Przegląd filmów Rubena Östlunda. W kinie Amok wyświetlone zostaną 4 filmy tego reżysera

Przegląd filmów Rubena Östlunda, dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy w Cannes, to nie lada gratka dla kinomanów. Od 27 stycznia do 2 lutego w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) będzie można zobaczyć cztery filmy Östlunda.

 
Przegląd filmowy „Uratuje nas tylko śmiech!” to świetna okazja, by przed najnowszą produkcją Östlunda, „W trójkącie”, przypomnieć sobie jego poprzednie filmy. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć mocną „Grę”, która jest oparta na prawdziwych wydarzeniach – inspiracją do powstania filmu był przypadek stosowanie przemocy psychicznej przez grupkę chłopców z Göteborga na swoich rówieśnikach.

„Turysta” jest wyrazem wielkiej pozafilmowej pasji reżysera – narciarstwa, jednak, jak zwykle u Östlunda, wyjazd na narty jest tylko pretekstem do opowiedzenia o wstydliwych tajemnicach społeczeństwa. „The Square” to z kolei celna satyra na świat sztuki współczesnej.


Ruben Östlund jest szwedzkim reżyserem, który filmy są naszpikowane zjadliwym humorem i socjologicznymi komentarzami. Ukazuje społeczeństwo w krzywym zwierciadle, nie odpuszczając ani elitom, ani niższym warstwom społecznym.

Szczegółowy harmonogram projekcji jest dostępny na stronie amok.gliwice.pl.

(żms)/UM Gliwice
fot. mat. organizatora