Ruszyły prace na skwerze Bottrop, teren wyłączono z użytku. Inwestycja pochłonie ponad pół mln złotych

Rozpoczęła się modernizacja placu zabaw na skwerze Bottrop (k. dawnej siedziby szkoły muzycznej przy ul. Siemińskiego). Zamiast pięciu dostępnych tam dotąd urządzeń, ma być ich 18. Ekipa, która wykona to zadanie, wyłączyła teren z użytku. Trwa usuwanie dotychczasowej nawierzchni i wyposażenia.

 
Doposażenie tego placu zapowiedziano jeszcze w czasie kampanii wyborczej przed II turą wyborów samorządowych, za czasów poprzedniego zarządu miasta. MZUK zresztą także w poprzednich miesiącach rozpisał przetarg, by wyłonić wykonawcę dla tego przedsięwzięcia, które we wtorek, 4 czerwca, przeszło do realizacji.

Rozpoczęto prace na skwerze Bottrop. Pracownicy demontują urządzenia zabawowe na placu zabaw. Teren skweru na czas prac nie zostanie całkowicie zagrodzony, by mieszkańcy mogli swobodnie przejść, jednakże należy zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo

– poinformował Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

W zamian za pięć zdemontowanych zużytych urządzeń (piaskownica, kiwak, platforma na sprężynach, drewniany zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią i huśtawką oraz drewniany domek) dzieci zyskają aż osiemnaście nowych: zestaw zabawowy przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, drugi – dla młodszych dzieci, huśtawkę typu „mama i dziecko”, stolik z krzesełkami, piaskownicę, zestaw zabawowy dla dzieci starszych, huśtawkę z dwoma siedziskami oraz bocianim gniazdem, dwie trampoliny, huśtawkę warkocz, urządzenia muzyczne (gitara, bębenki, ksylofon), urządzenie manipulacyjne kółko i krzyżyk, tablicę do rysowania oraz urządzenia typu: samochód i bujaki na sprężynie. Teren zostanie wyłożony nawierzchnią bezpieczną z mat przerostowych i płyt EPDM – kontynuuje MZUK.

Wykonawcę dla tego zadania wyłoniono 28 marca br. To firma Elefun z miejscowości Pogroszew. Inwestycja będzie kosztować niemal 540 tys. zł i została dofinansowana przez PFRON.

Ten sam podmiot zrealizuje również inną modernizację placu zabaw – w parku Chopina, która pochłonie 447 tys. zł.

Tam, po demontażu sześciu wyeksploatowanych urządzeń zabawowych (drewnianego zestawu zabawowego, domku, karuzel, zjeżdżalni i piaskownicy) oraz betonowych obrzeży i żwirowej nawierzchni, zainstalowanych zostanie sześć nowych urządzeń: zestawy zabawowe dla dzieci starszych, dla maluszków oraz z piaskownicą, a także trampolina, zestaw przystosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i karuzela.

Oprócz tego wykonane zostaną bezpieczne nawierzchnie z mat przerostowych i płyt EPDM oraz nawierzchnia żwirowa. Na placu zabaw pozostanie osiem urządzeń sprzed modernizacji, które są w dobrym stanie, z czego dwa zmienią nieco swoją lokalizację.

Termin realizacji obu tych modernizacji, zawarty w specyfikacji załączonej do zamówienia publicznego, wynosi do 4 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy z wykonawcą.

(żms)

15 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze