Przebudowa ważnego skrzyżowania dobiega końca. Autobusy wracają do normalnej obsługi przystanków

W związku z zakończeniem tymczasowej organizacji ruchu na czas rozbudowy skrzyżowania ulic: Toszeckiej, Myśliwskiej i Pionierów, od piątku, 18 października, na swoje stałe trasy przejazdu wracają linie autobusowe nr 187, 699, 702, 710 i 932.

Jak przekazuje Zarząd Transportu Metropolitalnego, dla linii nr 187, 699 i 702 przywrócony w obu kierunkach zostanie przejazd ul. Myśliwską. Jednocześnie operator połączeń wznowi obsługę stanowisk przystanków: Osiedle Kopernika Myśliwska i Obrońców Pokoju Lisia w kierunku Żernik na ul. Myśliwskiej.

Oznacza to wyłączenie tymczasowych stanowisk przystanków: Osiedle Kopernika Myśliwska i Gliwice Cmentarz Św. Wojciecha, znajdujących się na ul. św. Wojciecha.

Linie autobusowe nr 710 i 932 na powrót będą mogły przejechać ul. Pionierów w kierunku ul. Perseusza, dlatego przywrócona zostanie obsługa stanowisk przystanków: Osiedle Kopernika Myśliwska i Osiedle Kopernika Dworzec Międzynarodowy [nż] w powyższym kierunku na ul. Pionierów. Wyłączone z obsługi zostanie tymczasowe stanowisko przystanku: Osiedle Kopernika Myśliwska, znajdujące się na ul. św. Wojciecha.


Stanowisko przystanku Osiedle Kopernika Myśliwska w kierunku Osiedla Obrońców Pokoju, znajdujące się na ul. Myśliwskiej, będzie przesunięte o około 130 metrów – z rejonu skrzyżowania ul. Toszeckiej i Myśliwskiej do nowej lokalizacji.

Po zmianie znajdzie się ono na ul. Myśliwskiej w rejonie parkingu przy budynku firmy Tauron.

Jednocześnie przywrócona zostanie stała lokalizacja stanowiska przystanku Osiedle Kopernika Myśliwska w kierunku Łabęd i Pyskowic, w rejonie skrzyżowania ul. Toszeckiej i Harcerskiej (dot. linii nr: 32, 32N, 71, 126, 197, 677 i 692).

Skrzyżowanie w nowej odsłonie

Przebudowa skrzyżowania ulic Toszecka-Myśliwska-Pionierów rozpoczęła się w maju. Inwestycję za około 6,5 mln złotych realizuje wyłoniona w przetargu firma Strabag Sp. z o.o..

Po jej zakończeniu, kierowcy poruszający się ul. Toszecką, dojeżdżając do skrzyżowania, będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu: dla skręcających w lewo, dla jadących na wprost i osobny dla skręcających w prawo.

Przejeżdżający przez skrzyżowanie na wprost, będą poruszali się dwoma pasami ruchu, które w miarę oddalania się od krzyżówki, zwężą się do jednego.

(żms)/ZTM/ZDM
fot. JS/24gliwice.pl

W trakcie przebudowy wykonano dodatkowe przejście dla pieszych oraz przejazd rowerowy przez ulicę Toszecką. Wcześniej w tym miejscu nie było przejścia/przejazdu.

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
black_horse

Obstawiam że za 4-5 lat przebudują to skrzyżowanie za 8 mln zł na rondo. Największa głupota to robienie skrzyżowań z dwoma pasami na drodze jednopasmowej. To idealny generator korków.

Janek

A z czego by żył PRUiM gdyby nie wieczne przebudowy tych samych skrzyżowań i ulic co parę lat? Musieliby zwinąć lukratywny biznesik dla kolesi.

Jan

Jeżeli wyborcy zagłosują na byłego zastępcę prezydenta, to biznesik nadal będzie kwitł, a kolesie będą sobie żyli jak pączki w maśle.

Marcin

Po otwarciu przebudowanego skrzyżowania nadal są korki. Zwiększenie liczby pasów nie pomogło za bardzo, bo nadal mamy wąskie gardło w postaci świateł w tymi miejscu (i kaskadę świateł kawałek dalej – na skrzyżowaniu Toszecka-Patrolowa, Toszecka-Uszczyka-Floriańska oraz Toszecka-Świętojańska-Śliwki). Więc nie zdziwi mnie, jeżeli za kilka lat ktoś z decydentów stwierdzi, że faktycznie rozwiązaniem jest rondo. Oczywiście turbinowe – bo jak działać, to od razu z rozmachem.

. . .

i droga rowerowa zaczynająca się przy macdonaldzie bez możliwości wjazdu na nią ale obowiązkiem jazdy nią (bo jest), ani zjazdu z toszeckiej na DDR ani przejazdu rowerowego na wysepce bo przecież rowerzysta powinien się teleportować, a tu takiego w.. jeśli nie ma możliwości wjazdu na DDR rowerzyści mogą i będą nadal poruszać się po jezdni

Laszlo_egesz

Bo to nie DDR tylko DDMMiBZW (droga dla młodych matek i babć z wózkami). Swoją drogą, czasem kusi mnie żeby zamontować w moim rowerze taki konkretny klakson. Znajomy miał kiedyś kolejowy sygnał w ciężarówce i barwnie opisywał zjawisko rozpierzchiwania stad owiec, tudzież innych zwierząt na azjatyckich stepach pod wpływem niespodziewanego akustycznego motywatora.

DZIEŁO - kontynuacja

Bez obaw – oby szybko rozpoczęło się wielkie naprawianie sknoconych ciągów pieszo-rowerowych na Barlickiego-Alei Przyjaźni. Wtedy będzie można wziąć za kołnierz prezydenta i pokazać mu z bliska “dzieło” zadowolonej z siebie ekipy Frankiewicza. Zapytamy jaki mieli techniczny problem ze zrobieniem zjazdu na części szerokich schodów od strony ruin teatru i jak długo jeszcze te ruiny będą antywizytówką miasta?

. . .

na Alei to nawet nie mówię o DDR, tak szybko postępujący recykling powoduje że mamy leśną drogę w środku miasta – zapadnięta nawierzchnia, dziury, porosty i mchy porastające całą powierzchnię mamy w mieście parę takich instytucji w których pracują ludzie miałcy i nieprzygotowani do pracy, wydający publiczne pieniądze a oferujący w zamian projekty nic nie warte – ZDM, MZUK i Natezja, SM, PRUiM i Remondis ZDM – nieumiejętne projektowanie ulic, sygnalizacji świetlnej; oznakowanie dróg niezgodne z obowiązującymi przepisami, inteligentna sygnalizacja to fajny bubel do wyciągania miejskiej kasy (vide 3 iteracja sygnalizatorów na przejściu dla pieszych/przejeździe rowerowym na Orlickiego przy DTŚ,… Czytaj więcej »

:)

Dziwnym zbiegiem okoliczności MZUK, ZDM i UM znalazł tę samą współpracującą firmę aż w Trachach, co jest wybitnym osiągnięciem biorąc pod uwagę, że wcześniej wyszukali sprzątaczy z Remondis Opole, jakby Miasto nie współtworzyło społki z Remondis Gliwice… Działalność Natezji została doceniona w 2012 przez portal 24gliwice.pl, co tak ucieszyło właścicielki Urszulę Heinrich i Dominikę Bremer, że pochwaliły się na stronie Natezja.pl takim oto cytatem: “„W niedzielny poranek, na głównym placu w mieście nie było żadnych śladów po imprezowiczach. Nawet miejsca, przy których tradycyjnie gromadziło się najwięcej odpadów – fontanna Neptuna, okolice ławeczek czy studnia – lśniły czystością. Jak widać pracownicy… Czytaj więcej »

dzidek krępak

Te ruiny chwalone są na równi z Pompejami.

:)

To się wie. Nie bez powodu w opowieść o poniemieckiej ruderze wpleciono melodię o jej magicznych właściwościach. A frajerzy to łyknęli i przeżuwają do dziś.

prosty_gliwiczanin

A klony i jarzębiny na Toszeckiej zostały wycięte, brawo. I kolejny d..bilizm: wyjeżdżając z parkingu przy biurowcu Kopernik na ulicę Pionierów nie można teraz skręcać w lewo – ciekawe co na to pracownicy mieszkający np. na Obrońców Pokoju albo Tarnogórskiej. Mają zawijać aż do ronda na przy dworcu autobusowym?

Stasiu

Remont tego skrzyżowania pokazuje tylko, że głosowanie na człowieka od Frankiewicza, czyli Neumana to największy błąd. Ta inwestycja to wyrzucone pieniądze w błoto. Mieszkańcy obudźcie się! Tak samo jak redakcjo 24gliwice przestańcie w końcu reklamować co chwilę Adama Neumana.


RED. Mamy nie informować o wskazaniu A.Neumanna przez Z.Frankiewicza? Czy mamy również nie informować o innych kandydatach, wydarzeniach czy o samych wyborach?

Gliwiczanin

Pokaż mi lepszego kandydata ?

ja234

Inni kandydaci z czasem się pojawią.Cierpliwości.(1308)

Tolik

“Pokaż mi lepszego kandydata ?”….eeeee …….ktoś
Naczelne hasło gliwiczan
Albo kolejne: każdy będzie lepszy

:)

Jak to się dzieje, że wy nie macie nikogo lepszego? Pan wskazał – ciury klaszczą. A jeszcze rok temu nie było lepszego niż Zygmunt.

black_horse

@Gliwiczanin : A w czym ten kandydat jest najlepszy? Konkrety, nie slogany poproszę.

Jan

No jak to? Jest najlepszy, bo został namaszczony przez Frankiewicza. A poza tym jest z jego ekipy. Dodatkowo zasiadał od wielu lat na stołku w urzędzie. I… przez wiele lat wykonywał polecenia Frankiewicza jako jego zastępca.
Nie wystarczy takich kompetencji?

ewa

Miasto to olbrzymia firma, działająca we wszystkich dziedzinach życia mieszkańców. Czy oddalibyście ją komuś kto nie ma doświadczenia i chciałby się na nas uczyć?

Bredzisz

Mylisz się. Bardzo się mylisz. Właśnie taki z wami problem, że traktujecie miasto jak firmę, w której stado “roboli” ma robić na prezesów. Udzielę ci małego, oddolnego instruktażu, bo widzę, że zbyt długie urzędowanie przyćmiewa ci pojmowanie istoty sprawy. Miasto, to nie olbrzymia firma tylko olbrzymi dom.

Bredzisz

Miasto to dom, w którym jest ogrodnik, jest kucharz, jest sprzątacz, jest kamerdyner, … czyli wy – urzędnicy. Ale jest i domownik – mieszkańcy. Wam przez zbyt długie chodzenie do tej pracy bo o rzetelnym pracowaniu nie ma tu mowy, poodwracały się we łbach role. Jaką rolę pełni służba a jaką właściciel domu.

ewa

Jest dwóch Jarków, jeden bardziej od drugiego

:)

Ja bez żadnego trybu. RED. powinna informować o radnym Bodziochu, bo to niemożliwe, żeby nagle przestał być interesującym radnym, który poświęca się mieszkańcom za zupełną darmochę.


RED. Jeśli radny Bodzioch zgłosi chęć kandydowania na prezydenta Gliwic, na pewno o tym poinformujemy. Tak jak to ma miejsce w przypadku A.Neumanna czy każdego kolejnego kandydata.

rozsądny

Faktycznie zgadzam się, że ostatnio na waszej stronie czytam tylko i wyłącznie o Neumanie, a z innych stron dowiedziałem się, że jest m.in. Janusz Moszyński również będzie ubiegał się na kandydaturę na prezydenta Gliwic.

Jeszcze jego tu brakowało

Kazio

Dlaczego przystanek na Myśliwskiej przesunięto AZ o 130m??
Wiele osób wysiada tam i idzie na Toszecką, żeby przesiąść się na autobus jadący dalej w kierunku Kopernika czy Pyskowic. Teraz będą mieli dłuższy odcinek do dobiegnięcia.

Dzon

Dlaczego? Dla wygody kierowców. Przecież w tym zaczadzonym mieście wszystko robi się dla kierowców, a kontunuatorem tej filozofii wiejskiego głupka jest A. Neumann kandydat na następcę Frankiewicza.

black_horse

Pasażer w tym wszystkim jest najmniej ważny. Gdzie ty Kazio żyjesz?

Mad

Wiaty nowe Postawią???

Gliwice kocham

Fajne zrobiliscie (podpórki) dla rowerzystów i fajnie ze myślicie o rowerach

Ad

Ciekawe o ile mnie zarobiłby wykonawca, gdyby zrobiono tam rondo?

Gliwiczanin

Jak pruim czegoś nie robi to nagle da się wszystko zrobić w terminie