Rozpoczęły się matury. Na początek absolwenci gliwickich szkół napiszą egzamin z języka polskiego

fot. Gliwice.eu/FB

Rozpoczęły się matury. Do tegorocznego egzaminu dojrzałości przystąpiło dzisiaj 1646 uczniów gliwickich szkół: 971 absolwentów liceów ogólnokształcących i 675 absolwentów techników.

Na początek – język polski. W kolejnych dniach zmierzą się m.in. z matematyką i językami obcymi oraz przedmiotami dodatkowymi.

Egzaminy pisemne prowadzone są w warunkach szczególnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego – na podstawie wytycznych MEiN, CKE i GIS. Sesja główna matur potrwa od 4 do 21 maja, w tym część pisemna – od 4 do 20 maja, natomiast część ustna – od 19 do 21 maja, z zastrzeżeniem że egzamin jest przeprowadzany wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić jego wynik w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.


Maturalnych wspomnień czar

Rozpoczęcie tegorocznych egzaminów maturalnych, dla prezydenta Gliwic Adama Neumanna, było okazją do wspomnień.

Wiele już lat temu to ja pisałem egzamin dojrzałości. Na ogromnej, jak nam się wtedy wydawało, sali gimnastycznej dodawaliśmy sobie nawzajem otuchy – ja i moja dziewczyna, która dziś jest moją żoną… Dobrze nam poszło i choć czasy zupełnie inne, inna matura i jakże inna szkoła, I LO w Gliwicach zawsze będzie miejscem bardzo bliskim memu sercu – napisał Neumann w mediach społecznościowych.

(żms)
fot. UM Gliwice

3000
od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Gang PiSena

Najlepiej zdający maturę bez problemu dostaną się na nowy elitarny kierunek studiów dający gwarancję zatrudnienia i znakomite zarobki Biblistykę. Takich kadr potrzebuje nasza nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się ojczyzna i to jest dobra koncepcja, bo nawet studenci z całego świata będą oblegać nasze narodowe uczelnie i płacić za naukę w twardej walucie i sławić u siebie naszą ojczyznę.

Fiku Miku

Trzeba było, a nie teraz wylewać żale.

Gang PiSena

To ty nie wiesz że to dopiero nowo tworzony kierunek ? Za dużo czasu tracisz na fikanie kosztem rzeczywistości. Wcześniej nie było takiej szansy.

Informacja Turystyczna

Tematy maturalne wyciekły.
Ale wasze dane spisowe są bezpieczne.
Prawda?

ściąga

Dziewczyny mają założone jeszcze czerwone podwiązki czy już wielokolorowe ?

legionista

Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera Wojsk Obrony Terytorialnej.

Informacja Turystyczna

Jak już to policmajstera.

łańcuch do piły

Matury to i kasztany kwitną a to bardzo kruche drzewa, będą się łamać pod obciążeniem namokniętych liści i kwiatostanów po majowych wiosennych burzach i ulewach.