Ruch w centrum Gliwic będzie wstrzymywany dwukrotnie tego samego dnia. Dwa różne wydarzenia

To zbieg okoliczności, ale w czwartek, 6 czerwca w centrum Gliwic odbędą się aż 2 wydarzenia, które spowodują konieczność wstrzymania ruchu drogowego. Kierowcy muszą się liczyć z krótkotrwałymi utrudnieniami. Pierwsze rozpocznie się ok. godz. 16:00 – to igrowy korowód, który wyruszy z Rynku. Kilka godzin później zaplanowano przejazd rolkarzy.

 
Igry w tym roku przesunięto z połowy maja na początek kolejnego miesiąca, dlatego też barwny pochód studentów-przebierańców przejdzie ulicami Gliwic właśnie 6 czerwca. Przemarsz uczestników juwenaliów będzie powodem czasowego wyłączenia z ruchu dróg przebiegających przez centrum miasta.

Korowód rozpocznie swój przemarsz ok. godz. 16:30 i przejdzie ulicami: Zwycięstwa, Wyszyńskiego, Dworcową, Dunikowskiego, Mikołowską, Dunikowskiego, Łużycką, Krzywoustego i Akademicką. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności i wyrozumiałość

– informuje ZDM Gliwice.

Nieco później, już poza godzinami szczytu komunikacyjnego rozpocznie się „ISOVER Nightskating Gliwice” czyli przejazd na rolkach ulicami miasta.

Kierowcy tego dnia muszą liczyć się z utrudnieniami. Imprezę zaplanowano w godzinach od 20:00 – 22:00. Jej uczestnicy przejadą ulicami: Łużycką, Wrocławską, Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Orlickiego, Wyspiańskiego, Styczyńskiego, Andersa, Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską, Południową Obwodnicą Gliwic, Okrężną, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską przez rondo Akademickie i dalej Łużycką do Placu Krakowskiego. Na czas przejazdu rolkarzy, ruch pojazdów będzie wstrzymywany – dodaje ZDM.

(żms)/ZDM Gliwice

3 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze