Recepta online – Twój sposób na szybki powrót do zdrowia

lh

O przydatności recepty online przekonało się już tysiące pacjentów. To bardzo dogodna forma na uzyskania potrzebnego nam leku. Jak możemy otrzymać receptę online?

 

Konsultacja online oraz internetowe konto pacjenta

Dzięki konsultacji online możemy otrzymać pomoc lekarską w rzeczywistym czasie. Specjalne platformy medyczne dają dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu oraz specjalistów wybranych dziedzin medycznych, którzy są dostępni dla pacjentów przez cały czas. Wybierając platformę medyczną online zapewniamy najszybszą reakcję na nasze dolegliwości.

Internetowa konsultacja lekarska obywa się o każdej porze dnia i roku. Wystarczy wypełnić formularz medyczny na stronie i opłacić określoną usługę. W krótkim czasie przychodnia online skontaktuje się z nami w wybrany przez nas sposób.

Duże możliwości daje również skorzystanie z internetowego konta pacjenta. Na internetowym koncie pacjenta mamy dostęp do wystawionych przez lekarza dokumentów takich jak e-recepta, skierowania oraz zwolnienie online. Będą dla nas dostępne w każdym monecie, w którym potrzebujemy sprawdzić zawarte w nich informacje. Podobnie, na koncie możemy przeglądnąć również naszą historię medyczną.

Recepta online

Konsultacja online to najłatwiejszy sposób na otrzymanie dostępu do potrzebnych nam leków. Podczas niej specjalista wystawia receptę online. Warto zaznaczyć, że część leków może zostać wypisana przez dowolnego lekarza. Jeżeli nie są to specjalistyczne środki zostaną wystawione przez każdego pracownika medycznego będącego obecnie na dyżurze.

Żeby pacjent otrzymał dostęp do e-recepty lekarz musi przeprowadzić wcześniejszy wywiad medyczny. Służy on między innymi do określenia zasadności wystawienia recepty online. Posiłkując się na historii naszej choroby, wynikach badań oraz analizie obecnego stanu specjalista bezpiecznie może wystawić potrzebny dokument. Niekiedy jednak występują sytuacje, w których lekarz widzi zastrzeżenia i wówczas może zlecić wykonanie dodatkowych badań.

E recepta online wygląda tak samo jak elektroniczna recepta wystawiana w ośrodku stacjonarnym i jest respektowana w każdej aptece. Jej najważniejszą częścią jest czterocyfrowy kod, który wraz z numerem PESEL pacjenta upoważnia do odebrania potrzebnych leków.

Przepisane leki muszą być odebrane w określonym czasie. Warto jest mieć to na uwadze żeby uniknąć sytuacji, w którym minie termin na realizację dokumentu. Najczęściej spotkamy się z 30 dniowym okresem.

Zalety recepty online

Recepta online może zostać zrealizowana w dowolnej aptece. Nie musi jej zrealizować osoba, na którą została przepisana. Wystarczy znać pesel pacjenta oraz kod.

Elektroniczna recepta jest wygodną formą, ponieważ w każdej chwili i sytuacji mamy do niej dostęp. Widnieje w koncie pacjenta, wejdź w logowanie do niego, a zobaczysz podgląd recepty na przepisane leki oraz ich dawkowanie. Wprowadzenie e-recepty dało możliwość na liczne ułatwienia nie tylko dla lekarza, ale również pacjenta.

Zaletą recepty online jest zwrot pieniędzy w przypadku, kiedy lekarz stwierdzi, że lek nie może zostać przepisany. Wybierając usługę wystawienia dokumentu przez internet na określony leku musimy wcześniej za nią zapłacić. Dopiero wówczas lekarz analizuje nasz przypadek.

Decydując się na e-receptę zaoszczędzimy koszty na dojazdy, ale też czas i stres, na który możemy być narażeni podczas czekania w dużych kolejkach w przychodniach. W przypadku choroby wszelkie potrzebne formalności załatwimy przez konto pacjenta będąc bezpiecznie w domu bez narażania się na kontakt z innymi.

materiał partnera