“Przestajemy być wolnymi ludźmi”. Kilkaset osób na proteście przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego

“Myślę, czuję, decyduję”, “solidarność naszą bronią”, “je***ć PiS” oraz “wyp***ać” – to hasła, które pojawiały się najczęściej podczas piątkowego protestu na skwerze Doncaster.

 
Kilkaset osób zebrało się tam by wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego prowadzącej wprost do zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju.

Z powodu pandemii i obostrzeń dotyczących zgromadzeń, miał to być tylko spontaniczny spacer. Pojawiło się jednak kilkaset osób. Na początku uczestnicy przez dłuższy czas przebywali na skwerze Doncaster. Protestowali zapalając znicze, przynieśli też wieszaki symbolizujące nielegalną, barbarzyńską aborcję. Wśród przybyłych było wiele osób młodych, kobiet i mężczyzn, matek z dziećmi – nawet z tymi niepełnosprawnymi. Były kobiety już spełnione jako matki – dla swych córek i wnuczek.


– Przyszłam tu ponieważ mam 9-letnią córkę, sama jeszcze chciałabym mieć dzieci i nie chciałabym, żeby ktoś za mnie decydował gdy okaże się, że będę miała chore dziecko – mówi jedna z kobiet zebranych na skwerze Doncaster.

– Ja już dzieci nie planuję, sama mam dwoje dzieci i jestem tu ponieważ uważam, że zagrożona jest wolność. A w zasadzie nie, nie jest zagrożona – tracimy wolność. Po prostu przestajemy być wolnymi ludźmi – zaznacza druga z zapytanych uczestniczek protestu.

– Ja przyszłam tutaj z moją córką, w obronie mojej córki, mojej wnuczki i z godności własnej, i dlatego, że moja mama jest położną. Ja od dzieciństwa słyszałam historie i wiem, że kobieta jest zdolna do wszystkiego jeśli nie chce mieć dziecka. Należy jej stworzyć godne warunki, jeżeli tego dziecka nie chce mieć, szczególnie jeśli jest to dziecko mocno chore – podkreśla inna z uczestniczek.

– Jestem tu dla siebie i dla innych, żeby wyrazić sprzeciw i swoje oburzenie na to wszystko co się dzieje. Chcielibyśmy, żeby każdy miał prawo do decydowania o własnym ciele, każda kobieta, każdy mężczyzna, każda rodzina – komentują inne gliwiczanki.

– Protestujemy przeciwko politycznemu trybunałowi konstytucyjnemu, który wczoraj podjął decyzję uderzającą w kobiety, w ich wolność, ich zdrowie. Zdrowie psychiczne, zdrowie fizyczne. Doprowadzenie ciąży, gdy płód jest wadliwy – śmiertelnie chory, bardzo zniekształcony (w Internecie można znaleźć, o jakie choroby chodzi) to jest bardzo ciężkie dla kobiety, dla jej męża czy chłopaka. Urodzenie martwego dziecka to nie jest nic łatwego – mówi nam mężczyzna z grupy młodych uczestników protestu, któremu towarzyszyło kilku kolegów i koleżanka. – To co teraz zostało przepchnięte (przez TK, red.) zmusza kobiety do rodzenia martwych dzieci, albo dzieci, które umrą niedługo po porodzie, a przez te kilka chwil życia będą bardzo cierpiały – dodaje.

Na koniec uczestnicy protestu przeszli pod biuro poselskie posła PiS, Jarosława Gonciarza. Stanęły tam znicze, małe transparenty, a zgromadzeni skandowali hasła. Wydarzenie – do jego oficjalnego zakończenia – obyło się bez interwencji ze strony policji.

Przypomnijmy, Trybunał Konstytucyjny zdominowany przez sędziów kojarzonych z partią rządzącą orzekł, że dopuszczalność aborcji z powodu ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodna z konstytucją. To oznacza, że w Polsce będzie funkcjonowało najbardziej restrykcyjne prawo antyaborcyjne w Europie. Zakaz usuwania ciąży z powodów eugenicznych wejdzie w życie po opublikowaniu orzeczenia TK w „Dzienniku Ustaw”.

Podobne akcje protestacyjne odbyły się w całym kraju, w większości dużych miast, gromadząc setki i tysiące osób. Np. w stolicy pod kancelarię premiera udało się ok. 10 tysięcy protestujących.

(żms)
fot. 24gliwice.pl/żms

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Ampuła

Dyktatura bezdzietnych starców w walce o wzrost narodowych słupków demograficznych.
Sromotnie przegrywana ze społeczeństwem, bo suma urodzeń z ostatnich 12 miesięcy jest najniższa od 15 lat.
Jednak starcy związani emocjonalnie z kotami i ministrantami są już zbyt ślepi i głusi, żeby ta porażka do nich docierała.

Sceptykiem się urodzic

Ideologia kościelna wchodzi z brudnymi skażonymi płaczem gwałconych dzieci przez księży butami w życie normalnych ludzi którzy nie wieża w bajki jakoby jakiś gadający wąż gadał z ludźmi. Biskupi nie słyszą płaczu gwałconych dzieci przez hierarchów kościelnych ale słyszą płacz nienarodzonych zdeformowanych dzieci w łonie matek. Cenniki już mają gotowe za chest martwego czy umierającego płodu oraz przygotowują dodatkowe miejsca na cmentarzu – da już opłacone. Niebawem odczują to jak milczenie w tak ważnych dla społeczeństwa sprawach odbije się na ich wizerunku. Lata stanu wojennego gdy byli po stronie światła przyćmiewa czarna piekielna ideologia kościelna jaka wyłania się z tej… Czytaj więcej »

kop

Niestety ten wpis dobitnie dowodzi, że tak poważny i złożony problem jakim jest aborcja wykorzystywany jest przez skrajne środowiska zarówno lewicowe jak i prawicowe.Jedni uważają, że im się zabiera wszystkie prawa, drudzy, że właśnie w imię tych praw walczą o życie… Napiszę wprost – jesteście durniami.

ziomek

Jaki wg. ciebie prawem banda starych dziadów ma decydować co kobieta może zrobić ze swoim ciałem? Jesteśmy ich niewolnikami czy co? Może zamiast wpierdalać się w prywatne życia ludzi, mówić nam kto może z kim sypiać czy o czym może za siebie zdecydować to by się zajęli czymś co jest ważne jak np. walka ze skutkami pandemii, bo tego też nie potrafią, a jak im przeszkadza w przeprowadzeniu wyborów to twierdzą, że jej nie ma

Noc

Ty **** też będziesz stary,nie przegap tego

kop

Nie jestem ani medykiem, ani etykiem, ale w tym sporze nie chodzi o to co Kobieta może zrobić ze swoim ciałem, ale z tym co jest w jego wnętrzu. To “coś” uważane jest za życie, człowieka i dlatego nie można problemu tak bardzo spłycać.
Wszystkich zwolenników aborcji uspokoję – jestem za tym aby ostateczna decyzja należała do Kobiety. I nie dla tego, że ma do tego prawo, ale dlatego, że jeżeli dramatyczna decyzja o aborcji zapadła to muszą być ku temu bardzo ważne powody.

Teraz rozumiesz?

Pani doktor jaki kolor oczu będzie miał zlepek komórek jaki mam w sobie? Brązowy? To nie, proszę dopisać do rachunku usunięcie. Miały być zielone oczy.

treya50

Ty ***** nic nie rozumiesz i kpisz z poważnej sprawy. Tfu

Teraz rozumiesz?

Podałem przykład obrazujący patologię.

Ad

@Teraz rozumiesz?
To Ty niczego nie rozumiesz. Nie chodzi o całkowitą liberalizację prawa aborcyjnego, tylko o jej możliwość w skrajnych przypadkach. Kumasz?

Bóg

nie, nie muszą.

Clackson

‘… w tym sporze nie chodzi o to co Kobieta może zrobić ze swoim ciałem, ale z tym co jest w jego wnętrzu. To “coś” uważane jest za życie…”
Słowo klucz – “uważane jest”. Z tym kto, co uważa trzeba uważać. A bezrozumne “siłowe” narzucanie innym swoich uważań to zwyczajna dyktatura.
Jeszcze nie tak dawno uważano, że Ziemia jest płaska itd. Giordano Bruno mógłby coś powiedzieć na temat narzucania innym swoich wyobrażeń, ale spłonął na stosie ponieważ uważał inaczej.

Wujek

To nie jest słowo klucz, bo to coś to nie jest rzecz, to jest żywy tworzący się organizm i o tym należy pamietac

Masakra

… i tak sobie pływając rozmyśla i planuje, że w przyszłości zostanie politykiem.

Urko

@kop. O. Jakiś kato-pisoidalny troll po szkoleniu się trafił. Wiesz co cię zdradza, pisoidku? Fraza “Wszystkich zwolenników aborcji…”. Na tych manifestacjach, pisoidzie, nie ma “zwolenniików aborcji” . Są zwykli ludzie, którzy chcą żyć w racjonalnym funkcjonującym kraju.

kop

@Urko. Mam już swoje lata i myślałem, że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć, ale Twoja teza jest tak absurdalna, że nawet nie wiem co napisać…

timemachine

aby odpowiedzieć na twoim poziome to chcę Ci zwrócić uwagę że na szczęście twoja matka decydując o swoim ciele niestety nie zdecydowała się usunąć ciąży z uwagi na niskie IQ płodu. A teraz napiszę coś nad czym spróbuj pomyśleć. Usuwanie ciąży powinno być dozwolone jedynie w moim odczuciu gdy zagraża to życiu i zdrowiu albo gdy doprowadzi do cierpienia. Tylko kto ma o tym decydować czy takie a nie inne cierpienie wystarcza? Zastanów się ziomek.

Sceptykiem się urodzic

Jeśli grupa ludzi wieży w gadającego węża to ich sprawa. Mogą w tą wiarę z szacunkiem i powagą edukować SWOJE dzieci. Niech robią to w domu w miejscach kultu węża ale niech nie zmuszają MOJE dzieci by wierzyły w te bzdury. Tak zgadzam się. Jesteśmy durniami bo gdy dochodzi do skrajności w każdej ze stron znika zdrowy rozsądek. To jak bardzo ciemna jest jedna i druga to temat na inną dyskusję. Tu każda ze stron jest nieomylna i ma rację. “Nigdy nie połączy się ognia wody i powietrza.” Tak powiedzą nieuki. A jednak to zjawisko występuje w przyrodzie w ściśle… Czytaj więcej »

kop

A jeśli do braku zdrowego rozsądku dołączymy emocje to efekty są do przewidzenia. Odnoszę wrażenie, że właśnie o to chodzi politykom. A tak na marginesie, jeśli można zapytać – kto Twoje dzieci zmusza, by wierzyły w te “bzdury”?

Sceptykiem się urodzic

Szkoła. Piętnując je i szydząc że są inne i gorsze bo nie chodzą na lekcje ideologii węża prowadzone przez czarnych wyznawców.

kop

No tak… czytając wiele komentarzy, nie tylko na tematy o których piszemy, bardzo często czytam – szkoła. Wszystkiemu winna jest szkoła, lub wprost – nauczyciele. Owszem, zwłaszcza na początku edukacji – szkoła jest ważna, ale wobec postawy społeczeństwa, a w szczególności rodziców bardzo często bezsilna, ale to temat na zupełnie inną dyskusję.
Wracając do sedna – religia (póki co) jest nieobowiązkowa, więc stwierdzenie o “zmuszaniu do wiary” jest sporym i zupełnie niepotrzebnym nadużyciem.

Bóg

nie, nie jest.

treya50

Jak to jest nieobowiązkowa, skoro rodzice muszą pisać oświadczenie, gdy dziecko nie uczęszczać na “lekcje” religii !!!

kop

@treya50 – religia jest nieobowiązkowa, obowiązkowe są oświadczenia, na podstawie których szkoła wie które dziecko chodzi na religię, a które nie. Proszę nie kompromitować się…

Ampuła

To są obowiązkowe deklaracje światopoglądowe w formie archiwizowanego dokumentu z odręcznym podpisem, wymuszane na rodzicach pod pretekstem nauki dzieci.
Niezgodne z konstytucją, która zabrania przymuszania zarówno do ujawniania, jak i nieujawniania światopoglądu.
Tu kompromituje się wyłącznie reżim kato-socjalistyczny.

