Rada Miasta jednomyślna sprawie nazwy skweru. „Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia”

Skwer Neptun – to już oficjalna nazwa oddanego na początku lipca zieleńca pomiędzy ulicami Przedwiośnie i Dzionkarzy w Sośnicy. Propozycja ta zwyciężyła w internetowym głosowaniu mieszkańców dzielnicy. Za jej nadaniem zagłosowali również wszyscy radni obecni na czwartkowej sesji Rady Miasta.

 
Przypomnijmy, nowy skwer powstał na zarośniętej działce o powierzchni 11 tys. m², znajdującej się pomiędzy ulicami Przedwiośnie i Dzionkarzy, będącej pozostałością po nieistniejącym już kąpielisku „Neptun”. W ramach zrealizowanej przez miasto inwestycji, której koszt wyniósł niemal 950 tys. zł, powstała zielona, atrakcyjna i funkcjonalna przestrzeń rekreacyjna. Na obsadzonym tysiącami ozdobnych krzewów terenie stanęły drewniane ławki z oparciem, parkowe leżaki, stoliki do gry w szachy, terenowe urządzenia sensoryczne imitujące dźwięki, tablice przyrodnicze, domki dla owadów, poidełka oraz karmniki dla ptaków.

Nowemu miejscu, które od razu skradło serca gliwiczan, brakowało jednak nazwy. Kroki w kierunku jej wybrania podjęła Rada Dzielnicy Sośnica, która na swojej stronie na Facebooku ogłosiła konkurs.

W ramach plebiscytu mieszkańcy zgłaszali w komentarzach swoje propozycje nazwy, a następnie głosowali na nie za pomocą wirtualnych reakcji. Największą popularnością wśród internautów cieszyły się „skwer Słoneczny” oraz „skwer Neptun”. I to właśnie druga nazwa – korespondująca ze zlokalizowanym obok basenem Neptun oraz dawnym kąpieliskiem Neptun – ostatecznie wygrała plebiscyt.

W czwartek, 14 września, podczas Sesji Rady Miasta za nadaniem nowemu skwerowi nazwy „Neptun” zagłosowali także wszyscy z obecnych 24 radnych. Uchwała weszła w życie z dniem jej podjęcia, zatem oficjalnie możemy już mówić o skwerze Neptun.

Skwer zyska też oświetlenie

Jesienią na nowym zieleńcu pojawią się kolejne nasadzenia – niemal 40 drzew i prawie 150 róż rabatowych. Oprócz tego – jak informuje MZUK – firma Tauron, odpowiedzialna za wykonanie przyłącza zapewniła, że wykona je do grudnia 2023 roku, co umożliwi uruchomienie latarni zainstalowanych na terenie obiektu.

(żms)/UM Gliwice(ml)

9 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze