Przed nami zmiana czasu. W nocy z soboty na niedzielę podróżujących czekają komplikacje

Choć wiele osób narzeka, tego obowiązku nadal nie zniesiono – zmiana czasu z zimowego na letni w tym roku czeka nas w święta. Oznacza to, że w nocy z soboty (30 marca), na niedzielę (31 marca) będziemy spać o godzinę krócej. Przestawianie zegarków spowoduje komplikacje w nocnej komunikacji miejskiej .

 
Wskazówki zegarów zostaną przesunięte z godziny 2:00 na godzinę 3:00. W rozkładach jazdy autobusów pojawią się korekty, które obejmą kursy nocne następujących linii:

– linie metropolitalne: AP, M1, M14, M16, M105, M116;
– linie autobusowe: 32N, 617N, 692N, 840N, A4N.


Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca do sprawdzania bieżących informacji, które można znaleźć na stronie internetowej Transport GZM z rozkładami jazdy oraz w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Pomocą służą również konsultanci obsługujący całodobową, bezpłatną infolinię działającą pod numerem 800 16 30 30.

Żaden pociąg Kolei Śląskich nie będzie wtedy w trasie

Szczególną czujnością powinni się wykazać jednak pasażerowie pociągu 40141 relacji Tarnowskie Góry – Częstochowa, który wyjedzie z miasta gwarków punktualnie o 3:05 “nowego czasu”, czyli 2:05 “starego”. Dla regionalnego przewoźnika ta zmiana wiąże się z koniecznością wcześniejszego podstawienia składu.

– Zmiana zimowa istotnie opóźnia pociągi o godzinę, ale letnia nie ma wpływu na czas przejazdu pociągów – mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, podkreślając, że największe paradoksy występują w przypadku połączeń dalekobieżnych innych przewoźników. – Na przykład pociąg IC Uznam relacji Warszawa Wschodnia – Świnoujście przyjedzie na stację Nowy Tomyśl o godz. 1:56, by po 5 minutach postoju wyjechać z niej o 3:01.

(żms)/ZTM
fot. ZTM Info (FB)

Subskrybuj powiadomienia
Powiadom o
7 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze