Rowerzysta jechał pod prąd, nie stosował się do sygnalizacji. Wpadł pod koła osobówki (wideo)

W środę, 8 sierpnia, późnym wieczorem na ul. Zwycięstwa doszło do potrącenia rowerzysty.

Na nagraniu widać samochody oraz rowerzystę, stojących prawidłowo i oczekujących na zielone światło. W tym czasie, od strony gliwickiego rynku, na rowerze jedzie „pod prąd” młody mężczyzna. W pełnym pędzie wjeżdża na skrzyżowanie nie dając prowadzącemu auto szans na uniknięcie zderzenia.

33-latek doznał obrażeń niezagrażających życiu i zdrowiu, został ukarany 500-złotowym mandatem.

(żms)/KMP Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
STOP IDIOTOM NA DRODZE
STOP IDIOTOM NA DRODZE

Mandat tylko 500? Za mało. Wlepiłbym 5000 żeby zabolało i być może czegoś nauczyło rowerzystę. I kretyn na rowerze i kierowca samochodu mogli zabić przechodnia.

Anomin
Anomin

zacwaniakował… na krótko ;-)

p=mv
p=mv

Co za deeeebilll z tego cyklisty. Spokojnie, zaboli. 5000 to zapłaci dodatkowo z własnej kieszeni za usługę lakierniczą, bo gdyż z tego co się orientuję rowerzyści nie płacą OC.

rrolch
rrolch

Rowerzysta zapłaci dopiero wówczas, gdy właściciel pojazdu zdoła w przewlekłym procesie z powództwa cywilnego uzyskać korzystny dla siebie i prawomocny wyrok, a następnie uda mu się przeprowadzić skuteczną egzekucję. Oczywiście pod warunkiem, że rowerzysta nie będzie się odwoływał.

p=mv
p=mv

co się odwlecze …

jan
jan

“z tego co się orientuję rowerzyści nie płacą OC.”
Jest różnica między “nie muszą płacić”, a “nie płacą”. To pierwsze jest prawdziwe, to drugie już nie. Chyba że doprecyzujemy – “większość nie płaci OC”. Ja OC na rower sobie wykupuję i zawsze polecam to innym – nigdy nie wiadomo kiedy się może przydać.

A co do rowerzysty z filmiku, to raczej nie ma się co spodziewać, że ma takie ubezpieczenie. A nawet gdyby miał, to ubezpieczyciel odmówiłby wypłaty odszkodowania w takiej sytuacji.

wujekdobrarada
wujekdobrarada

Nie tak dawno miałem sytuację z rowerzystą koło Forum. Skręcam z Traugutta pod wiadukt w Piwną (mam zielone). Od strony Forum z chodnika przez przez przejście dla pieszych “skosem” w Piwną w pełnym pędzie ładuje mi się przed maskę rowerzysta. Ja po hamulcach i w nerwach “pinąłem” klaksonem. Cham wyjechał na środek pasa przed moją maską i przez całą długość Piwnej jechał przede mną zygzakiem z prędkością “spacerową”, co jakiś czas pokazując środkowy palec….brak słów

kop
kop

To nie był rowerzysta, tylko debil na rowerze. Niestety coraz więcej ich w Gliwicach. Dostaję białej gorączki jak widzę takiego delikwenta jadącego ulicą i blokującego ruch w miejscach gdzie obok biegnie droga dla rowerów.

Levinho
Levinho

Wypowiem się jako osoba, która jeździ rowerem do pracy. Prawda jest taka, że często widzę rowerzystów łamiących przepisy. Bardzo duża liczba rowerzystów jeździ chodnikami. Rozumiem, że są ulice na niektórych jest strach jeździć rowerem, ale przepisy mówią jasno kiedy można jeździć rowerem po chodniku. Najbardziej podoba mi się manewr wielu rowerzystów, którzy jadąc chodnikiem nagle postanawiają jechać ulicą i nie patrząc do tyłu czy coś jedzie wjeżdżają na jezdnię (podobne manewry stosują również piesi i biegacze, którzy również wolą np. iść lub biegać prawą stroną ulicy pomimo, że jest chodnik po drugiej stronie ulicy). W dodatku przejeżdżają często po pasach… Czytaj więcej »

