ZDM potwierdził termin remontu ul. Jagiellońskiej. Rozpocznie się od usunięcia torów

To wyczekiwana przez kierowców realizacja, która od lat była odsuwana w czasie. Najpierw w usunięciu torowiska i wymianie nawierzchni ulicy Jagiellońskiej przeszkadzała trwająca do marca 2016 roku budowa DTŚ. Później rozpoczęło się żmudne projektowanie.

Niemal po 2,5 roku od zakończenia realizacji drogowej trasy średnicowej ZDM ogłosił początek robót związanych z remontem ulicy Jagiellońskiej. Przyczyną odraczanego terminu prac były, oprócz opracowania projektu, potrzeba zgromadzenia odpowiedniej dokumentacji i poczynienia wielu przygotowań.

– Jeszcze w lipcu, w jego drugiej połowie, planowane jest rozpoczęcie remontu ul. Jagiellońskiej. Realizacja tego przedsięwzięcia to głównie przebudowa nawierzchni jezdni i chodników, ale wcześniej prace przygotowawcze związane z usuwaniem torowiska czy wymianą sieci uzbrojenia podziemnego

– informuje Jadwiga Stiborska, rzeczniczka ZDM.

Lista prac na odcinku od ul. Ks. Hlubka do skrzyżowania ulic: Jagiellońskiej, Zabrskiej i Konarskiego jest dłuższa. W tym miejscu powstanie także ścieżka rowerowa, uporządkowane zostaną miejsca postojowe. Zakończenie prac planowane jest w IV kwartale 2018 roku.

Na potrzeby sprawnego przeprowadzenia remontu ulicy, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. W chwili obecnej drogowcy rozważają różne warianty włącznie z zamknięciem odcinka, gdzie realizowane będą prace. Ostatecznie jednak w jaki sposób zostanie on zorganizowany ZDM poda w osobnym komunikacie.

(żms)/ZDM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
tak pytam?
tak pytam?

a co z ul Zabrską i Chorzowską, zdecydowanie najbrzydszymi głównymi arteriami Gliwic?

heli1b
heli1b

Proszę nie umniejszać Pszczyńskiej i Rybnickiej

Dessa
Dessa

Nie tylko Chorzowska jest arterią, jest nimi także Tarnogórska, Toszecka, wcześniej wspomniana Pszczyńska, Rybnicka.

Piotr
Piotr

Tak czy inaczej z wymienionych ulic Chorzowska jest w najgorszym stanie i wymaga natychmiastowego remontu.

Max von Plauen
Max von Plauen

Pani Jadziu ! Kocham Panią ! Proponuje wspólny spacer po ul.Jagiellońskiej w IV kwartale roku dowolnego,bo w 2018 nie uwiezę. To pisałem ja Max von Plałen ,który Jagiełłę z przedmurza Malborka przegonił. I to bez zbierania dokumentacji przygotowywania……………………….A tak na poważnie .Ściema przedwyborcza dla lumpenproletariatu.

Jak ściema? Poczytaj wpisy na tym portalu – to wyczekiwana inwestycja, więc nie ujadaj tylko się ciesz.

Jan
Jan

Inwestycja wyczekiwana, która miała się rozpocząć już po otwarciu DTŚ – czyli w 2016 r. Tak było obiecywane. Nagle przez 2,5 roku trzeba zbierać dokumentację, remont rusza w lipcu 2018, a jego zakończenie jest planowane w okolicach wyborów… Przypadek?
A może Ty znasz odpowiedź, dlaczego dokumentacji nie zaczęto przygotowywać wcześniej, żeby od razu po otwarciu DTŚ rozpocząć remont? I dlaczego zbieranie dokumentów trwało aż 2,5 roku? Remontowany odcinek ma tylko 500 m, czy zorganizowanie prac na takim odcinku przerasta już fachowców z ZDM?

Hedwiga
Hedwiga

Maksiu, gorszys od baby, jeczales, plakales o Jagiellońska, jak ci ja zrobią to krzyczysz, że ściema … ot polaczkostwo właśnie.

krzysztof
krzysztof

PROPAGANDA SUKCESU a paszli wy w ,,,,, co jeszcze zrobicie przed wyborami całe 4 lata NIC , a nagle szał,JUŻ SIĘ WAM STOŁKI PALĄ KOŁO D,,,,,,Y

Jan
Jan

” W tym miejscu powstanie także ścieżka rowerowa, uporządkowane zostaną miejsca postojowe.”
Niech zgadnę – uporządkowanie miejsc postojowych będzie równoznaczne z wycięciem tych ostatnich drzew, które się tam znajdują. Oczywiście wszystko dla dobra mieszkańców…

P.S. Wszędzie mowa o remoncie Jagiellońskiej. A co z Zabrską? Kolejne 2,5 roku czekania? A może będziemy czekać do kolejnych wyborów?

Romario
Romario

No to się napracowali. Jakież to odkrywcze – usunąć torowisko i wymienić nawierzchnię, lata projektowania.
Ciekawe kiedy wezmą się z ul. Zabrską ?

Wasz Franek
Wasz Franek

No to teraz ogłosimy reaktywację kolejki wąskotorowej do Rud Raciborskich. Gliwicki końcowy przystanek podciągniemy pod halę Bankrut. Póżniej jak zawsze w roku wyborczym poczytam dzieciom. I zaczynamy ! Wybieramy . Kogo każdy wie. Mnie !

Zyga
Zyga

W pierwszej kolejności w ZDM musi powstać projekt Inteligientnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy św. Katarzyny z Jagiellońską oraz Szara z Zabrską. Przeca inaczej jeździć się nie da.

asdf
asdf

Jeszcze światła przed każdym przejściem dla pieszych. I przed przystankami, żeby autobusy mogły płynnie włączać się do ruchu. Światła przed skrzyżowaniem i tuż za nim. Jak szaleć, to szaleć.

black_horse
black_horse

Rok wyborczy i ZDM dostał sra czki. Chyba będą pracować na 3 zmiany, żeby cesarz mógł tak z 2 tygodnie przed wyborami pokazać się po czterech latach publicznie i poprzecinać wszystkie wstęgi.

ja234
ja234

No,urzędasy dostały wzdęcia przedwyborczego.Wybory, wybory… oby frankiewicz nie startował.

HA HA HA
HA HA HA

Oj chyba naczelna gliwicka obiecywaczka remontów niedokonanych poszła się do Franka poskarżyć ,że internauci z niej łacha drą. W wielkiej łaskawości swej aby ukrócić niecne praktyki portalowych prześmiewców Franek wydał zgodę na nową przedwyborcza sciemę

HiHiHi
HiHiHi

A Ty masz swiadomosc, ze ta obiecywaczka jest od gadania, a nie od żebrania czegokolwiek, znasz jak funkcjonuje taka osoba zawodowo. Podobno znasz sie na wszystkim czyli tak naprawde na niczym HaHaHa buahahaha

Michal
Michal

chwila chwila….a tory to nie zabytek?

asdf
asdf

Chyba tak, bo w wielu miejscach po 9 latach od likwidacji tramwaju torowisko jest nadal utrzymywane. Więc coś jest na rzeczy. Pewnie to zabytek, którego urzędnicy nie potrafią usunąć. Bo przecież nie chodzi o niekompetencję.

Ampuła
Ampuła

Nic po urzędowych zapowiedziach, jeżeli nie ma papieru z Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Wielce jest bowiem możliwe, że 428 lat temu pewien cadyk przebywał w okolicach planowanego remontu. Póki nie powstanie Jego mauzoleum z Placem Modlitewnym i Drogą Zadumy, nie można nawet garści żwiru przesypać w tej okolicy.

MariannaA
MariannaA

Ampułski, puknij się Pan w dekiel. Ale solidnie.

Maniek
Maniek

Masz nadzieję usłyszeć cymbał pusto brzmiący?

Moric Schlangbaum
Moric Schlangbaum

Panie Ampulke. złowiek z pana wykształcony,bo Balzaka zna. “Konopielkę” przeczytał. A tu takie głupoty napisał.Jakie to ma znaczenie ,że koń Cadyka Kalksteina jadącego z Lelowa do Opola na tej ulicy się zes*ał ? Znaczenia to nie ma . My nosa w nieswoje nie wtykamy. My umów dotrzymujemy. Pamiętamy ,że wasze są ulice.

Jo
Jo

Jupijajej

i Jo
i Jo

Jupijahej.Kto to kupi ten głupi

Izabella
Izabella

kiedy ul.Sportowa będzie brana pod uwage? Dziura za dziurą!!!!!!

auteczko
auteczko

Ten, który przy każdym temacie dotyczącym dróg tak rozpaczliwie pyta o remont Jagiellońskiej po lekturze tego artykułu się chyba posika ze szczęścia.

Lol
Lol

Raczej straci temat do jęku, lol.