Rozpoczęła się budowa Centrum 50+. Pierwsi lokatorzy zamieszkają tam już za niecałe 2 lata

ZBM II TBS realizuje inwestycję, jakiej w Gliwicach jeszcze nie było. Osiedle charakterystyczne dla krajów rozwiniętych powstaje w rejonie komisariatu, pływalni i przystanku komunikacji miejskiej.

Niebawem w tej okolicy powstanie również Centrum Przesiadkowe.

W rejonie ulicy Warszawskiej, za siedzibą policji oraz ZBM-u rozpoczęto budowę osiedla dedykowanego osobom starszym. Kompleks 4 budynków pomieści łącznie 84 mieszkania o metrażu od 30 do 66 m2, z których 39 przeznaczonych będzie na sprzedaż, natomiast pozostałe pod wynajem.

Jeden z obiektów będzie miał charakter usługowy. Znajdą się w nim pomieszczenia pod gabinety lekarskie oraz rehabilitacyjne.

Udogodnienia dla przyszłych lokatorów

Wszystkie mieszkania przystosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdym z budynków znajdzie się winda oraz szeroki korytarz. Lokale na parterze wyposażone zostaną w rolety zewnętrzne oraz tarasy o wykończonej powierzchni, te na wyższych kondygnacjach – w balkony z przesuwanymi żaluzjami.

Główne założenie tej inwestycji to stworzenie swego rodzaju oazy dla ludzi dojrzałych, którzy poszukują w swoim życiu spokoju, wygody i bezpieczeństwa

– wyjaśniała Bożena Orłowska, prezes Zarządu Budynków Miejskich II TBS w rozmowie z Miejskim Serwisem Informacyjnym.

– Dla ich potrzeb powstanie również specjalnie zaprojektowany teren rekreacyjny ze ścieżką zdrowia i miejscem do gry w szachy czy bule, oraz mały letni amfiteatr – dodała Orłowska.

W pierwszej kolejności powstanie budynek z mieszkaniami na sprzedaż. Ma on zostać wybudowany do końca 2018, a zasiedlony na początku 2019 roku. Następnie ZBM przystąpi do realizacji obiektu usługowego i dwóch pozostałych bloków. Całość inwestycji ma być gotowa w 2020 roku. Konkurs na koncepcję inwestycji wygrała pracownia architektoniczna Usługi Projektowe Lech Wojtas.

ZOBACZ TEŻ:
Mieszkańcy protestują przeciwko budowie nowych mieszkań na terenach zielonych. Napisali petycję

(żms)

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Pro memoria
Pro memoria

Przedwyborczy bełkot.Za dwa lata ??? Zobaczcie Państwo archiwalny materiał na ten temat .Miał być poczatek roku 2018

Urko
Urko

Tak tylko. Ten SUV na wizualizacji pasuje jak ulał do statusu materialnego przeciętnego polskiego emeryta za, powiedzmy , 5-10 lat .

PG
PG

Uwierz że Ci, którzy będą tam mieszkać jeździć będą jeszcze lepszymi jak to określiłeś SUVAMI ,przekonasz się…

Ad
Ad

Ktoś przyjechał w gości…

Cliper
Cliper

Podwyższony standard dla kilku dziesięciu osób?a co z jakością życia reszty kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców?w Gliwicach brakuje przestrzeni publicznej i rekreacyjnej i już nie mówię o krajach rozwiniętych bo to czysta abstrakcja a np o wrocławiu.

Peper
Peper

A co to kogo obchodzi masz pieniądze żyjesz jak król

Dziadek
Dziadek

Co w tym położeniu jest takiego extra?Oprócz letniego amfiteatru i przesuwanych zaluzji na balkonie wszystko inne mam tam gdzie mieszkam-sklepy,apteki, przychodnie z rehabilitacją,trzy przystanki w pobliżu,blisko do DTŚ i autostrad,park i inne tereny zielone,halę na Jasnej,Halę Gliwice ;),akademiki z młodymi studentkami:),gwarantowany parking pod budynkiem,nowoczesne windy w budynku,szeroką klatkę schodową i
taki sam szeroki korytarz…

gliwa
gliwa

Jaki dom starości opisujesz?

Van Helsing
Van Helsing
Jak na zachodzie? A wiec na zachodzie taki komples jest polaczony, zazwyczj na parterze jest przychodnia i rehabilitacja, stolowka, fryzjer i inne uslugi. Calodobowa opieka pielegniarek i lekarza na przycisk alarm z mieszkania. To nie jest dom starcow, to sa apartementy zazwyczaj salon i sypialnia z lazienka i kuchnia. Jesli kos nie chce sobie gotowac, moze wykupic na dole w stolowce abonament na wyzywienie, kto jest sprawny ma do wyboru atrakcje typu wycieczki autokarowe, wieczorami gra w bingo, karty, kto co chce. Jesli nie ma sie sily prowadzic domu gdzie sie mieszkalo mozna za te sama cene czynszu przeniesc sie… Czytaj więcej »
Magda
Magda

Ale problem tutaj leży w mentalności. W Holandii w zamian za możliwość mieszkania w takim ośrodku senioralnym oddajesz swoje mieszkanie miastu czy szerzej rozumianemu państwu które to mieszkanie przeznacza na lokale socjalne i komunalne. U nas starsi ludzie choćby mieli nie dojadać nie pomyślą o tym by np. mieszkanie sprzedać albo zastosować odwróconą hipotekę bo mieszkanie trzeba zostawić dzieciom albo wnukom. Ogólnie seniorzy w tym kraju żyją w przekonaniu że skoro już są starzy tonie mogą od życia oczekiwać zbyt wiele że powinni poświęcać się dla dzieci i wnuków.

ja234
ja234

Czyli nowoczesny dom starców.
Ciekawe ile będą sobie solić za te mieszkania.

“Główne założenie tej inwestycji to stworzenie swego rodzaju oazy dla ludzi dojrzałych, którzy poszukują w swoim życiu spokoju, wygody i bezpieczeństwa
– wyjaśniała Bożena Orłowska, prezes Zarządu Budynków Miejskich II TBS w rozmowie z Miejskim Serwisem Informacyjnym” Chyba najlepiej jest takim ludziom w ich własnych mieszkaniach.

imię jego dk44
imię jego dk44

Nie martw się, jestem pewien, że chętni się znajdą.

ja234
ja234

Oczywiście, że znajdą się chętni, skoro popyt został wykreowany.

imię jego dk44
imię jego dk44

rzeczywiście, proces starzenia to mit

Renata El

nie chciałabym mieszkać tam gdzie nie widać młodości a tylko starość – masakra

imię jego dk44
imię jego dk44

Do listy twoich życzeń nie zapomniałaś dopisać: “i pozostać zawsze piękną i młodą”

Arkadiusz Ptoszek

Trochę szacunku dla starszych proszę pani.

Renata El

Arkadiusz Ptoszek proszę pana – szacunek dla starszych mam jak najbardziej ale sama na starość nigdy w życiu nie chciałabym mieszkać w takiej enklawie gdzie wokolo tylko starość i o tym mówiłam

Dziadek
Dziadek

Absulutnie i całkowicie się z panią zgadzam!

asdf
asdf

Mieszkania do 66 m2 i rozliczanie śmieci od metra. Dwójka emerytów płacących ponad 120 zł za wywóz śmieci. Gliwice są takie piękne i przyjazne :)

heli1b
heli1b

To samo, co osiedle między Kozielską a Łabędzką

Adrian Bukowski

A i Policja obok.

Sylwia Morzyk

biorąc pod uwagę,żę przeciętny emeryt ma ok 1000zł emerytury,to na pewno nie będzie go stać,żeby tu zamieszkać.No ja was błagam ludzie , dla kogo te apartamenty?!Bądźmy realistami do cholery!!!

kanalia52
kanalia52

Już widzę tych seniorów.

gość
gość

teren by się przydał dla ludzi mieszkających obecnie w okolicy, zamiast następne blokhauzy

Gabi621
Gabi621

Żeby było dalej od kościółka – to nawet bym się zastanowiła.

Damian Vel'Dan Zachara

A są tam jakieś ceny podane, bo nie bardzo widziałem? Jeżeli nie ma to skąd ten bełkot i płacz

Maciej Senik

Achaaa mieszkania dla emerytów. No ok tylko z tego co wiem od emerytów “a mam z nimi kontakt dzień w dzień” to emeryturki na poziomie 1500 pln starczą ledwo na utrzymanie na co dzień.
Z czego ten emeryt ma kupić takie mieszkanie.
Powiedzmy sobie jasno kolejne mieszkania dla wybrańców.
A może zrobić to samo co w Spocie mieszkanie plus.
Ach nie bo przecież deweloper nie zarobi.

Asia Szpileczka

No to teraz czas zacząć dzielić emerytów na tych “lepszych” i “gorszych”….. Jakie jeszcze podziały wśród ludzi w tym kraju można jeszcze wymyśleć?

Arletta Szymczak

Jakich lepszych i gorszych ? A może dzieci dorosłe kupią rodzicom za trud i wychowanie.

Bartosz Małoważne

Swoj kredyt ledwo splacając…. chcesz aby dzieci kupowały rodzicom??? To nie ten kraj.