Tomas
Tomas

Dzięki za ten wpis.
Warto, żeby rowerzyści zrozumieli i wzięli sobie do serca kwestię przejść dla pieszych. Wjeżdżając niespodziewanie (przy zielonej strzałce dla samochodów) na przejście dla pieszych rowerzyści nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa, które (najbardziej dla siebie) stwarzają. Pieszego łatwiej zauważyć, bo idąc porusza się wolno. Rowerzyści kierowcom nie pozostawiają zbyt wielu szans. A, przypomnijmy – łamią też przepisy.
Co do słuchawek – kierowcom nie wolno rozmawiać przez telefon. Rowerzyści i piesi mogą jeździć/chodzić w słuchawkach i patrzeć w telefony. OK, takie są przepisy, niestety.
Ale życie ma się jedno.

Ssak
Ssak

Po prostu przeginasz z tą kartą rowerową. Od tych wszystkich nakazów, zakazów i prania mózgów to ludzie niedługo w ogóle przestaną samodzielnie myśleć co będzie okazją dla innych do oskubania nas na cacy. Tak to można wymyślać do usranej śmierci i nic nie osiągnąć. Tylko edukacja społeczna, świadomość bez której nie ma odpowiedzialności, życzliwe pouczenia, co i tak nie gwarantuje, że jakiś wariat nie stworzy sytuacji zagrożenia życia innych. A karta rowerowa i inne koszty korzystania z roweru zagwarantują bezpieczeństwo, tak?

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

“ludzie niedługo w ogóle przestaną samodzielnie myśleć”
…tak jakby teraz samodzielnie myśleli….

>>>
>>>

Są wyręczani “inteligentnymi” urządzeniami to nie myślą, ale jak widać niektórych nawet to nie powstrzyma

Levinho
Levinho

Będzie większa gwarancja, że ktoś wjeżdżając na drogę, będzie znał przepisy ruchu drogowego. Nie wiem skąd Twoje oburzenie, bo nie napisałem nic takiego. To chyba nic przerażającego znać przepisy ruchu drogowego, skoro jest się jego aktywnym uczestnikiem.

Beton
Beton

Debil, jak mało który. Jeszcze będzie płacił za uszkodzenia samochodu.

Ampuła
Ampuła

To wina skandalicznego utrudniania życia rowerzystom kierunkami ruchu, światłami, znakami, zakrętami, pasami, sygnałami. Niezręcznej sytuacji można by łatwo uniknąć, gdyby temu człowiekowi było wszytko wolno z powodu posługiwania się rowerem. Komitet Centralny gliwickich Terrowerystówi Radzieckich na pewno jest niezadowolony z faktu, że zabrakło denata. Męczeńska śmierć jest łakoma nie tylko dla “wynoszenia na ołtarze”, ale też do drukowania na sakwach, patronowania rajdom czy dyndania brelokiem przy zestawie kluczy naprawczych.

Żernik
Żernik

Zrób sobie upgrade mózgu.

Alon
Alon

To chyba ty powinieneś zrobić sobie pranie, nie tylko mózgu!!!

Szta
Szta

Na prochach jeb. Jezdzil pobrac mu krew do analizy i jeszcze obciazyc

Gliwiczanin
Gliwiczanin

Żeby zrobić upgrade mózgu najpierw trzeba ten mózg posiadać. Sądząc jednak po bzdurach wypisywanych przez Ampułę szczególnie na tym forum, jest on tego jakże ważnego w funkcjonowaniu człowieka plastycznego organu pozbawiony – ot taki wybryk natury albo zwyczajna genetyczna pomyłka.

Beton
Beton

To był prawdziwy terrowerzysta. I w dodatku kamikaze.

Luna
Luna

Tu niestety popieram Ampułkę na całej linni. pozdro

?!
?!

Niestety to znaczy wbrew sobie. Dzieci powinny bawić się klockami. Inaczej zostają nazistami. Albo debilami jak ci, którzy ich prowadzą.

TKM
TKM

Prezydent Zygmunt Frankiewicz nie zamierza podjąć wyzwania Akcji Rowerowej i przejechać po centrum miasta pięciu kilometrów na rowerze. Jego rzecznik wyjaśnia, że “zna infrastrukturę i miejsca, gdzie należy ją jeszcze udoskonalić”. Akcja odpowiada, że wcale się nie dziwi odmowie, bo przejazd zakończyłby się kompromitacją.

ja234
ja234

Pokićkało Ci się.Wyzwanie dotyczyło prezydenta Lublina.
Wydaje mi się, że gdyby glajwicka grupa rowerowa rzuciła “wyzwanie” frankiewiczowi też by się przestraszył.

mm
mm

a co się stało w piątek w Czechowicach przy zjeżdzie na kąpielisko po godz 22 była zablokowana droga ??

Imię
Imię

Czy ktoś widział jeszcze jak na “Wieczorka”ok 22.oo w środę jechał biały samochód z rej STA? To był rajd jakby go coś goniło. Gówniarz dwa razy przejechał w ciągu tego wieczora z rykiem silnika. Niestety nie zdążyłem zapisać numeru całego.

jan
jan

Mieszkam blisko Tarnogórskiej i co noc słyszę jakiegoś mistrza kierownicy, który z rykiem silnika testuje swój samochód na pustej ulicy. Są miejsca w Gliwicach, gdzie to staje się “normą”.

Paweł
Paweł

Czy tylko ja mam problem z odtworzeniem tego nagrania?

Nikt
Nikt

Nie, nie tylko.
Problem mają wszyscy ci, którzy nie kupują nowego software’u co pól roku, nie aktualizują go raz w miesiącu po kilka godzin i nie kupują nowego hardware’u co dwa lata.
Nie idziesz z duchem czasów
“Jak nie kupujesz ciągle najnowszego, jesteś nikim.”
no i
“Już my -producenci- znajdziemy sposób, żeby zmusić cię do zakupu nowego…”

Nikt
Nikt
Realista
Realista

Zachęcam policję do częstej kontroli obywateli, która miałaby na celu wykrycie zawartości dragów lub innych narkotyków w organizmie. Wiemy jak to wygląda w rzeczywistości. Na tym polu policja przegrywa bezlitośnie. Może czas w końcu zacząć bardziej zdecydowanie z dilerką bo za 10 – 15 lat (strzelam) przy naszej akceptacji to pokolenie będzie domagało się legalizacji tego świństwa. Co zasiejemy to zbierzemy.

rrolch
rrolch

Dziękuję pani reduktor żms za ten wspaniały artykuł, wyczerpujący w oczywisty sposób temat. Musiał panią kosztować sporo wysiłku i czasu.

Cozarasa
Cozarasa

Dziadku, odwiedź stronę komendy policji w Gliwicach. Tam dostaniesz tak wyczerpujące informacje, że padniesz i się uspokoisz.

Olaf
Olaf

Malkontencie! Gdy kiedyś o Tobie napiszą ze szczegółami… to będziesz się wił jak piskorz i protestował, że twoje dobra zostały naruszone!
Zawsze znajdzie się jakaś maruda. Żółć i Jad to znak wielu naszych rodaków!

Jaan
Jaan

Nie chcesz nie czytaj. Hejtem smierdzisz

speedy
speedy

Tak to jest, jak sie pozwala jeździć po mieście rowerzystom. Był kilka lat temu pomysł, żeby centrum wyłączyć z ruchu rowerowego. Po tym co wyprawiają rowerzyści, chyba czas wrócić do tego pomysłu. Za Gliwicami pójdą inne miasta, ludzie mają dość rowerzystów i tej całej europejskiej mody.

ja234
ja234

Tak, miasto jest RÓWNIEŻ dla rowerzystów. Oraz dla pieszych i kierowców.
Dla wszystkich.
Po tym co wyprawiają kierowcy należałoby wszystkich wywalić z centrum miasta.Niech smrodzą tymi swoim auteczkami gdzie indziej.
W innych miastach ścieżki rowerowe są rozwijane na potęgę np. Kraków, Wrocław.
Tylko glajwice jak zawsze jadą tyłem do przodu i na wstecznym.

Roller
Roller

Taaa, głupich nie sieją, a już w Gliwicach co krok, to się o takiego potykasz. Powiedz geniuszu ile wypadków powodują rowerzyści a ile kierowcy? Okaże się, że lepszym pomysłem, bo wdrażanym na świecie, jest wyłączanie centrum z ruchu samochodów. Tylko co oni tam wiedzą, jak nie mają takich geniuszy ruchu jak w Gliwicach…

ja234
ja234

No właśnie Roller. Może dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie testów na inteligencję dla kandydatów na kierowców. Oraz testy psychologiczne i psychiatryczne.Być może nie byłoby tylu kretynów za kierownicą.
Tak jak napisałeś, wywalić auteczka z centrum

m87
m87

Lubię swoje auteczko, ale zakaz wjazdu do centrum jest ok, tam powinien rządzić pieszy.