Ampuła

To właśnie “nieobowiązkowość” w rozumieniu zamordystów katolickich u władzy nad szkolnictwem świeckim ;-) Jeżeli dziecko nie będzie brać udziału w nieobowiązkowych lekcjach np. łaciny, astronomii, gastronomii czy tańca ludowego, wystarczy, że rodzice nie zapiszą go na te zajęcia. Jednak szkolna katecheza katolicka jest traktowana inaczej. Na wyplątanie dziecka z jej “nieobowiązkowości” jest potrzebny specjalny dokument w formie deklaracji. Rodzic otrzymuje od dyrekcji szkoły papierek (nie z episkopatu, z ministerstwa szkolnictwa!) i polecenie złożenia podpisu pod dokonanym przez siebie wyborem. Obowiązkowo, pod groźbami administracyjnymi. Wielokrotnie, bo na początku każdego roku szkolnego. Tym sposobem do archiwum szkolnego mają trafiać dokumenty z odręcznym… Czytaj więcej »

kop

@Ampuła – muszę Cię zmartwić – Twoja konspiracja nie ma żadnego sensu, bo w archiwach i tak zostanie odnotowane, że Twoje dziecko nie chodziło na religię. Po prostu w dzienniku nie będzie miało z tego “przedmiotu” oceny. Tak więc, wprawdzie bez podpisu Twój światopogląd został odnotowany. W zasadzie już powinieneś się bać.

Ampuła

Jak uczy historia zamordystycznych totalitaryzmów, po latach w teczkach liczą się tylko dokumenty z podpisem. Deklaracje współpracy z reżimem spisane odręcznie.
Kwitowanie srebrników bardzo niesympatycznym atramentem.
A do tego nie zmuszą mnie tępi kanceliści kuriewni ani ich kuratoryjne sługusy.

kop

Gdzieś tutaj pisałem, że nie jestem medykiem, ale mimo wszystko pokuszę się o diagnozę: morbus dissidentiae phreneticae.

Asik

@kop
Brawo!!!!!
Poza jechaniem na siebie żadnej merytoryki.
Oni są durniami

Ksenomorf

My na Śląsku jesteśmy w szczęśliwej sytuacji , że mamy blisko do cywilizowanego kraju . Tylko kilkadziesiąt kilometrów A1 i jesteśmy w Ostrawie gdzie można dokonać aborcji bez problemów .

martyna

Mam nadzieję, że najpierw będziesz musiał zawnioskować o paszport. Wraz z Polexitem skończy się cwaniakowania: skrobanie za granicą i leczenie na koszt NFZ

treya50

Nie będzie żadnego Polexitu !

subiektywny

Pisz za siebie!To już nie komuna i odpowiedzialność zbiorowa.!

gliwicki mgr

Jeszcze brakowało nam żeby św. Kaczyński z błogosławionym Morawieckim wtrącali się w brzuchy wolnych kobiet. Czy to jest demokracja czy komunizm?

Aborcja

Lewactwo konstytucja, konstytucja:) nauczcie się wreszcie ją szanować a nie tylko wymachiwać!

Dziadek Rainhold

mgr Przyłębska, Piotrowicz, Pawłowicz i reszta dublerów mają tyle wspólnege z Trybunałem Konstytucyjnym. co zamek od rozporka z Zamkiem Królewskim

treya50

Brawo, brawo dziadek Rainhold, lepiej tego nie można było wyrazić !!!

Szpagin

Za komuny aborcja była legalna.

Historia

a w III Rzeszy była zakazana.

Batalion Parasol

W III Rzeszy była zakazana dla Niemek, ale dla Polek wręcz przeciwnie.

Ampuła

Była legalna i to w wersji “open” – bez żadnych eugenicznych kompromisów. I jak ta liberalna aborcja wpłynęła na demo-liczby? PRL startował z 24 milionami Polaków w 1946 r., a skończył po 45 latach z 38 milionami. Czyli za stalinizmu, gomułkowszczyzny, Gierka i szalejącej aborcji przybyło 14 milionów. Co ważne, w całym tym okresie dość twardo trzymano kler za mordę. To znaczy budowali kolosalne kloce, kosili pieniądz i knuli przeciwpaństwowo, ale do stanowienia praw i dyktowania ustaw nikt ich nie dopuszczał. W czerwcu 2020 r. ludność Polski liczyła około 38,3 miliona osób. Uczciwie odliczając emigrację, zostaje w kraju około 35… Czytaj więcej »

Ostatni Sprawiedliwy

Za niemieckiej okupacji także.

