Radny Gornig zawiesza swoje członkostwo w PO. “Jestem medialnie patroszony”

Radny Kajetan Gornig (PO) złożył wniosek o zawieszenie w strukturach partii.

To efekt niejasności związanych ze sprzedażą jednego z mysłowickich szpitali.

Sprawa wybuchła w piątek, kiedy gazeta “Fakt” poinformowała o wyjątkowo niskiej kwocie zakupu jednego z mysłowickich szpitali przez Mysłowickie Konsorcjum Medyczne. W skład tego podmiotu wchodził właśnie gliwicki radny.

– Po pierwsze zakup nie dotyczył nieruchomości, ale zbycia udziałów w spółce. Sama nieruchomość pozostała własnością miasta. Nie jest prawdą też podawana przez gazetę cena. Szpital był zadłużony na 2,8 mln złotych i tę kwotę także należy uwzględnić – wyjaśniał nam w piątek główny zainteresowany.

Sprawa szybko wypłynęła na arenę ogólnopolską, a w Sejmie doszło do ostrej wymiany zdań między premierem Donaldem Tuskiem i prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim.

W poniedziałek gliwicki radny zdecydował o zawieszeniu swojego członkostwa w partii.

– Praca, którą realizuję jest dla mnie bardzo ważna. Na podstawie fałszywych informacji robi mi się krzywdę. Jestem medialnie patroszony – mówi radny i dodaje, że zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią skieruje wniosek do wydawcy “Faktu” o sprostowanie publikacji, a jeśli to nie poskutkuje to wystąpi na drogę prawną.

– Czuję się człowiekiem, który uratował ten szpital. Nie zawahałbym się zrobić tego jeszcze raz, nasz zespół wyciągnął placówkę na prostą. Teraz mieszkańcy mogą rodzić dzieci w Mysłowicach, nie muszą jeździć do miast sąsiednich. Za to dostałem okropne manto od mediów. To “grillowanie” bardzo wiele mnie kosztuje psychicznie – mówi Gornig.

Jeszcze w piątek, na oficjalnej stronie Mysłowic pojawiło się oświadczenie podważające rzetelność publikacji “Faktu”.

– W odpowiedzi na publikacje medialne Urząd Miasta Mysłowice informuje, że przedmiotem sprzedaży nie był szpital, a udziały Gminy w Mysłowickim Centrum Zdrowia (były Szpital nr 1). Grunty oraz budynki nadal pozostają własnością miasta Mysłowice i są jedynie dzierżawione nowemu nabywcy.
Ponadto kwota 135 tys. zł uzyskanych ze sprzedaży udziałów stanowi ułamek wszystkich korzyści finansowych i pozafinansowych zawartych w umowie. Nowy nabywca przyjął na siebie bowiem zobowiązania, które na dzień 30.09.2013 r. wynoszą blisko 2,8 mln zł – czytamy w piśmie.

Kajetan Gornig w gliwickiej Radzie Miejskiej pełni funkcję Przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.
(msz)