/11/2021 08:58
Reply to  helcia

W Polsce kobiet jest więcej niż mężczyzn, więc jakim sposobem PiS w ogóle doszedł do władzy ?

ojciec Mateusz
07/11/2021 11:16

Bo to był cud księże proboszczu.

szowinsta
07/11/2021 18:22

o wiele za dużo ludzi nie kobiet czy męczyzn

סן אסקובר
07/11/2021 11:04
Reply to  helcia

helcia – jak wytrzeźwiejesz, to napisz jeszcze raz o co Ci chodziło w drugim zdaniu.

wiesław
06/11/2021 19:51

Na dołek wszystkich, odechce się im wiecowania podczas epidemii. Założę się, że za kilkanaście dni będzie wzrost zachorowań

666
06/11/2021 20:02
Reply to  wiesław

Raczej fikcyjny wzrost zachorowań, tchórzu “wieśku”, doucz się.

~G~
07/11/2021 08:58
Reply to  wiesław

Zacznijmy może od wysłania na dołek “narodowców”, którzy za kilka dni będą manifestować swój “patriotyzm” w Warszawie. Po pierwsze- nielegalnie i bez wymaganej zgody. Po drugie – znowu zdemolują połowę drogi przemarszu.
Tyle, że w naszym kraju kobieta, która walczy o swoje prawa (prawa człowieka!) ma siedzieć w domu i milczeć. A banda “inteligentych inaczej” osiłków za swoje “występy” dostanie brawa i sowite dotacje od rządzących!

twój proboszcz
07/11/2021 09:33
Reply to  ~G~

Na dołek to najwcześniej należy wysłać wyznawców dziadka Piłsudskiego, sprawcę upadku II Rzeczpospolitej co za kilka dni będą bić pokłony pod jego pomnikiem.

סן אסקובר
07/11/2021 11:20
Reply to  ~G~

@~G~. Zapomniałeś zwyzywać od faszystów – nawet tego nie potrafisz powtórzyć.

~G~
07/11/2021 11:51

@אסקובר – nie muszę. Pewne rzeczy są oczywiste… dla inteligentych ;)

Obserwator
08/11/2021 20:49
Reply to  ~G~

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nielegalnie i bez wymaganej zgody? Możesz przytoczyć jakieś konkrety? Walić ten cały PiS, ale co pozwala Wam myśleć, że tam maszerują sami skinhedzi i bandyci? Byłeś? Widziałeś? Czy w tvn-ie Ci powiedzieli?

~G~
09/11/2021 09:55
Reply to  Obserwator

Na podstawie ogólnodostępnych informacji medialnych i wypowiedzi rzeczników sądów.
Sąd rejonowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o zarejestrowaniu zgromadzenia cyklicznego. Sąd apelacyjny podtrzymał decyzję rejonowego. Z kolei Sąd Najwyższy zwrócił wniosek do sądu apelacyjnego (braki formalne i proceduralne). Piszą i mówią o tym wszystkie media – wyłącz na chwilę TVPis a sam się przekonasz. Przecież słyszałeś chyba, że niejaki pan Ziobro sugeruje narodowcom obywatelskie nieposłuszeństwo i zgromadzenie pomimo braku rejestracji? O tym mówi nawet TVPis.
Narodowcy nie złożyli jeszcze do Urzędu Miasta wniosku o rejestrację zgromadzenia innego niż cykliczne. Wniosek jest prosty. Włącz myślenie – to nie boli!

סן אסקובר
12/11/2021 16:54
Reply to  ~G~

@~G~ Już po Marszu Niepodległości i wbrew oczekiwaniom tego całego lewactwa, nic się nie wydarzyło. Bez pobić, burd i rozrób. Obyło się także bez prowokacji. Nie spłonęla budka przy ambasadzie Rosji, nawet dziennikarz Gazety Wyborczej nie wypastował się brązową pastą do butów. Jedynie posła Szczerbę straszyły białe myszki przed sklepem alkoholowym, bułki chciał kupić – podobno.