Auteczkowy potwór
Auteczkowy potwór

pieszy, to może rządzić na giewoncie

Gąska
Gąska

Ale jak to tak bez auteczek w centrum? Bez ryku silników w środku nocy wokół rynku i stjuningowanych wraków z pootwieranymi oknami, z których leci na cały głośnik jakieś umc-umc tudzież polski rap?

Żernik
Żernik

Ciekawe jak niskie IQ trzeba mieć, żeby z pojedynczego incydentu wyciągać tak głupi generalizujący wniosek? Chyba ci wszyscy na motocyklach i w samochodach, którzy krążą po mieście tuningowanymi w stodołach rzęchami nie dobijają 80. Ale jest duża szansa, że nie dobiją nawet do 50 lat. Dawcy są potrzebni.

Ampuła
Ampuła

To oczywiste, że rowerzyści w mieście są zjawiskiem niepożądanym z wielu przyczyn. Wypchnięcie ich en masse poza miasto powinno być przedmiotem szczególnej troski administracji miejskiej. I to nie jako symboliczne wymiatanie znakami zakazu ze staromiejskiego centrum czy, pożal się boziu, “nowego city”. Rugi rowerzystów powinny przegnać ich daleko za peryferia, za ostatnie ślady miejskości. Ku opłotkom zabudowy rozrzedzonej, na śródpolne dukty, w pierwsze, rachityczne jeszcze zagajniki zamiejskie czy między plantacje unijnej wierzby energetycznie płaczącej o dotacje. Aż po perspektywę pełnowymiarowych kompleksów Lasów Państwowych czy borów prywatnych na usługach kół myśliwskich. Tam jest miejsce rowerzystów. W plenerze jednoznacznie kojarzącym się z… Czytaj więcej »

p=mv
p=mv

No za to studium przypadku – szacun

Hail A,
Hail A,

Piesi też! Piesi w mieście to jakiź absur zwelu przyczyn nie porzondany. Jestemy stobom, Prować wozu!!

Ampuła
Ampuła

Piesi – nie. Piesi są w mieście zjawiskiem naturalnym. Każdy mieszkaniec po wyjściu poza próg czy bramę staje się pieszym. Niczego nie musi przywdziewać, zakładać ani używać, bo boso – a nawet nago – też jest się pieszym. W przeciwieństwie do rowerzysty. Rowerzysta bez roweru jest pieszym. Chyba, że akurat siedzi na zebraniu aktywu Podstawowej Organizacji Pedałującej w łonie Terrowerystów Radzieckich. Wtedy jest po prostu członkiem.

Luna
Luna

W jakimś mieście na Słowacji(?) zakazali wjazdu rowerom na starówkę. Ale heca.

ja234
ja234

To wydarzenie świadczy o tym jak bardzo hołubieni są, jak wysokie mniemanie o sobie mają kierowcy auteczek.
Poprzewracało i m się w głowach.Dlatego kierowcy należy wlepić mandat w wysokości 10 tys i 10 punktów karnych a rowerzyście 5 tys mandatu.

mic
mic

ale ty masz zryty beret

ja234
ja234

Mic, ty nawet nie wiesz jak bardzo sam masz zryty beret.

mic
mic

ciebie nikt nie przebije w Gliwicach masz palmę pierwszeństwa i coś z rycerza ZAKUTY ŁEB

p=mv
p=mv

No faktycznie. Zielone światło to wyraz hołubienia, a to że kierowca z niego skorzystał to przejaw wysokiego mniemania o sobie. I dlatego należy go ukarać 20x srożej niż debilozę, która stworzyła zagrożenie w ruchu drogowym?
Człowieku, żal czytać twoje wypociny. Zwłaszcza w/t auteczek. Naprawdę powinieneś zasięgnąć porady specjalisty. Przecież teraz medycyna i farmakologia stoi naprawdę na wysokim poziomie. Co najmniej tak wysokim jak motoryzacja.

gliwicjus
gliwicjus

W Toszku mają wi-fi?