“Rozpoczynamy wydarzeniami wokół Areny”. Na początek bieg, Rajd Miejski i Dni Otwarte (TV)

Znany jest już terminarz imprez, które w maju odbędą się obok Areny Gliwice oraz na terenie obiektu. Oficjalnego otwarcia nie zaplanowano, jednak dni otwarte uświetni koncert zespołu IRA.

Pierwszego wydarzenia można spodziewać się już 6 maja, kiedy przez główną część hali przebiegnie grupa kobiet w ramach imprezy biegowej “ANITA zawsze pier(w)si”, organizowanej na rzecz walki z rakiem piersi.

Kolejne wydarzenie to planowany na 12 i 13 maja “Rajd miejski 360 stopni”, kiedy Arena ma być otwarta dla mieszkańców. W trakcie trwania eventu zaplanowano dużo atrakcji na specjalnym pikniku rodzinnym. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zabawach, konkursach, poszaleć na dmuchańcach i eurobungee. Wstęp na piknik jest wolny, początek w sobotę i niedzielę o godzinie 12:00.

Również 12 maja (sobota), tuż po wręczeniu nagród zwycięzcom Rajdu, o godzinie 19:20 na scenie przy Arenie Gliwice rozpocznie się impreza Śląsk Maturzystom.

Zagra zespół IRA, wyjadacze polskiej sceny rockowej, oraz GrubSon, jeden z najciekawszych śląskich raperów. Wstęp wolny.

Tydzień później, 17 i 18 maja przy obiekcie odbędą się koncerty zorganizowane w ramach Igrów. 17 maja po odebraniu kluczy do miasta z rąk władz samorządowych żacy barwnym korowodem przejdą z Rynku pod scenę. Tego wieczoru wystąpią: Jan Niezbendny, Koniec Świata, Bracia Figo Fagot, grupa Ørganek i metalowa kapela Event Urizen. Po nocnej regeneracji 18 maja zaplanowano drugą porcję koncertów. Zagrają: The Bartenders, Bokka, kultowe Elektryczne Gitary i formacja Pokahontaz.

30 maja Gliwice gościć będą międzynarodowy festiwal A State of Trance, natomiast od 1 do 3 czerwca – Mistrzostwa Europy Senior i Masters w ju-jitsu.  

Kolejne już zakontraktowane imprezy to Sensation White, które odbędzie się 13 października, a w dniach od 6 do 9 grudnia Wspaniały Świat Disney on Ice.

Jak zapewniają nowi zarządcy obiektu, poza dużymi biletowanymi imprezami, Arena ma być otwarta dla mieszkańców i tętnić życiem. Będą się tam odbywać m.in. imprezy taneczne, sportowe czy plenerowe pokazy filmów.


Zdjęcia hali w materiale TV:
24GLIWICE, materiały prasowe UM Gliwice/Kuba Szymik, Marcin Baranowski

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
asdf
asdf

Przypominam, że według wyliczeń Urzędu Miejskiego z 2014 r. roczny koszt utrzymania hali to ok. 8 mln zł. Miasto szacowało wtedy, że pokrycie takich kosztów będzie wymagało organizowania co najmniej 50 imprez rocznie. Jeżeli w 2018 mamy imprezy w maju, potem w październiku, a potem dopiero w grudniu, to należy nastawiać się na duże straty. Tylko kto je pokryje?
Poza tym dla takich obiektów plany określa się z odpowiednim wyprzedzeniem. Kalendarz imprez na 2019 powinien być już dostępny – a przynajmniej jakieś wstępne plany. Na razie fundacja od panewnickiego biegu dzika średnio sobie radzi.

śledź
śledź

Sam kalendarz imprez to nic. Jeszcze ktoś musi chcieć kupić na nie bilety w takiej liczbie, żeby event się zbilansował. “Mały” Spodek ma na koncie wiele odwołanych “wydarzeń” z powodu braku zainteresowania widzów, a nie były to wyścigi z dzikami.

Fachura
Fachura

Najczęściej przy wynajmie jest tak, że najemca płaci Hali za miejsce, a kwestie bletów to już problem organizatora, więc akurat na tym Hala nie traci. Jednym z wyjątków jest podobno KSW, ktore działa na odwrót.

Urban
Urban

Jak sprzedaż biletów nie idzie, to impreza się nie odbywa i hala zostaje goła i wesoła. Ważniejsze czy imprezy które tam się będą odbywały zainteresują inwestorów mimo woli, którymi są gliwiczanie. A najważniejsze ile będziemy dopłacać np. Gali KSW i podobnym za to, że łaskawie wybiorą właśnie Arenę Gliwice? O tym wspomina śledź a w eterze jest cisza czyli kasa musi być potężna tylko władcy boją się wściekłości wyborców.

Jan
Jan

Jak najemca nie sprzeda określonej liczby biletów, to wycofuje się z imprezy. Płaci karę umowną, musi zwrócić ludziom kasę za bilety, ale nie ponosi dalszych kosztów. Natomiast zarządca hali traci jedno ze źródeł przychodów. Przykładowo zamiast 100 tys. z imprezy dostanie tylko 10 tys. zł z kary umownej.

Poza tym najlepszą reklamą hali sportowej czy widowiskowej są udane imprezy, które przynoszą organizatorom duże zyski. Jeżeli organizator musi ryzykować odwoływanie wydarzenia, to wiesz co zrobi? Zwróci się do innego, większego miasta. Wybierze Kraków, Wrocław, Poznań, Warszawę itd. gdzie będzie miał pewność, że impreza na 100% się odbędzie i przyniesie duże zyski.

AsusROG
AsusROG

ponad 14 tysięcy sprzedanych biletów na ASOT850, zobaczycie co 13 października będzie się działo. :D

Willy
Willy

Jak zrobią festyn disco polo to sprzedadzą 2 razy tyle.

AsusROG
AsusROG

taa bo do areny wejdzie 30tyś.

Marcin
Marcin

Póki co nikt nie wejdzie, bo hala jeszcze nie jest w pełni wyposażona.
Przetarg na “dostawę i montaż urządzeń zapleczy gastronomicznych oraz wykonanie instalacji sanitarnych, elektrycznych i niskoprądowych” w hali ma zostać rozstrzygnięty 4 maja.

soft
soft

discomłot nie słyszał o wielodniowych imprezach. bębenki wypalił mu prosty łomot.

AsusROG
AsusROG

że niby komu :v

ja234
ja234

Powiadasz co się będzie działo? Będzie totalny paraliż wioseczki.Nie wspominając o tym, że wciąż jeszcze dłubią przy hali-pomniku-porażce.
Wyposażają, przetargi ogłaszają…masakra…

AsusROG
AsusROG
AZUS 2nd
AZUS 2nd

Cze kol a Avicii bedzie czy nie bo są przeczne donosy

krzysztof
krzysztof

frankiewicz uwolnij miasto od swojej osoby

prosty_gliwiczanin
prosty_gliwiczanin

Jest na to sposób – nie bądźmy leniami, idźmy na wybory samorządowe, dajmy mu czerwoną kartkę.

Gość
Gość

Jeszcze napisz w sposób prosty na kogo głosowac

qwe
qwe

Jak nie wiesz na kogo głosować, to zawsze możesz oddać głos nieważny. Jak takich głosów będzie 10% albo więcej, to może ktoś się zastanowi, że coś się dzieje niedobrego w mieście. Lepsze to niż “zagłosuję na Frankiewicza, bo tylko jego nazwisko kojarzę”. A takich osób niestety w mieście jest dużo.

Raven
Raven

Jasne już się zastanowią, po prostu zamiast 50 tyś ważnych głosów będzie 40 tyś, z tego 50% jak nic na Franka bo reszta to jakieś pionki nie liczące się w walce. Więc na 90 % prezydenta już znasz.

ja234
ja234

Na kogo głosować? Tak naprawdę, nie ma na kogo.Bez znaczenia jest kogo wystawią na wybory główne partie.
Niestety, wygra frankiewicz, będzie niewielka frekwencja.

Luk
Luk

Daj przykład

śledź
śledź

Pan Herra jest zabawny. Sumuje pojemności obu hal i wychodzi mu 20 tys. widzów na festiwalu muzycznym. Na 100% nigdy na żadnym nie był, nie wie, że publiczność przemieszcza się ze sceny na scenę. Nie ma pojęcia ilu uczestników mają np. katowickie festiwale z wieloletnią tradycją jak TNM i OFF. Nawet bardzo popularny na Śląsku metal i blues nie zapełnia Spodka (11 tys. miejsc + płyta), a jemu się marzą trele morele na wierzbie. Bieg z etapem “przez halę” jako wydarzenie w hali Arena? No to proponuję każdy zorganizowany spacer, marsz, bieg, podchody, rajdy i manifestacje przepuszczać przez halę i… Czytaj więcej »

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Można byłoby organizować Mszę Świętą Wyjazdową parafii katedralnej św. P i P. Frekwencja murowana.

Merkuriusz
Merkuriusz

Tylko sobie wyobraźcie jak pięknie będzie wyglądało święcenie auteczek przez księdza. Tyle nowego betonu, który zaleją olejami gruchoty wąsatych grażynek i januszy!

Nati
Nati

KU…. zapowiada się mega drenaż publicznej kasy ! NASZEJ KASY! Radni to też poparli? mam nadzieję że nie na techno nawalonych dopalaczami idiotow

marcin
marcin

Oczywiście, że poparli. Jeden z nich nawet się wypowiadał, że radni nie mogą się sprzeciwiać pomysłom prezydenta.

Dzik o dużych rozmiarach
Dzik o dużych rozmiarach

Na początek bieg………….GLIWICKI BIEG DZIKA

Cookie Monster
Cookie Monster

Ale wypas!!!! czy bedzie tez konkurs pędzenia owiec po wyznaczonej linii oraz rzut beretem do celu? Bo jeżeli tak to odszczekuje wszystko co złego o Hali Bankrurt powiedziałem – jest istotnie potrzebna

Urko
Urko

1.”Przy obiekcie “? To po to miasto wydało 500 baniek , żeby imprezy odbywały się nie “w” tylko “przy” ? Trzeba było zaorać gruzowisko i posadzić trawę . Byłoby taniej . 2. Dobrze , że jest event . Miło będzie się dowiedzieć w styczniu 2019 r. ile trzeba było przez 1/2 roku dołożyć do Frankozeum i ile z tego “dołożyła” Fundacja Dzika Panewnickiego :-) 3. “Pierwszego wydarzenia można spodziewać się już 6 maja, kiedy przez główną część hali przebiegnie grupa kobiet” . Symptomatyczne . Tak ma Zygmuncie F. wyglądać wykorzystanie najnowocześniejszej hali w tej części Europy . Gdyby nie “wkurf”… Czytaj więcej »

Bajtek
Bajtek

Dopóki nie ma wszystkich odbiorów, to imprezy muszą być WOKÓŁ i PRZY.

mgr inż
mgr inż

Odbiory? Dopiero co pisali, że geniusze jeszcze nie wyłonili instalatorów w przetargach!!! Gdzie tam do odbiorów…

Jan
Jan

W 2012 jak podpisywano umowę, to słyszeliśmy, że zakończenie budowy hali Podium nastąpi w połowie 2015. Mamy drugi kwartał 2018, a hala ciągle jest w budowie, w trakcie wyposażania itd. Ciekawe czy wykonawca zapłacił jakąś karę z tego tytułu?

AndrzejD
AndrzejD

…no nie ma odbiorów bo jeszcze przetarg nie rozstrzygnięty :
https://www.24gliwice.pl/wiadomosci/otwarcie-hali-gliwice-inne-niz-planowano/
“Rozstrzygnięcie postępowania planowane jest dopiero na 4 maja.”
Więc, najpierw przetarg, potem odwołania ( jeżeli będą w ogóle chętni do tego przetargu) potem budowa, a potem odbiory.
Cytując klasyka “Gliwice – tyłem do przodu i na wstecznym z zaciągniętym ręcznym ”
Ale ważne że wydano pół miliarda PLN – ty wiesz ile to jest zwyczajowe 10% które można przytulić.
Pamiętaj : “Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich słomianych inwestycjach” – Ryszard Ochódzki “Miś” – Stanisław Bareja 1980

Daro
Daro

To normalne przez pierwsze miesiące takie inwestycje zawsze beda przynosić straty, z drugiej strony jak coś się robi to źle, jek się nic nie robi też źle, jak tu ludziom dogodzić!

Urko
Urko

Pierwsze, powiedzmy, 60 miesięcy ? :-)

mgr inż
mgr inż

Nie licytujcie się na miesiące. Lepiej niech Daro wskaże polską halę, która przynosi zysk miastu.

asdf
asdf

Właśnie haczyk polega na tym, że nie dowiemy się w łatwy sposób jakie są koszty utrzymania hali. Hala trafiła do PWiK, więc jej koszty nie będą wykazywane jako odrębna pozycja w budżecie miasta.

Ildefons
Ildefons

To jak zrobiliście betonowy wybieg imprezowy na rogatkach to wynocha z Parku Szopena. Park jest dla wypoczynku a nie dla łomotów.

BEKA
BEKA

IRA? El Gitary? Celujecie w maturzystów i studentów czy w ich dziadków? ROTFL

A wysiłki fundacji RADAN w hali po prostu powalają. Warto było wyjbać pół miliarda na kupę szkła i betonu.

Fachura
Fachura

Przeciez koncerty na IGRY organizują studenci. Bądźmy poważni xD

Arena
Arena

Fachura, zacznij od przeczytania artykułu, najlepiej ze zrozumieniem. A potem możesz przeprosić, że wypaliłeś jak gołąb w parapet.

Boccaccio
Boccaccio

Myślałam, że czasy wiecznych studentów dawno minęły, a tu proszę – są jeszcze tacy, którzy pamiętają emerytów IRA i Elektryczne Gitary. Jeśli ten trend się rozwinie to na następnych Igrach można się spodziewać Budki Suflera i Maryli Rodowicz.

Znany anonim
Znany anonim

zorganizowanie koncertu emerytów z Elektrycznych Gitar dla studentów nie jest poważne. chyba ze organizował poważny trup dla trupów z powiatu, żeby zrobić frekwencję na imprezie skazanej na porażkę. i jeszcze ta IRA… sponsoruje was zakład pogrzebowy?

śledź
śledź

Może by tak zlot hufców harcerskich zrobić, albo biletowaną mszę z afrykańskim czarodziejem w randze doktora-wskrzesiciela zmarłych, przy którym Jezus, to ledwie polny groszek… Jest tyle fantastycznych możliwości na ogromny sukces hali. Tej Hali! Radan nie zawiedzie, wszak trzyma połowę swojego biurowca jako pustostan, żeby kiedyś zrobić w nim management of entertainment.

Żoliborska Kanalia
Żoliborska Kanalia

Tak, tak, chcemy czarodzieja, chcemy czarodzieja !!

