Przyjdź do Biblioforum i zobacz wystawę o Smerfach. Niebieskie skrzaty będą tam do końca maja

Od 7 do 31 maja w Biblioforum będzie można oglądać wystawę poświęconą niebieskim skrzatom. Gliwiccy bibliotekarze przygotowują też specjalny Smerfowy Quiz.

– Prawie każdy swego czasu sympatyzował z przeuroczą gromadką z Papą Smerfem, Ważniakiem czy Smerfetką na czele. Każdy chociaż przez chwilę obawiał się złego Gargamela. Wystawa opowie o skrzatach i ich twórcy. W tym samym czasie za pomocą specjalnego Smerfowego Quizu sprawdzimy również na wesoło naszą wiedzę o Smerfach – zapowiadają pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, organizatorzy gliwickiej wystawy.

Autorem ekspozycji „60 lat Smerfów” jest Hugues Dayez. Wystawa została zrealizowana przez Wallonie-Bruxelles International we współpracy z IMPS The Smurfs Brussels. Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela wspiera to wydarzenie.

Wstęp na wystawę w Biblioforum (Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1) jest wolny. Oddział MBP w Gliwicach jest czynny od poniedziałku do soboty między godz. 9.00 a 20.00 oraz w niedziele handlowe od godz. 12.00 do 20.00.

(żms)/UM(mm)