Laszlo_egesz

To dobry przykład, że nawet za niemieckiej okupacji było lepiej pod pewnymi względami.

Ostatni Sprawiedliwy

@Laszlo_egesz. Owszem, było lepiej, tylko dla Niemców i folksdojczów.

PRL bis

A po której stronie stanie policja i wojsko? Będą z obywatelami? Czy staną za rządem totalnym i będą tam gdzie kiedyś stało ZOMO

Obserwujący

Ludzie zaczęli się budzić.Zaczyna do nich docierać,że pisiory to kanciarze,oszuści,manipulanci.Ręka w rękę z klerem kształtują polskę na obraz swoich wyobrażeń.
Jak zawsze tajming idealny,wzrost zachorowań,aresztowanie giertycha przeszło jakoś spokojnie no to trzeba zaserwować suwerenowi temat aborcji.Całe ich postępowanie to iluzja i piar.
Suweren kupiony został pińćetem, kler poprzez swoją propagandę dokonuje reszty.Jest już zacofany kraj, tylko dlatego,że dziadek z nowogrodzkiej ma takie swoje rojenia i wymysł.Efekty są.
Obudźcie się ludzie.

Karma wraca

Zabicie dziecka wiąże się z potępieniem i walką z sumieniem przez całe wasze beznadziejne życie!
Co święta będzie wracać do was myśl, że usunęłaś człowieka, który tak samo jak ty miał prawo do życia.

Batalion Parasol

Jezu! Co za banda baranów pod tym artykułem. Wydawało mi się, że nienawidzicie głównie przyrody i ekologów, a tu patrz – do tego doszły kobiety, sprawiedliwe prawo i demokracja. Wydawało mi się również, że nigdy nie dam łapki w górę komentarzom Ampuły, a zaskoczył mnie on pozytywnie! Widocznie nadchodzi koniec świata, bo świat staje na głowie.

Jolka22

Covid już się cieszy. Będą żniwa, ciekawe na kogo padnie, kto nie będzie pił szampana w Sylwestra.

Kongo roup

Krzyczeliscie konstytucja , to ją macie.o co wam chodzi?!!

Bajtek

Ten trybunał z “towarzyskim odkryciem roku” prezesa na czele, ma z Konstytucją tyle wspólnego co zamek błyskawiczny z Zamkiem Królewskim.

cc

Konstytucja w art 38, ” Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.”
Tu dochodzimy do meritum: gdzie zaczyna się życie, czy w momencie poczęcia czy też porodu. W polskim ustawodastwie od porodu, (160 k.k. i innych przepisach rozdziału XIX Kodeksu karnego jest zdrowie i życie człowieka od momentu rozpoczęcia porodu, to jest od początku bólów porodowych, a w przypadku cesarskiego cięcia – od otwarcia pęcherza płodowego). Miliśmy kompromis teraz mamy problem.

pax

od teraz wszyscy wojacy pojda pod sad bo za kase jezdza po swiecie i zabijaja
i bardzo dobrze

Urko

@cc. “Konstytucja to taka książeczka jest”. Jarosław Kaczyński aka “Polskęzbaw”, alias “Wodzuś” , vel “Władca PiSoidalnych Marionetek” Przez niektórych zwany niesłusznie “Żoliborską inteligencją”. Niesłusznie ze względu na słowo “intelgencja”

Pislam

Wstąp do ORMO wyjdziesz na ludzi

matuzalem

Rzepliński w “GW”: “Nieważne, jak byśmy próbowali to elegancko nazwać, aborcja jest zabójstwem”

Gliwiczanin

Ten plac za Ikarem to idealne miejsce na budowę kilkupiętrowego parkingu w centrum miasta jak to ma miejsce w wielu dużych miastach.

wiktor

Bolszewicka Dzicz. Dzisiaj maja jedną błyskawice. Jutro dodadzą drugą a potem trupią główkę i wyjdzie im SS. Tylko ciekawe dlaczego kiedy lewaki uchwalały konstytucję w 1997 r i wpisały do niej że Państwo chroni życie ludzkie a ówczesny Trybunał Konstytucyjny, ich trybunał w tym samym 1997 r. wydał wyrok że życie rozpoczyna sie od chwili poczęcia to im to nie przeszkadzało, A teraz jak obecny Trybunał wydał wyrok ze zapis w ustawie jest niekonstytucyjny ze względu na poprzedni wyrok Trybunału i zapis w konstytucji to tragedia. A jaki miał wydać zeby był zgodny z prawem? To po co te jełopy… Czytaj więcej »

Dżejms_Błąd

Te Wiktor, specjalisto od prawa konstytucyjnego. Jedno pytanie: czy jak twoje dziecko będzie lewakiem czy homoseksualistą czy bolszewikiem tez będziesz przeciwko aborcji? A w ogóle skąd ta piana w tych nienawistnych ustach skoro podobno 90% Polaków to katolicy i na pewno akceptują najostrzejsze prawo aborcyjne w cywilizowanym świecie. Szanuj wybory innych, nie narzucających swojego światopoglądu, bo kto powiedział, ze masz racje?

Urko

Chce ci się ? Jeśli przyjmiemy, że w 1989 r. miała miejsce bezkrwawa rewolucja , to obecna sytuacja ma wszelkie cechy kontrrewolucji . A zatem cytując klasyka : “Z kontrrewolucją się nie rozmawia, do kontrrewolucji się strzela” Uprzedzając skowyt i pochrumkiwania pisodalnych trolli wasza ulubiona “ulica i zagranica” to cytat z tego samego klasyka

POmimo maseczek

ciagle te same twarze !!!!
,,POwolne sądy,, itd.

Hahahaha

Jak zniosą aborcję to zobaczycie ile księży zostanie tatusiami

De facto

Ja tam popieram wszystkie działania rządu, jeżeli tylko przyczynią się do wcześniejszej jego agonii.

Fafcio

Skoro wy walczycie o wolność i decydowanie o swoim ciele to ja się przyłącze. Przeszkadza mi niepełnosprawny sąsiad bo ogranicza moja wolność i nie pozwala mi skakać na skakance w moim domu bo mu z sufity tynk leci. A przecież muszę zadbać o swoje ciało, przecież to moje ciało i to ja decyduje!!!!. Ja chce go usunąć tak jak wy swoje dzieci.

Ad

Zrobili zasłonę dymną z aborcji i przegłosowują nam obowiązkowe szczepienia na COVID…

Ad

Dwie rzeczy, które mnie rażą:
1. przestańcie się rzucać na kościoły, bo przypomina mi to akcje rolników blokujących drogi (ktoś mi zrobił źle, to dowalę innym), idźcie pod dom Kaczyńskiego albo pod domy członków Trybunału
2. nie angażujcie w to struktur LGBT, już na kilku zdjęciach widziałem aktywistki w tęczowych strojach, machających transparentami w stylu “moja macica”

Obserwujący

Tylko,że to własnie kler miesza i wtrąca się do rzeczy od których mają się trzymać z daleka.Ma być aborcja bo tak chce kler, nie ma być badań prenatalnych bo tak sobie roją pisiory.Będzie w tym kraju jak w jakimś zacofanych krajach trzeciego świata, z resztą JUŻ jest zacofanie.
Za kler trzeba się zabrać,pokazać im ,że nie są świętymi krowami tylko spasionymi, starymi,sfrustrowanymi tetrykami.

Zenon szota

Sama koalicyjną inteligencja się zaprezentowała . To mam w d…. tych którzy się pchają do koryta

Zdziwiony

Zdaje się, że Probierz już nie jest senatorem, bo wygryzł go Frankiewicz. Mimo to ma dalej swoje biuro?

Don-hichot

To wygląda na zacietrzewienie ponad rozsądek.
Założąc że była to piowska prowokacja tłumy wieszkowców jak kamikaze szły na żywioł narażając się na kary administracyjne a szczególnie na tłumnym zakażenie covidem ,co nieopatrznie wyniknie w przyroście zachorowań wśród tej goowniażerni !
Kupom mości głupcy-kupom.

Dziadek Rainhold

“Znów zabijają w nas młodość Znów zabierają nam wolność”
Za Kobranocka

Trala

Mówię i tych co ryczały je bać i wy pier dalac to zwykłe S…..nie mające z kobietą nic wspólnego!