„Rynek – odbudowa starego miasta”. Spacer tematyczny z Ewą Pokorską-Ożóg w ramach Śląskiego Tygodnia

Gliwicka Biblioteka organizuje kolejny spacer w ramach „Śląskiego Tygodnia”, tym razem z Ewą Pokorska-Ożóg. Tematem spotkania będzie „Rynek – odbudowa starego miasta”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w sobotę, 25 listopada.

 
Zbiórka uczestników w Bibliotece Centralnej przy ul. Kościuszki 17. W planie jest prezentacja i spacer po Gliwicach.

Ewa Pokorska-Ożóg – mgr inż. architekt. Zajmuje się ochroną konserwatorską, od 2003 r. jako Miejski Konserwator Zabytków. Na przełomie 2016 i 2017 r. pełniła funkcję Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach. Pracuje jako nauczyciel akademicki w Akademii Śląskiej w Katowicach.

Koordynatorka i redaktorka części poświęconej Gliwicom w kwartalniku „Renowacje i Zabytki”. Publikowała artykuły m.in. w „Wiadomościach Konserwatorskich Województwa Śląskiego”.

Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego w 2008 r. Była jedną z inicjatorek powołania w 2006 r. Oddziału Górnośląskiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków. Autorka książki „Piękno użyteczne. Okładziny ceramiczne Sklepów rzeźniczych z początku XX wieku w województwie śląskim”. Jej najnowsza publikacja nosi tytuł „Kolory miasta – zbiór tekstów na temat zabytków, architektury, sztuki i Gliwic” i nagrodzona została konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków i Zarządu Głównego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w 2021 r.

Projekt pn. „Śląski Tydzień” realizowany jest ze środków Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

(żms)/mat. MBP Gliwice

6 komentarzy
 najwyżej ocenione
od najnowszych    chronologicznie 
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze