Ruch drogowy w Gliwicach wraca do stanu sprzed pandemii. Wzrost natężenia nawet o 55%


W ostatnich dniach daje się zauważyć wyraźny wzrost natężenia ruchu na drogach Gliwic. Jak wynika z obserwacji pracowników Centrum Sterowania Ruchem, w zestawieniu do ostatnich dni marca, w sposób zauważalny zwiększyła się liczba pojazdów w naszym mieście.

Drogową Trasą Średnicową porusza się o 29% więcej aut, niż pod koniec marca br. Jeszcze więcej, bo aż o 37% przejeżdża ulicą Toszecką. Rekordowy wzrost liczby samochodów o 55% daje się zauważyć na ul. Kujawskiej (co może być związane z trwającym pobieraniem wymazów od górników).

Przy okazji Zarząd Dróg Miejskich przypomina, że do odwołania nieczynne są przyciski uruchamiające zielone światło na przejściach dla pieszych. Z powodu pandemii włącza się ono automatycznie.


(nmm/ZDM Gliwice)
grafika: ZDM Gliwice

od najnowszych    chronologicznie   najwyżej ocenione
Lolek

Szkoda mi tej całej epidemii i obostrzeń. Paliwo było po taniości. Do Warszawy dojeżdżałem 30 minut szybciej. Po Katowicach też jeździło się bez przeszkód, było gdzie zaparkować. Z racji, że knajpy pozamykane, nie wydawałem w nich na żarcie i alkohol, więc sporo pieniędzy zaoszczędziłem. Same plusy :-)

zet

Ofiara otwartych knajp?

przechodzień

Ledwo powsiadali do samochodów i od razu straż pożarna i pogotowie ratunkowe ma pełne ręce roboty

Obserwujący

Suweren bierze przykład z pisiorów.Też się rozbija suweren auteczkami.

Jarek

Wczoraj (sobota) godzina ok 0.50 jechałem po żonę z Trynku na Witkiewicza. Na wszystkich światłach miałem czerwone!!! A podobno tyle milionów poszło na inteligętne świata pytanie po co??? Skoro ich efekt jest zerowy nawet w nocy. Tym bardziej w dzień nie są wstanie poradzić sobie z ruchem w Gliwicach.

Obserwator

Od początku pandemii, inteligentne świata było wyłączone. Powód, aby pieszy nie naciskali przycisk przejścia.

parKing

To nie są inteligentne światła… Słyszałeś o takim czymś jak czujnik ruchu? To jest używane przy bardziej nowoczesnych skrzyżowaniach żeby puszczać auta jak się zbliżają. W innych krajach pewnie są jeszcze bardziej zaawansowane technologie

Obserwator

To również z czujnikiem ruchu, zajętości, pętle indukcyjne, kamery detekcyjne, przyciski dla pieszych itd., mowa o tym systemie inteligentnego systemu sterowania ruchem drogowym w mieście. Tym razem z początkiem epidemii przyciski dla pieszych zostały włączone na stałe nawet nie ma nikogo na pasach i robił się sajgon w tym systemie. I macie czerwone światła “na fali”.

Zacnie się ubawiłem

Inteligencji to one mają tyle co mój chomik

Tymon

nie obrażaj swojego chomika ; )

asdf

Pod koniec marca było w Polsce 1-2 tys. zarażonych i wszystko pozamykane na głucho. Dzisiaj mamy 11 tys. zarażonych (z każdym dniem coraz więcej), a rząd i pracodawcy zachowują się jakby wszystko było w porządku. Gdzieś mi chyba umknęła logika tej sytuacji.

The Tiger@

Powodów jest kilka:
– wtedy było jeszcze stać na zamknięcie
– ograniczenie wtedy miało “kupić” czasy by się przygotować
– ludzie byli bardziej skorzy do takich ruchów, a teraz już nie

parKing

Piszę o tym od początku – tu nie ma logiki. Tu są próby działań pod nastrój spowodowany mediami żeby zdobyć głosy. Na początku ludzie się bali, na większych stronach 90% artykułów dotyczyło koronawirusa, więc pełno ograniczeń, niektóre zupełnie bez sensu. Teraz ludzie w końcu zauważają, że to było mocno wyolbrzymione, no i niektórych np. pozwalniano albo ich firmy mają kłopoty, więc koniec obostrzeń, mimo że pandemia jeszcze zapewne długo potrwa.

Daniel

Miasto w którym stoi się w nocy na czerwonym, i tak od paru lat śmiech na sali

Tymon

Wracamy do w miarę normalnego funkcjonowania to i ruch będzie większy. Gospodarka też w końcu musi wyjść z trybu uśpienia i ruszyć z kopyta. Wirus nie taki groźny jak go malują…

premier bez trybu

No, w Niemczech otworzyli kościoły i od razu skoczyła liczba zakażonych. We Włoszech otworzyli knajpy i od razu skoczyła liczba zakażonych. W Szwecji, gdzie nie zatrzymano gospodarki, jest rekordowa liczba ofiar śmiertelnych, bo ponad 4 tys. i protesty przeciwko liberalnej polityce władz wobec epidemii.

Ewa

Popatrz na masowe groby w NY i Brazylii

Abarth

Ludzie codziennie na świecie umierają, im większe skupiska tym więcej zgonów to chyba logiczne…

Perez

no ale to jest nie uniknione. Wirus juz zawsze bedzie, rzeba sie nauczyc z nim zyc, a nie zamknac sie w 4 scianach.

Tymon

Rozumiem, że ci minusujący wolą umrzeć z głodu niż koronawirusa. Chyba że uważają że,rząd będzie dawał nam swoje pieniądze, żeby zapewnić nam przetrwanie ?! Jedna informacja rząd ma pieniądze zabrane nam z podatków, nie mają swoich. Ktoś musi pracować…żeby to się wszystko nie zawaliło ..

Pasażer

Zmniejszenie ruchu w centrum miasta i przez to polepszenie jakości powietrza i bezpieczeństwa na drogach, były zdecydowanie pozytywnymi skutkami tzw. epidemii. Rząd albo magistrat powinni coś z tym zrobić i stymulować dążenie do takiej sytuacji na codzień. Np. : Parkowanie powinno podrożeć 2 albo 3 krotnie , 1 abonament mieszkańca na 1 adres i wyplenienie patologii z komunikacji publicznej.

co za ...

… i powinni wprowadzić w pełni odpłatną służbę zdrowia wtedy ludzie by mniej chorowali.

treya50

Tak, ale wtedy likwidacja składki zdrowotnej pobieranej od pensji, rent i emerytur !

Znów

Przecież pandemia pokazała jasno jak mały wpływ na powietrze w miastach ma ruch samochodowy.

Beton

Dokładnie. Parametry powietrza psują się wraz ze spadkiem temperatur. Wtedy ludzie dowalają do pieców.

TKM

Jest wprost przeciwnie, ale o tym bałwany się nie dowiedzą jeżeli nie sprawdzają wszystkich parametrów. Dokładnie tak samo PiS walczy z koronawirusem: nie robi wszystkim testów i wciska ludziom maseczki, które przed niczym nie chronią.

guy fawkes

Opłata za brak biletu autobusowego wynosi aż 120 zł. Opłata dodatkowa za nieuiszczenie opłaty za parkowanie wynosi tylko 20 zł. Tak się traktuje ludzi korzystających z komunikacji zbiorowej.

Alan

Czemu 1 abonament? Ale dur.. jesteś

Obserwujący

Auteczkowcy jeździli jak szaleni od początku maja.
W marcu było fajnie, pustawe chodniki, ulice.
Teraz znowu trzeba uważać na świrującego suwerena w auteczkach.
Jak zawsze gorączkowe miotanie się auteczkowców tam i z powrotem oznacza,że znowu za czymś “pędzą”, ” śpieszą się”.A jak stracą prackę to się skończy miotanie auteczkami

RamPamPam

Błagam Cię gościu, nie namawiam lecz powtarzam w kółko… Idź gościu się zakop gdzieś i nie wychodź, nie udzielaj i ogólnie wiesz co robić najwyższy umyśle. Jestes mega zgnilizną społeczna i życzę Ci… :)

Lup

Przecież to najlepszy troll na forum. Ja zawsze się uśmiechnę.

Cxz

Zamknij szczelnie drzwi i okna po czym odkręć kurki w wodą ..:)