Przeładowany TIR przewożący świnie na autostradzie A4. Mandaty dla przewoźnika i kierowcy (TV)

Tych „pasażerów” powinno być po prostu mniej – komentują inspektorzy ITD, którzy zważyli pojazd przewożący świnie. Zwierząt było o ponad 2,5 tony za dużo.

 

Aby kontynuować przewóz nadmiar zwierząt trzeba było przeładować do innego pojazdu. Kontrola miała miejsce kilka dni temu w punkcie przy autostradzie A4 w Gliwicach.

Parking przy bramkach byłego punktu poboru opłat w Żernicy jest wyposażony w legalizowane miejsce do ważenia. Inspektorzy mogą więc w łatwy i wygodny sposób sprawdzać masę i naciski kontrolowanych pojazdów. Takiemu właśnie sprawdzeniu poddali wczoraj pojazd przewożący żywe zwierzęta. Trzoda chlewna była załadowana na trzech pokładach specjalnej naczepy – informuje Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego w Katowicach.

Wynik pomiarów jednoznacznie pokazał, że pojazd wraz z ładunkiem jest za ciężki. Dopuszczalna masa całkowita (40 ton) została przekroczona o 2,75 tony, czyli w pojeździe było co najmniej o kilkanaście świń za dużo

– dodaje WITD.

Pojazd był więc nienormatywny, ładunek miał charakter ładunku podzielnego, zatem naruszony został zakaz przewozu pojazdem nienormatywnym takiego właśnie ładunku, za co przewoźnikowi grozi kara 5 tys. zł. Mandatem ukarano także kierowcę.

Dalszą podróż inspektorzy obwarowali koniecznością doprowadzenia pojazdu (jego masy) do stanu zgodnego z przepisami, co wiązało się z koniecznością przeładowania części zwierząt. Przedsiębiorca transportowy na szczęście szybko zorganizował dla tej części zwierząt dodatkowy pojazd i mógł kontynuować transport – podsumowuje WITD w Katowicach.

(żms)/WITD Katowice
fot. WITD Katowice

18 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
09/05/2022 16:36

Pewnie jechały do Sejmu na nowy program władzy świńa plus

fanatyk napoi alkoholowych
09/05/2022 16:33

Kiedyś dawno temu taki transport odbywał się przez środek miasta i miłe zapachy zalatujące od świnek długo ciągnęły się za przejeżdżającą ciężarówką a po wybudowaniu autostrad mieszkańcy Gliwic zostali niestety na zawsze pozbawieni tej atrakcji, więc takie akcje Inspekcji choć na czas ważenia zatrzymują zapach przeszłości przynajmniej na skraju miasta a co się panowie Inspektorzy nawąchali to tego im już nikt i nic nie odbierze.

zielona żabka
09/05/2022 16:46

Może przed ważeniem w celu neutralizacji zapachu należałoby wykąpać świnki w pluskadełku ?

cenzurowany
10/05/2022 08:05
W odpowiedzi na  zielona żabka

Świnki miałyby radochę a dzieci jeszcze większą z powodu kontaktu z naturą.

aaga
12/05/2022 11:48

nie dosc z te biedaki jadą na rzeż to jeszcze do końca cierpią….. człowiek to jednak najgorsza ……. na tej ziemii

gang dzikich wieprzy
09/05/2022 14:03

Im więcej świń na pace tym bezpieczniej bo świnie gęsto upakowane stoją sztywno, bezpiecznie i ich masa jest równomiernie rozłożona po całej powierzchni ładunkowej, kiedy mają luz to mogą się w niekontrolowany sposób przewalać po całej ładowni gromadząc się w hałdy w jednym miejscu, zaburzając wyważenie naczepy co negatywnie wpływa na stabilny tor jazdy ciągnika siodłowego.

Ostatnio edytowany 1 rok temu przez gang dzikich wieprzy
euroentuzjasta
09/05/2022 14:46
W odpowiedzi na  gang dzikich wieprzy

To że eurokołchoz nie wprowadził jeszcze swoją dyrektywą pasów bezpieczeństwa dla świń przewożonych TiRami to zupełnie jest nie pojęte, wszak pod przykrywką bezpieczeństwa były wprowadzane większe kretynizmy.

Greta
09/05/2022 15:25
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

Unia europejska wprowadzi zakaz spożywania mięsa tak więc problem bezpiecznego transportu świń rozwiąże się sam, za komunizmu sowieckiego mięso było na kartki a za komunizmu eurokołchozowego mięsa nie będzie w ogóle i to jest ten postęp w rozumieniu komunistów o którym pisał Karl Marx a wiedział co pisze bo był przecież Niemcem a Unia Europejska realizuje politykę Niemiec i tylko likwidacja hodowli zwierząt, które wydzielają za dużo gazów cieplarnianych uratuje planetę.

klasa robotnicza
09/05/2022 15:32
W odpowiedzi na  Greta

Mięso będzie towarem superluksusowym, sprzedawanym w najdroższych butikach na które będzie stać tylko najlepiej zarabiających europarlamentarzystów.

Gang PiSena
09/05/2022 16:23
W odpowiedzi na  klasa robotnicza

Nie panikuj, prezes Glapiński jak go tylko PiS wybierze na następną kadencję, kiedy tylko Kaczyński skończy się szarpać z Ziobrą, dodrukuje ci tyle banknotów na wszystkie tarcze antydrożyźniane, że będziesz chciał dalej na nich głosować.

brak chodnika
09/05/2022 16:04
W odpowiedzi na  Greta

Już obecnie w wyniku unijnych obostrzeń chłopo-robotnikowi nie wolno w przydomowym chlewiczku uchować sobie na własne potrzeby świnki na naturalnej paszy bez antybiotyków i unijnych kolczyków aby mógł ją sobie zaszlachtować ze sąsiadem na święta bo obrońcy praw zwierząt dokonają samopodpalenia w geście protestu przed jego domem a samego sprawcę obleją czerwoną farbą. Ekologiczne domowe wyroby bez glutaminianu sodu są w niesmak unijnej kadrze urzędniczej umartwiającej, się jarmużem, brokułami, fenkułem i szparagami, których ostatnio Niemcom nie ma kto wyrywać bo Polacy osiusiali temat i nie znaleziono innych chętnych na tę robotę z pośród migrantów, którzy przypłynęli na tratwach przez Morze… Czytaj więcej »

alleluja i do przodu
09/05/2022 17:52
W odpowiedzi na  Greta

To jak to ? Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge udowodnili że mężczyzna musi tygodniowo spożywać 0,5 kg czerwonego mięsa, gdyż jest ono niezbędne do produkcji testosteronu a jego brak może powodować nawet depresje, więc chyba dlatego po korytarzach europarlamentu snuje się tylu smętnych miękiszonów ? Na szczęście Wlk. Brytania opuściła już unię i brytyjscy naukowcy mogą swobodnie publikować wyniki swoich badań bo nie obejmuje już ich unijna cenzura.

kingsajz dla każdego
09/05/2022 16:53
W odpowiedzi na  euroentuzjasta

Na dodatek urzednicy unijni w swoich służbowych limuzynach korzystają z klimatyzacji a trzoda chlewna nie ma takich udogodnień na naczepie tira i nawet nikt z zielonych aktywistów nie uwolni tych świnek chociaż potrafią wybić szybę w samochodzie osobowym w którym znajduje się piesek a upał i tu i tu jest taki sam, domagam się równych praw dla ludzi, psów i świń bo strasznie to nie po europejsku.

Ostatnio edytowany 1 rok temu przez kingsajz dla każdego
PAKer
09/05/2022 16:14
W odpowiedzi na  gang dzikich wieprzy

Zawsze wolne przestrzenie można wypełnić np. styropianem ;);)

SS3
11/05/2022 09:55
W odpowiedzi na  gang dzikich wieprzy

Ruchoma ścianka to jakaś technologia kosmiczna?

Uzupełniam
09/05/2022 15:39

Tego tira zważyli, a ile nie?

Gliwice zbudowało parę miejsc dla wag. Są przy Rybnickiej, Daszyńskiego, DK-88 i stoją tak opustoszałe, aż ktoś się nad nimi zlituje i zlikwiduje.

Pieniądze poszły w błoto. „Gliwice, przyszłość jest tu”.

Gang PiSena
09/05/2022 16:11
W odpowiedzi na  Uzupełniam

Inspekcja Transportu Drogowego, Policja i inne państwowe służby są pod nadzorem i podlegają PiSowskim ministrom a nie miejskim urzędnikom. Powinieneś o tym wiedzieć czy może 500+ paraliżuje ci rozumowanie ?

klara
09/05/2022 15:25

Co za świnie z tych którzy zatrzymali i ukarali szofera.Oby tym świniom też zrobili świństwo