Ptasie bufety uczą czym karmić ptaki. Znajdziemy je w dwóch miejscach na terenie Gliwic

fot. MZUK Gliwice

Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Czechowicach oraz w Parku Szwajcaria stanęły Ptasie Bufety. To urządzenia, które wydają zdrową karmę dla ptaków. Pełnią też ważną funkcję edukacyjną.

 
Na urządzeniach znajduje się instrukcja obsługi. Wystarczy 2 zł, żeby z Ptasiego Bufetu pozyskać zdrową karmę dla ptaków – pełną różnorodnych i odżywczych ziaren. Ważne, żeby karmy nie wsypywać bezpośrednio do wody, a pozostawić ją na brzegu. Ptasie Bufety uczą, żeby nie dokarmiać ptaków (jak to się dzieje najczęściej) pieczywem, które może im zaszkodzić.

Ściany urządzenia pełnią też funkcję tablic informacyjnych. Można dowiedzieć się czym i w jakich okrasach szczególnie dokarmiać ptaki. Są też ciekawostki na temat występujących gatunków ptaków.

Ptasie Bufety do Gliwic dotarły dzięki porozumieniu MZUK z firmą z Ostródy, która wyszła z inicjatywą montażu urządzeń w naszym mieście. Wcześniej pojawiły się one m.in. w Rumi, Barczewie, Suwałkach.


(żms)/MZUK Gliwice
fot. MZUK Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Hej sokoły

Ludziom w żaden sposób nie da się przemówić do rozsądku. Można uzasadniać, trąbić, pisać o tym, że karmienie gołębi jest złe i że sama ich obecność w mieście jest zła a i tak pani w fikuśnej czapce będzie wysypywała wiadra “karmy” nawet w środku lata gdy maja pożywienia pod dostatkiem. Na taką nie ma bata. Codziennie jakaś papka w plastikowych tackach i worek ryżu sru w to samo miejsce od lat, w którym już nawet trawa nie rośnie bo ziemia jest toksyczna od odchodów. Podobnie jak nic nie zmieni zwyczaju karmienia kaczek szkodliwym dla nich chlebem. Najważniejsze żeby bombelek miał… Czytaj więcej »

Gruntowy przymrozek

A wykarmione bezdomne koty, którym porobili domki są zbyt leniwe by redukować te latające szczury.

Gruntowy przymrozek

Dokarmianie ptaków latem nosi znamiona zbrodni. I ktoś jeszcze ośmiela się nazywać to edukacjią.

lol

skoro magistrat ma tak na uwadze ptaszęta wypadałoby nie wycinać drzewek bo to ich domki może na kuźni kadr magistrackiej czyli Pś tego nie wykładali niemniej tak jest