Observer
Observer

Czarodzieja w osobie Frania! Ano!

gość
gość

franiowi ani czarodziej nie pomoże

AndrzejD
AndrzejD

“…o godzinie 19:20 na scenie przy Arenie Gliwice rozpocznie się impreza Śląsk Maturzystom”
No to mamy dla tej sceny za_EB_iste tło w postaci “Hali Bankrut im. Zygmunta Frankiewicza” za pół miliarda PLN. ….mają rozmach scurwi. syny

anka
anka

Frankiewicza poprze 100% PO i Nowoczesna. A ponieważ Gliwice to PO i czarne marsze i parasolki- to frankiewicz znow bedzie niszczyl nasze miasto

Observer
Observer

No cóż, Gliwice kochają beton. Prezydent chyba najbardziej, coraz więcej też asfaltu w mieście przeplatanego betonem. Tak Gliwice… przyszłość jest TU!

pracodawca frankiewicza
pracodawca frankiewicza

Frankiewicz musi odpowiedzic karnie za niegospodarnosc.

zez
zez

Sponsor Panewnickiego biegu dzika ponad poziomy niw wzleciał (pobiegł ) Wymyślił gliwicki bieg . Pytanie. Szczurów czy bankrutów ?

Loko
Loko

Co to za g*wnoburzę rozpętał Robert Neumann, pracownik Urzędu Miejskiego? Czyżby to był pociotek wiceprezydenta, który z racji miejsca pracy poczuł się władzą?

zorientowany
zorientowany

Robert Neumann to nie pociotek, tylko syn zastępcy prezydenta Gliwic, Adama Neumanna.

Loko
Loko

Ta twarz wydała mi się znajoma, ale pewności nie miałem bo nie jednemu psu Burek na imię. A tu nepotyzm pełną gębą.
Portal 24gliwice mimo wydanego oświadczenia jednak usunął sporne kadry ze swojego materiału. I już nie wiem, po czyjej stronie racja?

heli1b
heli1b

Wycofanie zdjęcia to wyraz dobrej woli ze strony Redakcji. W większości takich przypadków, jeśli autor zdjęcia wyraża niezadowolenie z racji jego wykorzystania, redakcje wycofują takie materiały ponieważ wartość zdjęcia jest znikoma w porównaniu z kosztami zamieszania wywołanego przez urażonego politycznie, zacietrzewionego autora z przerośniętym ego. Wycofują materiał dla świętego spokoju i zaoszczędzenia czasu, który lepiej spożytkować na opracowanie nowych artykułów. Robią tak, mimo że materiały pozyskano zgodnie z obowiązującymi przepisami i procedurami.
Zachowanie p. Roberta Neumanna moim zdaniem dziecinne, amatorskie i żałosne.

ja234
ja234

Więc właśnie, Redakcja postąpiła właściwie na histeryczne zachowanie neumanna roberta.
Zachowanie takie może też świadczyć o przeczuleniu na punkcie hali-porażki-pomnika.

qwe
qwe

Redakcja zabezpieczyła zdjęcia jako materiał dowodowy. Kolejnym krokiem powinno być złożenie pozwu. Moim zdaniem to prawidłowa reakcja.

Ja nie mam wątpliwości, że w tej sprawie chodzi o ukaranie znienawidzonej i krnąbrnej redakcji, która często krytykuje władze Gliwic. Te same władze, które podpisują umowę z lataczem dronów.

ja234
ja234

Dokładnie, ciekaw jestem jakie bajki będzie opowiadał przed sądem.Pewnie skończy się na jednej rozprawie po której fiasku neumann dostanie histerii.

qwe
qwe

Pan Robert moim zdaniem trochę “popłynął” ze swoimi pretensjami pod adresem Redakcji. Jeżeli zdjęcia zostały wykonane w ramach umowy z Urzędem Miejskim, opłacone za pieniądze publiczne, to należy uznać, że stały się informacją publiczną dostępną dla każdego. Takie jest też orzecznictwo sądów krajowych i europejskich. Co innego, gdyby zdjęcia zostały wykonane w ramach własnej działalności, a Urząd kupiłby jedynie możliwość ich wykorzystania. Ale jeżeli zdjęcia wykonano konkretnie na zlecenie podmiotu publicznego, jakim jest Urząd, to stanowią już materiał publiczny. Więc o kwestii majątkowej może już zapomnieć. Dodatkowo jeżeli kwestionowane zdjęcia zostały opatrzone podpisem “Materiały prasowe UM Gliwice” jak twierdzi Redakcja,… Czytaj więcej »

Jan
Jan

Najgorsze jest to, że latacz dronów ma swoich wyznawców, wielbicieli i fanatyków, którzy są w stanie poświęcić dla niego wszystko. Ci wielbiciele rozgłaszają teraz gdzie się da o kradzieży, jak to latacz dronów został skrzywdzony itd. Czy takie osoby redakcja będzie również ścigała prawnie? Neumann w żaden sposób nie próbuje powstrzymywać ich przed rozgłaszaniem takich opinii, a momentami wręcz próbuje “nakręcać” te osoby, oczywiście tylko i wyłącznie z uwzględnieniem jedynego słusznego, tzn. jego punktu widzenia. Redakcji radziłbym również robić print screeny z dyskusji, które się tam toczą na Facebooku. A po wygranej sprawie kolejne pozwy wobec osób, które pisały oskarżenia… Czytaj więcej »

Ropuch
Ropuch

Bananowy chłopiec jak was poczytał, to uznał się na swoim profilu za ofiarę szykan. Wytłumaczcie chłopakowi, że g+wno burze ochlapują wszystkich w równym stopniu. Gdyby miał szacunek dla innych a nie tylko ego jak balon meteorologiczny, to najpierw zwróciłby się prywatnym kanałem do 24gliwice. A on jak tani celebryta z Pudelka postanowił zrobić z siebie show dla nastolatek. Jest jeszcze kwestia czy syn wice-prezydenta miasta wraz z ojcem nie łamią zasad etycznych (prawa?). Czy na usługi świadczone przez syna odbył się przetarg, który wygrał? Co i tak budziłoby wątpliwości zważywszy na oczywistą podległość służbową w UM. Może gdyby pan Robert… Czytaj więcej »

bert
bert

Według rejestru UM umowa była na 4000 zł, a na taką przetargu nie trzeba. Pracownikiem UM nie jest (wykonuje tylko zlecenia UM), więc nie ma mowy o podległości służbowej. Z punktu widzenia papierów wszystko jest więc ok. Pod względem etycznym – można już dyskutować. Ciekawi mnie natomiast co by odpowiedział Urząd, gdyby zapytać na jakiej podstawie wybrali właśnie tego wykonawcę zlecenia, a nie kogoś innego. Jest przecież w Polsce wiele przedsiębiorstw, które zajmują się taką działalnością. Natomiast co do zachowania Neumanna… Redakcja wydała stonowane i przemyślane oświadczenie. Podała suche informacje i nic więcej. Neumann od razu na swojej stronie ogłosił… Czytaj więcej »

Ropuch
Ropuch

Dzięki! Takie info jest cenne ale nie szczegółowe. 4 tys za co? za minutowy film, czy godzinny przelot z rejestracją widoków? Dalej, czy każdemu wolno latać, filmować i czerpać zysk z wizerunku publicznej inwestycji? Nadal waży się kwestia etyczna (dla mnie jednoznacznie negatywnie) ale jak piszesz, nie on jeden próbuje na dronie zarobić, ale zarabia Neumann. Można się przyczepić czy na loty ma licencję i miał pozwolenia kiedy je wykonał. Pytasz o przypadek. Nie sądzę.

heli1b
heli1b

Tym bardziej, że materiał był wykorzystany w dobrej wierze. Do statusowej działalności. Informowania a nawet promowania. Redakcja nie miała złych intencji, czego nie można powiedzieć o działaniach tego dzieciaka, które poważnie zahacza o naruszenie dóbr osobistych, bo na reputację pracuje się latami a zepsuć ją fałszywymi oskarżeniami jest łatwo.

Filofly
Filofly

Nazwisko i kontakty robią kasę. Syn wiceprezydenta Gliwic zarabia na Gliwicach i innych samorządach oraz na Gazecie Wyborczej Katowice. Tam są jego zdjęcia podpisane imieniem i nazwiskiem. Czy to znaczy, że jest taki wyjątkowy, taki tani, czy dobrze ustawiony dzięki tatusiowi który kręci lokalną logistyką? A to duża kasa. Korupcja czy talent do życia z koneksji?

Pi
Pi

Szacun Loko. Jakby nie Ty nikt by nie zauważył i nie dociekał kto komu ile i za co takie pieniądze daje za nic a tak mamy jasność. Przetargu nie było. Cwaniaczek dzięki tatulowi obrabia też inne miasta z polecenia. A pisze że mu zaufali, jakby był wyjątkowy. Jaja.

rrolch
rrolch

Chciałoby się zacytować klasyka: “…Głupi niedźwiedziu! gdybyś w mateczniku siedział….”. Pan Neumann wyskoczył ze swoimi pretensjami nie przypuszczając, że pociągnie się za nim podejrzenie o nepotyzm (bez względu na to czy uzasadnione, czy nie). Ciekawe jak do tej kwestii odniesie się vce prezydent (zbieżność nazwisk przypadkowa).

bocian
bocian

myślę że zamiast pytać tą czy inną osobę lepiej tematem zainteresować bezpośrednio prokuraturę
zwłaszcza że odpowiednie zawiadomienie można przesłać także mailowo i nawet wtedy mają obowiązek podjąć działania wyjaśniające

kosa
kosa

A ja myślę bocianie, że jak nie jest to już żadna tajemnica na tym portalu, to tzw niezależna gliwicka prokuratura powinna z urzędu zająć się taką sprawą.
Jak myślisz bocianie zajmie się? bo ja mam wątpliwości ale rozumiem boćka, bo pewnie niedawno wrócił do nas z ciepłych krajów;)

bocian
bocian

Na tym portalu już wiele razy publikowano informacje, którymi prokuratura powinna zająć się z urzędu. Czy pamiętasz, żeby jakiekolwiek postępowanie wyjaśniające zostało kiedyś wszczęte? Nawet jak Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła nieprawidłowości w spółkach miejskich, to nikt z prokuratury się tym nie zainteresował. Takie mamy realia w Gliwicach.

kosa
kosa

Dokładnie boćku jest tak już przez wiele lat, jak tutaj piszesz. Prawdą jest również, że tymi gliwickimi realiami , o których większość z nas wie nikt się do dzisiaj nie zainteresował. Dlaczego? Spróbuję Ci nieśmiało podpowiedzieć: moim zdaniem nie jest to robota Aniołka Stróża, a paskudnego Parasolka Ochronnego, który z pokorą czuwa nad nietykalnością tzw bezpartyjnych kameleonowych:)

rocki
rocki

Prezydencie, mniej wiarę w sukces, mniej – a co ci pozostaje innego?

ja234
ja234

Słabo, słabo urzędasy.Dobrze, że wzięliście pod uwagę moje rady.Niemniej, widać, że na siłę szukali różnych wykonawców by “coś zrobić”.Wyszedł miks wszystkiego i niczego.Słabi wykonawcy.
Imprezy mogą się odbywać, ale jakie i ile będą kosztować bilety.
Pamiętajcie urzędasy, że imprezy mają się odbywać W hali a nie OBOK.
Miasto będzie utrzymywało halę-porażkę przez dłłłłłłłłuuuuuuuugggggiiiiieeee lata.

prezio
prezio

Moje ty auteczko jedyne chyba nie zaprzeczysz temu, że mój pomniczek już tam stoi. Jeżeli uważasz, że te pikniczki majowe, które odbędą się obok niego to imprezy, to stwierdzam stanowczo, że cierpisz na jakiś odlot od realu, być może nawet wsteczny:-)

kanalia52
kanalia52

No to Franca już ma pomnik.

szofer
szofer

Czy to prawda, ze w hali Gliwice wystapi Rolling Stones?

asdf
asdf

Jak Urząd Miejski zapłaci odpowiednią kwotę, żeby przekonać zespół do koncertu w małym mieście zamieszkanym przez 180 tys. osób, to może tak.

A póki co Rolling Stones ma zaplanowany występ tylko w Warszawie (w lipcu).

prezio
prezio

Tak i to dwukrotnie. Zapraszam z całą rodziną, z pieskiem bezpłatnie;)

jola
jola

Czy to prawda, ze Frankiewicz zaprosil do hali Gliwice zespol Rolling Stones i maja zagrac w tym roku? Trzeba zapytac Frankiewicza.

Krzysiek
Krzysiek

Szukam w programie imprez Hali Arena obrzędu błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych i pod datami 31 maja lub 25 lipca nic nie ma. Czy w hali będą tylko lewackie antyKatolickie i antyPolskie wygłupy?

Ampuła
Ampuła

Właśnie zawala się świat uczestników prywatek z adapterem w M3, bywalców sylwków w remizach i konsumentów dożynkowych biesiad.

Łon
Łon

ampułka, jesteś pewny co tutaj pleciesz, bo nie tylko ja mamy spore wątpliwości :::)

Król szczurów
Król szczurów

A powstaje świat uczestników imprez typu “obok”
Po imprezce zapraszamy na zaszczaną i zarzyganą starówkę zwłaszcza na Grodową, Średnią i koniecznie pod foliowe namioty na Rynku a na deser, pl Piastów, Jagiellońska. Jak komu jeszcze mało to pod lampkę – miejsce spotkań gliwiczan i na wysypisko gruzu nad DTŚ

Ampuła
Ampuła

Podaż jest napędzana popytem. Uczestnicy imprez w AG będą dodatkowymi klientami całego “miejskiego przewodu pokarmowego”. Od gastronomii, przez szalety miejskie, po wytrzeźwiałkę. Bez wątpienia przyniosą zarobek, dlatego w mieście będą otwierać się nowe punkty karmiące i noclegowe, o różnych standardach. Na przykład na pieszych trasach między dworcem kolejowym a AG. Już teraz właściciele gastro-biznesów na starówce i w jej okolicach są bardzo zadowoleni, że występuje tam zjawisko zaszczania i zarzygania. Świadczy ono o konsumpcji, najczęściej wzmożonej – aż do przesytu. A pieniądze z intensywnej konsumpcji to wszystko, czego można oczekiwać będąc posiadaczem gastro-biznesu. Nie kultury osobistej klientów. Nie wstrzemięźliwości spożycia.… Czytaj więcej »

ZONK!
ZONK!

Dlaczego przy hali nie ma jeszcze Żabki, Biedry, Lidla i Aldika? Jak mamy się dobrze bawić i być w przewodzie pokarmowym jak nie ma gdzie zrobić zakupów pierwszej potrzeby?

Cliper
Cliper

Nigdy bym tego nie powiedział ale powiem. .
Hala będzie zawsze jest full gdyby wpuścić tam górnik z kibicami

meloman
meloman

Jak w hali wystąpi DJ Avicii to będzie taki sukces, że wszystkim buty pospadają. Albo ten dżezmen Davis też może być to jeszcze Kobyliński zrobi sobie z nim zdjęcie.

Gość
Gość

No to odwagi Glajwickie Komentatory. Macie okazje przyjść i zaprotestowac swój sprzeciw wobec hali. O ile starczy Wam odwagi. Jak was tam nie będzie znaczy, że tylko bijecie piane. Skrzyknijcie sie na waszym forum parafialnym, weźcie świeczki,parasolki, krzyże, pochodniei zademonstrujcie niezadowolenie.

śledź
śledź

Poprowadzi Jarzębowski?